Letenka Etiopie Simien Mountains National Park


Simien Mountains National Park je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších přírodních zázraků Etiopie. Tento národní park, který byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1978, se nachází v severní části země, ve vzdálenosti asi 100 kilometrů severně od starobylého města Gondar.

Tato oblast s neuvěřitelně krásným horským reliéfem a jedinečnou faunou a flórou je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů, včetně endemických ibexu anyského a vlčáka etiopského. Park se rozprostírá na ploše přibližně 412 kilometrů čtverečních a jeho nejvyšší hora, Ras Dashen, dosahuje výšky 4 550 metrů nad mořem. Je to nejvyšší hora v Etiopii a druhá nejvyšší hora afrického kontinentu.

Simien Mountains jsou nejen domovem mnoha vzácných druhů, ale nabízejí i úchvatně krásné scenérie. Malebné údolí, strmé skalní útvary a impozantní vodopády se míhají před zraky turistů. Z vrcholků hor je také možné vidět obrovské plochy skalního terénu, což vytváří ohromující pohled.

Mezi nejatraktivnější body parku patří skalnatý hřbet, který divoce připomíná skalní pevnost a nabízí nádherný výhled do okolí. Zde se také nachází známá přírodní památka nazývaná „Kopí Jána“, která je velmi oblíbená mezi turisty. Místní průvodci rádi vyprávějí legendy a příběhy o této unikátní skále, která připomíná biblický příběh a symbolizuje vítězství dobrého nad zlem.

Navštívit Simien Mountains National Park není jen pro zkušené horolezce nebo dobrodruhy. Existuje mnoho přiměřených tras pro turisty různých úrovní fyzické kondice. Tato horská oblast dokáže uspokojit potřeby všech návštěvníků, od těch, kteří si chtějí užít lehkou túru až po ty, kteří si přejí prozkoumat všechny aspekty tohoto fascinujícího prostředí.

Simien Mountains je také strategicky umístěný pro turisty, kteří chtějí spatřit jedno z nejvzácnějších a nejkrásnějších stvoření přírody - gelada paviány. Tito jedineční opice jsou známé svou krásnou srstí a fascinujícím chováním. Jejich pozorování je skvělým zážitkem a rozhodně by nemělo chybět na seznamu každého, kdo navštíví tento park.

Simien Mountains National Park je jedním z nejvzácnějších kusů přírody na africkém kontinentu. Jeho okouzlující scenérie, unikátní flóra a fauna a bohatá historie přitahují milovníky přírody z celého světa. Pro ty, kteří hledají odpočinek a únik od hektického city, tento národní park nabízí dokonalý prostor pro relaxaci a objevování krás Afriky.


Počasí Etiopie Simien Mountains National Park


Etiopie je země, která se nachází ve východní Africe a je známá svým bohatým kulturním dědictvím, ale také překrásnou přírodou. Jedním z nejznámějších přírodních parků v Etiopii je Simien Mountains National Park.

Simien Mountains National Park se nachází ve východní části země, uprostřed vysočiny Simien. Je to chráněný národní park, který byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO již v roce 1978. Tento park je domovem několika ohrožených druhů živočichů a rostlin, včetně nejvyššího pohoří Etiopie, Ras Dashen, které se tyčí do výšky 4 550 metrů nad mořem.

Jednou z klíčových charakteristik počasí v Simien Mountains National Park je jeho horský charakter. Díky výšce a geografické poloze parku se zde vyskytují odlišné mikroklimatické podmínky v závislosti na nadmořské výšce. V nižších nadmořských výškách se obvykle setkáme s teplejším počasím, zatímco v horách panuje chladnější a vlhčí klima.

Vzhledem k tomu, že se nachází blízko rovníku, jsou teploty v Simien Mountains National Park převážně mírné. Nejteplejší období je obvykle od března do května, kdy teploty dosahují průměrných 20-25 °C. V noci mohou být teploty nižší, až kolem 10-15 °C, takže je dobré si s sebou vzít i teplejší oblečení.

Od června do srpna park zažívá období dešťů, které způsobuje zvýšenou vlhkost a mlhu. Tyto srážky jsou obvykle krátkodobé a vedou k vytvoření zelených luk a kvetoucích rostlin. Na druhou stranu to však znamená, že turisté, kteří plánují navštívit park v těchto měsících, by měli být připraveni na dešťové přeháňky.

Od října do února jsou teploty v parku opět mírné, ale mohou být chladnější než v letních měsících. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-20 °C a v noci mohou klesnout až na 5 °C. Tento období je také relativně suché, takže návštěvníci se mohou těšit na slunečné a jasné dny.

Simien Mountains National Park je jedinečným a krásným místem, které nabízí nejen pozorování divoké přírody, ale také pohledy na horské vrcholy a krásné výhledy. Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete park navštívit, měli byste být připraveni na přírodní krásy a proměnlivé počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Simien Mountains National Park


1. Jak se dostat do Simien Mountains National Park?
- Existuje několik způsobů, jak se dostat do této oblasti. Nejčastěji se využívá letecká doprava do hlavního města Addis Abeby a poté pokračuje se silniční dopravou do Gondaru, která je branou do parku.

2. Jaký je vstupní poplatek do Simien Mountains National Park?
- Vstupní poplatek do parku se liší v závislosti na typu návštěvy a délce pobytu. Cena se pohybuje od 40 do 90 dolarů za osobu.

3. Jaké aktivity lze v parku podniknout?
- V parku lze podniknout různé aktivity, jako je trekking, kempování, pozorování divoké zvěře, pěší túry a fotografické výlety. Existují také organizované výlety s průvodci, kteří se specializují na této oblasti.

4. Kde lze v parku přespat?
- V parku jsou k dispozici kempy a chaty, které slouží jako ubytování pro návštěvníky. Kempy jsou vybaveny základním zařízením, jako jsou toalety a společné sprchy.

5. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Simien Mountains National Park?
- Nejlepší čas na návštěvu parku je v období mezi říjnem a dubnem, kdy je počasí příjemné a suché. Během této doby je také možné vidět velké stádo endemických ibexů walie, které jsou jednou z hlavních atrakcí parku.

6. Jaká je nejvyšší hora v Simien Mountains National Park?
- Nejvyšší hora v parku se jmenuje Ras Dashen a dosahuje výšky 4 550 metrů. Je to jedna z nejvyšších hor v Africe a velmi oblíbená mezi turisty i horolezci.

7. Můžeme se setkat s divokými opicemi v Simien Mountains National Park?
- Ano, park je domovem pro ohrožený druh opice gela, která je endemická pro Etiopii. Tuto opici je možné vidět v přirozeném prostředí parku a je jednou z největších atrakcí tohoto místa.

8. Můžeme si pronajmout průvodce v parku?
- Ano, je možné si pronajmout průvodce, což je velmi doporučeno, zejména pokud se chystáte na trekkingové výlety nebo pěší túry. Průvodci mají hlubší znalosti o parku a mohou vám pomoci se orientovat a získat nezapomenutelný zážitek z návštěvy.


Dovolená Etiopie Simien Mountains National Park


Etiopie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je Simien Mountains National Park, který se nachází v severní části Etiopie. Tento národní park patří mezi světové přírodní dědictví UNESCO a nabízí neuvěřitelně malebné scenérie a mnoho outdoorových aktivit pro návštěvníky.

Simien Mountains National Park je známý svými vysokými vrcholy, dramatickými hlubokými údolími a ohromujícím vodopádem. Nejvyšším vrcholem parku je Ras Dashen, který dosahuje nadmořské výšky 4 550 metrů. Tato horská oblast poskytuje úžasné procházky a treky, které přinášejí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pro milovníky turistiky je Simien Mountains National Park ideálním místem k prozkoumání. Existuje mnoho tras, které vám umožní objevit krásy tohoto parku. Jedna z nejoblíbenějších tras je "Sefala Chelada Trek", která vede k Sefala Chelada, skále se sedícím lvem. Tato trasa vám umožní navštívit horské repekty, malé vesnice, potoky a výhledy na obrovská údolí.

Další zajímavou cestou je "Chenek Trek", která vás zavede do oblasti Chenek, kde můžete spatřit vzácnou africkou divokou přírodu. Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně endemických ibexů nebo vlků etiopských. Pokud jste šťastnou chvíli, možná uvidíte i některé endemické druhy ptáků, jako je etiopská jebelička nebo etiopská hluchačka.

Díky své bohaté biodiverzitě nachází se v parku také mnoho druhů rostlin a květin, které jsou unikátní pro Etiopii. Ty zahrnují kukuřičnatec vlnatý, kukuřičnatec královský a trpasličí trsy bsotice. Všechny tyto přírodní scenérie dělají z návštěvy Simien Mountains National Park nezapomenutelný zážitek.

Pro ty, kteří si přejí zažít autentickou etiopskou kulturu, je také možnost navštívit místní vesnice a seznámit se s místními obyvateli. Tito lidé jsou známí svou pohostinností a srdečným přístupem. Můžete ochutnat místní kuchyni, zahrát si s místními dětmi nebo se dozvědět více o životním stylu těchto lidí.

Pokud plánujete návštěvu Etiopie, nezapomeňte zařadit do svého itineráře Simien Mountains National Park. Tento národní park vás ohromí svou krásou a nabídne nekonečné možnosti pro dobrodružství a poznání. Bez ohledu na to, jestli si vyberete jednodenní výlet nebo se rozhodnete strávit několik dní v parku, určitě nebudete zklamáni. Dovolená v Simien Mountains National Park vás přenese do jedinečného světa přírody a kultury a zanechá vás s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Ubytování Etiopie Simien Mountains National Park


Simien Mountains National Park je přírodní rezervace v severní Etiopii, která se nachází ve vysočině Simien. Tento národní park je jedním z nejkrásnějších a nejunesenějších míst v zemi, a proto je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Jednou z největších výhod ubytování v Simien Mountains National Park je možnost objevování krásy přírody přímo z vašeho základního tábora. Park nabízí několik tábořišť a chatových osad, které se nachází v blízkosti žebříčků, roklí a vodopádů.

Pokud hledáte trochu větší pohodlí, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z místních rekreačních středisek. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje a restaurační zařízení, kde si můžete vychutnat tradiční etiopskou kuchyni. Některé hotely mají dokonce i venkovní bazén, což je ideální krátce po náročné výpravě.

Další možností je pronájem chaty nebo apartmánu. Tyto ubytovací jednotky jsou k dispozici pro menší skupiny nebo rodiny a nabízejí soukromí a pohodlí. Mnoho chat a apartmánů má také vlastní terasu, kde si můžete vychutnat úžasný výhled na okolní hory a údolí.

Při ubytování v Simien Mountains National Park rozhodně nebudete mít nedostatek aktivit. Park nabízí mnoho turisticky atraktivních tras, které vám umožní objevit divokou přírodu a krásu tohoto regionu. Můžete se vydat na trekkingové výpravy, kde se dostanete až na samý vrchol nejvyšší hory Etiopie, Ras Dashen, nebo navštívit nejvyšší vrchol Simien Mountains, Buahit.

Bez ohledu na to, jakou variantu ubytování si zvolíte, Simien Mountains National Park vám nabídne úžasné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodních parků na světě. Ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody, toto místo vám poskytne vše, co potřebujete pro unikátní dovolenou. Na cestu do Simien Mountains National Park se vydejte do Etiopie, abyste zažili krásu přírody, kultury a pohostinnosti této úžasné země.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách