Dovolená Etiopie Lake Tana


Etiopie je fascinující zemí, která návštěvníkům nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě je bezesporu jezero Tana. Toto jezero, ležící v severní části země, je nejen největším jezerem v Etiopii, ale také jedním z nejstarších jezer na světě. Povrch jezera zaujme svou krásou a klidem, které zde vládne. Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, Lake Tana by vám rozhodně nemělo uniknout.

Jezero Tana je také známé díky svým klášterům, které se nacházejí na jeho ostrovech. Naštěstí jsou některé z těchto klášterů otevřené návštěvě. Většina z nich je součástí etiopsko-ortodoxní církve a slouží jako důležitá náboženská místa pro místní obyvatelstvo. Klášter Ura Kidane Mehret je jedním z nejznámějších a patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO. Jeho návštěva je skvělou příležitostí pro poznání etiopského náboženského a kulturního dědictví.

Dalším zajímavým místem poblíž jezera je klášter Narga Selassie. Tento klášter je známý svými nádhernými fresekami, které vyprávějí biblické příběhy. Jeho interiér je zdoben obrazy Ježíše Krista, andělů a dalších biblických postav. Návštěva tohoto kláštera vás ocení nejen milovníci náboženského umění, ale také lidé, kteří hledají duchovní zážitek.

Jezero Tana je také domovem mnoha druhů ptáků a dalších živočichů, což je důvod, proč se zdejší oblast nazývá rájem pro ornitology. Pokud jste milovníkem přírody, rozhodně oceníte možnost pozorovat vzácné druhy ptáků, jako jsou adelijské pingvíny nebo pelikáni. Mnoho z těchto druhů je zde jedinečných a lze je spatřit pouze na tomto místě.

Pokud byste chtěli prozkoumat jezero blíže, můžete si pronajmout loď a projet se po hladině. Nejenže si tak užijete klidu a pohody, ale získáte také možnost se podívat na život lokálních rybářů, kteří se na jezeře živí. Uvidíte je, jak zkušeně házejí sítě a chytají ryby, což je jejich hlavním zdrojem obživy.

Lake Tana je překrásnou destinací pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Je to místo, kde naleznete krásu přírody, unikátní kulturu a vzrušující příležitosti k poznání. Ať už jste zde náboženskými, kulturními nebo přírodními zážitky, jezero Tana vás rozhodně nezklame. Ať už se rozhodnete navštívit kláštery, pozorovat ptáky nebo se projet po hladině jezera, tato dovolená vám přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Letenka Etiopie Lake Tana


Letenka Etiopie: Explore a krásy kolem jezera Tana

Etiopie je fascinující zemí, která nabízí návštěvníkům bohatou historii, úchvatnou přírodu a unikátní kulturní zážitky. Pokud jste přemýšleli o cestě do této africké země, letenka do Etiopie vás přivede nejen do jejího hlavního města Addis Abeba, ale také k nádhernému jezeru Tana.

Jezero Tana je největším jezerem Etiopie a je považováno za jedno z nejstarších sladkovodních jezer na světě. Nachází se v severní části země, asi 565 kilometrů od hlavního města. Toto jezero je důležité nejen pro svou krajinu, ale také pro svou historii a kulturní význam.

Při příletu na letiště v Bahir Dar, které je nejbližším městem k jezeru Tana, se návštěvníci mohou těšit na nádherný výhled na jezero a okolní hory. Po příjezdu do Bahir Dar lze snadno zajistit lodní výlety po jezeře, abyste mohli co nejlépe využít svého pobytu.

Jezero Tana je známé nejen pro svou přírodní krásu, ale také pro své mnoho klášterů a kostelů. Na jezeře se nachází přibližně 20 ostrovů, z nichž většina je domovem klášterů a kostelů, které jsou důležitými centry etiopského křesťanství.

Jeden z nejznámějších klášterů je klášter Ura Kidane Mehret, který se nachází na ostrově Zege. Tento klášter je považován za skvost etiopského umění a má nádherně zdobené stěny s freskami a ikonami. Vnitřek kláštera je stejně tak působivý, s unikátním dřevěným stropem a nádherně zdobenými oltáři.

Dalším zastavením na vaší cestě by mohl být klášter Narga Selassie, který se nachází na ostrově Daga. Tento klášter je známý svými nádhernými malbami na stropě zachycujícími biblické příběhy. Je také domovem mnoha cenných artefaktů, včetně starých rukopisů a relikvií.

Navštívíte-li jezero v období letních dešťů, budete mít možnost pozorovat unikátní přírodní fenomén, kterým jsou plovoucí ostrovy. Tyto ostrovy jsou složeny ze sloučené trávy a kořenů papyrusu a mohou být přesunuty až 100 metrů za den. Tento jev vytváří působivou krajinu, kterou můžete prozkoumat během plavby po jezeře.

Jezero Tana je také domovem mnoha druhů ptáků a ryb, což dělá z tohoto místa ráj pro milovníky přírody. Můžete se těšit na pozorování různých druhů ptáků, včetně pelikánů, kormoránů a krásně zbarvených ibisů.

Při cestě do Etiopie nevynechejte možnost objevit tuto krásnou část země. Letenka do Etiopie vás zavede do magického prostředí jezera Tana, kde můžete objevit unikátní kulturní bohatství a přírodní krásy. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vás zcela pohltí a opětovně vás naladí na středověkou atmosféru tohoto místa.


Počasí Etiopie Lake Tana


Etiopie je země východní Afriky, která se nachází mezi Eritreou, Somálskem, Keňou, Jižním Súdánem a Súdánem. Země je obvykle spojována s nedostatkem vláhy a suchým podnebím, ale to neplatí pro každou oblast. Jednou z těch míst, které se vyznačují zvláštním počasím, je Lake Tana.

Lake Tana je největší jezero v Etiopii a zároveň i jeden z nejvýše položených vodních plání na světě. Jezero se nachází v nadmořské výšce téměř 1 800 metrů nad mořem a je největší zdroj řeky Nil. Kvůli své poloze se zde nachází mnoho endemických druhů zvířat a rostlin, což je důvod, proč se jedná o velmi důležitou oblast pro biologickou diverzitu.

Co se týče počasí, Lake Tana se vyznačuje poměrně mírným podnebím. To znamená, že je zde méně horko než v jiných oblastech Etiopie a také méně vlhko. Díky tomu se zde mohou rozvíjet různé druhy rostlin, včetně mnoha endemických druhů.

Většina srážek v Lake Tana je zaznamenána v období dešťů, která trvá od června do září. V této době zde prší prakticky každý den a někdy dokonce celý den. Srážky jsou doprovázeny větrem a blesky, což přináší ohrožení pro případné turisty. Kvůli dešťům je doporučeno navštívit oblast v jiném období roku.

V zimních měsících je zde teplota okolo 20 stupňů Celsia během dne a kolem 10 stupňů Celsia v noci. V letních měsících teploty stoupají na 25-30 stupňů Celsia během dne a na 15-20 stupňů Celsia v noci. Celkově je toto místo velmi příjemné pro návštěvu v jakémkoli ročním období, s výjimkou období dešťů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o biologicky bohatou oblast, místní zemědělci využívají zdejší vlhkosti a bohaté půdy k pěstování mnoha druhů zemědělských plodin. Mezi nejčastěji pěstované plodiny patří kukuřice, káva, banány, ananas, maniok a fazole. Tyto plodiny můžete vidět při návštěvě sousedních vesnic, které se nacházejí v okolí jezera.

Lake Tana tedy nabízí zajímavé počasí a malebnou krajinu, které mohou návštěvníci vyzkoušet během svého pobytu v Etiopii. Kromě toho je zde spousta kulturních a historických památek, jako jsou kláštery, které se nacházejí na poloostrově, který vytváří jezero. Tyto kláštery jsou velmi dobře zachovalé a představují jedinečnou historii této oblasti.


Ubytování Etiopie Lake Tana


Etiopie je unikátním krajem plným přírodních krás a kulturních památek. Mezi turisticky oblíbená místa patří také jezero Tana, které se nachází v severní části země v oblasti Amhara.

Lake Tana je největším jezerem Etiopie a zároveň zdrojem řeky Nil. V okolí jezera se nachází mnoho klášterů, kde jsou uloženy velmi cenné náboženské artefakty. Celkem je zde přes 20 klášterů, z nichž nejvíce navštěvované jsou klášter Ura Kidane Mehret a klášter Kebran Gabriel.

Turistům nabízí jezero Tana mnoho možností, jak si zde libovolně užít. Nejedná se pouze o místo pro náboženské poutníky. U jezera jsou k dispozici různé aktivity jako například rybaření, plavba na lodích nebo pozorování ptáků. Okolí jezera je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí skvělé podmínky k turistickým výletům.

Pro turisty je zajištěno dostatečné ubytování, které nabízí mnoho různých možností. Mezi nejvíce navštěvované patří například hotely v městě Bahir Dar nebo menší penziony a ubytovny v blízkosti jezera.

Etiopie Lake Tana je pro turisty z celého světa velmi atraktivním místem, které nabízí nejen náboženské zážitky, ale také odpočinek a relaxaci v krásné přírodě. Pokud hledáte místo, kde se naplnit energií krásné přírody a kulturními zážitky, je jezero Tana to pravé místo pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Tana


1. Jaký je největší jezero v Etiopii?
Největší jezero v Etiopii je jezero Tana.

2. Kde se nachází jezero Tana?
Jezero Tana se nachází v severozápadní části Etiopie.

3. Jaká je rozloha jezera Tana?
Rozloha jezera Tana je přibližně 3 600 km².

4. Jaké jsou nejlepší aktivity při návštěvě jezera Tana?
Při návštěvě jezera Tana můžete navštívit kláštery, vodopády a rybářské vesnice, projíždět na lodi a pozorovat zvířata.

5. Jak dlouho trvá cesta z Addis Abeby do oblasti jezera Tana?
Cesta z hlavního města Addis Abeby do oblasti jezera Tana trvá přibližně 10-12 hodin autem.

6. Které kláštery mohu navštívit na jezeře Tana?
Na jezeře Tana můžete navštívit kláštery Ura Kidane Mehret, Narga Selassie, Azwa Mariam a ostatní.

7. Můžu si pronajmout loď na jezeře Tana?
Ano, je možné si pronajmout loď na jezeře Tana a prozkoumat okolí.

8. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu jezera Tana?
Nejlepší měsíce pro návštěvu jezera Tana jsou od listopadu do ledna a března do června.

9. Jaké druhy ryb se dají lovitr v jezeře Tana?
V jezeře Tana se dají lovit druhy ryb jako jsou tilapie, pstruzi a kapři.

10. Jaké jsou nejbližší letiště k jezeru Tana?
Nejbližší letiště k jezeru Tana jsou letiště v Bahir Dar a Gondaru.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách