Ubytování Etiopie Debre Damo


Etiopie je fascinující země plná kontrastů a historie. Mezi mnoha památkami, které lze vidět v této zemi, se nachází i klášter Debre Damo. Ten leží na vrcholu vysoké skály v oblasti Tigray v severovýchodní části Etiopie.

Přeprava na skálu se provádí pomocí lanovky

Klášter Debre Damo je pro turisty velmi zajímavým cílem, avšak není snadno dostupný. Skála, na které klášter stojí, je příliš vysoká, aby bylo možné na ni vylézt lezením. Proto byla na skálu postavena lanovka, která poskytuje překrásný pohled na krajinu, kterou lze sledovat při jízdě nahoru. Samotná lanovka je průvodcem velmi oblíbená a turisty je nutné se předem objednat a dorazit včas, aby vše stihli.

Vstup na skálu je omezen věkem

Vstup na skálu je omezený pouze na mužského pohlaví. Z důvodu náboženských a tradičních zvyklostí totiž do kláštera nejsou vpouštěny ženy a malé děti. Návštěvník musí být dospělý muž, v dobré fyzické kondici, protože na vrchol skály se musí vlézt po strmých schodech a kruhové věži, vytesané do skály. Když se návštěvníci dostanou na vrchol skály, uvidí klášter Debre Damo skrytý v zeleni.

Klášter Debre Damo je starý a nádherné místo

Klášter sám o sobě je starý a krásný. Byl postaven v 6. století a je nejstarším klášterem v celé Etiopii. Má celkem 5 kostelů a překrásné nádvoří potažené klášterními budovami. V klášteře žijí mnichové, kteří se živí rozličnými řemesly jako je třeba výroba svící, zvonků a především ručního pořízení textilií.

Klášter Debre Damo je velmi důležité náboženské místo

Klášter Debre Damo je nejen turistickou atrakcí, ale také velmi důležitým náboženským územím. Je jedním z nejvýznamnějších klášterů etiopského křesťanství a je stále známý svými duchovními praxemi. Mnichové v klášteře jsou považováni za velmi moudré a vážené osoby, které jsou plné duchovní moudrosti a náboženských znalostí.

Jak si rezervovat

Rezervace na vstup do kláštera Debre Damo se provádí prostřednictvím etiopské turistické kanceláře a je nutné se předem objednat. Návštěvníci musí být včas, aby se mohli dostavit na pevninu, kde se lanovka nachází, a poté se vydat na strmé schody až do kláštera na vrcholu skály.

Klášter Debre Damo je fascinující místo plné historie a náboženských tradic. Navštívení tohoto kláštera je jedinečným zážitkem, který vás obohatí o nové zkušenosti a povědomí o místních kulturách a tradicích.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Debre Damo


Q: Co je to Debre Damo?
A: Debre Damo je klášter v Etiopii, který je chráněn před nepřáteli vysokými skalami a může být přístupný pouze prostřednictvím provazu až na vrchol skály.

Q: Jak se dostanu do Debre Damo?
A: Jediný způsob, jak se dostat do Debre Damo, je na vrchol skal pomocí provazu, kterým se musíte vylézt po skalách.

Q: Je nutný průvodce k návštěvě Debre Damo?
A: Ano, je nutné mít průvodce a to z důvodu bezpečnosti, aby se lidé nedostali do nebezpečné situace.

Q: Co je nejlepší doba k návštěvě Debre Damo?
A: Nejlepší doba k návštěvě Debre Damo je po období dešťů, obvykle od září do ledna.

Q: Připravuje se klášter na návštěvníky zahraniční turisty?
A: Ano, klášter nedávno získal finanční pomoc od vlády Etiopie, aby zlepšil své infrastruktury pro přijímání zahraničních turistů.

Q: Jak dlouho trvá výstup na vrchol skály v Debre Damo?
A: Výstup na vrchol skály v Debre Damo trvá asi 30-45 minut, ale čas se může lišit v závislosti na kondici turisty.

Q: Co je potřeba vzít na výstup na vrchol skály v Debre Damo?
A: Doporučujeme vzít si pohodlné, lehké oblečení a pohodlné boty, protože cesta se stoupáním po skalách může být náročná. Taky si může vzít vodu, ochranný opalovací krém, klobouk a fotoaparát.

Q: Kolik stojí vstupenka na návštěvu Debre Damo?
A: Neexistuje žádná vstupenka na návštěvu Debre Damo, ale turisté jsou povinni zaplatit poplatek průvodci, který se může pohybovat kolem 200 ETB (asi 133 CZK).


Letenka Etiopie Debre Damo


Etiopie je jednou z nejstarších civilizací a její historie je plná nádherných a fascinujících míst. Jedním z těchto míst je také Debre Damo, spiritualistické a historické místo, které stojí za návštěvu.

Debre Damo je izolovaný klášter situovaný na vrcholu skalní pevnosti v severní Etiopii. Jeho umístění je jedním z faktorů, které tuto lokalitu činí jedinečnou. Klášter je postaven na vrcholu skalního monolitu, který se tyčí nad okolní krajinou a nabízí pozoruhodný výhled na okolní pláně a hory.

Existuje legenda, že Debre Damo byl založen ve 6. století svatým Abune Aregawiem, který tam nalézal útočiště před pronásledováním. Legenda dále tvrdí, že svatý Abune Aregawi byl zvolením Ducha svatého veden k tomu, aby založil klášter na tomto místě. Klášter se stal důležitým centrem křesťanského učení a rozvoje.

Pro návštěvníky je vstup do kláštera Debre Damo exkluzivní a je omezen pouze na muže. To je kvůli tradici a náboženským předpisům kláštera. Cestu na vrchol skalního monolitu zajišťují vertikální lana, která jsou vytvořená z pletených konopných lán. Tuto metodu používají mniši již po staletí, a navzdory svému věku je stále bezpečná a spolehlivá.

Jakmile dorazíte na vrchol monolitu, ocitnete se v klášteře Debre Damo, který je domovem pro téměř tři sta mnichů. Klášter se skládá z několika malých kostelů a kaplí, ve kterých jsou umístěné vzácné a posvátné relikvie. Rozsáhlé fresky na stěnách kostelů jsou také nádherné a reprezentují bohatou historii a víru, kterou klášter Debre Damo představuje.

Pro turisty je návštěva kláštera Debre Damo neobyčejným zážitkem. Kromě toho, že se ocitnete v jednom z nejsvětějších míst Etiopie, se můžete také potěšit úchvatným výhledem na okolní krajinu. Panoramatický výhled je dokonce tak pozoruhodný, že je považován za jedno z nejlepších míst pro pozorování západu slunce v celé Etiopii.

Pokud máte zájem navštívit Debre Damo, nezapomeňte se předem informovat o pravidlech a omezeních souvisejících s návštěvou kláštera. Je také doporučeno mít připravený přístupový povolení, které je nutné získat předem. Některá omezení mohou představovat výzvu pro návštěvníky, ale pro ty, kteří touží po poznání bohaté historie Etiopie, je Debre Damo určitě stopou, kterou stojí za to vzít.

Klášter Debre Damo je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v Etiopii. Jeho historie, náboženský význam a impozantní umístění na vrcholu skalního monolitu ho činí jedinečně fascinujícím. Pokud máte možnost navštívit Etiopii, nechte si tuto známou destinaci uletět.


Počasí Etiopie Debre Damo


Pokud hledáte exotický cíl svého příštího dovolené, nebo jste pocestovali už celý svět a hledáte novou výzvu, možná by vás mohly zaujmout kouzla Etiopie. Tohle africké stát je plný neuvěřitelných zážitků a nádherných scenérií, a jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Debre Damo.

Debre Damo je menší město v severovýchodní části Etiopie, v provincii Tigray. Jeho největší atrakcí je však klášter, který se nachází na vysoké skále přímo nad městem. Podle legend měl klášter založit samotný Abrahám, ale podle historických pramenů byl založen někdy v 6. nebo 7. století.

A co se týče počasí, tak Debre Damo se může pyšnit tím, že vlastně celoročně panují poměrně příjemné teploty. Pro Evropana je vlastně dobrá zpráva, že ani v nejteplejších měsících (květen až srpen) teploty zřídka překročí 30 stupňů Celsia. Naopak v nejchladnějších měsících (leden až únor) můžete ráno zažít i teploty pod 10 stupňů, takže si určitě přibalte něco teplejšího, pokud se plánujete v tuto dobu vydat na cestu.

Přestože jsou deště v této oblasti vzácné, tak ani tam ukrývat deštník nebudete muset. Prakticky celý rok na obloze svítí slunce a do noci je vidět jasno, ale hlavní deště zvyknou padat v období z následujících tří měsíců: březen až květen. V tuto dobu máte velkou šanci zažít krásné tropické bouřky.

Ale zpět k Debre Damo - pokud se tam hodláte vydat, tak si budete moci užít kromě kláštera a krásné scenérie i unikátní zážitek z dračích hřbetů. Tenhle způsob dopravy spočívá v tom, že se kůň stoupe po úzké souvislé cestě, která se klikatí po okraji vrcholku skály až nahoru ke klášteru. Pokud jste trochu výškovější typ a nebojíte se výšek, tak tento zážitek určitě stojí za to.

Klášter na skále pak nabízí zase pohled na celou okolní krajinu a do nitra budovy se mohou dostat pouze muži - ženy mají totiž přístup zakázán. Ale klid - pro návštěvu kláštera si můžete pronajmout místního průvodce, který vám zajistí bezproblémový přístup.

Debre Damo je skvělým cílem pro ty, kteří hledají zážitky, exotiku i nádherné scenérie. A když už jste se tam podíváte, ujistěte se, že si přibalíte oblečení na každé počasí. Ať už budete cestovat v jakémkoliv období roku, určitě nezapomeňte na foťák - krása Etiopie je neuvěřitelná.


Dovolená Etiopie Debre Damo


Debre Damo, což znamená "horský klášter", je jedním z nejvýznamnějších historických a duchovních míst v Etiopii. Klášter se nachází na skalním vrcholu v regionu Tigray, asi 80 kilometrů od města Axum. Je přístupný pouze po strmé a náročné pěšině, která se vine kolem skalního útesu.

Klášter Debre Damo je jedním z nejstarších klášterů v Etiopii a byl založen již v 6. století. Je domovem pro mnichy etiopsko-pravoslavné církve, kteří zde žijí a modlí se v souladu s tradičními zvyky. Klášter je také známý svými uměleckými díly, jako jsou malby a ikony, které jsou staré stovky let a zachycují biblické příběhy.

Při návštěvě Debre Damo musíte projít náročnou cestou po žebřících vytesaných do skály. Tato cesta je jediným přístupem do kláštera a je vyhrazena pouze pro muže. Ženy, včetně žen a dětí mnichů, nesmí vstoupit na vrchol hory, aby byla zajištěna tzv. "dokonalá" čistota chrámu. Tím se klášter stává jedním z nejzajímavějších a kontroverzních míst v Etiopii.

Přestože navštívili klášter mohou pouze muži, je Debre Damo stále oblíbeným turistickým cílem. Lidé přicházejí, aby obdivovali křiklavě bílou architekturu kláštera, která kontrastuje s okolními skalami. Z vrcholu Debre Damo také můžete mít nádherný výhled na okolní krajinu, která je známá svými útesy a kaňony.

Klášter Debre Damo je také důležitým poutním místem pro náboženské věřící. Mnoho lidí přichází sem, aby se poklonilo svatým relikviím uloženým v klášteře a aby se modlili v jednom z nejposvátnějších míst Etiopie. Každoročně se zde také konají různé náboženské a kulturní festivaly, které přitahují tisíce lidí z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Debre Damo, je důležité si uvědomit, že je to odlehlé místo bez moderních turistických zařízení. Je vhodné si vzít pohodlné oblečení a obuv, protože cesta na vrchol hory je fyzicky náročná. Je také důležité dodržovat zásady etikety a respektovat náboženské zvyky a tradice kláštera.

Navštívit klášter Debre Damo je jedinečnou zkušeností, která vám umožní ponořit se do historie, náboženství a kultury Etiopie. Je to místo, kde se setkáte s duchovní energií a odpočinete si ve svatém a tajemném prostředí. Pokud máte zájem o etiopskou historii a náboženství, Debre Damo by vám nemělo uniknout při vaší návštěvě Etiopie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách