Dovolená Etiopie Debark


Etiopie, země ležící na východě Afriky, je známá svou rozmanitostí krajiny a bohatou historií. Má mnoho turistických atrakcí, mezi které patří i malebné město Debark, které se nachází v regionu Amhara.

Debark je výchozím bodem pro návštěvu jednoho z nejstarších a nejkrásnějších národních parků v Etiopii - Simien Mountains National Park (Národní park Simien Mountains). Tento park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je domovem jedinečných druhů rostlin a zvířat, včetně vzácného etiopského vlka a gelady (opice).

Pro milovníky přírody je návštěva Simien Mountains National Park nezapomenutelným zážitkem. Okouzlí vás nádhernými horskými scenériemi, mohutnými kaňony a vysokými vrcholy, jako je například Ras Dashen, nejvyšší hora v Etiopii. Taktéž si můžete vychutnat pohledy na krásně rostoucí lysohlávky a horské květiny, které dodávají parku jedinečnou atmosféru.

Debark samotný je malé a malebné městečko, které nabízí ubytování a základní turistické služby. Můžete navštívit místní trhy, ochutnat tradiční etiopskou kuchyni a poznat pohostinnost místních obyvatel. Ti jsou často angažovaní v ochraně přírody a pracují jako průvodci při trekkingových výletech do Simien Mountains National Park.

Nejen samotný park, ale i cesta do Debarku nabízí nádherné pohledy. Jízda přes horské silnice a serpentinové cesty je dobrodružstvím samotným. Můžete se zastavit na vyhlídkových místech a vyfotit si úchvatné panoramatické snímky, které vám budou připomínat nezapomenutelné okamžiky strávené v Etiopii.

Debark a národní park Simien Mountains jsou unikátním cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Tato část Etiopie skýtá příležitost objevit krásu a bohatství africké fauny a flóry. Přestože se jedná o méně známou turistickou destinaci, nabízí zážitky, které stojí za to prozkoumat.


Počasí Etiopie Debark


Etiopie Debark se nachází v horách Simien Mountains v severní Etiopii. Tato oblast se vyznačuje velmi rozmanitým klimatem, který ovlivňuje nadmořská výška, poloha a geografická poloha. Debark se nachází ve výšce přibližně 2700 metrů nad mořem a vlivem hor má chladnější klima.

V období dešťů, které trvá od června do září, roste zde intenzivní vegetace a oblast je známá pro četné vodopády, horská jezera a travnaté roviny. O víkendech se sem sjíždějí Etiopští turisté, kteří sem jezdí za turistikou, kempování nebo jen na pikniky.

Během suchého období, které trvá od října do května, dochází k vysokým teplotám, a to zejména v období od března do května. Léto znamená také více turistů, kteří přicházejí za krásným výhledem na hory a okolní krajinu.

I v zimě si však můžete užít intenzivní slunce, ale v noci je teplota velmi nízká a vyžaduje se teplejší oblečení. Celkově lze říci, že počasí v Debark je poměrně příjemné a turisté by měli být připraveni na různé podmínky v závislosti na ročním období.

Například během dešťů a větru jsou turisté často omezeni v návštěvě některých oblastí, ale zase v období sucha si mohou užít horší vody, procházky po místní přírodě a navštívit několik památek. Etiopie Debark tak nabízí zajímavý pohled na africkou krajinu a její klid, což je pro mnoho turistů hodnotné poznání.


Letenka Etiopie Debark


Již odpradávna láká Afrika mnoho cestovatelů, kteří touží po poznávání exotických kultur a nádherné přírody. Mezi země, které mají co nabídnout, patří rovněž Etiopie. Pokud je pro vás lákavou destinací, nezapomeňte v plánech zahrnout také její malebné město Debark.

Debark se nachází v severozápadní části země a je hlavním přístupovým bodem do pohoří Simien. Tato oblast je známá svou ohromující krásou a je proto často nazývána africkým "Grand Canyounem". Zde nalezneme strmé horské vrcholky, široké údolí, a neuvěřitelné výhledy, které rozhodně stojí za to vidět.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Debarku a zaplavit se krásou pohoří Simien? Odpověď je jednoduchá - prostřednictvím letenek do Etiopie. Z mnoha destinací po celém světě je možné se do Addis Abeby, hlavního města Etiopie, dostat přímým letem. Následně je možné pokračovat přímým spojem do Gonderu, což je jedno z nejbližších měst k Debarku. Z Gonderu je snadná dostupnost do Debarku autobusem nebo taxi.

A co vás v Debarku čeká? Ponechejte si čas a vydejte se na úžasnou túru v pohoří Simien. Tato národní rezervace byla zařazena na seznam Světového dědictví UNESCO díky své unikátní biodiverzitě a endemickým druhům, které tady žijí. Na své cestě můžete narazit na horské gazely, ibexy, levharty a mnoho dalších zvířat. Ale to není vše - tuto přírodní oázu zdobí také četné vodopády, dramatické útesy a malebná jezera.

Debark samotný je také zajímavým městem s bohatou kulturní historií. Můžete navštívit tradiční etiopské trhy, kde se prodávají místní speciality, řemeslné výrobky a čerstvé suroviny. Pokud jste milovníci historie, určitě oceníte také návštěvu kláštera Debre Estifanos, který se nachází poblíž města.

Při pobytu v Debarku nenechte ujít příležitost také ochutnat místní kuchyni. Vyzkoušejte tradiční etiopská jídla, jako je injera (placka z kyselého těsta), doro wat (kari z kuřecího masa) nebo kitfo (mleté maso s kořením). Pokud jste kávoví nadšenci, nezapomeňte také ochutnat skvělou etiopskou kávu, která je známá po celém světě.

Debark je skutečně jedinečnou destinací, která nabízí nádhernou přírodu, bohatou kulturu a nepoznanou atmosféru. Pokud zamíříte do Etiopie, nezapomeňte zařadit Debark do svého itineráře. A s letenkou Etiopie Debark si zajistíte jednoduchý a pohodlný příjezd do tohoto úchvatného města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Debark


1. Jaké je podnebí v Debarku?
- Debark má vlhké a chladné podnebí, s teplotami průměrně kolem 10-20 stupňů Celsia.

2. Jak se dostanu z Etiopie do Debarku?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Debarku z Etiopie, je cestovat autem nebo autobusem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Debarku?
- Největší turistickou atrakcí v Debarku je Národní park Simien, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

4. Kde se mohu ubytovat v Debarku?
- V Debarku jsou k dispozici některé hotely a ubytovny pro turisty. Doporučuje se však předem zarezervovat ubytování, zejména v období sezóny.

5. Jaké je doporučované období pro návštěvu Debarku?
- Nejlepší čas na návštěvu Debarku je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a méně srážek. Během deštivého období (červen - září) je obtížné turisticky cestovat.

6. Kolik stojí vstupenka do Národního parku Simien?
- Vstupenka do Národního parku Simien pro zahraniční návštěvníky stojí 40 USD na den. Poplatek je určen k ochraně parku a financování jeho správy.

7. Jaká je nejvhodnější obuv a oblečení pro cestování do Debarku?
- Doporučuje se nosit pohodlné a odolné boty vhodné pro turistiku, stejně jako vrstvené oblečení, protože teploty v Debarku se mohou v průběhu dne výrazně měnit.

8. Jsou v Debarku dostupné bankomaty?
- V Debarku je několik bankomatů, které přijímají mezinárodní karty. Nicméně je vhodné mít také dostatek hotovosti s sebou, protože bankomaty nemusí vždy fungovat nebo vytáhnout peníze.

9. Jsou v Debarku nějaké restaurace?
- V Debarku je omezený počet restaurací a stánků nabízejících tradiční etiopskou kuchyni. Doporučuje se mít také jídlo a pití s sebou, zejména při turistice v Národním parku Simien.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Debarku?
- V Debarku je omezené množství dopravních prostředků. Nejčastěji se používají motorky (bajaje) pro kratší vzdálenosti a taxíky pro delší výlety nebo dopravu do okolních měst.


Ubytování Etiopie Debark


Etiopie je jedním z nejzajímavějších míst v Africe, které každý rok navštěvují tisíce turistů z celého světa. Město Debark se nachází v severní části Etiopie a je výchozím bodem pro návštěvu národního parku Simien.

Pokud plánujete navštívit Etiopii a chtěli byste zůstat v Debarku, existuje celá řada ubytovacích možností. Většina z nich se nachází v centru města, přičemž některé nabízejí výhled na okolní hory.

Hotel Simien Dream Lodge je jedním z nejoblíbenějších ubytování v Debarku. Hotel nabízí prostorné a komfortní pokoje se soukromou koupelnou a balkonem s krásným výhledem na hory. K dispozici je také restaurace s tradiční etiopskou kuchyní a terasa, kde si můžete vychutnat výbornou kávu.

Další zajímavou volbou je Hotel Lammergeier, který se nachází nedaleko centra města. Hotel nabízí pokoje s výhledem na hory a soukromou koupelnou. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční etiopská jídla.

Pro turisty, kteří preferují levnější ubytování, je zde Guest House Goha, která se nachází ve vzdálenosti asi 10 minut chůze od centra města. Guest house nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou a terasou s nádherným výhledem na okolní hory.

Pokud se chystáte do Debarku během letního období, je dobré vzít v úvahu, že teploty mohou být velmi vysoké. Proto se doporučuje vybírat ubytování s klimatizací.

Debark je krásné město plné historie a kultury. Pokud se chystáte do Etiopie, rozhodně navštivte Debark a nezapomeňte si zarezervovat některé z skvělých ubytovacích možností, které město nabízí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách