Ubytování Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je krásná země plná divoké přírody, kultur a historie. Pokud plánujete cestu do této země, určitě byste neměli vynechat návštěvu Blue Nile Falls (Tis Issat), jednoho z největších vodopádů v Etiopii a zcela jistě i atrakce, kterou byste neměli vynechat, pokud milujete pocit zážitku přírody.

Kolem vodopádů se nachází spousta turistického ruchu, takže ubytování není vůbec problémem. Pokud chcete zažít skutečnou atmosféru Etiopie, doporučuji vám zůstat v místních vesnicích, které se nacházejí poblíž vodopádů. Tyto vesnice nabízejí jednoduchá, ale čistá ubytování za rozumné ceny.

Místní hotely a bungalovy jsou dobře vybavené a nabízí vám vše, co byste mohli potřebovat pro uvolnění po celodenním výletě. Pokud hledáte více luxusu, k dispozici jsou i hotely vyšší kategorie. Většina hotelů se nachází v blízkosti Tis Issatu, takže se nemusíte bát, že budete muset cestovat příliš daleko.

V místech, kde se nachází vodopády, najdete i mnoho užitečných služeb pro turisty. Můžete si například pronajmout běžné kola nebo čluny, které vás dovedou k vodopádu, kde si můžete uprostřed gigantického množství vody užívat přírodního kouzla, jaké vás jen tak nenapadne.

Při planování cesty do Blue Nile Falls je dobré mít na paměti, že obyvatelé Etiopie jsou velmi pohostinní a opatrní. Navštívíte-li je, odmění vás tou nejlepší z možných zážitků, které vám tato země může nabídnout.


Počasí Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je země plná mnoha přírodních krás a památek, včetně slavných Blue Nile Falls, známých také jako Tis Issat. Tyto vodopády se nacházejí na řece Blue Nile, poblíž města Bahir Dar, a patří mezi největší turistické atrakce v zemi.

Blue Nile Falls vytváří impozantní kaskády, které jsou vysoké až 45 metrů a nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní přírodu. Tyto vodopády získaly svůj název kvůli modrému zabarvení řeky, které vzniká při kontaktu vod s minerály v horninách a písku na dně řeky.

Když se podíváme na počasí v oblasti Blue Nile Falls, je důležité si uvědomit, že Etiopie je rozlehlá země a klima se může v různých regionech značně lišit. V blízkosti Blue Nile Falls se nachází oblast, která je pod silným vlivem sezónních dešťů.

Deštivá sezóna trvá obvykle od června do září, kdy krajina zelená a kvete. V tomto období dochází k náporu vody z hor do řeky, což vede k velmi silnému proudu vody na vodopádech. V zimních měsících, od listopadu do března, je oblast suchá a vodopády tvoří menší kaskády. Nicméně, návštěvníci stále mohou vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud je váš cílem navštívit Blue Nile Falls, nejlepší dobou pro návštěvu je během období dešťů, protože vodopády jsou nejimpresivnější. Vstupné do oblasti Blue Nile Falls je levné a řeky a vodopády jsou snadno přístupné po cestě k Bahir Dar.

V oblasti Blue Nile Falls je k dispozici řada aktivit, jako například pěší túry a vodácké sporty. Návštěvníci mohou také navštívit nedaleký klášter Ura Kidane Mehret, který se nachází na poloostrově na jih od Bahir Dar a nabízí tradiční etiopskou architekturu a nádherný výhled na jezero Tana.

V každém případě, návštěva Blue Nile Falls v Etiopii je zážitek, který stojí za to, ať už se rozhodnete navštívit v období dešťů, nebo za sucha. Tento přírodní div nezklame a udělá z vaší cesty nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


1. Jak se dostat k Blue Nile Falls (Tis Issat)?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Blue Nile Falls, je z města Bahir Dar, které se nachází asi 30 km od vodopádů. Existují organizované turistické výlety, ale také můžete najmout taxi či motorku.

2. Může se na vodopádech koupat?
Odpověď: Ano, koupání v blízkosti vodopádů není zakázáno. Pokud se rozhodnete koupat, je však důležité být opatrný, protože proud řeky může být silný a nebezpečný.

3. Jaký je vstupní poplatek na vodopády?
Odpověď: Vstupní poplatek na vodopády je 50 ETB (asi 55 Kč) na osobu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka vodopádů?
Odpověď: Prohlídka vodopádů trvá obvykle asi dvě hodiny. Pokud si chcete užít krásnou přírodu, doporučujeme si na vodopádech vyhradit více času.

5. Kdy je nejlepší čas návštěvy Blue Nile Falls?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu vodopádů je v období od června do září, kdy je sezóna dešťů a vodopády mají největší průtok vody. V ostatních měsících může být průtok vody menší.


Dovolená Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je fascinující zemí, která skrývá mnoho překvapení pro turisty. Jedním z nejúchvatnějších přírodních krás je vodopád Tis Issat, známý také jako Blue Nile Falls. Tento impozantní vodopád je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v této africké zemi.

Blue Nile Falls se nachází na řece Nil a tvoří důležitou součást toku řeky. Její voda padá z výšky 45 metrů do kaňonu, což vytváří ohromující a silný dojem. Díky této přírodní kráse byla tato lokalita nazývána "Etiopickými vodopády" a "Africkým Niagara".

Při návštěvě Blue Nile Falls se turisté mohou těšit na jedinečný zážitek. Cesta k vodopádu vede nádhernou a exotickou krajinou, která zahrnuje zelené pláně, obdělávaná pole a horské hřbety. Během cesty budou mít návštěvníci také příležitost vidět místní divokou zvěř a ptactvo.

Když dorazíte ke vodopádu, budete ohromeni jeho krásou a sílou. Voda se tříští na skále a tvoří oblaka mlhy, které dodávají vodopádu tajemnou atmosféru. Pokud si přejete pořídit některé z nezapomenutelných fotografií, určitě byste měli s sebou vzít foťák, abyste zachytili tu jedinečnou krásu.

Nezapomenutelným zážitkem je také plavba na lodi kolem vodopádu. Můžete se těšit na svěží vodní kapky, které se na vás budou stříkat, a na okouzlující výhled na vodopád z jiné perspektivy. Místní průvodci také rádi sdílejí zajímavé a historické informace o vodopádu, což je skvělá příležitost prozkoumat etiopskou kulturu a historii.

Blue Nile Falls není jen nádhernou přírodní památkou, ale má také velký ekologický význam. Je jednou z hlavních přítoků Nilu, který zásobuje vodou tisíce lidí v Etiopii a dalších okolních zemích. I přes svůj význam byly v minulosti vodopády ohroženy, když byla postavena přehrada pro výrobu elektřiny. Úsilí místních obyvatel a organizací však znamenalo, že vodopády zůstaly zachovány.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, návštěva Blue Nile Falls by neměla chybět na vašem seznamu. Tato přírodní krása poskytuje turistům nezapomenutelný zážitek a možnost objevit jednu z nejvýznamnějších přírodních památek Etiopie. Nechte se unést kouzlem Blue Nile Falls a prozkoumejte bohatství této africké země.


Letenka Etiopie Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiopie je země plná krásné přírody a neuvěřitelných scenérií. Jednou z jejich největších pokladů jsou Blue Nile Falls, také známé jako Tis Abbai nebo Tis Issat. Tyto vodopády se nacházejí asi 30 kilometrů jižně od města Bahir Dar v regionu Amhara.

Vodopády jsou jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Etiopie. S výškou přes 45 metrů a šířkou přes 400 metrů jsou Blue Nile Falls nejen impozantní, ale také velmi nádherné na pohled. Voda z řeky Nil, která se zde tvoří, spadá do nádherného koryta, které je obklopeno divokou zelení a kvetoucími keři.

Vodopády jsou přístupné pouze po řece, a tak se k nim musí dostat lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí přepravu v oblasti, a všechny mají stejný cíl - dostat turisty do míst, kde mohou obdivovat krásu Blue Nile Falls.

Jakmile dorazíte na místo, budete přeneseni na pevninu lodním člunem a poté budete moci vidět vodopády zblízka. Kromě toho, že můžete sledovat klesající vodu, budete se také moci projít okolím a dívat se na krajinu a faunu. Turisté, kteří chtějí vidět vše, co tato oblast nabízí, by také měli navštívit hráz, která se nachází v blízkosti vodopádů. Tento most poskytuje nádherný výhled s panoramatickým výhledem na celou oblast.

Kromě krásné přírody a scenérií se Blue Nile Falls také vyznačují svojí historií. V roce 1966 byl na řece Nil postaven hydroelektrický zdroj, který mnohokrát ovlivnil sílu vodopádů. V minulosti byly vodopády mnohem silnější a širší, ale dnes jsou poměrně menší. Přesto tyto vodopády stále patří mezi nejvýznamnější turistické atrakce Etiopie.

Když plánujete návštěvu Etiopie, nezapomeňte si připravit prohlídku Blue Nile Falls. Vodopády jsou neuvěřitelně krásné a nabízejí skvělou možnost vidět jeden z největších přírodních pokladů země.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách