Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Kärdla


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kärdly?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Kärdly, je letecky přistát na letišti Kärdla. Další možností je cestovat trajektem z Tallinnu na ostrov Hiiumaa a pak pokračovat silnicí do Kärdly.

2. Kolik stojí ubytování na jednu noc v Kärdle?

Ceny ubytování v Kärdle se liší podle úrovně pohodlí a typu ubytování. Většinou se pohybují od 30 do 100 EUR za noc.

3. Co v Kärdle navštívit?

Mezi nejoblíbenější atrakce v Kärdle patří Kärdla biskupský hrad, muzeum Hiiumaa, Vabamu muzeum, Muzejní středisko Kassari a Juminda poloostrov.

4. Existují v Kärdle pláže, kam mohu jít?

Ano, v Kärdle a na okolních ostrovech Hiiumaa jsou několik krásných pláží, např. Kassari, Mangu, Kalana, Käina, Orjaku a ve městech Suuresadam a Ristna.

5. Jaká je situace s covid-19 v Kärdle?

Estonsko jako celek mělo v době psaní této odpovědi (červenec 2021) velmi nízký počet případů covid-19. Podmínky a omezení jsou aktualizovány pravidelně, a proto je nejlepší nejprve zkontrolovat aktuální situaci na oficiálních webových stránkách Estonska.


Počasí Estonsko Kärdla


Estonsko je klenotem na severovýchodě Evropy. Jeho krása spočívá ve velké rozmanitosti, a to nejen v přírodě, ale také v počasí. Pokud se chtějí turisté vydat na cestu na estonský ostrov Hiiumaa, město Kärdla, měli by být připraveni na různá klimatická překvapení v průběhu roku.

Kärdla je malé město ležící v západní části ostrova Hiiumaa v Estonsku. Vztahost k moři a z části geografie Kärdla také přispívají ke specifickému klimatu tohoto města. Kärdla patří mezi města, v nichž se vyskytují nejčastější změny počasí, což by turisté měli mít na paměti.

Kärdla nemá jednoduché klima jako Tenerife, kde podnebí je stálé po celý rok. V Kärdle se vyskytují četná klimatická překvapení, která vyplývají z polohy města a odlišení od zbytku Estonska.

Léto v Kärdle je obecně poměrně teplé, ale vlhké. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. V létě mohou turisté zažít deštivá období, což znamená, že jedinou možností je se na pláži opalovat pouze na krátkou dobu v parném počasí. Nicméně v létě, jarních a podzimních měsících, nabízí Kärdla mnoho života, kulturních akcí a aktivit.

Podzim a zima v Kärdle se vyznačují studenými teplotami, ale v posledních letech se několikrát vyskytly bezsněžné zimy. V období od listopadu do února byly průměrné teploty v minulých letech kolem 0 stupňů Celsia, ale samozřejmě se tyto teploty i mohou výrazně lišit. Podzim a zima jsou období, kdy mohou turisté navštívit Kärdle, aby si užili zimního klidu na pobřeží a v některých případech i možnosti ledové rybaření.

Vzhledem k tomu, že Kärdla se nachází v severozápadní části ostrova Hiiumaa, může být počasí tady nevypočitatelné. Pokud jste plánovali navštívit místo, dbejte na to, aby jste byli připraveni na různorodé podmínky v průběhu celého roku. S několika věcmi, jako jsou voděodolné obleky, deštníky, pláštěnky a další vybavení, se připravte na různé povětrnostní podmínky, které mohou přijít kdykoli během Vašeho pobytu v Kärdle.


Dovolená Estonsko Kärdla


Estonsko - Kärdla: Skvělé místo pro dovolenou a relaxaci

Estonsko, malá země na pobřeží Baltského moře, je stále více oblíbeným cílem turistů díky svému přírodnímu bohatství a kulturnímu dědictví. A mezi mnoha jedinečnými městy a vesnicemi, které Estonsko nabízí, Kärdla je jedním z nejpříjemnějších míst, která stojí za návštěvu.

Kärdla je hlavním městem estonského ostrova Hiiumaa. Toto malebné město, které se nachází na západním pobřeží ostrova, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou. Místní atmosféra je přátelská a přívětivá a místní obyvatelé vás přivítají s otevřenou náručí.

Hiiumaa je známý svou překrásnou přírodou. Přírodní rezervace Kärdla Kõrgustik nabízí nádherné výhledy a příležitosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Místní pláže jsou neuvěřitelně krásné a klidné, ideální pro odpočinek, koupání nebo opalování. Když se ocitnete na pláži, můžete si užít jedinečnou atmosféru a pozorovat, jak slunce zapadá nad horizontem.

Ve městě samotném stojí za zmínku katedrála Svatého Mikuláše, která je symbolem města. Tato malebná katedrála byla postavena v 13. století a je významným kulturním a historickým místem, které stojí za návštěvu.

Pro ty, kteří mají rádi sportovní aktivity, Kärdla nabízí mnoho možností. Můžete si pronajmout cykly a projet se po ostrově, zkoušet vodní sporty jako kajaky nebo surfování, a dokonce si zahrát golf na místním golfovém hřišti.

Pokud jde o ubytování, Kärdla nabízí širokou škálu možností. Od luxusních hotelů až po lázeňské resorty, každý si zde najde to pravé. Místní restaurace pak nabízejí širokou škálu estonských specialit, jako je čerstvá ryba, švestkový koláč nebo tradiční hideg võileib (chladná sendvičová svačina).

Dovolená v Kärdla je jedinečnou příležitostí pro zábavu a relaxaci na pobřeží Baltského moře. Nejenže zde můžete zažít krásy přírody, ale také poznat estonskou kulturu a historii. Takže pokud plánujete dovolenou v Estonsku, nezapomeňte zahrnout Kärdlu na svůj itinerář a připravte se na skvělý čas v této kouzelné malé části Estonska.


Letenka Estonsko Kärdla


Letenka do estonského města Kärdla - ideální cíl pro milovníky přírody a klidu

Estonsko je země s bohatou historií a nádhernou přírodou plnou lesů, jezer a malebného pobřeží. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou v přírodě, neváhejte a vydejte se do estonského města Kärdla. A protože cesta letadlem je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se tam dostat, zjistěte si více o letenkách do Kärdly, abyste si mohli naplánovat svůj nezapomenutelný výlet.

Kärdla je hlavním městem estonského ostrova Hiiumaa, který je známý svou neuvěřitelnou přírodní krásou a klidem. Letecké spojení do Kärdly z estonské metropole Tallinnu je zajištěno několika leteckými společnostmi, z nichž nejvýznamnější je společnost LOT Polish Airlines, která tyto lety provozuje.

Letadlem do Kärdly se můžete dostat během krátkého letu, který trvá přibližně hodinu. Během letu si můžete vychutnat nádherné výhledy na estonskou krajinu a přilehlé moře. Letadlo přistane na místním letišti Kärdla, které se nachází ve vzdálenosti pouhých 5 km od centra města. Z letiště je možné využít taxi služby, které vás dopraví přímo k vašemu ubytování.

Kärdla je ideálním cílem pro milovníky přírody. Okolí města je bohaté na krásné pláže, borové lesy a malebná jezera. Můžete si zde vychutnat dlouhé procházky po přírodě a obdivovat unikátní flóru a faunu ostrova Hiiumaa. Právě proto je Kärdla oblíbenou destinací pro turisty hledající klid a odpočinek.

Ale nejen příroda je lákadlem Kärdly. Samotné město nabízí bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit místní muzeum, které se specializuje na historii Hiiumaa a estonského ostrova jako takového. Dále můžete obdivovat místní architekturu, ve které se promítají různé historické vlivy.

A nakonec, nezapomeňte ochutnat místní speciality. Estonská kuchyně je známá svou jednoduchostí a kvalitou surovin. V místních restauracích si můžete vychutnat čerstvé ryby, mořské plody a další tradiční estonská jídla.

Letenka do Kärdly je tedy nejen rychlou a pohodlnou cestou, jak se dostat k úžasné přírodě a klidu estonského ostrova Hiiumaa, ale také příležitostí poznat bohatou historii a kulturu tohoto malebného města. Ať už se rozhodnete strávit zde jen několik dní nebo celý týden, Kärdla vás určitě nezklame.


Ubytování Estonsko Kärdla


Kärdla je malebné město na ostrově Hiiumaa v Estonsku. Nachází se v severozápadní části ostrova a je hlavním městem Hiiumaa. Kärdla je oblíbeným cílem turistů díky svému přírodnímu krásu, historickým památkám a klidné atmosféře. Pokud hledáte ubytování v této malebné destinaci, máte na výběr několik možností.

Kärdla nabízí různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů a soukromých pronájmů. Jednou z možností je zarezervovat si pokoj ve městském hotelu. Tyto hotely často nabízejí komfortní pokoje a vybavení, jako je wifi, restaurace a wellness centrum. Některé hotely jsou umístěny přímo v centru města, takže budete mít snadný přístup ke všem pamětihodnostem a obchodům.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete se rozhodnout pro penzion nebo rodinný hotel. Tyto typy ubytování často nabízejí teplou a přátelskou atmosféru, jako byste byli v domě daleko od domova. Penziony v Kärdle často mají omezený počet pokojů, což zaručuje klid a soukromí.

Další možností je pronájem soukromého bytu nebo domu. Mnoho místních obyvatel nabízí své ubytování pro turisty, kteří hledají autentičtější zážitek. Tyto ubytování jsou často dobře vybavená a mají veškeré potřebné vybavení pro pohodlný pobyt. Pronájem soukromého ubytování vám také umožní zažít každodenní život v Kärdle a poznat místní kulturu a tradice.

Při hledání ubytování v Kärdle je dobré také zvážit své preference ohledně polohy. Existují ubytování, která jsou blízko moře, což je ideální pro ty, kteří se chtějí vydat na pláže a vodní sporty. Další možností je ubytování v blízkosti lesů a přírodních rezervací, což je vhodné pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásu přírody a objevovat okolní region.

Kärdla je nádherné místo na pobyt v Estonsku Hiiuma kao. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v hotelu, penzionu nebo pronajmout si soukromý byt, jistě si můžete užít fantastický pobyt a objevit vše, co Kärdla a ostrov Hiiumaa mají nabídnout.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách