Dovolená Ekvádor El Imbabura


Ekvádor, země ležící v Jižní Americe, skýtá neuvěřitelnou škálu přírodního bohatství a kulturálního dědictví. Mezi nejkrásnější regiony patří provincie Imbabura, která je domovem několika unikátních turistických atrakcí. Pokud plánujete dovolenou v Ekvádoru, není možné vynechat návštěvu této nádherné oblasti.

Imbabura je krásná provincie nacházející se na severu Ekvádoru. Je obklopena impozantními sopkami a horskými masivy, které tvoří úchvatnou kulisu pro veškerou její přírodní krásu. Nejimpozantnější vrchol Masivu Imbabura dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem, což poskytuje nádherné výhledy a zážitky pro horolezce a milovníky treků.

Pro milovníky přírody je krajina provincie Imbabura rájem. Zahrnuje bujnou vegetaci, vodopády, jezera a krásné horské řeky. Jeden z nejznámějších přírodních úkazů je jezero San Pablo, které se rozprostírá na ploše 300 hektarů. Je obklopeno nádhernou krajinou, která vám nabídne chvíle absolutního klidu a relaxace. Vydejte se na jeho břehy a vychutnejte si krásné výhledy na okolní hory.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je rezervace Cuicocha. Tato rezervace se nachází na mírně aktivní sopce, která nabízí neuvěřitelná pohledy. Můžete si zde užít pěší turistiku, kajak nebo jiné aktivity na vodě. Obklopená překrásnou přírodou a hory, rezervace Cuicocha je neopomenutelným místem pro nadšence dovolené v přírodě.

Kromě přírodního bohatství nabízí Imbabura také jedinečné kultúrní zážitky. Můžete navštívit město Otavalo, které je známé po celém světě pro svůj trh s ručními výrobky a tradičními uměleckými díly. Na trhu se setkáte s místními řemeslníky a obchodníky, kteří prodávají barevné tkaniny, keramiku, šperky a další ručně vyráběné produkty. Není jenom skvělým místem pro nákupy, ale také pro poznávání místní kultury a tradic.

Dalším kulturním pokladem v provincii Imbabura je město Ibarra. Toto historické město je plné koloniálních památek a úžasných kostelů. Můžete navštívit centrální náměstí s malebnými uličkami a tradičními stavbami. Navštivte kostel Basilica de la Dolorosa, který je jedním z nejvýznamnějších kostelů v Ekvádoru, a pozorujte jeho nádhernou architekturu.

Imbabura je skvělou destinací pro dovolenou v Ekvádoru, s nabídkou přírodních krás a kulturních zážitků. Jestliže hledáte dobrodružství, relaxaci nebo poznávání nových kultur, tato provincie vás jistě nezklame. Připravte si své cestovní plány a vydejte se na dovolenou do Imbabury, aby vás okouzlila svou krásou a pohostinností.


Letenka Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je jednou z nejkrásnějších zemí Jižní Ameriky a přímořský stát El Imbabura nabízí návštěvníkům úžasnou kombinaci přírodních krás a kulturního odkazu. A aby se sem dostali, mohou se rozhodnout pro leteckou dopravu.

Letenky do Ekvádoru jsou poměrně cenově dostupné a například let do města Ibarra, hlavního města provincie El Imbabura, nabízí například nízkonákladová aerolinka Wingo za cenu kolem 200 dolarů. Není tedy důvod váhat a vyzkoušet návštěvu tohoto malebného regionu Ekvádoru.

El Imbabura se nachází v severní části Ekvádoru a je obklopen řadou vulkánů, z nichž nejvyšší je rovněž pojmenován El Imbabura. Nachází se zde také mnoho jezer, lesů a přehrady, což poskytuje návštěvníkům úžasná místa k relaxaci a k procházkám. Pro milovníky adrenalinových zážitků jsou k dispozici různé sporty, jako například rafting, horolezectví nebo volný pád.

Navíc jsou v El Imbabura bohaté kulturní tradice a historie. Zdejší města a vesnice jsou rozmanité a návštěvník se tu může seznámit s tradičními řemesly a zvyky. Například v městečku Otavalo se konají tradiční trhy, které přitahují turisty z celého světa.

Jiným významným místem El Imbabura je chráněná oblast Mojanda, kde se nachází několik kráterových jezer, které způsobují fascinující krajinu. Návštěvníci si zde mohou užít vodní aktivity a v létě i koupání, kdy teploty dosahují až 20 stupňů.

Samozřejmě, po příjezdu do el Imbabura, doporučujeme najít si ubytování, ať už u místního obyvatelstva nebo v hotelu blízko letiště v Ibarra. Věřte nebo ne, v oblasti El Imbabura si najdete mnoho skvělých možností ubytování za velmi dostupné ceny.

Tak neváhejte a vydejte se do El Imbabura na přírodní krásy, kulturní příležitosti a skvělou dovolenou. Kupte si letenku a nechte se okouzlit. Ekvádor je krásná země, plná kouzla, a El Imbabura přichází jako nejlepší připomínka tohoto kouzla.


Počasí Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je země ležící v Jižní Americe a svým polohou mezi Pacifikem a Andami nabízí mnoho různorodého a exotického počasí. Jedním z míst, které si zaslouží pozornost, je El Imbabura, horská oblast, která se nachází v severní části země.

El Imbabura leží ve stejnojmenné provincii a je nejen přírodním zázemím, ale také klíčovou turistickou atrakcí v regionu. Pro mnoho lidí je tato oblast synonymem s Andami, jejichž dominantou je tzv. Imbabura – sopka, která dosahuje výšky 4 630 metrů nad mořem. Jedná se o sopku, která je však už neaktivní a její poslední erupce se odehrála před asi 14 000 lety.

Díky své poloze v Andách má El Imbabura deštivé a vlhké podnebí, které se však liší díky nadmořské výšce a geografickým faktorům. Toto členění podnebí je v zásadě tvořeno třemi ročními obdobími – suchým, deštivým a chladným. Suché období trvá od prosince do května, přičemž srpen a září jsou nejteplejšími měsíci. Během tohoto období jsou průměrné teploty kolem 15-20 °C.

Deštivé období, které probíhá od května do září, je charakterizováno silnými srážkami a vyššími teplotami, které se drží kolem 18-25 °C. V těchto měsících je krajinářství El Imbabura na svém vrcholu, protože se vše kolem začíná zelenat a kvést. Je to ideální čas pro návštěvu oblasti, protože přírodu můžete pozorovat v plném rozkvětu.

Posledním ročním obdobím v této oblasti je studené období trvající od října do listopadu. Během těchto měsíců teploty klesají a nacházejí se kolem 10-15 °C. Je třeba si vzít do úvahy, že průměrná nadmořská výška 2 600 metrů může tuto oblast proměnit v chladnější místo, než by se dalo očekávat na zeměpisné šířce, na které se nachází.

Pokud jde o srážky, průměrná roční úroveň se pohybuje kolem 1 000 mm, s nejvyššími ročními srážkami v období dešťů. To je také důvod, proč je flora a fauna této oblasti tak bohatá a biodiverzita tak vysoká.

El Imbabura nabízí nádherné scenérie, hornatou krajinu, jezera, vesnice a malebná městečka, která lákají turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou očekávat svěží, čistý vzduch, malebné výhledy a mnoho přírodních památek a atrakcí k objevení.

Ať už přijdete dýchat horský vzduch, podnikat dobrodružné túry nebo si prostě užít klidnou atmosféru, El Imbabura v Ekvádoru je rozhodně místem, které stojí za návštěvu. Přírodní krása a různorodost počasí v této oblasti se postarají o to, že si odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor El Imbabura


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu El Imbabura v Ekvádoru?
- Nejlepší doba pro návštěvu El Imbabura je od června do srpna, kdy je suché období a teploty jsou mírné.

2. Jak se dostat do El Imbabura?
- El Imbabura se nachází asi hodinu jízdy od Quita, hlavního města Ekvádoru. Nejlepší způsob, jak se dostat do El Imbabura, je autobusem z Quita.

3. Kde se nachází nejlepší místa k pobytu v El Imbabura?
- Nejlepšími místy k pobytu v El Imbabura jsou města Otavalo, Ibarra a Cotacachi.

4. Jaké aktivity mohu dělat v El Imbabura?
- V El Imbabura můžete podnikat mnoho aktivit, jako je návštěva tradičních trhů, výlety do přírodních parků, trekking nebo návštěva místních kultur.

5. Kde se nachází nejlepší trhy v El Imbabura?
- Nejlepšími trhy v El Imbabura jsou trhy v Otavalo, které patří mezi nejlépe známé trhy v Ekvádoru a nabízejí mnoho tradičního řemesla, oblečení a potravin.

6. Jaké jsou nejlepší přírodní parky v El Imbabura?
- Nejlepšími přírodními parky v El Imbabura jsou přírodní park Cotacachi-Cayapas, kde se můžete projít mezi tisíci let starými stromy a pozorovat řadu druhů ptáků, a přírodní rezervace Mojanda, která je ideálním místem pro trekking.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v El Imbabura?
- Nejoblíbenějšími restauracemi v El Imbabura jsou El Rincón del Sol a La Miranda, které nabízejí tradiční ekvádorskou kuchyni s místními surovinami.

8. Jaký je průměrný rozpočet pro cestování do El Imbabura v Ekvádoru?
- Průměrný rozpočet pro cestování do El Imbabura v Ekvádoru se pohybuje kolem 30-50 USD za den, včetně ubytování, jídel a aktivit. Většina míst v El Imbabura je však poměrně levná, takže se můžete pohybovat i s nižším rozpočtem.


Ubytování Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je krásnou zemí plnou úchvatných přírodních krás a fascinující kultury. Oblast El Imbabura je jedním z nejkrásnějších míst k ubytování. Nachází se v severovýchodní části země a nabízí výjimečné možnosti pro turisty.

Pokud hledáte klid a relaxaci, můžete se ubytovat v některém z mnoha hotelů či apartmánů v této oblasti. Nabídka ubytování je velmi rozmanitá a zahrnuje jak malá rodinná penziony, tak i luxusní resorty.

Kde se ubytovat v oblasti El Imbabura?

Otavalo – turistické centrum El Imbabura
Otavalo je nejznámější město v oblasti El Imbabura a je považováno za turistické centrum této oblasti. V Otavalu najdete mnoho zajímavých míst, jako jsou tradiční trhy, muzea a historické památky. Ubytování v Otavalu zahrnuje mnoho možností, od příjemných hostinců a penzionů po luxusní hotely.

Ibarra – Malé město v Andách
Ibarra je malebné město v Andách a jeho umístění ho dělá ideálním místem pro pobyt turistů, kteří hledají klid a přírodu. Ubytování v Ibarře zahrnuje jak malé hotely na kraji města, tak i luxusní resorty v přírodě s krásným výhledem na okolní horské vrcholky.

Cotacachi – oblast s původními řemeslnými trhy
Cotacachi je malé městečko, které je známé díky svým původním řemeslným trhům a výrobkům. Tato oblast je ideální pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Ubytování v Cotacachi zahrnuje jak menší hostince, tak i luxusní hotely.

Co dělat v oblasti El Imbabura?

El Imbabura nabízí mnoho možností, jak si užít svůj pobyt. Můžete navštívit tradiční řemeslné trhy, projít se úchvatnou přírodou nebo navštívit historická místa a památky. Oblast je ideální pro turisty, kteří se chtějí seznámit s místní kulturou a tradicemi.

Tradiční řemeslné trhy
El Imbabura je známá tím, že zde najdete některé z nejlepších trhů pro nákup tradičních místních výrobků. Trhy v Ibarře a Cotacachi jsou velmi oblíbené mezi turisty a nabízejí nejen užitečné výrobky jako domácí textilie, ale i nejrůznější potraviny.

Přírodní krása
El Imbabura je oblast plná krásné přírody a turisté nemohou přehlédnout návštěvu národního parku Cotacachi Cayapas. Tento park je ideální pro turisty, kteří se chtějí projít přírodou a podívat se na místní zvířata.

Kultura a historie
Oblast El Imbabura je také známá díky množství historických a kulturních památek. Turisté mohou navštívit například starobylé město San Antonio de Ibarra, které je nejznámější díky svému dřevařskému řemeslu a dílnám.

El Imbabura je krásné místo na ubytování, kde se turisté mohou klidně ubytovat a užít si krásu přírody a poznávat místní kulturu a historii. Oblast nabízí mnoho možností pro relaxaci, ale také pro zábavu a dobrodružství. Pokud hledáte ideální místo pro odpočinek a relaxaci, oblast El Imbabura je pro vás tou správnou volbou.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách