Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Jak se dostat do Saqqary a co je nejlepší způsob, jak navštívit Step Pyramid of Djoser?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Saqqary, je využít dopravu z Káhiry, která je vzdálena přibližně 30 km. Můžete si pronajmout taxi, využít místního autobusu nebo si zařídit soukromý zájezd. Na místě je vhodné mít průvodce, který vám poskytne informace o památkách a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otevírací hodiny se mohou lišit, ale obecně jsou památky v Saqqare otevřeny denně od 8:00 do 16:00. Je však doporučeno prověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je cena vstupného do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Vstupné do Saqqary se pohybuje kolem 80 egyptských liber (EGP) pro egyptské občany a 160 EGP pro zahraniční turisty. Vstupné pro Step Pyramid of Djoser je 60 EGP pro egyptské občany a 120 EGP pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser může trvat přibližně 2-3 hodiny. Závisí však na vašem zájmu o historii a detailní prohlídce památek.

5. Můžu si vstupenku koupit přímo na místě nebo je třeba ji rezervovat předem?
- Vstupenku na Saqqaru a Step Pyramid of Djoser je možné zakoupit přímo na místě. Nicméně vzhledem k vysokému turistickému zájmu může být výhodné mít ji rezervovanou předem, aby se předešlo čekání ve frontách.

6. Smím fotografovat nebo natáčet při návštěvě Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Ano, fotografování a natáčení je obvykle povolené. Nicméně existují určitá pravidla a místa, kde je fotografování zakázáno. Je vhodné se řídit pokyny průvodce či značkami na místě.

7. Jaké další památky lze v Saqqarě navštívit kromě Step Pyramid of Djoser?
- Kromě Step Pyramid of Djoser můžete v Saqqarě navštívit například Mastabu Mereruka, která je největší mastabou v Egyptě, a Bent Pyramid, která je další významnou pyramidou v této oblasti.

8. Máme si s sebou přinést jídlo a pití při návštěvě Saqqary?
- Ano, je vhodné si s sebou přinést vodu a svačinu, protože na místě může být omezený výběr stravovacích možností. Mějte však na paměti, že ne všechna místa povolují konzumaci jídla.

9. Je Saqqara bezpečná pro turisty?
- Saqqara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní doporučení a dodržovat pokyny místních průvodců.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Saqqary?
- Poblíž Saqqary se nachází další významné egyptské památky, jako je Gíza se slavnou pyramidou Khufua, Sakkárská nekropole s hrobem Tetiho, nebo Ménfis, které bylo hlavním městem starověkého Egypta.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt se těší velké oblibě v oblasti turistického ruchu, a to hlavně díky bohaté historii této země. Když si představíme Egypt, možná nám jako první přijde na mysl Gízská pyramidová pole, ale Egypt nám nabízí mnohem víc. Jedním z těchto míst je Saqqara, kde se nachází Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je oblast, kterou mnozí možná ještě neznají. Nachází se v blízkosti Káhiry, asi 30 km jižně od centra města, na západním břehu Nilu. Tato oblast je důležitá zejména díky hrobkám a pyramidám, které jsou zde umístěny, a jejichž historie sahá až do starověku.

Nejvýznamnějším a nejznámějším turistickým cílem Saqqary je Step Pyramid of Djoser. Tato pyramidová stavba byla postavena v 27. století před naším letopočtem a je považována za jednu z nejstarších pyramid v Egyptě, přičemž byla také prvním záznamem tohoto typu architektury na světě.

Step Pyramid of Djoser se nachází uprostřed velkého nádvoří, na jehož východní straně se nachází vstup do samotné pyramidy. Toto nádvoří je obklopeno kruhovou zdí, která byla postavena během 19. dynastie. Samotná pyramidová stavba je vysoká 62 metrů a má šest úrovní, přičemž je postavena z lomového kamene a vápence. Tato stavba byla zpočátku postavena jako mastaba, tedy hrobka, pro faraona Djoserova panovnická dynastie, ale postupně se přeměnila na pyramidalní stavbu.

Pro turisty je vstup do Step Pyramid of Djoser vsacné chvíle otevřen, protože jsou zde neustále prováděny restaurátorské práce, aby se stavba udržela co nejdéle v co nejlepším stavu. Navštívit ale můžete i okolní oblast, kde se nachází další pirámydy a hrobky, jako např. hrobka Tetiho - který byl faraonem 6. dynastie - či Unase - který byl vládcem v 24. století př. n. l.

Celkově lze říci, že návštěva Egypta a Saqqary je neopakovatelným zážitkem pro každého, kdo má zájem o historii, kulturu a architekturu. Doporučuji však turistům, aby si pečlivě vybrali průvodce, jelikož se jedná o velmi rušnou oblast a mnozí zdejší průvodci se snaží turisty přetáhnout na svou stranu, a to i za cenu nečestnosti. Rozhodně ale stojí za to toto místo navštívit.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je známá archeologická lokalita ležící přibližně 30 km jihozápadně od Káhiry. Jedná se o staroegyptskou nekropoli, která sloužila jako pohřebiště mnoha faraonů a významných obyvatel starověkého Egypta. Tato oblast je také domovem jedné z nejvýznamnějších pyramid v Egyptě, Step Pyramid of Djoser.

Vzhledem k tomu, že Egypt Saqqara leží v poušti, jeho klima je typicky aridní a nalezneme zde horká léta a mírná zimy. V létě mohou teploty stoupat až k 40 °C, zatímco v zimě se pohybují kolem 20-25 °C. Saqqara zřídka zažívá srážky, přičemž doba největšího sucha je hlavně od června do srpna.

Vzhledem k tomu, že tato oblast je proslulá svou archeologickou hodnotou, je dobré mít na paměti, že ideálním obdobím k návštěvě je období mimo horké letní měsíce. Jarní a podzimní měsíce, jako jsou březen, duben, říjen a listopad, nabízejí příjemnější teploty a umožňují lepší pohyb a prozkoumání lokality bez nadměrného horka.

Při návštěvě Egypta Saqqara a zejména Step Pyramid of Djoser je také důležité dbát na vhodné oblečení a příslušenství. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, klobouk nebo kšiltovku, ochranný krém proti slunci a dostatek vody. Je také vhodné mít pohodlné boty, protože návštěva pyramidy může zahrnovat chůzi po písku a kamenech.

Step Pyramid of Djoser je považována za první pyramidu v Egyptě a jednu z nejstarších kamenných staveb na světě. Byla postavena pro faraona Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidální struktura se stala vzorem pro budoucí pyramidy a hrály důležitou roli při vývoji egyptské architektury.

Navštívení Step Pyramid of Djoser je jedinečnou zkušeností, která vás vezme na cestu do minulosti a umožní vám obdivovat mistrovskou práci starověkých stavitelů. Je fascinující vidět, jak tato impozantní pyramidální struktura dodnes stojí a připomíná svůj dávný význam a historii Egypta.

Navštívit Egypt Saqqara a Step Pyramid of Djoser je jako cesta do minulosti, která vám umožní objevit skvosty starověkého Egypta. S naším doporučením na vhodné období a vybavení, budete mít optimální podmínky k prozkoumání této úžasné archeologické lokality a ocenit její historickou hodnotu.


Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt, země s bohatou historií a fascinujícími památkami, láká každoročně tisíce turistů. Mezi nejoblíbenější destinace patří samozřejmě Káhira a Gíza s pyramidami, avšak i okolní oblasti skrývají mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je Saqqara, archeologická lokalita, která je domovem slavné Step Pyramid of Djoser, ať už jste milovníkem starověké historie nebo prostě jen zvídavým cestovatelem, který touží po objevování nových zákoutí světa, navštívit toto místo je skutečným must-see.

Step Pyramid of Djoser, také známá jako Pyramidy ve Saqqara, je nejstarší pyramida v Egyptě a stojí jako nádherný příklad starověké egyptské stavební techniky a architektury. Postavena byla pro faraóna Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidová stavba zdobila jeho pohřební komplex, který byl zároveň vybudován jako místo, kde faraón měl nalézt své místo v posmrtném životě.

Samotná pyramida je jedinečná svou charakteristickou schodovitou strukturou, která se liší od pozdějších hladkých pyramid. Je to právě tato schodovitá konstrukce, která dala pyramidě její jméno. Celý pohřební komplex je obklopen množstvím dalších památek, jako jsou chrámy, nádvoří a hrobky, které nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost porozumět životu a rituálům starověkého Egypta.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, můžete začít prohlídkou samotné Step Pyramid of Djoser. Vzhledem k tomu, že je stále částečně nevykopaná, můžete si lépe představit, jak tato obří stavba vypadala v dobách své slávy. Pokračování prohlídky vás zavede do dalších částí pohřebního komplexu, jako je například Velká znaková zeď, která sloužila jako hranice uzavírající celý areál.

Saqqara však nabízí mnohem víc než jen Step Pyramid of Djoser. V těsné blízkosti se nachází další pyramidy a mastaby, které sloužily jako hrobky významných představitelů starověkého egyptského společenství. Mezi nejznámější patří Unasova pyramida, Tetiho pyramida a Pyramidy v Jižních hrobkách. Tyto památky poskytují další úžasnou příležitost prozkoumat staré egyptské kultury a způsob života.

Návštěva Saqqary je skvělým způsobem, jak se ponořit do tajemné minulosti Egypta a objevit unikátní architektonická díla. Není divu, že tato lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a oblíbena jak místními, tak turisty z celého světa. Při prohlídce Saqqary si můžete nejen prohlédnout majestátní pyramidy, ale můžete si také vychutnat atmosféru místa, které je přímo nasáklé historií.

Ať už jste nadšenci do egyptologie nebo jen vášnivým cestovatelem, návštěva Egypta a obzvláště Saqqary by neměla chybět na vašem seznamu. Odhalte tajemství starověkého Egypta, obdivujte jeho architekturu a ponořte se do atmosféry, která je prostá magie a historie. V dejinách lidstva je málo míst tak fascinujících jako Saqqara.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptská lokalita Saqqara je jednou z nejstarších nekropolí v Egyptě a poskytuje úžasný pohled na starověkou egyptskou architekturu a památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších atrakcí v této oblasti je Djoserova stupňovitá pyramida.

Step Pyramid of Djoser je archeologická památka ve starověkém městě Saqqara, která byla postavena faraonem Djoserem z třetí dynastie během období Staré říše Egypta. Tato pyramidová struktura byla navržena a postavena Imhotepem, který je také považován za jednoho z nejvýznamnějších egyptských architektů všech dob.

Step Pyramid of Djoser je považována za první kamennou pyramidu postavenou v Egyptě a je poměrně odlišná od pozdějších pyramid. Má šest stupňovitých stupňů, které připomínají schody, což dává celé stavbě unikátní vzhled. Tato pyramida měla původně výšku 6,5 metru, ale v průběhu let byla rozšiřována a dodatečně dostavována.

Když navštívíte Saqqaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, okamžitě budete ohromeni velikostí a detaily této starověké památky. Celý komplex zahrnuje také několik dalších struktur, jako je Džosera severní mastaba, pohřební komplex Sekemketa a královskou šachtu. Tyto stavební prvky poskytují cenné informace o pohřebním rituálu a praktikách tohoto období.

Při prozkoumávání komplexu Djoserovy pyramidy je možné vidět různé sochy, nápisy a umělecká díla, která sloužila jako uctění faraona. Nedaleko od pyramidy se nachází také královská šachta, která sloužila k pohřbívání faraonových královských předmětů. Můžete zde vidět, jak se dosahovalo dokonalosti a luxusu v egyptské společnosti té doby.

Kromě jeho historického a kulturního významu je Saqqara také velmi populárním turistickým cílem kvůli krásnému okolnímu krajině. Oblast je lemována písečnými dunami a zelenými poli, což vytváří úchvatnou kombinaci přírodního kontrastu.

Pokud navštívíte Egypt, neměli byste si nechat ujít návštěvu Saqqary a Djoserovy stupňovité pyramidy. Tato památka je ceněna jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších egyptských pyramid, a její prozkoumání vás přenese do dávné civilizace a ukáže vám architektonický a kulturní pokrok, kterým se Egypt pyšní dodnes.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách