Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Safaga


Dotazy:

1. Jak se dostanu do Safagy?
2. Jaké jsou nejlepší pláže v Safaze?
3. Jaká je doporučená doba pobytu v Safaze?
4. Jaké jsou typické aktivity v Safaze?
5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Safagy?

Odpovědi:

1. Do Safagy se dostanete nejlépe letecky, přistáním na mezinárodním letišti Hurghada. Odtud je možné se dopravit do Safagy taxi, transférem nebo veřejnou dopravou.

2. Nejpopulárnějšími plážemi v Safaze jsou Tobia Arba, Tobia Soraya a Abu Soma Beach. Tyto pláže jsou známé svými korálovými útesy a bohatým podmořským životem.

3. Doba pobytu v Safaze se liší podle individuálních preferencí. Mnoho turistů zůstává v Safaze týden až 10 dní, aby si užili pláže, potápění a další vodní aktivity. Avšak někteří turisté si vybírají kratší pobyty, například na prohlídku Safagy během jednodenního výletu z Hurghady.

4. Mezi typické aktivity v Safaze patří potápění, šnorchlování, surfování, kitesurfing a vodní lyžování. Safaga je také výchozím bodem pro výlety do pouště, jako je například výlet do Wádí Hammámu nebo výlet na čtyřkolky do Sinajské pouště.

5. Nejlepší čas na návštěvu Safagy je od října do května, kdy je příjemné počasí a teplota vody je ideální pro plavání a potápění. Během léta mohou být teploty extrémně vysoké a voda může být příliš teplá pro některé turisty.


Dovolená Egypt Safaga


Pokud hledáte cestovní cíl pro svou dovolenou, Egypt by mohl být skvělou volbou. Tento fascinující země nabízí bohatou historii, úchvatné památky a překrásné pláže. Jedním z méně známých, ale stále populárních letovisek v Egyptě je Safaga.

Safaga se nachází na východním pobřeží Rudého moře a je ideálním místem pro milovníky potápění, surfování a dalších vodních aktivit. Vody Rudého moře jsou známé svou neuvěřitelnou biodiverzitou a korálovými útesy, které jsou domovem mnoha druhů ryb, želv a dalších mořských tvorů. Je to jako raj pro potápěče, kteří milují objevování podvodního světa.

Navštěvování Safagy vám také poskytuje příležitost obdivovat krásné pláže s bílým pískem a azurovou vodou, kde se můžete opalovat, relaxovat a prostě užívat si slunce. Můžete si také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing a paddleboarding. Pokud jste surfař, Safaga je známá jako jedno z nejlepších míst pro tuto aktivitu v Egyptě.

Pro ty, kteří mají rádi histórii a kulturu, Safaga se nachází v blízkosti několika zajímavých míst. Například město Luxor je domovem některých nejvýznamnějších egyptských památek, jako je Údolí králů, chrám Karnak a chrám Luxor. Můžete si také užít výlety na Nilu, které vás provedou podél malebné krajiny a ukáží vám krásy tohoto slavného řeky.

Při pobytu v Safagě také nemůžete vynechat výlet do Hurghady, jednoho z nejznámějších egyptských letovisek. Hurghada je plná luxusních hotelů, obchodů, restaurací a nočních klubů, které nabízejí bohaté zážitky pro turisty. Můžete také navštívit Hurghadský starý přístav a projít se po jeho úzkých uličkách, kde najdete autentické egyptské suvenýry a tradiční kuchyni.

Dovolená v Egyptě, konkrétně v Safaze, vám přinese nezapomenutelné zážitky. Objevíte nádherné podvodní světy, uvolníte se na krásných plážích a poznáte bohatou egyptskou historii. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo poznávání kultury, Safaga vám všechno nabídne.


Ubytování Egypt Safaga


Egypt Safaga je oblíbenou destinací mezi turisty hledajícími slunečné pláže, pohodovou atmosféru a pestrou paletu vodních sportů. Nachází se na východním pobřeží Egypta, nedaleko známého letoviska Hurghada. Safaga je zvláště populární mezi milovníky potápění a větrných sportů, díky svým ideálním podmínkám a okouzlujícímu korálovému útesu.

Ubytování v Egyptě Safaga je dostupné ve formě luxusních hotelů, all-inclusive resortů a menších boutique hotelů. Většina ubytování se nachází přímo u pláže, což poskytuje hostům pohodlný přístup k moři a nádhernému výhledu na Rudé moře.

Luxusní hotely v Safagě nabízejí hostům prvotřídní služby a širokou škálu vybavení. Mezi tyto hotely patří například The Westin Soma Bay Golf Resort & Spa, známý svými golfovými hřišti a relaxačními wellness centry. Další možností je známý hotel Kempinski Hotel Soma Bay, který je známý svou elegance a dokonalou kombinací luxusu a pohodlí.

Pro ty, kteří hledají menší a klidnější ubytování, jsou dostupné menší boutique hotely, které nabízejí příjemnou atmosféru a osobní péči. Tyto hotely často nabízejí také kurzy potápění a výlety na korálový útes, což je ideální pro ty, kdo se zajímají o pobyt v tomto regionu zejména kvůli potápění.

All-inclusive resorty jsou oblíbenou volbou pro rodiny a ty, kdo chtějí mít všechno na dosah. Tyto hotely nabízejí širokou škálu stravování, vodních aktivit, bazénů a dalšího vybavení. Například Sol Y Mar Paradise Beach je oblíbeným all-inclusive resortem, který je ideální pro ty, kdo hledají relaxaci a vyžití v jednom.

Mimo ubytování v hotelech mají turisté také možnost pronájmu apartmánů a vil. Tyto možnosti jsou obzvláště populární u těch, kteří chtějí mít větší nezávislost a privátnost. Pronájem apartmánu nebo vily dává hostům možnost vlastního stravování a účasti na místě místního života.

Závěrem lze říci, že Egypt Safaga nabízí širokou škálu možností ubytování pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel, menší boutique hotel nebo all-inclusive resort, určitě si užijete krásy Rudého moře a nabídky vodních aktivit, které tato oblast poskytuje.


Letenka Egypt Safaga


Severoafrická země Egypt se za posledních několik desetiletí stala velmi oblíbenou turistickou destinací. Mezi mnoha populárními místy, kam se turisté rádi vrací, patří i Safaga, která se nachází na východním pobřeží Rudého moře. Safaga je malebné přístavní město se slunečným, horkým a suchým klimatem ideálním pro odpočinek a relaxaci. Pokud toužíte po dovolené v Egyptě, letenka Safaga je tou pravou volbou.

Safaga je především proslulá svými krásnými plážemi a úchvatným západem slunce, který si užijete při romantické večeři u pláže. Kromě toho můžete v Safaze objevovat korálové útesy, nádherné vody Rudého moře a množství vodních sportů, a to včetně potápění, windsurfingu, kitesurfingu či jízdě na vodních skútrech.

Dalším lákadlem je i návštěva historických památek, jako jsou například starověké chrámy nebo úchvatné pyramidy v nedalekém Káhiře. V Safaze také naleznete několik bazárů, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni, nakoupit místní řemeslné výrobky a koření.

Díky své poloze u Rudého moře se letenka Safaga těší velké oblibě, a to nejen mezi turisty toužícími po relaxaci a odpočinku, ale i mezi vodními sportovci a fanoušky historických památek. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou na východním pobřeží Egypta, letenka Safaga je tou správnou volbou pro vás.

Letenky na východní pobřeží Egypta jsou dostupné za velmi atraktivní ceny, zejména pokud využijete nabídek last minute nebo first minute. Z letiště můžete pohodlně doputovat do Safagy přímo autobusem nebo taxíkem.

Pro vstup do Egypta je nutné mít platný cestovní pas a vízum, které lze získat při příletu na letiště. Před odjezdem je vhodné zkontrolovat platnost dokumentů a pečlivě si připravit balíček, aby vaše cesta proběhla hladce a bez problémů.

Pokud toužíte po krásné dovolené s úchvatnou přírodou, historickými památkami a aktivitami vodního sportu, letenka Safaga je pro vás tou správnou volbou. Safaga nabízí nádherné pláže, úchvatné korálové útesy a mnoho dalších turistických atrakcí. Stačí si jen vybrat vhodný termín a vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou do Egypta.


Počasí Egypt Safaga


Egyptské městečko Safaga se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí turistům celoročně příjemné a slunečné počasí.

V létě zde teploty stoupají až k 35 stupňům Celsia, ale díky příjemnému větru z moře je zde velmi snesitelné sucho. V noci teploty klesají na příjemných 25 stupňů Celsia, takže není neobvyklé vidět lidi v Safagě venku i po setmění.

V zimních měsících (září až květen) je počasí o něco chladnější, ale stále velmi příjemné. Průměrná teplota se po celý rok pohybuje mezi 20 a 30 stupni Celsia, což je ideální pro vodní aktivity, jako je například potápění nebo šnorchlování.

Safaga je výbornou destinací pro ty, kteří chtějí uniknout chladnému počasí v Evropě nebo USA a užít si slunečné a horké počasí. Díky poloze na pobřeží Rudého moře je zde čisté mořské ovzduší, které je velmi prospěšné pro zdraví.

Pokud se rozhodnete navštívit Safagu, nezapomeňte na opalovací krémy s vysokým faktorem a dostatečné množství tekutin, abyste se předešli dehydrataci. Mějte na paměti také, že v Safaze je velmi vysoká UV záření, takže je důležité ochránit svou pokožku a oči.

Celkově lze říci, že počasí v Safaze je ideální pro turisty, kteří chtějí strávit dovolenou na slunci a u vody. Ať již se rozhodnete navštívit Safagu v létě nebo v zimě, budete mít jistotu, že vás čeká příjemné a slunečné počasí, které si užijete naplno.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách