Počasí Egypt Nuweiba


Nuweiba je malé přístavní město nacházející se na Sinajském poloostrově v Egyptě. Jeho poloha u pobřeží Rudého moře dělá z Nuweiby oblíbené turistické místo s jedinečným klimatem.

Počasí v Nuweibě je typické pro pouštní oblast, což znamená, že zde panují horká léta a mírnější zimy. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 35 °C a v zimě klesá na příjemných 20 °C. Mořský vánek však výrazně zmírňuje horké letní teploty, čímž vytváří příjemné a osvěžující prostředí.

Jaro a podzim jsou ideálními ročními obdobími pro návštěvu Nuweiby, protože teploty jsou příjemné a stálé, s minimem srážek. V této době je možné se vydat na prozkoumávání okolních hor a pouště, nebo si užít slunné dny na pláži. V létě je třeba být opatrný, protože teploty mohou být velmi vysoké a slunce silné. Dobrou volbou je tehdy strávit čas v moři či využít příležitostí k potápění nebo jiným vodním aktivitám.

Rudé moře, které omývá Nuweibu, je známé svou průzračnou vodou a bohatstvím úžasných korálových útesů. Díky tomu je Nuweiba oblíbeným cílem potápěčů a milovníků vodních sportů. Snorklování a potápění zde nabízí ohromující pohled na korálové útesy a pestrou mořskou faunu. Místními atrakcemi jsou také staré křesťanské kláštery a oázy v poušti, které představují jedinečnou kombinaci kultury a přírodních krás.

Pokud plánujete návštěvu Nuweiby, je důležité si vzít dostatek opalovacího krému, pokrývky hlavy a pitné vody, abyste se chránili před sluncem a vyhýbali se dehydrataci. Je také vhodné zkontrolovat předpověď počasí a eventuální varování před silnými větry, které mohou ovlivnit plány na plavbu nebo jiné venkovní aktivity.

Celkově je počasí v Nuweibě příjemné a ideální pro turisty, kteří hledají slunečné, tropické prostředí. Bez ohledu na roční období může být důležité přizpůsobit své aktivity daným podmínkám a vychutnat si vše, co toto krásné místo nabízí.


Ubytování Egypt Nuweiba


Egyptské město Nuweiba se nachází na východním pobřeží Sinajského poloostrova a je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají klid, slunce a krásné pláže. Nuweiba je známá svou nádhernou přírodou, korálovými útesy a přátelskou atmosférou.

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je potřeba si při ubytování v Nuweibě dát pozor, je vybrat si správný typ ubytování. Vzhledem k tomu, že Nuweiba je menší město, nemá tolik velkých hotelových resortů, jaké najdeme v jiných turistických destinacích v Egyptě. To znamená, že turisté se často rozhodují ubytovat se v menších rodinných hotýlcích, plážových chatkách nebo kempy.

Jednou z možností je pobyt v jednom z rodinných hotýlků. Ty nabízejí pohodlné a přátelské ubytování s výhodou, že jsou často umístěné přímo u pláže. Hosté si mohou vybrat mezi pokoji s výhledem na moře nebo na zahradu. Některé hotýlky mají také vlastní restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční egyptskou kuchyni.

Další možností, jak se ubytovat v Nuweibě, je pronájem plážové chatky. Ty jsou obvykle menší a jednodušší než hotely, ale nabízejí více soukromí a autentičtější zážitek. Chatky jsou často vybaveny vlastním sociálním zařízením a terasou, kde si hosté mohou vychutnat své jídlo a pozorovat překrásný výhled na moře.

Kempování je další populární volba pro ubytování v Nuweibě. Existuje několik kempů, které nabízejí základní ubytování v přírodě. Kempování je skvělou možností pro ty, kteří chtějí strávit co nejvíce času venku a těšit se z jedinečného prostředí Sinajského poloostrova. Kempy často nabízejí základní vybavení jako jsou sprchy, toalety a restaurace. Většina z nich se nachází přímo u pláže, což umožňuje hostům plavat, potápět se a opalovat se bezprostředně před chatkou.

Kromě ubytování nabízí Nuweiba také širokou škálu aktivit a atrakcí. Město je známé svými báječnými korálovými útesy a je skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Návštěvníci se mohou také vydat na výlety do blízkých hor nebo do tradičních beduínských vesnic. Město nabízí také mnoho restaurací, kde si mohou hosté vychutnat tradiční egyptskou kuchyni a nakoupit na místních trzích.

Ubystování v Nuweibě je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a klid na krásných plážích. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v rodinném hotýlku, pronajmout si chatku nebo zůstat v kempu, Nuweiba nabízí širokou škálu možností, jak si užít nejkrásnější přírodu Sinajského poloostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Nuweiba


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Nuweibě?

Nejlepší pláže v Nuweibě jsou Taba Heights a Ras Shitan.

2. Je v Nuweibě bezpečno?

Nuweiba je relativně bezpečné místo, ale stejně jako všude v Egyptě, je potřeba být opatrný, zejména ve večerních hodinách.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nuweiby?

Nejlepší doba pro návštěvu Nuweiby je od dubna do října, kdy je počasí slunečné a teploty příjemné.

4. Jak se dostat do Nuweiby?

Nejlepší cesta do Nuweiby je letecky na letiště v Sharm El Sheikh, odkud je možné si najmout auto nebo využít autobusovou dopravu.

5. Co vidět v Nuweibě?

V Nuweibě jsou zajímavé především pláže, ale můžete si také prohlédnout klášter sv. Kateřiny nebo se vydat na výlet do pouště Sinai.

6. Potřebuji vízum pro návštěvu Nuweiby?

Ano, pro vstup do Egypta je nutné mít platné vízum, které lze získat na letišti nebo na hranicích.

7. Je v Nuweibě možné využít taxislužby?

Ano, v Nuweibě je možné využít taxislužbu, ale je nutné být ostražitý a dohodnout si cenu předem.

8. Jaká je místní měna v Nuweibě?

Místní měna v Nuweibě je egyptská libra (EGP).

9. Můžu si v Nuweibě pronajmout auto?

Ano, v Nuweibě je možné si pronajmout auto od některé z místních autopůjčoven.

10. Kolik stojí ubytování v Nuweibě?

Cena ubytování v Nuweibě závisí především na typu a úrovni ubytování, ale v průměru se pohybuje od 20 do 100 dolarů za noc.


Dovolená Egypt Nuweiba


Egypt je krásnou zemí nabízející různé možnosti dovolené pro turisty. Jedním z méně známých, ale přesto krásných míst k návštěvě v Egyptě, je Nuweiba. Nachází se v severovýchodním Egyptě, při hranici s Izraelem, na pobřeží Rudého moře.

Nuweiba je malebné a klidné letovisko, které je ideální pro ty, kteří hledají relaxační dovolenou. Jeho krásné pláže s jemným bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou jsou neodolatelné. Můžete si zde vychutnat slunění na pláži, procházky po písečných dunách nebo si vyzkoušet některé vodní aktivity jako potápění, šnorchlování nebo plachtění na windsurfingu.

Nuweiba také nabízí nádherný výhled na Sinajské hory, které poskytují skvělou kulisu pro pravidelné vycházky a treky do pouště. Můžete prozkoumat barevná údolí a skalní formace a přitom se ponořit do klidu a ticha.

Další zajímavostí Nuweiby je korálový útes, který je domovem rozmanitého mořského života. Potápěči zde mohou objevovat nádherné korálové zahrady a pozorovat pestrou škálu ryb a dalších mořských tvorů. Pokud jste začátečník, můžete si vzít nějaké hodiny šnorchlování a objevovat bohatství podmořského světa.

Nuweiba je také ideálním výchozím bodem pro ty, kteří chtějí navštívit některé další atrakce v okolí. Můžete se vydat na výlet do starověkého města Petra ve Jordánsku, nebo navštívit biblické místo hořícího keře, které se nachází v blízkosti města. Existuje také možnost výletů do pouště, kde se můžete podívat na neuvěřitelně krásné skalní formace a starověké skalní rytiny.

Pokud hledáte méně turistické místo v Egyptě, které vám nabídne relaxační dovolenou a možnost prozkoumat nádhernou přírodu a mořský svět, pak je Nuweiba ideální volbou. Jeho neuvěřitelně krásné pláže, spektakulární krajinu a klidnou atmosféru vás jistě okouzlí.


Letenka Egypt Nuweiba


Egypt je země známá svou bohatou historií a malebnou krajinou. Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je město Nuweiba, ležící na egyptském Sinaji. Pokud se chystáte do této oblíbené turistické destinace, je to skvělý nápad. Ale jak se tam dostat? Jedním z nejlepších způsobů je po vzduchu a letenkou Egypt Nuweiba.

Letenka Egypt Nuweiba vám umožní rychlou a pohodlnou cestu do tohoto krásného egyptského města. Nuweiba se nachází na východním pobřeží Sinaje, nedaleko hranic s Izraelem. Jedná se o malebnou oblast s překrásnými plážemi a jedinečnou podmořskou faunou a flórou.

Nuweiba je ideální destinací pro ty, kteří hledají klid a relaxaci daleko od shonu větších egyptských letovisek. Zdejší pláže jsou téměř nedotčené turistickým ruchem a nabízejí klidné a nekonečné písečné pláže s krásnými výhledy na Rudé moře. Při potápění nebo šnorchlování můžete objevovat úchvatné podmořské korálové útesy a pozorovat pestrou mořskou faunu.

Pro cestovatele, kteří mají zájem o přírodu, je výlet do hory Sinaj nezapomenutelným zážitkem. Hora Sinaj je známá svou biblickou historií a je to jedno z nejposvátnějších míst pro židovské, křesťanské a islámské náboženství. Výstup na vrchol hory je náročný, ale odměnou vám budou úžasné výhledy na Sinajské pohoří a okolní krajinu.

Letenka Egypt Nuweiba je také skvělou volbou pro ty, kteří chtějí navštívit nejbližší egyptský přístav v Akabě. Zde můžete najít historické památky, jako je Akabská pevnost nebo klášter svaté Kateřiny, který se nachází nedaleko hory Sinaj.

Navštěvovat Nuweibu můžete po celý rok, ale nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a příroda v plném rozkvetu. V létě může být horko, ale moře je osvěžující a plavání je tím ideálním způsobem, jak se ochladit.

Letenka Egypt Nuweiba je skvělým způsobem, jak získat rychlý a Snadný přístup do tohoto kouzelného egyptského města. Při plánování své cesty do tohoto místa nezapomeňte prozkoumat bohatou historii Sinaje. Ať už jste zde kvůli pokoju a klidu, potápění pod vodou, zkoumání hor nebo návštěvě historických památek, Nuweiba vás nadchne svou krásou a pohostinností.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách