Letenka Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Egypt je jednou z nejatraktivnějších a nejexotičtějších destinací pro dovolenou. Tato země nabízí návštěvníkům bohatou historii, krásné pláže a úchvatnou přírodu. Mezi oblíbená místa turistů patří i Marsa Alam, oblíbené město ležící na pobřeží Rudého moře.

Pokud plánujete cestu do Marsa Alam a hledáte zážitky v podmořském světě, Abu Dabbab je ideální lokalitou pro potápění a šnorchlování. Tato oblíbená lokalita se nachází přibližně 25 kilometrů jižně od Marsa Alam a je jednou z nejlepších lokalit pro sledování korálových útesů a pozorování podmořského života.

Jednou z hlavních atrakcí Abu Dabbab je setkání se vzácnými mořskými želvami. Na pláži Abu Dabbab často můžete vidět tyto ohromující tvory, které se do této oblasti přicházejí krmit a odpočívat. Pro milovníky mořského života je tento zážitek jedním z nezapomenutelných.

Další přírodní krásou, kterou oceníte při návštěvě Abu Dabbab, je korálový útes. Nedotčené korálové pole je domovem mnoha druhů ryb a mořských živočichů. V této oblasti také roste mnoho vzácných korálů, které dodávají útesu úchvatnou barvu a podmořskou atmosféru.

Pro ty, kteří se chtějí potápět nebo šnorchlovat, jsou zde nabízeny různé služby a kurzy. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení a vyrazit s průvodcem na jednu z mnoha potápěčských tras. Pokud jste začátečníci, instruktoři vám pomohou se seznámit s potápěčskou technikou a zavedou vás do fascinujícího světa pod hladinou moře.

Pokud nejste fanoušci vodních sportů, můžete si prostě užít klidné chvíle na pláži Abu Dabbab. Jemný písek a přímé sluneční paprsky vytvářejí ideální podmínky pro odpočinek a relaxaci. Můžete si lehnout na lehátko a užívat si krásný výhled na Rudé moře.

Údolí Delfínu je dalším místem, které byste při návštěvě Abu Dabbab neměli vynechat. Toto místo je známé díky své populaci delfínů, kteří se zde pravidelně zastavují. Při organizované plavbě lodí se můžete setkat s delfíny a dokonce i s nimi plavat. Tento zážitek je nezapomenutelný a přinese vám mnoho radosti a dobrodružství.

Pro náročné cestovatele, kteří hledají unikátní a exotickou dovolenou, nabízí letenka do Egypta, konkrétně do Marsa Alamu a návštěva Abu Dabbab, širokou škálu aktivit a zážitků. Nezapomeňte si přibalit potápěčské vybavení nebo šnorchlování a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na jednom z nejkrásnějších míst na Rudém moři.


Dovolená Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Egypt je země s dlouhou historií, bohatou kulturou a fascinujícími památkami. Je také oblíbenou destinací pro dovolenou, a to zejména díky svým krásným plážím a úžasným podvodním světům. Jedním z nejlepších míst, které Egypt nabízí, je Marsa Alam, konkrétně pláž Abu Dabbab.

Marsa Alam se nachází na jižním pobřeží Egypta, nedaleko od Rudého moře. Tato oblast je odlehlá a klidná, která přitahuje milovníky přírody a potápěčských aktivit. Marsa Alam je však také skvělou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou plnou relaxace na pláži.

Pláž Abu Dabbab je jednou z nejznámějších pláží v Marsa Alam a je ideální pro ty, kteří chtějí buď odpočívat na slunci nebo objevovat fascinující podvodní svět. Tato pláž je známá svou bílou písčitou pláží, tyrkysově modrou vodou a úžasným korálovým útesem.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Abu Dabbab rájem. V mělkých vodách můžete vidět pestrobarevné korálové útesy, ryby různých druhů a dokonce i možná některé z mořských želv, které jsou v této oblasti běžné. Nezapomenutelným zážitkem je také setkání s dugoněm, což je vzácný mořský savec.

Pro ty, kteří chtějí jen relaxovat na pláži, Abu Dabbab je také ideální volbou. Pláž je velmi čistá, s pohodlnými lehátky a slunečníky. Můžete si zde užít slunečního záření, číst knihu nebo jen tak relaxovat a pozorovat okolní krásu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Marsa Alam na pláži Abu Dabbab, je zde také několik možností ubytování. Mnoho hotelů nabízí pohodlné pokoje a vybavení, které vám umožní užít si dovolenou naplno. Některé hotely mají také vlastní potápěčská centra, kde si můžete pronajmout potápěčskou výstroj a absolvovat potápěčské kurzy.

Mimo pláže Abu Dabbab je v Marsa Alam také mnoho dalších aktivit a atrakcí, které stojí za návštěvu. Například návštěva starověkého chrámu Horus v blízkém Edfu nebo historického města Luxoru, které je domovem slavného Údolí králů. Můžete také využít možnosti projížďky na velbloudovi po poušti nebo jet na snorklovací výlet do korálového zálivu Hamata.

Pro dovolenou plnou krásných pláží, úžasného podvodního světa a možnosti objevovat historické památky nenajdete lepší místo než Marsa Alam a pláž Abu Dabbab v Egyptě. Tato oblast nabízí nádherné přírodní scenérie, bohatou kulturu a nezapomenutelné zážitky. Ať už jste potápěč, šnorchlař nebo jenom milovník slunečního záření, Marsa Alam a Abu Dabbab jsou skvělou volbou pro vaši další dovolenou.


Ubytování Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Marsa Alam v Egyptě je jedním z nejkrásnějších míst pro potápění a šnorchlování na Rudém moři. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si rezervovat ubytování v jednom z nejznámějších letovisek tohoto místa - Abu Dabbab.

Abu Dabbab se nachází přímo na pobřeží Rudého moře a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost objevit fascinující podmořský svět. Oblast je známá svými korálovými útesy, které jsou domovem mnoha druhů ryb a dalších mořských tvorů. Pokud jste fanoušky potápění, můžete se těšit na neuvěřitelné scenérie pod vodou a možnost vidět žraloky, delfíny a dokonce i mořské želvy.

Pro ty, kdo preferují šnorchlování, jsou tu také mnohé možnosti. Většina pláží v Abu Dabbab je přímo přístupná a umožňuje vám objevovat bohatství moře s malým úsilím. Stačí si na sebe vzít brýle a šnorchel a vydat se do vody. Okamžitě budete fascinováni pestrostí ryb, které se vám budou pohybovat kolem. Pokud budete mít štěstí, můžete dokonce narazit na několik želv, které jim domovem právě tyto vody.

Abu Dabbab nabízí také řadu ubytovacích možností, které splňují očekávání různých návštěvníků. Od luxusních hotelů až po malé rodinné penziony, naleznete zde ubytování pro každý rozpočet a vkus. Mnohé hotely mají dokonce své vlastní pláže, takže budete mít přímý přístup na nádherný písek a teplou vodu.

Když nebudete bavit pod vodou, můžete podniknout výlety do okolí. Navštivte národní park Wadi El Gemal, kde se můžete projíždět na velbloudech anebo se projít po pohodlných stezkách a obdivovat jedinečnou flóru a faunu této oblasti. Je také možné si pronajmout člun a vydat se na rybářský výlet nebo se vydat na autentickou beduínskou večeři v poušti.

Pro ty, kteří hledají něco zcela odlišného, je v okolí k dispozici také golfové hřiště. Užijte si den na greenu a obklopeni krásnou přírodou.

Abu Dabbab v Marsa Alam Egypt poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek z průzkumu Rudého moře. Během svého pobytu se můžete těšit na nezapomenutelné zážitky z potápění a šnorchlování, ale také na pohodlné a příjemné ubytování. Zamilujete se do krás podmořského světa a zároveň si užijete relaxaci na pláži. Abu Dabbab je skutečným rájem v Egyptě a jistě nenechá nikoho bez povšimnutí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


1. Kde se nachází hotel Abu Dabbab Diving Lodge?
Abu Dabbab Diving Lodge se nachází v Marsa Alam v Egyptě.

2. Jaká je vzdálenost mezi hlavním městem Káhirou a Marsa Alamem?
Vzdálenost mezi Káhirou a Marsa Alamem je přibližně 600 kilometrů, což odpovídá cca 6 až 7 hodinám jízdy autem.

3. Jaká je nejbližší letiště k Abu Dabbab Diving Lodge?
Nejbližší mezinárodní letiště k Abu Dabbab Diving Lodge je letiště Marsa Alam International Airport, které je vzdálené přibližně 30 minut jízdy autem.

4. Jaké aktivity jsou možné v okolí Abu Dabbab Diving Lodge?
V okolí Abu Dabbab Diving Lodge je možné se věnovat potápění, šnorchlování, plážovým aktivitám, safari v poušti, návštěvě chrámů a dalším historickým památkám.

5. Mohu si rezervovat potápění přímo v Abu Dabbab Diving Lodge?
Ano, v Abu Dabbab Diving Lodge je možné si rezervovat potápění přímo na místě. Nabízejí různé kurzy a výlety pro potápěče různých úrovní.

6. Jaké jsou možnosti stravování v Abu Dabbab Diving Lodge?
Abu Dabbab Diving Lodge nabízí all-inclusive stravování, což zahrnuje snídaně, obědy, večeře a někdy i občerstvení a nápoje během dne.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Marsa Alamu a Abu Dabbab Diving Lodge?
Marsa Alam je vhodná destinace k návštěvě po celý rok, ale nejlepší doba na potápění je obvykle od května do září, kdy jsou teploty vody nejteplejší.

8. Jaká je standardní doba pobytu v Abu Dabbab Diving Lodge?
Standardní doba pobytu v Abu Dabbab Diving Lodge je obvykle kolem týdne, ale záleží na preferencích jednotlivce.

9. Je v Abu Dabbab Diving Lodge dostupný Wi-Fi internet?
Ano, v Abu Dabbab Diving Lodge je k dispozici Wi-Fi internet pro hosty.

10. Je v Abu Dabbab Diving Lodge možné platit kreditní kartou?
Ano, v Abu Dabbab Diving Lodge je možné platit kreditní kartou, ale je vždy dobré mít s sebou i hotovost pro případ nouze.


Počasí Egypt Marsa Alam Abu Dabbab


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východním pobřeží Rudého moře. Jeho nedotčené bílé písečné pláže, azurově modrá voda a úchvatné korálové živé útesy přitahují turisty z celého světa. Jednou z nejpopulárnějších pláží v této oblasti je pláž Abu Dabbab, která je známá jako jedno z nejlepších míst pro potápění a šnorchlování.

Pokud se chystáte do Marsa Alam a plánujete navštívit pláž Abu Dabbab, měli byste se zaměřit i na místní počasí. Egypt má typicky horké a suché klima s minimem srážek a vysokými teplotami po většinu roku. Nicméně, v Marsa Alam a na pobřeží Rudého moře je podnebí mírnější a vlhčí díky mořskému vlivu.

Během léta, které trvá od května do září, se teploty pohybují mezi 30-40 °C. Mořská voda je teplá až horká, a tak představuje skvělý způsob osvěžení. V zimním období, od listopadu do února, jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 20-28 °C. Pro plavání a šnorchlování jsou tyto teploty stále příjemné.

Co se týče srážek, v této oblasti je jejich množství minimální. Například v zimním období je průměrné množství srážek pouze kolem 10 mm za měsíc. Díky suchému klimatu je však možné užít si slunečního počasí a trávit čas na pláži po většinu roku.

Pokud chcete navštívit pláž Abu Dabbab, doporučuje se vybrat si období mimo letní horko, aby bylo možné plavat a šnorchlovat bez nadměrného pocení. Zimní období je obecně považováno za ideální sezonu pro vodní aktivity, ať už na pláži Abu Dabbab nebo v jiných částech Marsa Alam.

Je však nutné se stále připravit na slunečné počasí a zvolit si vhodné ochranné prostředky. Doporučuje se používat vysoký faktor slunečního krému, nosit ochranné oblečení, sluneční brýle a klobouk, aby se zabránilo spálení na slunci.

Celkově vzato, návštěva pláže Abu Dabbab v Marsa Alam je spojena s příjemným počasím a teplým mořem. Během většiny roku jsou teploty mírné a vhodné pro vodní aktivity. Vyvarujte se jen horkému létskému období, pokud nejste připraveni na vysoké teploty. Ať už jste šnorchlování, potápění nebo jen relaxujete na bílém písku, pláž Abu Dabbab vás jistě očaruje svou krásou a teplem Rudého moře.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách