Počasí Egypt Marsa Alam


Egypt Marsa Alam: Když hledáte perfektní dovolenou, Egypt Marsa Alam vás rozhodně nezklame. Toto krásné město leží na jihovýchodě Egypta, přímo u Rudého moře. Proslavilo se svými čistými plážemi, teplým počasím a úžasnou podvodní biodiverzitou koralového útesu. Pokud hledáte odpočinek v luxusním prostředí s krásnými výhledy na moře, Egypt Marsa Alam je pro vás to pravé místo.

Klima v Egypt Marsa Alam

Egypt Marsa Alam je známý svým slunečným počasím a téměř celoročním teplem. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 30°C a v horkých letních měsících se může vyšplhat až na 35°C. Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, léto je pro vás nejlepší volbou. Většina dní bude slunce svítit až do večera a mořská voda bude dostatečně teplá k plavání.

Zimní měsíce jsou přibližně o 5°C chladnější než léto, ale teploty stále zůstávají vysoké a slunce je stále silné. Pokud plánujete cestovat do Egypta v zimních měsících, nepotřebujete s sebou spoustu teplého oblečení, ale vezměte si s sebou nehmotné oblečení a ochranné prostředky proti slunečnímu záření.

Co je nejlepší čas na návštěvu Egypt Marsa Alam

Jako turista byste chtěli mít při návštěvě Egypta Marsa Alam nejlepší zážitek, takže byste si měli zvolit správný čas k návštěvě. Nejlepší čas na návštěvu Egypta Marsa Alam jsou měsíce říjen až květen. V tomto období je počasí nejpříjemnější, teploty jsou příznivé a nedochází k vysoké vlhkosti, což znamená, že si užijete své dovolené až do poslední chvíle.

Během léta jsou teploty mnohem vyšší a pravděpodobnost, že budete unaveni a nebudete se tak dobře cítit, je mnohem vyšší. Přesto, pokud nemáte nic proti teplu, slunci a množství turistů, léto může být pro vás skvělou volbou.

V zimních měsících může být počasí trochu nestabilní s krátkými dešťovými stavy, ale ty jsou vzácné. I tak, pokud nevadí vám nízké teploty, můžete si vychutnat klidnou a relaxační dovolenou bez davů turistů.

Závěr

Egypt Marsa Alam je jedním z nejlepších míst na světě pro odpočinek, plážov i podmořský průzkum. S slunečným počasím a celoroční teplotou přesahující 30°C, můžete si být jisti, že si užijete u Rudého moře nádhernou dovolenou. Pokud hledáte nejlepší čas na návštěvu, měsíce říjen až květen jsou pro vás nejlepší volbou. Užijte si krásné vody Rudého moře, bílé pláže a barevný koralový útes.


Letenka Egypt Marsa Alam


Egypt je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty, kteří touží po přírodní kráse a nádherných plážích. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v Egyptě je Marsa Alam, která je známá svými křišťálově čistými vodami a korálovými útesy.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou destinaci, budete potřebovat letenku. Letenky do Marsa Alam jsou snadno dostupné z mnoha evropských měst. Můžete si vybrat mezi různými leteckými společnostmi, které nabízejí přímé lety do této oblasti.

Při výběru letu je důležité zvážit nejen cenu, ale také čas cestování. Většina letů z evropských měst trvá přibližně 4-5 hodin. Doporučuje se vybrat let, který přistává v dopoledních hodinách, abyste měli dostatek času na příjezd do vašeho hotelu a objevování okolí ihned po příjezdu.

Po příletu do Marsa Alam budete překvapeni krásou této oblasti. Město se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Místní vody jsou známé svou bohatou podmořskou faunou a flórou, a proto je Marsa Alam oblíbeným cílem pro milovníky vodních aktivit.

Kromě potápění a šnorchlování můžete také navštívit místní poušť nebo se projít po nádherných plážích. Marsa Alam je také výchozím bodem pro výlety do národního parku Wadi el Gemal, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je zde mnoho luxusních resortů, které nabízí komfortní ubytování a širokou škálu služeb. Místní kuchyně je také velmi chutná, a proto se určitě vyplatí ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé mořské plody a tradiční egyptské pokrmy.

Při plánování svého pobytu v Marsa Alam je důležité také zjistit, jaké jsou platné cestovní podmínky a omezení v oblasti. To se může měnit v závislosti na aktuální situaci, proto je důležité sledovat pokyny místních úřadů a konzulátu.

Pokud hledáte exotickou destinaci s nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou, pak je Marsa Alam v Egyptě tou pravou volbou. Nenechte si ujít příležitost navštívit tento úžasný kout světa a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Vybrání si letenky do Marsa Alam je prvním krokem k objevení jedné z nejkrásnějších destinací na světě.


Dovolená Egypt Marsa Alam


Egypt je země, která láká turisty z celého světa svými krásnými plážemi, bohatou historií a nádhernými památkami. Jedním z oblíbených míst pro dovolenou v Egyptě je Marsa Alam.

Marsa Alam je malé pobřežní město na jihozápadním pobřeží Egypta, které leží u Rudého moře. Díky své krásné přírodě, křišťálově čisté vodě a mimořádnému podmořskému světu se z Marsa Alamu stalo atraktivní turistické centrum.

Zatímco větší egyptská města jako Káhira nebo Hurghada jsou velmi rušná, Marsa Alam je klidnější a poklidnější. Proto je vhodné pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. V Marsa Alamu si můžete užít naplno výhody egyptského pobřeží bez davů turistů a ruchu.

Pobřeží Marsa Alamu nabízí nádherné pláže s bílým pískem a průzračnou vodou, které jsou ideální pro odpočinek a sportovní aktivity. Oblasti poblíž města jsou vyhledávány zejména pro potápění a šnorchlování, protože podmořský svět je tu neuvěřitelně krásný. Ryby, korály a jiné mořské organismy se tu nebojí lidí a vytvářejí úchvatné scenérie.

Kromě potápění a šnorchlování si v Marsa Alamu můžete také vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo rybolov. Pokud máte rádi vodní sporty, tak se vám v Marsa Alamu rozhodně nebude nudit.

Marsa Alam je také výchozím bodem pro návštěvu několika zajímavých míst v okolí. Můžete navštívit například město Luxor, které je domovem mnoha starobylých památek, nebo si projít nedaleké pouště. Nedaleko Marsa Alamu se nachází také Národní park Wadi El-Gemal, který láká turisty svou úchvatnou faunou a flórou.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě a chcete si užít klidné a odpočinkové prostředí, neměli byste spěchat a určitě si prohlédněte nabídku Marsa Alamu. Krásné pláže, nádherný podmořský svět a příjemné klima jsou ideální pro dokonalou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam


1. Jak se dostat z letiště do Marsa Alam?
Odpověď: Po příletu na letiště Marsa Alam existuje možnost využití taxislužby nebo pronájem auta. Cesta do Marsa Alam trvá přibližně 35-40 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Marsa Alam?
Odpověď: Nejznámější pláže v Marsa Alam jsou Abu Dabbab, Marsa Mubarak, a El Qulan Rotana Beach.

3. Koho kontaktovat v případě potíží nebo nouze v Marsa Alam?
Odpověď: V případě nouze nebo potřeby řešení problémů v Marsa Alam můžete kontaktovat místní turistickou policii nebo svou hotelovou recepci.

4. Existují nějaké zdravotní předpisy nebo omezení v Marsa Alam?
Odpověď: Při cestě do Marsa Alam není vyžadováno žádné speciální očkování. Nicméně, je vždy dobré mít očkování proti hepatitidě A a tetanu v platnosti.

5. Jaké jsou hlavní atrakce nebo aktivity v Marsa Alam?
Odpověď: Hlavní atrakce v Marsa Alam zahrnují potápění a šnorchlování v korálových útesech, safari na poušti, návštěvu historických památek jako je chrám Sobek a Haroeris v Kom Ombo, a relaxaci na krásných plážích.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Marsa Alam?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Marsa Alam je mezi říjnem a květnem, kdy je počasí příjemné a teplota vody je ideální pro potápění a šnorchlování.

7. Jaká je místní měna v Marsa Alam?
Odpověď: Místní měna v Egyptě je egyptská libra (EGP). Je doporučeno měnit peníze na letišti nebo ve směnárnách.

8. Mohu platit kreditní kartou v Marsa Alam?
Odpověď: Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů v Marsa Alam přijímá platby kreditními kartami, zejména Visa a MasterCard.

9. Jaké jsou místní jazyky v Marsa Alam?
Odpověď: Oficiálním jazykem v Marsa Alam je arabský jazyk. Ale většina lidí v turistických oblastech mluví anglicky.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Marsa Alam?
Odpověď: Doporučuje se zůstat v Marsa Alam minimálně 3 až 4 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání okolí, plážování a potápění.


Ubytování Egypt Marsa Alam


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východním pobřeží Rudého moře a je oblíbenou destinací pro milovníky potápění a odpočinku na pláži. Město je známé svými úchvatnými korálovými útesy, čistými plážemi a bohatým podmořským ekosystémem. Pokud plánujete navštívit Marsa Alam, budete mít na výběr z řady příjemných a komfortních ubytovacích možností.

Marsa Alam nabízí širokou škálu hotelů a resortů, které jsou rozprostřeny podél pobřeží. Mnoho z nich má vlastní soukromé pláže, které poskytují dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci. Hlavními hotelovými řetězci přítomnými v městě jsou například Marriott, Hilton, InterContinental a jiné.

Většina hotelů v Marsa Alam nabízí komfortní a moderní pokoje s výhledem na moře nebo zahradu. Některé hotely mají také své vlastní bazény, fitness centra, wellnes centra a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni i mezinárodní speciality.

Potápěči budou v Marsa Alam jistě nadšeni. Město je známé svými fantastickými potápěčskými lokalitami, které se řadí mezi nejlepší na světě. Můžete se vydat na výlety, které vás zavedou k jedinečným lokalitám, jako jsou například Elphinstone Reef, Abu Dabab nebo Dolphin House. Pokud jste začátečníci, nevadí, většina resortů nabízí i kurzy potápění pro začátečníky, takže se nemusíte bát.

Pokud jste milovníci přírody a dobrodružství, můžete se také vydat na safari do pouště v blízkosti Marsa Alam. Tato poušť je domovem různých exotických druhů rostlin a zvířat, jako jsou například hroši, gazely nebo beduíni. Užijte si projížďku na velbloudech nebo vydejte se do jednoho z oáz v poušti.

Marsa Alam je oblíbenou turistickou destinací po celý rok díky svému příjemnému klimatu. Díky své vzdálenosti od hlavních turistických center Egypta si zachovalo autentičtější atmosféru a nepůsobí tak přeplněně jako jiná letoviska. Pokud hledáte klid a odpočinek v přírodním prostředí, Marsa Alam je pro vás ideální volbou.

Takže pokud plánujete cestu do Egypta a hledáte exotické a klidné místo, kde si odpočinout a potápět se v jednom z nejkrásnějších mořských světů, vydejte se do Marsa Alam. Toto magické letovisko vás okouzlí svou bohatou podmořskou faunou a flórou, úchvatnými plážemi a pohostinným prostředím. Vaše dovolená v Marsa Alam bude jistě nezapomenutelným zážitkem.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách