Dovolená Egypt Luxor Temple


Egypt je známý po celém světě díky svým krásným historickým památkám, a Luxorský chrám není výjimkou. Nachází se uprostřed města Luxor, což je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Egyptě. Luxorský chrám je jedním z největších chrámů v tomto oblasti a je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Luxorský chrám byl postaven ve 14. století před naším letopočtem jako sídlo boha Amon-Re, boha slunce a jeho manželky Mut a syna Chonsa. Chrám se skládá z několika posvátných oblastí, včetně Velkého sálu sloupů, Chrám Hathor, západního parku a mnohých dalších.

Velký sál sloupů je jednou z nejkrásnějších částí chrámu. Sálem projdete skrze 134 sloupů a dojete k poslednímu posvátnému prostoru - kapli boha Amon-Re. Sloupy jsou vysoké až 23 metrů a jsou zdobené hieroglyfy a dekorativními motivy. Nacházejí se zde i sochy faraonů, bohů a mytologických postav.

Další částí chrámu je Chrám Hathor, který byl postaven na počest bohyně Hathor, bohyně lásky, krásy a plodnosti. Chrám je slavný pro své krásné sluneční hodiny, které byly postaveny v období nové říše.

Západní park je skvělým místem k relaxaci a odpočinku. Nachází se v tiché zóně chrámu a nabízí mnoho stinných míst, kde si můžete odpočinout od horkého slunce a shromáždit síly na další prohlídky.

Celková atmosféra chrámu je velice klidná a duchovní. Pocítíte zde úctu k historii a kultuře Egypta. Navštívit Luxorský chrám je nezapomenutelný zážitek, který by měl být na "bucket listu" každého cestovatele.

Tip: Pokud se rozhodnete navštívit Luxorský chrám, doporučujeme si pronajmout průvodce. Místní průvodci vám mohou poskytnout mnoho zajímavých informací o historii Egypťanů a jejich kultuře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor Temple


1. Jak se dostat do Luxorského chrámu?
Odpověď: Luxorský chrám se nachází v centru Luxoru, což je město v Egyptě. Lze se tam dostat letecky, přistáním na letišti Luxor, nebo silničním spojením z Káhiry nebo jiných okolních měst.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Luxorského chrámu?
Odpověď: Luxorský chrám je otevřen denně od 6:00 do 21:00 hodin.

3. Jaká je vstupní cena do Luxorského chrámu?
Odpověď: Vstupné do chrámu je závislé na státní příslušnosti a věku návštěvníka. V roce 2021 je vstupné pro dospělého cizince 200 egyptských liber.

4. K jakému egyptskému bohu je Luxorský chrám zasvěcen?
Odpověď: Luxorský chrám je zasvěcen bohu Amonovi, který byl jedním z hlavních bohů v egyptském náboženství.

5. Jaké jsou hlavní atrakce Luxorského chrámu?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří Velká původní brána, Sféra s obrazovkami, Sály sloupů, Pylony a Reliéfy s vyobrazeními faraonů a bohů.

6. Je možné chrám prohlédnout se průvodcem?
Odpověď: Ano, je možné si najmout licencovaného průvodce, který vám poskytne podrobné informace o chrámu a jeho historii.

7. Může se do chrámu vstoupit bez fotografování?
Odpověď: Fotografování je dovoleno ve většině částí chrámu, ale existují některé omezení, jako je zakázáno fotografování určitých relikvií nebo soch.

8. Je možné se dostat do Luxorského chrámu večer?
Odpověď: Ano, chrám je otevřen a přístupný i večer. Návštěvníci mají možnost navštívit chrám ve večerních hodinách a zúčastnit se speciálního světelného show, která je zde pořádána.

9. Jak dlouho trvá prohlídka Luxorského chrámu?
Odpověď: Prohlídka chrámu může trvat zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka a tom, kolik času si přeje věnovat různým částem chrámu.

10. Jak jsou chrám a jeho okolí udržovány?
Odpověď: Chrám je spravován egyptským ministerstvem starožitností a jeho okolí je udržováno pomocí programů na ochranu před erozí, vandalismem a dalšími faktory, které by mohly poškodit tuto historickou památku.


Letenka Egypt Luxor Temple


Egypt je jednou z nejvíce fascinujících a historicky bohatých zemí na světě. Jeho pokladnice paměti a kultury je naplněná nádhernými chrámy a památkami, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z těchto úchvatných staveb je chrám Luxorský chrám, který se nachází v městě Luxor.

Luxorský chrám, známý také jako chrám Amona-Ra, je jedním z největších a nejznámějších egyptských chrámů. Byl postaven v 14. století před naším letopočtem na přání faraona Amenhotepa III a dokončen jeho nástupcem, faraonem Ramesse II. Tento chrám je jednou z největších a nejlépe dochovaných staroegyptských staveb na světě.

Luxorský chrám sloužil jako centrum náboženského a politického života v době Nové říše Egypta. Byl zasvěcen božskému panteonu a nacházely se zde kaple a svatyně pro různá božstva, jako je otec slunce Amon-Ra, jeho manželka Mut a syn Chonsu.

Jednou z nejimpozantnějších částí chrámu je tzv. Velký nádvoří. Má rozlohu přibližně 102 metrů na 53 metrů a je obklopen sloupořadím s 74 impozantními sloupy. Tato sloupořadí jsou ozdobena vytesanými hieroglyfy a vyobrazeními faraonů, bohů a rituálních scén.

Další nezapomenutelnou částí chrámu je tříditní síň s hypostylovým síní, která je zdobena 32 sloupy s papyrusovými kapitály. V této oblasti se konaly důležité náboženské obřady a rituály.

Luxorský chrám je také domovem Pomníku Ramsese II., který je jedním z nejznámějších a největších sochových pomníků starověkého Egypta. Pomník zobrazuje Ramzese II., sedícího na trůnu, s korunou na hlavě a s výrazem klidu a síly.

Chrám Luxorský chrám je také místem jedinečného a magického festivalu Opet. Tento festival slavil nové spojení faraona s bohem Amonem-Ra a přilákal mnoho poutníků z celého Egypta. Během tohoto festivalu byla socha boha Amona přenesena z chrámu v Karnaku do Luxorského chrámu, aby se faraon mohl setkat se svým božstvem a získat posilu a moc.

Kromě hlavního chrámu je Luxorský chrám obklopen dalšími menšími svatyněmi a zahradami, které vytvářejí úchvatné komplexní nádvoří. Samotné okolí chrámu je také plné dalších historických památek a zajímavostí, jako je Kolosa Memnona, který byl jednou z nejznámějších atrakcí cestovatelů již v antické době.

Pokud se rozhodnete navštívit Egypt, nemůžete si nechat ujít příležitost navštívit Luxorský chrám. Jeho velikost, architektura a bohatá historie vás ohromí a vtáhne do magie starověkého Egypta. Pokud se vydáte na průzkum této úžasné země, Luxorský chrám je bezesporu jednou z nejiconičtějších a nejimpresivnějších památek, kterou byste měli navštívit.


Počasí Egypt Luxor Temple


Egypt je země známá pro své astrologické symboly a poklady, ale také pro své horké počasí, které může být náročné pro lidi z jiných zemí. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Egyptě je chrám Luxor, jehož počasí se v průběhu roku mění.

Luxor Temple se nachází v jihozápadním Egyptě a patří mezi nejvýznamnější památky z doby faraonů. Celý chrám byl budován po dobu více než 1 200 let a jeho dokončení se datuje do 14. století př.n.l. Počasí v této oblasti může být velmi horké, zejména v letních měsících. Teploty se zde mohou vystoupat i nad 40 stupňů Celsia.

Jaro a podzim jsou nejlepšími obdobími k návštěvě chrámu Luxor, kdy teploty dosahují příjemných 20 až 30 stupňů. V létě však mohou být teploty velmi vysoké, což může být pro turisty velkým problémem. Pokud se rozhodnete navštívit chrám Luxor v letních měsících, je důležité se dobře připravit a dbát na správné hydrataci. Doporučuje se pít hodně tekutin, nejlépe vodu, aby nedocházelo k dehydrataci organismu. Pokud však nejste zvyklí na horké počasí, může být lepší navštívit Luxor v jiném ročním období.

V zimě jsou teploty v Luxoru příjemné a dostavuje se zde i mírné ochlazení. V zimních měsících může být v Luxoru trochu více turistů než v jiných obdobích, protože se lidé snaží uniknout chladnějšímu počasí v ostatních částech světa. Ovšem i v zimě je nutné si vzít na návštěvu chrámu vhodné oblečení, protože teploty se mohou v noci výrazně snížit.

Celkově lze říci, že nejlepší období k návštěvě chrámu Luxor je jaro a podzim, kdy jsou teploty nejstabilnější. Pokud však plánujete návštěvu v letních měsících, dejte si pozor na správnou hydrataci a vybírejte si čas návštěvy chrámu spíše na ranní nebo pozdní odpolední hodiny, kdy slunce není tak silně na obloze. Pokud jste citliví na chlad, zvolte návštěvu v zimě, ale nezapomeňte se pořádně obléct. Luxor Temple je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Egyptě a rozhodně stojí za návštěvu, i když si musíte dát pozor na místní počasí.


Ubytování Egypt Luxor Temple


Egypt je známý svou starověkou historií a úchvatnými památkami. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě je Luxorský chrám, který se nachází ve městě Luxor.

Luxorský chrám je jedním z největších a nejzachovalejších chrámů v Egyptě. Jeho stavba začala již ve 14. století před naším letopočtem a trvala několik století. Chrám byl postaven na počest boha Amona a sloužil jako důležité náboženské, politické a kulturní centrum ve starověkém Egyptě.

Tento impozantní chrám je odedávna fascinoval návštěvníky svou architekturou a krásou. Můžete si prohlédnout slavné pylony s jejich obrovskými sochami a reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie. Uvnitř chrámu se nachází několik svatyní a síní, které byly využívány k různým náboženským obřadům a rituálům.

Pro turisty, kteří si přejí získat hlubší porozumění egyptské historii a kultuře, je zde také Egyptské muzeum, které se nachází ve stejné oblasti jako Luxorský chrám. Toto muzeum je domovem tisíců artefaktů z různých období egyptské civilizace, včetně slavné nálezu Tutanchamonovy hrobky.

Pokud plánujete navštívit Luxorský chrám, je nejlepší rezervovat si ubytování v blízkosti této památky. Existuje mnoho hotelů a resortů ve městě Luxor, které nabízejí komfortní a luxusní ubytování.

Některé hotely se nacházejí přímo na břehu řeky Nil, což vytváří úžasnou atmosféru a nádherný výhled na chrám. Ubytování v těchto hotelech vám umožní snadný přístup ke chrámu a přilehlým památkám.

Většina hotelů v Luxoru nabízí moderní vybavení a pohodlné pokoje. Mnoho z nich také má bazén, restaurace a wellness centra, kde si můžete užít relaxaci po celodenním objevování Luxorského chrámu a jiných památek.

Luxor je také domovem mnoha tradičních egyptských restaurací a obchodů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a zakoupit suvenýry. Město je bohaté na kulturu a atmosféru, která vás zaručeně uchvátí.

Výlet do Egypta a návštěva Luxorského chrámu je jako cesta zpět v čase. Kombinace fascinující historie, úchvatných památek a příjemného ubytování v Luxoru vám umožní prožít nezapomenutelný zážitek a objevit kouzlo starověkého Egypta.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách