Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí bohatou na historii a kulturní poklady. Jednou z nejznámějších atrakcí v Egyptě jsou bezpochyby pyramidy v Gíze, které jsou přímo spojeny se světoznámou pyramidou faraona Cheopse a sochou Sfingy. Pokud se chystáte navštívit tuto fascinující destinaci, je třeba předem zabezpečit si letenky do Egypta a naplánovat si pobyt.

Letenky do Egypta jsou dostupné z mnoha mezinárodních letišť po celém světě. Nejbližším mezinárodním letištěm ke Gíze je Letiště v Káhiře, které je vzdálené asi 25 kilometrů. Zde můžete snadno najít letecké spojení s mnoha světovými destinacemi.

Jakmile dorazíte do Egypta, můžete pokračovat v cestě do Gízy, což je malé město ležící na západním předměstí Káhiry. Hlavní atrakcí v této oblasti jsou samozřejmě pyramidy, které jsou vzdálené jen několik kilometrů od města. Je nejlepší si najmout průvodce, který vám poskytne informace o historii a zajímavostech každé z pyramid.

Pyramida faraona Cheopse je největší a nejstarší ze všech pyramid v Gíze. Její stavba se datuje až do roku 2580 př. n. l. Je považována za jedno z největších technických a stavitelských úspěchů starověku. Její velikost a přesnost dokazují jedinečné dovednosti starověkých egyptských stavitelů.

V bezprostřední blízkosti pyramidy Cheopse se nachází socha Sfingy. Tato socha s tělem lva a hlavou člověka je jednou z nejznámějších ikon starověkého Egypta. Její původ a význam jsou stále zahaleny tajemstvím. Návštěvníci mohou obdivovat tuto ohromující sochu a vyfotit se s ní jako atletickým pozadím.

Kromě pyramid a Sfingy Gíza nabízí návštěvníkům také charakteristickou egyptskou atmosféru a kulturu. Město je plné tržišť, kde můžete nakupovat egyptské suvenýry, jako jsou různé druhy koření, keramika, šperky nebo tradiční oděvy. K místním specialitám patří také egyptská kuchyně, která nabízí různé pokrmy, mezi které patří například kushari (směs rýže, těstovin, cizrny a rajčat) nebo falafel (kuličky z kvašených cizrny).

Pokud se rozhodnete navštívit pyramidy a Sfingu v Gíze, nezapomeňte si přinést dostatečné množství vody a ochranný krém proti slunci. Místo je známé svými vysokými teplotami, zejména během letních měsíců.

Celý zážitek z návštěvy pyramid a Sfingy v Gíze je neopakovatelný a stojí za to zažít. Adrenalin, který vám projde tělem při pohledu na tyto monumentální stavby, je nezapomenutelný. Výhled z vrcholu pyramidy Cheopse na město Gíza je krásný a nabízí jedinečný pohled na okolní krajinu.

Pokud máte zájem o historii, starověkou kulturu a monumentální architekturu, letenka do Egypta do Gízy je tou správnou volbou pro vás. Tato destinace vás zcela jistě ohromí svou krásou a neuvěřitelnou historií.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země, kterou mnoho lidí spojuje s pyramidami a historickým dědictvím. Jedno z nejpopulárnějších míst, které turisté navštěvují, je Gíza, kde se nachází slavné pyramidy Cheopse a Sfinga. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat a zažít jedinečnou atmosféru tohoto místa, je důležité vědět, jaké ubytování je zde dostupné.

K místu jako je Gíza patří luxusní hotely, které nabízejí jak moderní vybavení, tak i historický půvab. Některé hotely leží přímo v blízkosti pyramid, což umožňuje turistům mít úžasný výhled přímo z okna. Tato ubytování obvykle disponují vyhlídkovými terasami, kde můžete sedět a obdivovat krásu pyramid a Sfingy, zejména při západu slunce. Pokud vás láká autentický zážitek, můžete se rozhodnout i pro přespání v poušti a zažít nocní ticho a klid na samotném okraji pyramid.

Pro turisty, kteří preferují menší tradiční hotely, je v Gíze také možnost najít levnější ubytování. Tyto hotely, zpravidla rodinného typu, nabízejí pohodlné pokoje s prostornými postelemi a čistými koupelnami. Mnohé z nich mají také své vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční egyptská jídla a poznat místní gastronomii.

Důležité je také zmínit, že Gíza není pouze známá pyramidami, ale je zde i řada dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například Muzeum skadových lodí, kde si můžete prohlédnout historické egyptské lodě pocházející z doby faraonů. Další příležitostí je návštěva Cheopsovy lodě, která byla nalezena v blízkosti pyramidy a je považována za jeden z nejcennějších artefaktů egyptské historie.

V neposlední řadě, nezapomeňte zařadit do vašeho programu prohlídku Sfingy. Tato ikonická socha s lidskou hlavou a lvím tělem je obklopena řadou teorií a legend. Ať už máte zájem o egyptskou historii, nebo jste jen obdivovatelé architektury, návštěva této památky je něčím, co byste neměli vynechat.

Celkově lze říci, že Gíza nabízí širokou škálu ubytování přizpůsobeného různým potřebám. Ať už si zvolíte luxusní hotel s výhledem na pyramidy nebo tradiční rodinný hotel, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v Egyptě. Nejlepší čas na návštěvu Gízy je v období jarního a podzimního přechodu, kdy je počasí příjemné a dostatečná turistická infrastruktura je k dispozici.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je zemí, která skrývá bohatou historii a fascinující starověká místa. Jedním z nejznámějších a nejzachovalejších památek Egypta jsou pyramidy v Gize, které jsou jednou z nejstarších architektonických divů světa. Tento článek se zaměří na dovolenou v Egyptě, konkrétně ve městě Giza, a navštívení pyramid Cheopse a Sfingu.

Giza se nachází jen pár kilometrů od hlavního města Káhiry a je domovem nejslavnějších pyramid v Egyptě. Každoročně přitahuje tisíce turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat tyto historické památky. Pyramidy v Gize jsou symbolem starověké egyptské civilizace a návštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti.

Pyramida Cheopse, známá také jako Velká pyramida, je největší a nejznámější ze všech pyramid v Egyptě. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse během Staré říše kolem roku 2600 př. n. l. Její stavba je fascinující technický a architektonický úspěch, který je dodnes záhadou pro vědce. Vstup do pyramidy je omezen a není pro každého, protože je velmi úzký a strmý. Nicméně, i pohled na tento monumentální pohled zvenčí je impozantní a stojí za to.

Další ikonickou památkou v Gize je Sfinga, obrovská socha s tělem lva a hlavou faraona. Je to jedna z nejslavnějších soch na světě a dodnes vyvolává záhady a otázky ohledně svého původu a významu. Návštěvníci mají možnost se Sfingou vyfotit a prozkoumat blíže její monumentální velikost.

Kromě pyramid a Sfingy je v Gize také možnost navštívit Egyptské muzeum, které je domovem mnoha dalších historických a kulturních artefaktů z Egypta. Muzeum obsahuje bohatou sbírku soch, nádob, zbraní a dalšího egyptského umění, které dokumentují bohatou historii této země.

Ve městě Giza samotném je mnoho hotelů a resortů, které poskytují ubytování pro turisty. Není problém najít ubytování ve všech cenových kategoriích, od luxusních hotelů až po levnější hostely. Ve městě je také mnoho restaurací nabízejících tradiční egyptskou kuchyni, takže si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Gize a navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu, nezapomeňte si přinést pohodlné oblečení a obuv, protože prohlídka pyramidy a okolí může být fyzicky náročná. Doporučuje se také navštívit místo s průvodcem, který vám poskytne více informací o historii a významu těchto památek.

Dovolená v Egyptě v Gize je jedinečným zážitkem, který vám umožní navštívit jednoznačně nejznámější památky Egypta. Máte-li zájem o historii, architekturu a kulturu, pak je Giza to pravé místo pro vás. Přijďte a prozkoumejte tuto fantastickou část světa plnou tajemství a krásy.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt, země pyramid a tajemství, si zachovává své exotické kouzlo díky svému rozmanitému a teplému podnebí. Představme si, jaké je počasí v jednom z nejslavnějších míst Egypta - v Gíze, domově pyramidy Cheopse a Sfingy.

Gíza leží nedaleko od egyptského hlavního města Káhiry a je známá svým bohatým historickým dědictvím, které se skládá z ohromujících starověkých pyramid a monumentů. Když se podíváme na počasí v této oblasti, je důležité si uvědomit, že Egypt je převážně pouštní zemí, která má typické horké podnebí.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou obdobím, kdy je počasí v Gíze poměrně příjemné. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální pro prohlídky pyramid a dalších historických památek. Slunce svítí celý den a je velmi málo srážek. Tato období jsou proto považována za nejlepší dobu návštěvy, aby se návštěvníci vyhnuli extrémnímu horku egyptského léta.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou ve Gíze extrémně horké. Denní teploty mohou stoupat až k 40 °C a je zde vysoká vlhkost vzduchu. To znamená, že přímé sluneční světlo může být velmi intenzivní a vyčerpávající. Pokud plánujete návštěvu Gízy v létě, je důležité se připravit na horké a suché podmínky a chránit se před sluncem.

V zimě (prosinec až únor) jsou teploty v Gíze stále relativně teplé, ale mohou být nepředvídatelné. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C, ale může nastat i chladnější období, kdy se teploty sníží na 10-15 °C. Nacházíme se v poušti, takže i v zimě se slunce poměrně často objevuje na obloze.

Co se týče srážek, Egypt je znám jako suchá země. Srážky jsou vzácné, zejména v létě, kdy se prakticky nevyskytují žádné deště. V zimě je však možné občasné přeháňky, což je pro místní velká událost.

Když navštívíte Gízu a její slavné pyramidy, je nezbytné brát v úvahu počasí. Nezapomeňte si vzít ochranné sluneční brýle, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a úpalu. I když je v oblasti poskytována stínění, je dobré si být vědom rizik přílišného vystavení slunečnímu záření.

Celkově vzato, Gíza nabízí velmi teplé počasí po většinu roku s horkými letními měsíci a příjemnými jarními a podzimními obdobími. S ohromujícími pyramidami Cheopse a Sfingy jako kulisu se návštěva Gízy stává nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy:
1. Kde se nacházejí pyramidy v Egyptě?
2. Jak dlouho trvalo postavení pyramidy Cheopse?
3. Kolik výšek mají pyramidy v Gize?
4. Jaké jsou hlavní atrakce v pyramidách Giza?
5. Jaký je vstupní poplatek do pyramidy Cheopse?
6. Je možné vstoupit do pyramidy Cheopse?
7. Jaký je význam a symbolika pyramidy Cheopse?
8. Jsou pyramidy v Gize otevřené pro veřejnost?

Odpovědi:
1. Pyramidy se nacházejí v Gize, která je předměstím Káhiry, hlavního města Egypta.
2. Postavení pyramidy Cheopse trvalo asi 20 let.
3. Výška pyramid v Gize se liší, ale pyramidy Cheops, Chephren a Mykerinos mají výšku přes 130 metrů.
4. Hlavní atrakce v pyramidách Giza zahrnují samotné pyramidy a Sfingu. Turisté si mohou prohlédnout vnějšek pyramid a navštívit Sfingu.
5. Vstupní poplatek do pyramidy Cheopse se mění, aktuální ceny lze získat na místě nebo na oficiálních webových stránkách.
6. Ano, je možné vstoupit do pyramidy Cheopse, ale pouze do určitých částí.
7. Symbolika pyramidy Cheopse se liší, ale obecně se považuje za symbol moci a bohatství faraona.
8. Ano, pyramidy v Gize jsou otevřené pro veřejnost a turisté si je mohou prohlédnout.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách