Dovolená Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands: Výjimečná dovolená plná překrásných scenérií

Egypt Giftun Islands patří mezi nejkrásnější a nejexotičtější oblasti, které Egypt nabízí. Toto souostroví se skládá ze dvou ostrovů – malého a většího Giftunu a oblasti korálového útesu mezi nimi. Nachází se v Rudém moři, nedaleko od oblíbených letovisek Hurghady a El Gouny. Tato oblast je oblíbená zejména mezi milovníky potápění a schnorchlování, protože se zde nachází jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě.

Giftun Kebir je větší ze dvou ostrovů a nabízí návštěvníkům řadu atrakcí. Pláže na tomto ostrově patří k nejkrásnějším na celém Rudém moři. Když budete stát na bílém písku a budete se dívat na tyrkysově modré vody, zcela zapomenete na ostatní věci. Ostrov Giftun Kebir je také chráněnou rezervací, což znamená, že se zde nacházejí mnohé vzácné druhy ryb a další fauna a flóra.

Oblast mezi ostrovy nabízí jedny z nejkrásnějších korálových útesů na světě. Potápěči budou nejspíše nadšení z úchvatných stěn pokrytých korály, přičemž mořská fauna zahrnuje mnoho barevných ryb a jiných mořských živočichů. Pokud vám potápění neprochází žilami, můžete se ponořit do vody s maskou, dýchacím trubicí a ploutvemi (snorkling). I tuto aktivitu je možné pojmout jako jedinečný zážitek, protože korálové útesy jsou z velké části vidět ze základní úrovně vody.

Pro ty, kteří chtějí vidět více zdejší fauny a flóry, nabízí se několik výletů. Například plavba na skleněném dně lodí vám umožní podívat se do korálových útesů z komfortu a ochrany lodi. Strávit celý den prozkoumáváním ostrova či potápěním v mořských hloubkách, následovaný výborným obědem formou grilovaných ryb a salátu s chlebem, to je potom ideální dovolená!

Egypt Giftun Islands jsou báječnou destinací pro každého milovníka moře a přírody. Blízkost k populárním letoviskům Hurghada a El Gouna znamená snadný přístup k této krásné oblasti, takže není důvod nevyrazit na tento výjimečný zážitek.


Počasí Egypt Giftun Islands


Egyptské Giftunovy ostrovy jsou nádherným místem pro turisty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. Giftunovy ostrovy jsou šesti malými ostrovy, které se nacházejí v Rudém moři nedaleko od pobřeží Hurghady. Tyto ostrovy jsou obrovskou turistickou atrakcí a během celého roku navštěvuje mnoho turistů.

Počasí na Giftunových ostrovech je velmi příjemné a konstantní během celého roku. Díky své poloze jsou tyto ostrovy pod vlivem subtropického podnebí, které zajišťuje horká a suchá léta a mírné zimy.

Léto na Giftunových ostrovech začíná v květnu a trvá až do září. Během těchto měsíců je průměrná teplota vzduchu mezi 30 a 35 stupni Celsia. Mořská voda má teplotu kolem 25 až 29 stupňů Celsia, což je ideální teplota pro koupání a potápění. Během letních měsíců je na Giftunových ostrovech velmi málo srážek.

Zima na Giftunových ostrovech začíná od listopadu do března. Teplota vzduchu během těchto měsíců klesá a průměrná teplota se pohybuje mezi 20 až 25 stupni Celsia. Teplota mořské vody klesne na průměrných 22 až 24 stupňů Celsia. I v zimě je na Giftunových ostrovech poměrně málo srážek.

Během obou sezón se turisté mohou těšit na mnoho slunečných dní. Průměrný počet slunečných dní během roku na Giftunových ostrovech je asi 365. Během teplých měsíců se slunce zvedá okolo 5:00 hodin ráno a zapadá okolo 18:00 hodin večer. V zimě se slunce zvedá později a zapadá dříve.

Kromě teplého a slunečného počasí si návštěvníci mohou také vychutnat čisté a průzračné moře s bohatým podmořským světem. Oblasti kolem Giftunových ostrovů jsou známé pro své úžasné potápěčské a šnorchlovací lokality, kde si můžete prohlédnout korálové útesy a mnoho druhů ryb a dalších mořských živočichů.

Vláda Egypta si uvědomuje, jak důležité jsou Giftunovy ostrovy pro ekonomiku Egypta a proto se snaží pečovat o tyto ostrovy a přilákat více turistů. Giftunovy ostrovy jsou proto dobře udržovány a řízeny. Návštěvníci Giftunových ostrovů si mohou být jisti, že zde najdou dokonalý zážitek a překrásné počasí během celého roka.


Letenka Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Egyptě. Tato souostroví se nachází v Rudém moři, nedaleko od Hurghady, a přitahují turisty z celého světa svými úchvatnými plážemi, průzračnou vodou a bohatým podmořským životem.

Ať už jste milovníkem slunění na pláži, potápění nebo šnorchlování, Giftun Islands mají pro každého něco. Bílé písčité pláže jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Voda je zde teplá a průzračná, a tak budete mít možnost pozorovat pestrou paletu korálových útesů a různorodé mořské živočichy.

Pro potápěče je Giftun Islands rájem na zemi. Pod hladinou moře se skrývají nádherné korálové zahrady, které domovem mnoha druhů ryb, mořských želv a delfínů. Jednou z nejoblíbenějších potápěčských lokalit je Shaab El Erg, známé také jako Dolphin House, kde máte velkou šanci potkat delfíny v jejich přirozeném prostředí.

Šnorchlování je další oblíbenou aktivitou na Giftun Islands. Stačí si vzít šnorchl a potápěčské brýle a vyrazit do vody. Okouzlí vás živé korálové útesy a jejich obyvatelé, jako jsou pestré ryby, měkkýší houby a mořské želvy. Budete se cítit jako ve filmu ze slavného dokumentaristy Jacquese Cousteaua.

Pro ty, kteří preferují aktivní odpočinek, se zde nabízí také možnost windsurfingu a jízdy na vodním skútru. Takže si můžete užít vzrušující jízdu po mořských vlnách a přitom se ochladit ve vodě.

Abyste mohli Giftun Islands navštívit, musíte si zakoupit letenku do Hurghady. Hurghada je oblíbeným turistickým letoviskem v Egyptě a je snadné zde nalézt ubytování ve formě hotelů různých cenových kategorií.

Giftun Islands jsou skutečným pokladem Rudého moře a stojí za to si je přidat na seznam míst, která je třeba navštívit v Egyptě. Průzračná voda, korálové útesy a neuvěřitelné podmořské tajemství vás okouzlí a zanechají nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giftun Islands


1. Jak se dostat na Giftun Islands?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Giftun Islands, je lodí nebo rychlým katamaránem z přístavu v Hurghadě. Existují také organizované lodní výlety, které zahrnují snorchlování, plavání a oběd na pláži.

2. Jaké aktivity jsou k dispozici na Giftun Islands?

Na Giftun Islands jsou k dispozici různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, plavání, lázně na slunci, vodní sporty, jako je windsurfing a kitesurfing, a procházky po korálových útesech.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Giftun Islands?

Nejlepší doba na návštěvu Giftun Islands je od dubna do října, kdy je voda teplá a průhledná a přibývá více slunečných dní.

4. Jaký je vstup na Giftun Islands?

Vstup na Giftun Islands vyžaduje platbu vstupného. Tato poplatek se může lišit v závislosti na ročním období a místě, ale obvykle se pohybuje mezi 5 a 10 USD za osobu.

5. Jsou na Giftun Islands hotely?

Na Giftun Islands nejsou žádné hotely, ale existují možnosti ubytování v blízkosti přístavu Hurghada. Tam jsou k dispozici různé luxusní hotely, apartmány a penziony.

6. Jaká je teplota vody na Giftun Islands?

Teplota vody na Giftun Islands se pohybuje mezi 22 a 28 stupni Celsia po celý rok. Nejteplejší vody jsou v dubnu až říjnu.

7. Co si vzít s sebou na Giftun Islands?

Je vhodné vzít si koupací šaty, plavky, ručník a sluneční brýle. Dále je vhodné si vzít opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, lehké oblečení a obuv na pobyt na pláži a hydratační nápoje.

8. Kde se dá najíst na Giftun Islands?

Na Giftun Islands jsou k dispozici stánky s občerstvením a obchody s potravinami. Většina lodních výletů také zahrnuje oběd na pláži.


Ubytování Egypt Giftun Islands


Egypt Giftun Islands jsou součástí oblíbeného turistického cíle v Egyptě, Hurghady. Tyto ostrovy se nacházejí ve Středozemním moři a lákají návštěvníky svými písečnými plážemi, křišťálově čistou vodou a úchvatnou podmořskou faunou a flórou.

Nabízející ideální příležitost k relaxaci a odpočinku, ostrovy Egypt Giftun jsou oblíbeným místem mezi milovníky vodních sportů, zejména potápění a šnorchlování. Podmořský svět kolem těchto ostrovů je nádherný, plný korálových útesů a různých druhů ryb, želv a dalšího mořského života. Existuje mnoho potápěčských center a školení, které umožňují turistům prozkoumávat tento fascinující podvodní svět.

Pokud se rozhodnete navštívit Egypt Giftun Islands, určitě nebudete mít problém najít vhodné ubytování. Hurghada je známá svou pohostinností a nabízí širokou škálu hotelů a letovisek pro každý rozpočet a preference. Od luxusních pětihvězdičkových resortů až po levnější ubytování, můžete si vybrat z mnoha možností.

Mezi nejpopulárnější hotely a letovisky na Hurghadském pobřeží patří "Steigenberger Al Dau Beach Hotel", "Siva Grand Beach Hotel", "Premier Le Reve Hotel & Spa" a "Hilton Hurghada Resort". Tyto hotely nabízejí luxusní ubytování, prvotřídní služby a širokou škálu aktivit pro zábavu a relaxaci. Mnoho z nich má také vlastní soukromé pláže, které vám umožní si užít klidného a relaxačního pobytu na Giftunských ostrovech.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete se ubytovat v menších hotýlcích a penzionech v Hurghadě. Tato ubytování nabízí jednodušší prostory, ale přesto pohodlí a pohostinnost, kterou si získala Hurghada. Některá z těchto zařízení jsou "Three Corners Sunny Beach Resort", "The Grand Plaza Hotel" a "Golden Rose Hotel". Mnoho z nich se nachází poblíž hlavních turistických atrakcí a pláží ve městě.

Jídlo je další atrakcí v Egyptě a není výjimkou ani v oblasti Giftun Islands. Hurghada je známá svou bohatou nabídkou mezinárodní kuchyně, stejně jako tradičními egyptskými pokrmy. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, tradiční egyptské pokrmy jako falafel a kushari, a samozřejmě také neodolatelnou egyptskou kávu a oblíbené čajové dýmky.

Výlet na Egypt Giftun Island je skutečným dobrodružstvím a nabízí skvělý pobyt pro všechny turisty. Nejenže si budete moci užít krásnou přírodu a podmořský svět, ale také se skvěle ubytovat a vychutnat si místní kulturu a kuchyni. Hurghada a Giftun Islands jsou skutečným rájem pro dovolenou a ideálním místem pro relaxaci a odpočinek od každodenního života.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách