Letenka Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země s velkým množstvím historie, kulturních památek a skvělým počasím. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované památky v Egyptě patří Křivková a Červená pyramida v Dahshuru.

Dahshur se nachází asi 40 kilometrů jižně od Káhiry a je místo, kde se nacházejí dvě z nejstarších a nejvýznamnějších pyramid v Egyptě. Křivková a Červená pyramida jsou postaveny z červeného pískovce a byly postaveny během období Staré říše před více než 4 500 lety.

Křivková pyramida, jako jméno naznačuje, má výrazně křivou hranu. Tento tvar byl způsoben chybou výpočtu, při kterém egyptští stavitelé udělali chybu v úhlu, což vedlo k vzniku křivky. Přestože tato pyramida není dokončena, je stále velmi impozantní a významná pro egyptskou historii.

Červená pyramida, na druhé straně, je první "pravá" pyramida postavená v Egyptě. Její jméno odkazuje na barvu červeného pískovce, ze kterého byla postavena. Toto dílo je jedním z nejzachovalejších exemplářů egyptské pyramidové architektury. Její interiér je naplněn chodbami a komnatami, což umožňuje návštěvníkům poznat, jaký způsob bydlení měli faraon a jeho blízcí.

Když budete mít možnost navštívit Egypt, nezapomeňte si v plánu návštěvy nechat čas na Dahshur a na obě pyramidy. Tyto historické památky vás okouzlí svou krásou a velikostí a připomínají nám důležitost a význam egyptské kultury a historie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


1. Jaký je vstupní poplatek do Dahshuru?
Vstupní poplatek do Dahshuru je 120 egyptských liber.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Dahshuru?
Dahshur je otevřena denně od 8:00 do 16:00 hodin.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Dahshuru?
Hlavními atrakcemi v Dahshuru jsou tzv. Křivá a Červená pyramida.

4. Jak se dostat do Dahshuru?
Do Dahshuru se nejlépe dostanete taxíkem, ale lze tam i jet MHD, například autobusy čísla 355 a 357.

5. Mohu fotografovat v Dahshuru?
Ano, fotografování je v Dahshuru povoleno, ale může být spojeno s doplňkovým poplatkem.

6. Jak dlouho trvá návštěva Dahshuru?
Návštěva Dahshuru by měla trvat asi 2 až 3 hodiny.

7. Lze si pronajmout průvodce v Dahshuru?
Ano, lze si pronajmout průvodce přímo na místě. Cena je zhruba 200-300 egyptských liber za průvodce.

8. Mohu si vzít jídlo a pití do Dahshuru?
Jídlo a pití je v Dahshuru zakázáno. Je však možné si vzít s sebou láhev vody.

9. Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Dahshuru?
Vhodné je oblečení, které kryje ramena a kolena. Doporučuje se pohodlná obuv.

10. Jsou v Dahshuru nějaké občerstvení a toalety?
Ano, v Dahshuru jsou k dispozici občerstvení a toalety.


Dovolená Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země plná záhad a tajemství, ale také historie a kultury. Jedním z míst, které byste si při návštěvě Egypta neměli nechat ujít, jsou pyramidy v Dahshuru. Nacházejí se asi hodinu jízdy od Káhiry a patří mezi nejstarší pyramidy v Egyptě.

Dahshur je archeologická oblast ležící na západ od Nilu. Tato oblast zahrnuje několik pyramid, z nichž nejvýznamnější jsou Křivka a Červená pyramid. Křivka pyramidy, také známá jako Loučka, je považována za první pyramidu se skutečně hladkými stěnami. Byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Její strany jsou křivé, což jí dalo jméno. Červená pyramidy je také postavena faraonem Snofruem a bývá označována jako první "plně dokončená" pyramid. Je to také první pyramidu postavena s úplně pravidelnými stěnami.

Obě pyramidy jsou otevřené pro veřejnost, a tak si můžete prohlédnout nejen vnější fasádu, ale také vnitřek pyramidy. Vstupné na pyramidu Křivka je zhruba $1000 egyptských liber (cca 62 USD) a na pyramidu Červená je to zhruba $60 USD.

Dahshur také nabízí mnoho dalších turisticky atraktivních míst. Například Starověkou město Fajjúm, kde se nachází několik jezer a zemědělských oblastí. Je také domovem mnoha archeologických nalezišť a muzeí.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, nenechte si ujít příležitost vidět nádherné pyramidy v Dahshuru. Budete si moci prohlédnout jedny z nejstarších pyramid v této zemi, které zůstávají neuvěřitelně dobře dochované dodnes. Vyhledávejte kvalitní zájezdy do Egypta a podívejte se na pyramidy na vlastní oči. Stejně jako mnoho dalších turistů, kteří sem již přijeli, budete ohromeni krásou a unikátností těchto staveb.


Ubytování Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egypt je země bohatá na historii a památky, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z těchto zajímavých destinací je oblast Dahshur, která se nachází asi 40 kilometrů jihozápadně od hlavního města Káhiry. Tato oblast je známá svými velkolepými pyramidami – Křivou a Červenou pyramidou.

Dahshur je domovem několika významných archeologických nalezišť, která představují klíčový úsek Egyptské pyramidové stavby. Jednou z nejzajímavějších struktur v této oblasti je Křivá pyramida, která byla postavena faraonem Snofruem, zakladatelem 4. dynastie. Je to vůbec první pyramidová stavba s hladkými stěnami a pro návštěvníky je možné vstoupit a prozkoumat její nitro.

Další významnou pyramidou v této oblasti je Červená pyramida, kterou rovněž nechal postavit faraon Snofru. Toto je druhá největší pyramidová stavba v Egyptě a je známá svou červenou barvou, kterou vzniká díky použití červeného písku při její konstrukci. Návštěvníci si mohou prohlédnout také tuto pyramidu, včetně vstupu dovnitř, kde lze spatřit pohřební komoru.

Pokud se rozhodnete navštívit Dahshur a jeho pyramidy, nejenže získáte jedinečný pohled do minulosti, ale také budete mít možnost zažít neuvěřitelnou atmosféru starověkého Egypta. Pro ty, kteří si chtějí prodloužit svůj pobyt v této oblasti, je k dispozici také několik ubytovacích zařízení.

Dahshur a jeho okolí nabízí různé typy ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Zde najdete širokou škálu hotelů od luxusních resortů až po bezpečné a cenově dostupné penziony. Mnohé z těchto ubytovacích zařízení se nacházejí v blízkosti pyramid, takže můžete vychutnat nepřekonatelný výhled na tato historická místa přímo z vašeho hotelového pokoje.

Co se týče stravování, v okolí Dahshuru jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, které nabízejí širokou paletu místních specialit i mezinárodních pokrmů. Po celodenním prozkoumávání pyramid si zde můžete odpočinout, vychutnat si chutnou večeři a zároveň si prohlédnout pestrou nabídku tradičních egyptských jídel.

Navštívení Dahshuru je jedinečným zážitkem, který vás přenese přímo do dávného Egypta. Je to skvělá příležitost poznat velkolepost starověké architektury a historie, kterou zanechali faraoni. Aby byl váš pobyt v této oblasti co nejpohodlnější, je doporučeno rezervovat si ubytování předem a využít tak všech výhod, které Dahshur a jeho pyramidy nabízejí.


Počasí Egypt Dahshur (včetně Křivky a Červené pyramidy)


Egyptská oblast Dahshur, nacházející se jihovýchodně od Káhiry, je domovem několika významných pyramid, které jsou důležitou součástí egyptské historie a kultury. Mezi nejvýznamnější pyramidy v této oblasti patří Křivá a Červená pyramida. Nicméně, když mluvíme o počasí v této oblasti, je třeba si uvědomit, že zde vládne typický suchý a horký pouštní klimatický režim.

Dahshur se nachází v poušti, což znamená, že má charakteristické pouštní podnebí. Teploty zde mohou být extrémní a dosáhnout i přes 40 stupňů Celsia během letních měsíců, zejména v červenci a srpnu. V zimě jsou teploty mírnější, ale i tak mohou dosahovat kolem 20 stupňů Celsia během dne. Noční teploty pak mohou klesnout na příjemných 10-15 stupňů Celsia.

Srpnové a zářijové měsíce jsou obvykle nejteplejší v průběhu roku v této oblasti, zatímco prosinec a leden jsou nejchladnější. Během léta je v Dahshuru také třeba počítat s vyšší vlhkostí vzduchu, která může ztěžovat pobyt v exteriéru.

Co se srážek týče, v Dahshuru jich není příliš mnoho. Téměř celý rok zde panuje suché období, až na několik málo dní dešťů. Nejvíce srážek lze očekávat v zimě, zejména v lednu a únoru, kdy mohou přijít i průtrže mračen. Celkově je však srážkový úhrn na velmi nízké úrovni.

Vzhledem k extrémnímu suchu a horku v Dahshuru je důležité dodržovat opatření pro ochranu před sluncem a hydrataci. Návštěvníci by měli nosit lehké a prodyšné oblečení, široké klobouky nebo klobouky s oky a dostatečné množství pití.

Křivá a Červená pyramida jsou velmi významnými památkami, které mnoho turistů přitahují do Dahshuru. Je zde možné prozkoumat neuvěřitelnou minulost starověkého Egypta a vzít si cenné historické zkušenosti. Prohlídka těchto pyramid může být fyzicky náročná, zejména při výstupu po strmých schodech, kterými se dostanete na vrchol.

Celkově lze říci, že Dahshur je oblast s extrémněm počasím, které vyžaduje opatrnost a respekt. Nicméně, pokud jsou dodržována adekvátní opatření a připravenost, návštěva této krásné oblasti, s jejími neuvěřitelnými pyramidami, je zážitkem, který nenechá chladným žádného milovníka historie a egyptské kultury.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách