Ubytování Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské město Asuán je známé svými historickými památkami a bohatou kulturou. Nachází se na jižním konci země, poblíž hranice s Núbíí a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Egyptě. Asuán je také důležitým ekonomickým a obchodním centrem.

Jedním z nejohromnějších a nejnavštěvovanějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento starověký chrám byl postaven na ostrově Agilkia na Nilu a sloužil jako důležité pobočné centrum pro kult bohyně Isis. Philae byl postaven v období římské nadvlády a jeho stavba trvala téměř 200 let. Přes své turbulentní dějiny byl chrám Philae nakonec přesunut na vyvýšený ostrov po vybudování Asuánské přehrady, aby byl ochráněn před zatopením.

Další důležitou atrakcí v Asuánu je Násoslaví, které je známé také jako Núbijská vesnice. Tato malebná vesnice se nachází na západním břehu Nilu a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na tradiční núbijskou kulturu a životní styl. Násoslaví je plné barevných budov a domů, zdobených núbijskými motivy a vzory.

Když se rozhodnete navštívit Asuán a jeho okolí, budete potřebovat kvalitní ubytování. V Asuánu je k dispozici široká škála možností, od luxusních hotelů až po levné hostely. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do luxusu a komfortu, je zde mnoho pětihvězdičkových hotelů s výhledem na Nil a krásnými zahradami. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, luxusní vybavení a často mají vlastní bazény a restaurace.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je tu také mnoho dostupných možností v podobě hostelu a levných hotelů. Tyto zařízení jsou často jednoduše zařízené, ale nabízejí základní pohodlí a čisté prostředí. Hostely jsou také skvělou příležitostí k seznámení se s dalšími cestovateli a sdílení zážitků.

Při hledání ubytování v Asuánu je důležité vzít v úvahu polohu. Mnoho hotelů a ubytovacích zařízení se nachází na břehu Nilu, což znamená, že budete mít snadný přístup k historickým památkám a můžete si vychutnat úchvatný výhled na řeku. Další možností je ubytování v centru města, což vám umožní snadný přístup k obchodům, restauracím a dalším místům zájmu.

Kromě ubytování nabízí Asuán také bohatý výběr restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni a další mezinárodní pokrmy. Nákupy jsou také populární, ať už se jedná o tradiční trhy s místními suvenýry a ručně vyrobenými výrobky, nebo moderní obchodní centra s luxusními značkami.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, nezapomeňte zařadit Asuán a jeho okolí do seznamu míst, která chcete navštívit. Užijte si úchvatné památky, krásnou kulturu a pohostinnost obyvatel tohoto fascinujícího města. Ať už se rozhodnete strávit noc v luxusním hotelu nebo v levném hostelu, určitě budete mít úžasný čas a odnesete si mnoho nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je fascinující země plná tajemných zbytků minulých civilizací, a Asuán není výjimkou. Leží na jihu Egypta u Nilu a je po Luxoru druhým nejnavštěvovanějším místem v zemi.

Asuán je nejlepším místem, kde začít objevovat jednu z nejstarších civilizací na světě - starověkého Egypta. Tento region byl důležitý nejen pro svou strategickou polohu na Nilu, ale také pro některé z nejvýznamnějších památek v zemi.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Asuánu je chrám Philae. Tento chrám byl původně postaven na ostrově Philae, ale když byl zatopen během stavby Asuánské přehrady, byl přemístěn na jiný ostrov, kde stojí dodnes. Tento chrám je jedním z nejlepších příkladů starověkého egyptského umění. Byl postaven na počátku 3. století před naším letopočtem a sloužil jako svatyně bohyně Isis, matky bohů. Chrám je obklopen vodními kanály a je přístupný jen lodí, což dodává tomuto místu ještě více kouzla.

Dalším významným místem v okolí Asuánu je město Násoslabí. Toto město je známé pro své obchodování s dráty, ale také pro svou archeologickou zónu. V této zóně můžete vidět zbytky mnoha starověkých egyptských chrámů, včetně chrámu Khnuma, který byl postaven během období Ptolemaiosu a který je výjimečný svojí koncepcí a architekturou.

Když se rozhodnete navštívit Asuán, nedá se nezapomenout navštívit také Asuánskou přehradu. Tato přehrada byla vybudována v padesátých letech minulého století, a byla v té době největší přehradou na světě. Dnes je tato přehrada významnou turistickou atrakcí, která nabízí úchvatné výhledy na Nil a okolí.

Pokud se chystáte navštívit Egypt, Asuán by měl být na vašem seznamu míst, které musíte vidět. Tato oblast je plná historických památek oné dávné egyptské civilizace, která fascinuje lidi po celém světě. Z návštěvy Asuánu se budete cítit jako v jiném světě a prozkoumání této oblasti vám zaručeně dá vyjímečnou zkušenost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


1) Jak se dostanu z Asuánu na chrám Philae?
Odpověď: Nejlepší možností je využít lodní dopravu. Jsou zde k dispozici různé druhy lodí, včetně motorových člunů, trajektů a plachetnic. Cesta trvá přibližně 15-20 minut.

2) Kolik stojí vstupné do chrámu Philae?
Odpověď: Vstupné do chrámu Philae se pohybuje okolo 100-150 egyptských liber.

3) Jak se dostanu z Asuánu do Násoslaví?
Odpověď: Nejlepší možností je využít místní dopravu v podobě TAXI nebo autobusů. Cesta trvá zhruba 10-15 minut.

4) Kolik stojí vstupné na archeologické naleziště v Násoslaví?
Odpověď: Vstupné na archeologické naleziště v Násoslaví se pohybuje okolo 100-150 egyptských liber.

5) Existuje nějaká omezení pro fotografování v chrámu Philae?
Odpověď: Ano, je zakázáno fotografování v některých částech chrámu. Je však možné zakoupit speciální fotografování povolení za příplatek.

6) Jak dlouho by měl být plánován výlet na archeologické naleziště v Násoslaví?
Odpověď: Návštěva archeologického naleziště v Násoslaví doporučujeme plánovat na několik hodin, jelikož se jedná o rozsáhlé a velmi zajímavé areály s mnoha historickými památkami.

7) Proč je Asuán známý?
Odpověď: Asuán je známý jako křižovatka kultury a obchodu mezi Egyptem a Afrikou a také pro svoji bohatou historii a množství starověkých památek, jako jsou chrámy Philae a Abu Simbel a také přehrada Asuán.


Počasí Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán je jedním z nejkrásnějších a nejteplejších míst v Egyptě. Nachází se na východním břehu řeky Nil, nedaleko hranic s Núbii. Jeho slunečným a suchým klimatem je ideálním místem pro milovníky tepla a památek.

Asuán je známý svým nádherným historickým dědictvím, které se nachází na jeho okrajích. Jednou z nejpůsobivějších památek, kterou zde můžete navštívit, je chrám Philae. Tento starověký chrám zasvěcený bohyni Ísis, který byl původně umístěn na ostrově Filé poblíž prvního kataraktu, byl přemístěn do Asuánu kvůli výstavbě Asuánské přehrady. Je to nezapomenutelný zážitek pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie Egypta.

Další zajímavou atrakcí v Asuánu je Núbijské muzeum. Toto muzeum je domovem sbírky artefaktů a artefaktů núbijské kultury, která byla zachráněna před zatopením přehradou. Můžete zde najít předměty jako sochy, keramiku a fresky, které dokládají bohatou historii této regionální kultury.

Asuán je také známý jako výchozí bod pro výlety k Násoslaví, které je jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě. Násosloví, které se nachází na horním toku Nilu, je oázou s úžasnou přírodou a nádhernou scenérií. Můžete se projet po řece na feluce, tradiční egyptské lodi, a obdivovat nádhernou krajinu nebo objevovat jezero Násosloví, které je obklopeno písečnými dunami a údolím himálajských hor.

Ať už se chystáte navštívit chrám Philae, Núbijské muzeum, nebo se vydat na výlet k Násoslaví, budete muset brát v úvahu počasí v Asuánu. Asuán má horká a suchá leta s průměrnou teplotou kolem 40 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou mírnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia. Je důležité si vzít s sebou sluneční ochranu, jako jsou klobouky a opalovací krémy, a také dostatek tekutin pro hydrataci.

Celkově je Asuán jedním z nejkrásnějších míst v Egyptě s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Památky jako chrám Philae a Násosloví nabízejí unikátní zážitky pro návštěvníky, kteří se chtějí ponořit do bohaté egyptské kultury a krásné přírody. Ať už se rozhodnete navštívit tyto památky nebo si jen užívat slunečního počasí u bazénu, Asuán vám nabídne neskutečný a nezapomenutelný zážitek.


Letenka Egypt Asuán (včetně chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je země plná historie a památek, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete svou cestu do Egypta, rozhodně nevynechejte Asuán. Toto město se nachází na jihu Egypta, kde se setkává řeka Nil s hranicemi Súdánu. Kousek od města se nachází slavný chrám Philae a Násoslaví, které patří mezi nejvýznamnější památky Egypta.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Asuánu, je pomocí letenky. Letenky do Asuánu jsou k dispozici z mnoha měst po celém světě, takže určitě najdete let, který vyhovuje vašim potřebám. Po příletu na mezinárodní letiště v Asuánu můžete pokračovat do města, buď pomocí taxíku nebo autobusu.

Jednou z největších atrakcí, které Asuán nabízí, je Chrám Philae. Tento chrám pochází z období starověkého Egypta a byl zasvěcen bohyni Isis. Po vybudování Asuánské přehrady se chrám stal zatopeným podvodním chrámem, ale díky výstavbě nového vodního díla byl chrám přemístěn na ostrov Agilika. Chrám Philae je nádhernou památkou, kterou si určitě nechte ujít.

Další nezapomenutelnou atrakcí v Asuánu je Násoslaví. Tento pohřební komplex patřil dynastiím Nové říše a obsahuje mnoho památek, jako jsou chrámy, hrobky a sarkofágy. Rozhodně stojí za to prozkoumat tento rozsáhlý komplex a objevit jeho historii.

Asuán také nabízí krásné procházky po břehu řeky Nil. Můžete si tady užít krásné výhledy na Oko Horuse a Asuánskou přehradu. Pokud máte rádi přírodu, pak si nenechte ujít Nubickou poušť, která se nachází nedaleko města. Toto je místo s jakýmsi zvláštním kouzlem, které vám umožní cítit se blíže k přírodě.

Zkrátka, Asuán je skvělé místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a památky. Díky letence můžete snadno a rychle navštívit toto krásné město a objevit jeho bohatou historii. Tak proč neudělat z Asuánu své další cestovní dobrodružství? Určitě nebudete litovat.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách