Dovolená Džibutsko Lac Assal


Jižní krajina Džibutsko se může pyšnit jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků na světě - slaným jezerem Lac Assal. Toto jezero je jedním z hlavních turistických atrakcí tohoto afrického státu a láká návštěvníky ze všech koutů světa svou jedinečnou krásou a historií.

Lac Assal je slané jezero nacházející se v oblasti Afarské propadliny v Džibutsku. Toto jezero je považováno za jedno z nejslanějších v celém světě a nachází se zhruba 155 metrů pod úrovní moře. Je 11 kilometrů dlouhé a 7 kilometrů široké, což z něj činí jedno z největších slaných jezer na planetě.

Lac Assal je obklopen sopečnými formacemi a na svém okraji se nachází překrásné solné pláže. Tato oblast poskytuje nádherné pohledy a příležitosti k fotografování. Samotné jezero se pyšní úchvatnou modrou barvou, která je ve vzdálenosti vidět z daleka. Příroda zde působí velmi okouzlujícím dojmem.

Dalším lákadlem Lac Assal je jeho výjimečnost. Slaný obsah vody zde dosahuje více než 34%, což je více než desetkrát vyšší hodnota, než je běžné u mořské vody. Tato vysoká koncentrace soli umožňuje návštěvníkům v jezeru snadno se vznášet a užívat si jedinečný zážitek ležení na vodě.

Dříve bylo jezero Lac Assal místem důležitým pro obchodování s solí. Místní obyvatelé obchodovali se solí již před tisíci lety a tato tradice zde pokračuje dodnes. Navštěvovat Lac Assal znamená tedy nejen objevovat neuvěřitelnou přírodní krásu, ale také se dostat do blízkosti kulturního dědictví této oblasti.

Navíc můžete vyrazit na trek po okolních sopečných vrcholech nebo si vyzkoušet další atrakce jako například jízdu na velbloudu po měkkých dunách. Džibutsko jako celek nabízí i další atrakce, jako jsou krásné pláže a mořský život vhodný k potápění či šnorchlování.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která nabídne nejen překvapivou a fascinující přírodu, ale také jedinečné kulturní zážitky, je Lac Assal v Džibutsku vaším ideálním cílem. Tento kousek nevšedního krásna vás ohromí svojí jedinečností a zajisté si získá místo ve vašem srdci i paměti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


1. Co je Džibutsko Lac Assal?
Džibutsko Lac Assal je slané jezero nacházející se v Džibutsku, které je známé svým vysokým obsahem soli a jako nejníže položené místo na africkém kontinentu.

2. Kde se nachází Džibutsko Lac Assal?
Džibutsko Lac Assal se nachází ve vnitrozemí Džibutska, asi 120 kilometrů od hlavního města Džibuti.

3. Jaká je teplota vody v jezeře Džibutsko Lac Assal?
Voda v jezeře Džibutsko Lac Assal je obvykle velmi teplá, s průměrnou teplotou kolem 37 °C.

4. Je možné se ve jezeře koupat?
Ano, je možné se v jezeře Džibutsko Lac Assal koupat. Díky vysokému obsahu soli je voda velmi hustá, což podporuje plavání.

5. Je jezero Džibutsko Lac Assal slané?
Ano, jezero Džibutsko Lac Assal je velmi slané. Obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací soli na světě, což přispívá k jeho popularitě.

6. Jak dlouho trvá cesta z Džibuti do jezera Džibutsko Lac Assal?
Cesta z hlavního města Džibuti k jezeru Džibutsko Lac Assal trvá obvykle přibližně 2 až 3 hodiny autem.

7. Je možné navštívit jezero Džibutsko Lac Assal samostatně, nebo je potřeba mít průvodce?
Navštívení jezera Džibutsko Lac Assal samostatně je možné, ale pro větší pohodlí a bezpečnost je doporučeno mít průvodce, který vám poskytne potřebné informace a zajistí přepravu.

8. Jaké další atrakce lze navštívit v okolí jezera Džibutsko Lac Assal?
V okolí jezera Džibutsko Lac Assal lze navštívit například sopečný vrch Ardoukoba, Ogadenské hory nebo město Tadjoura.


Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko, malý stát v Africe, je domovem k jedné z nejúžasnějších přírodních památek na světě - jezeru Lac Assal. Toto slané jezero se nachází v hloubkém údolí a je jedním z nejníže položených míst na zemi.

Lac Assal je jedno z největších slaných jezer na světě a leží jen 155 metrů pod úrovní moře. Je obklopen sopečnými vrcholky, které tvoří impozantní horskou kulisu. To dělá z tohoto místa jednou z nejefektnějších přírodních scenérií, které můžete na světě spatřit.

Jezero Lac Assal není pouze krásné, ale má také velkou významnost. Je to největší bazén s odpařováním na světě, což znamená, že se zde získává převážná část soli, která je exportována do celého světa. Samotná voda jezera je také extrémně slaná, s obsahem sůlí a minerálů. Ve skutečnosti je tolik slaná, že můžete plavat na hladině, aniž byste se potopili, podobně jako v Mrtvém moři.

Cestovatelé, kteří přijedou navštívit Džibutsko, by neměli vynechat návštěvu jezera Lac Assal. Absolutním zážitkem je plavání v této solné oáze, která vám poskytne jedinečný pocit lehkosti na vodě.

A jak se můžete dostat na toto úžasné místo? Nejbližší město k jezeru Lac Assal je Tadda, které se nachází ve vzdálenosti zhruba 20 kilometrů. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je cestou po silnici z hlavního města Džibuti. Většina turistů využívá pronájem vozidla nebo služeb místních průvodců, kteří vás provedou a zajistí bezpečnou cestu.

Další možností je se dostat sem letecky. Džibutsko má mezinárodní letiště, které je spojeno s různými částmi světa. Pokud se rozhodnete letět do Džibutska a pokračovat na jezero Lac Assal, budete usnadněni letem. Cesta vzduchem vám také umožní obdivovat úchvatné výhledy na Džibutský záliv a nádherné sopečné vrcholky, které okolo jezera najdete.

Je však důležité vzít v úvahu, že Džibutsko je horký a suchý stát. Místní teploty mohou být velmi vysoké, takže byste měli mít na paměti vhodný oděv a dostatečné množství vody, abyste se vyhnuli přehřátí a dehydrataci.

Pokud jste dobrodruh a milovník přírody, Džibutsko a jezero Lac Assal jsou pro vás ideální destinací. Nezapomenutelnou kombinací slané vody, sopečných vrcholků a pozoruhodné flóry a fauny vám nabízí to nejlepší ze severovýchodní Afriky.


Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko, malá africká země situovaná východně od Etiopie, je známá svým jedinečným klimatem a překrásnou krajinou. Jedním z nejzajímavějších míst v této oblasti je Lac Assal, slané jezero, které je známé nejen svým ohromujícím vzhledem, ale také jako jedno z nejteplejších míst na Zemi.

Lac Assal se nachází ve velké depresi u ústředního výběžku v Ardenském zlomu, v blízkosti Džibutiho, hlavního města Džibutska. S hloubkou přes 150 metrů je jezero nejhlubším bodem na africkém kontinentě. Je také jedním z nejslanějších jezer na světě, s koncentrací soli až čtyřikrát vyšší než v moři.

Kromě svého geologického významu má Lac Assal také velký význam pro místní ekonomiku. Zaslouží se o velkou část těžby soli v zemi, která je využívána jak pro místní potřeby, tak pro export. To je způsobeno přítomností koncentrovaných solných ložisek na dně jezera. Místní obyvatelé často pracují jako solné dělníci a celá oblast je jedním z největších těžišť soli v Africe.

Jednou z nejvýraznějších vlastností Lac Assal je jeho teplota. Je považováno za jedno z nejteplejších míst na Zemi, a to především kvůli nedostatku srážek a suchému klimatu v této oblasti. Průměrná roční teplota zde dosahuje 34 stupňů Celsia, ale v létě se mohou teploty snadno dostat až k 50 stupňům. V kombinaci se slanou vodou je zde vysoké osolení vzduchu. To ztěžuje život v těchto podmínkách, a proto je výzkum a průzkum jezera často ponechán na specialisty.

Kromě teploty je Lac Assal také obklopen ohromujícím přírodním panoramatem. Okolní krajina je sušší a skalnatá, což vytváří jedinečnou a exotickou atmosféru. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde mnoho příležitostí. Turisté mohou vyzkoušet šnorchlování nebo potápění v jezeře, vychutnat si pobyt na jedné z jeho slaných pláží nebo se vydat na výlet a objevování okolních hor.

Džibutsko a Lac Assal jsou určitě zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Přestože mohou být podmínky náročné kvůli extrémní teplotě a odlehlému prostředí, krása jezera a jeho historie jsou pro cestovatele zajímavé. V kombinaci s fascinující okolní krajinou a místní kulturou je Lac Assal jedinečným přírodním pokladem v Džibutsku.


Ubytování Džibutsko Lac Assal


Pokud hledáte exotické a nezapomenutelné místo pro svou další dovolenou, nemusíte hledat dál než Džibutsko a jeho úžasný Lac Assal. Tato malebná destinace se nachází u pobřeží Adenského zálivu a je jedním z nejatraktivnějších přírodních zázraků v zemi.

Lac Assal je slané jezero, které se nachází v depresi Afarského trojúhelníku. Je to nejníže položené místo v Africe a také jedno z nejslanějších jezer na světě. Jeho vysoký obsah soli a minerálů vytváří jedinečné prostředí, které je k nezaplacení jak pro přírodovědce, tak pro milovníky luxusního ubytování.

Dankal Lodge je jedním z nejvýznamnějších a nejexkluzivnějších ubytovacích zařízení v této oblasti. Tato pěti hvězdičková chata nabízí svým hostům moderní a prostorné pokoje s veškerým vybavením, které potřebujete pro své pohodlí. Každý pokoj má vlastní koupelnu, klimatizaci a výhled na jezero či okolní horizont. Navíc zde najdete i restauraci s lahodnou místní kuchyní a wellness centrum, které nabízí relaxační masáže a další procedury.

Jediná chata nabízí také soukromý přístup k jezeru Lac Assal, což je zážitek sám o sobě. Můžete se vydat na procházku po bílých solných plážích, nebo si užít nezapomenutelnou koupel ve slané vodě jezera. Toto jezero je tak slané, že se na jeho povrchu vytvářejí krystaly soli, které vytvářejí nádherné pohledy a fotografické příležitosti.

Není však zde jenom slané jezero, ale také okolní příroda, která je velmi působivá. Nachází se zde okouzlující sopky, které vytvářejí zajímavou krajinu s divokými horami a tvary. Můžete si pronajmout průvodce a naplánovat si výlet na nejkrásnější místa v okolí, nebo si prostě vychutnat klid a pohodu na terase chaty se sklenkou místního vína.

Dankal Lodge vám také nabízí možnost vyzkoušet některé neobvyklé aktivity, jako je třeba jízda na velbloudovi po pláži nebo šnorchlování v těchto unikátních podmínkách. Mohli byste také využít pobytu v Lac Assal jako základní tábor pro objevování Džibutska a jeho okolí. Můžete navštívit hlavní město Džibutsko, které nabízí pestrou směs kultur, trhů a historických památek, nebo si prohlédnout přírodní rezervace, kde žijí říční koně a další ohrožená zvířata.

Lac Assal je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Džibutsku, a Dankal Lodge je skvělým místem k ubytování při návštěvě této krásné oblasti. Bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružství nebo odpočinek, Lac Assal a Dankal Lodge mají všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách