Počasí Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Počasí v Dánsku a Helsingborgu (Švédsko) se může v závislosti na ročním období výrazně lišit. V období jara a léta je klima v této oblasti mírné, zatímco v zimě a na podzim jsou deštivé a chladné dny.

V letních měsících se teploty pohybují kolem 20-25 °C a slunce svítí až 16 hodin denně. Díky tomu je oblast oblíbenou turistickou destinací, ať už pro milovníky pláže nebo pro ty, kteří rádi poznávají městské památky a kulturu. Vysoké teploty často ovlivňují i mořský proud, takže voda je velmi příjemná na koupání.

Na podzim začíná ochlazování a množství deště stoupá. Průměrná teplota klesá na přibližně 15 °C a slunce svítí méně než 10 hodin denně. V této době se může vyskytovat mlha a časté srážky.

V zimě naopak teploty klesají na -5 °C a sněžení není nijak neobvyklé. Dny jsou krátké a svítí slunce pouze 6 hodin denně. Naštěstí však Dánsko i Švédsko jsou vybaveny moderními silnicemi, takže se po sněhové kalamitě dostanete na své cíle i v obtížných podmínkách.

Na jaře se počasí opět zmírňuje a teploty stoupají na přibližně 15 °C. Dny jsou opět delší a slunce svítí více než 12 hodin denně. Tuto dobu mnoho lidí využívá na turistiku a procházky po přírodě, která se postupně probouzí k životu.

V oblasti Dánska a Helsingborgu může být počasí poměrně nestabilní a rychle se měnit. Přesto však tuto oblast ročně navštěvují miliony turistů, což je dokladem toho, že pohostinnost místních obyvatel a krása této oblasti převažují nad případnými nepříznivými povětrnostními podmínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dánsko Helsingborg (Švédsko)


1. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Dánska do Helsingborgu?
Nejlepší způsob, jak se dostat z Dánska do Helsingborgu, je trajektem z Helsingøru. Trajekt trvá pouhých 20 minut a lze si na něm vzít automobil, motocykl nebo jízdní kolo.

2. Musím mít rezervaci na trajekt z Helsingøru do Helsingborgu?
Rezervace není povinná, ale doporučujeme ji v období prázdnin a víkendů, protože trajekty bývají v těchto obdobích vyprodané.

3. Kam se v Helsingborgu doporučujete podívat?
V Helsingborgu se doporučuje navštívit zříceninu Helsingborgského hradu, zahrady Sofiero a muzeum vikingských lodí Vikingaliv.

4. Jaké jsou ceny potravin a nápojů v Helsingborgu?
Ceny potravin a nápojů jsou v Helsingborgu vyšší než v Dánsku. Průměrná cena za oběd je kolem 120-150 SEK (cca 400-500 Kč).

5. Je lepší platit v korunách Dánska nebo švédských korunách v Helsingborgu?
V Helsingborgu je přijímána převážně místní měna - švédská koruna. V některých obchodech a restauracích je však možné platit i v eurech a dánských korunách. Doporučuje se mít s sebou místní měnu pro případné platby.

6. Musím mít pas, když cestuji trajektem z Dánska do Helsingborgu?
Pro cestu trajektem z Dánska do Švédska pas není nutný pro občany Evropské unie. Stačí mít platný doklad totožnosti (např. občanský průkaz nebo řidičský průkaz).

7. Jak často jezdí trajekty mezi Helsingørem a Helsingborgem?
Trajekty mezi Helsingørem a Helsingborgem jezdí pravidelně každých 15-20 minut během dne a téměř celou noc. Na víkendy a prázdniny bývají trajekty častěji plné, proto se doporučuje rezervace.


Letenka Dánsko Helsingborg (Švédsko)


V dnešní době je cestování po světě stále snazší a rychlejší. Letecké společnosti nabízejí široký výběr destinací, které jsou dosažitelné po celém světě. Jednou z takových destinací je také spojení mezi dánským městem Helsingør a švédským městem Helsingborg.

Helsingør, ležící na východním pobřeží Dánska, je známé svou slavnou pevností Kronborg, která sloužila jako inspirace pro Shakespearovu hru Hamlet. Město je také výchozím bodem pro cestování do Švédska, konkrétně do města Helsingborg.

Helsingborg se nachází na západním pobřeží Švédska a je považováno za jedno z nejkrásnějších měst této země. Jeho známým symbolem je Kärnan - středověká věž sloužící jako připomínka městských hradeb. Všechny tyto památky a krásy mohou být nyní jednoduše dosažitelné díky propojení spojení mezi Helsingør a Helsingborg.

Letecká společnost Scandinavian Airlines (SAS) poskytuje pravidelné lety mezi dvěma městy. Letové spoje se konají několikrát denně, což dává cestovatelům možnost zvolit si vhodný čas odletu podle svých potřeb. Díky frekvenci letů není nutné kvůli letu strávit celý den na cestování, což cestování mezi Dánskem a Švédskem dělá ještě jednodušším a pohodlnějším.

Cestování mezi Helsingør a Helsingborg je také skvělou příležitostí pro turisty, kteří by rádi prozkoumali obě města během jedné cesty. Mnoho turistů volí tuto možnost, protože obě místa nabízejí jedinečnou atmosféru, bohatou historii a kulturní dědictví.

Navíc, kromě propojení lety, existuje také trajektové spojení přes úžinu Øresund. Zahájení provozu trajektu mezi Helsingør a Helsingborg datuje až do roku 1950, kdy byl otevřen jako alternativní způsob překonání Øresundu pro automobily. Trajekty nabízejí krásný výhled na okolní krajinu a moře a jsou oblíbené zejména mezi turisty.

Letenka mezi Dánskem a Švédskem je cenově dostupná a potěší jak individuální cestovatele, tak i rodiny s dětmi. Doporučuje se však včas si zarezervovat letenku, protože v období letních prázdnin jsou letové spoje často vyprodané.

Cestování mezi Helsingør a Helsingborg se stává stále populárnějším díky jednoduchosti procesu, přístupnosti i bohatým turistickým atrakcím obou měst. Letecká spojení a trajektová linka poskytují cestovatelům možnost objevovat nová místa a zažívat jedinečné zážitky. Dánsko a Švédsko jsou tak v rámci cestování doslova na dosah ruky.


Dovolená Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Dánsko a Helsingborg (Švédsko) jsou dvě nedaleké destinace, které nabízejí skvělou dovolenou pro všechny typy cestovatelů. Své letní prázdniny můžete strávit prozkoumáváním krásné přírody, poznáváním kulturního dědictví a relaxací na pláži.

Dánsko je známé svými malebnými vesnicemi, pohádkovými hradními zámečky a bohatou historií. V hlavním městě Kodani si můžete prohlédnout slavnou malou mořskou vílu, ikonický symbol Dánska, nebo se projít po malebném přístavním nábřeží Nyhavn. Dalšími zajímavými místy v Dánsku jsou Aarhus, druhé největší město země, známé svými muzei a univerzitou, a Odense, rodiště Hanse Christiana Andersena. Pro milovníky přírody je tu také Národní park Mols Bjerge, který nabízí nezapomenutelné výhledy na fjordy a kopcovité krajiny.

Helsingborg je malebné švédské město, které se nachází přímo naproti Kodani, na druhé straně úžiny Öresund. Jeho poloha nabízí skvělý výhled na dánskou pobřežní linii a je ideální pro jednodenní výlet z Kodaně. V Helsingborgu si můžete prohlédnout majestátní hrad Kronborg, který je známý jako inspirace pro Shakespearovu Hamleta. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou gotický kostel Sankta Maria, ve kterém jsou uloženy vzácné fresky, nebo park Fredriksdal, kde si můžete užít přírodní krásy a procházky mezi historickými budovami.

Kromě kulturního bohatství a památek nabízí Helsingborg také skvělé možnosti pro relaxaci u moře. Město má několik krásných pláží, kde si můžete užít slunečního záření, koupání a vodních sportů. Pláž Råå Vallar je ideální pro rodiny s dětmi, protože je dobře vybavená a má klidnější vody. Dejte si piknik na pláži s místními specialitami a užijte si klidné odpoledne na slunci.

Pro cestovatele, kteří mají rádi kombinaci města a přírody, je dovolená v Dánsku a Helsingborgu skvělou volbou. Můžete si vychutnat kulturu a historii v Kodani a Helsingborgu a zároveň se projít po malebných plážích a přírodě. Navíc, díky blízkosti mezi oběma destinacemi, můžete snadno a levně cestovat mezi nimi.

Takže pokud hledáte skvělé letní dobrodružství, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Dánska a Helsingborgu. Tato kombinace krásné přírody, bohaté kultury a relaxace na pláži vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Dánsko Helsingborg (Švédsko)


Pokud plánujete navštívit Dánsko, návštěva Helsingborgu ve Švédsku by mohla být skvělým místem k ubytování. Helsingborg je město ležící na západním pobřeží Švédska a je jen krátkou plavbou přes Öresundský průliv od dánského Helsingoru. Toto malebné město nabízí krásnou přírodu, historické památky a skvělé možnosti ubytování.

Helsingborg je vyhlášený pro své nádherné pláže, které jsou perfektním místem pro odpočinek a relaxaci. Můžete si užít procházku po písčitých plážích, vydat se na koupání do moře, nebo si přímo na pláži zapůjčit paddleboardy či kajaky. Podél pobřeží najdete také mnoho kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody přímo z Baltského moře.

Pro ty, kteří mají rádi historii, je Helsingborg také bohatý na zajímavosti. Jednou z hlavních turistických atrakcí je Kronborgský hrad, který se nachází v dánském Helsingoru. Tento impozantní hrad je dobře známý jako inspirace pro Shakespeareovo dílo Hamlet. Můžete si prohlédnout jeho krásné interiéry a projít se po hradních zahradách. Navíc, z Helsingborgu se na hrad dostanete pomocí trajektu za jen pár minut.

Pokud hledáte ubytování v Helsingborgu, máte na výběr z různých možností. Město nabízí mnoho hotelů a penzionů ve všech cenových relacích. Nejznámějším hotelem ve městě je hotel M/S Mariella, který je zasazený do přístavu a nabízí nádherný výhled na moře. Hotel má moderní pokoje s veškerým komfortem, včetně vlastní koupelny a klimatizace. Mají také vlastní restauraci, kde můžete ochutnat švédské speciality.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, můžete si rezervovat pokoj v jednom z místních penzionů. Tyto penziony často nabízejí tradiční švédskou atmosféru a vstřícné prostředí. Mnoho z nich je rovněž umístěno poblíž hlavních turistických atrakcí.

Další možností je pronajmout si apartmán nebo pokoj přes Airbnb. Tato platforma nabízí různé možnosti ubytování od soukromých pokojů po celé domy. Pronajímání přes Airbnb může být cenově výhodnější než tradiční hotely a zároveň vám umožní prožít zážitek jako místní obyvatel.

Vzhledem k blízkosti Dánska si ubytováním v Helsingborgu vychutnáte to nejlepší z obou zemí. Můžete si užít přírodu a pláže Švédska, ale také si dopřát výlety do Dánska a navštívit dánská města jako Kodaň a Helsingør. Helsingborg je výborným výchozím bodem pro objevování této oblasti a jistě vás okouzlí svým historickým a přírodním bohatstvím.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách