Ubytování Cyprus Anogyra


Kypr je krásný ostrov v Středozemním moři, který nabízí návštěvníkům písečné pláže, historická místa a skvělou kuchyni. Mnoho cestovatelů si vybírá ubytování v přímořských letoviscích, ale pokud hledáte klidné a autentické ubytování na Kypru, měli byste se zaměřit na malou vesnici Anogyra.

Anogyra se nachází v jižní části Kypru, asi 35 kilometrů od Limassolu. Tato vesnice je proslulá produkci palmy cukrové, místní specialitě, která se vyrábí z plodů palmy a v některých obchodech se zde dá zakoupit. V Anogyře si také můžete vychutnat tradiční krétskou kuchyni. Navíc je zde klid a ticho, které nenajdete v přeplněných letoviscích na pobřeží.

Jedním z nejznámějších a oblíbených ubytování v této oblasti je Cyprus Villages. Tento rezort nabízí autentické ubytování v kamenitých domech, které jsou postavené v tradičním stylu. Každý dům má vlastní terasu s výhledem do hor a pozemky jsou obklopené rozmanitou zelení. Cyprus Villages se skládá z devíti domů, každý s vlastní kuchyní a sociálním zařízením. Hosté si tak mohou připravovat vlastní jídlo, ale mohou si také dopřát večeři v tradičním kyperském stylu.

V rezortu jsou také k dispozici různé aktivity, jako jsou turistika, horská kola a procházky vinicemi. Ubytování v Cyprus Villages je vhodné pro páry, rodiny i skupiny přátel. Pokud hledáte klidné a autentické ubytování na Kypru, měli byste zvážit rezort Cyprus Villages v Anogyře.

Celkově Anogyra je skvělou volbou pro návštěvníky, kteří hledají klid a pohodu. Ať už se bavíme o krátkodobých nebo dlouhodobých pobytech, v této vesnici se najde ubytování pro každého, kdo hledá klid a oázu klidu. Navíc je zde spousta aktivit, které si můžete užít, místa k návštěvě a skvělá kuchyně, kterou byste měli při návštěvě Kypru určitě ochutnat!


Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Anogyra


1. Jak se dostat do Anogyry z letiště v Larnace?
- Nejjednodušší způsob je najmout si auto a jet z Larnaky přes A5 a A1 směrem na Limassol. Potom stačí odbočit na odbočce Anogyra a pokračovat podle silničních značek.

2. Jaká je nejbližší pláž v Anogyře?
- Anogyra je vnitrozemská vesnice, takže neleží přímo u moře. Nejbližší pláže jsou vzdálené asi 15-20 minut jízdy autem směrem na západ na pobřeží v oblasti Paphos.

3. Jaké jsou nejznámější atrakce v Anogyře?
- Mezi nejznámější atrakce v Anogyře patří muzeum Ilias Lalaounis, které představuje unikátní umělecká díla z různých období. Další zajímavou atrakcí je kostel Agios Mammenas se svými zvláštními byzantskými freskami.

4. Které tradiční jídlo bychom měli ochutnat v Anogyře?
- Mezi tradiční jídla, která byste měli v Anogyře ochutnat, patří například Cyprus meze, což je široká škála malých pokrmů, jako jsou olivy, tvarohové rolky, grilované maso a další speciality.

5. Existují v Anogyře možnosti ubytování?
- Anogyra nabízí několik možností ubytování v podobě tradičních pensionů a apartmánů. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem.

6. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v okolí Anogyry?
- V okolí Anogyry jsou krásné přírodní trasy, které vedou k horským vrcholům a různým historickým památkám. Doporučené trasy zahrnují výlet na kopec Machairas, kde se nachází klášter Machairas nebo výstup na útes Petra tou Romiou, který je spojený s legendou o narození bohyně Afrodity.

7. Jaké jsou nejlepší časy k navštívení Anogyry?
- Nejlepší časy k návštěvě Anogyry jsou jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V létě může být velmi horko, zatímco v zimě se teploty mohou snížit pod 10 °C.

8. Jaká je nejlepší způsob, jak objevit okolní vinice v Anogyře?
- Nejlepší způsob, jak objevit okolní vinice, je pěšky nebo na kole. Existuje několik vytyčených tras, které vás zavedou kolem vinic a umožní vám ochutnat místní vína přímo u producentů.

9. Kde se dá najít další informace o Anogyře a akcích v této oblasti?
- Můžete navštívit oficiální webové stránky turistického úřadu Cyprus nebo místní informační centrum v Anogyře, kde vám poskytnou další informace o místních akcích a atrakcích.


Letenka Cyprus Anogyra


Letenka na Kypr do Anogyry - ideální destinace pro milovníky meziříčí a historie

Cyprus je jednou z nejkrásnějších zemí ve Středozemním moři a je známý svým bohatým kulturním dědictvím. Anogyra, malá vesnice na jihozápadě Kypru, je jedním z nejzajímavějších turistických míst v této oblasti.

Anogyra je malebná vesnice se zachovalou architekturou a starou pravoslavnou kaplí, která nabízí návštěvníkům pohled na nejkrásnější výhledy na okolní krajinnou přírodu. V této oblasti se nachází mnoho památek, jako jsou kláštery Betlesyma a Agios Nikolaos, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Pro ty, kteří hledají klid a pohodu, byste měli navštívit klasické středomořské pláže a úžasné cyklistické stezky, které vás provedou křivolakým terénem, kolem vinic a olivových hájů. Pokud hledáte zážitek, který vám navždy zůstane v paměti, vydejte se na výlet do nedávno objevených skalních jeskyní, odkud pochází mnoho horských turistů a horolezců.

Když si zarezervujete letenku na Cyprus do Anogyry, budete moci zažít skvělý pobyt ve středomořském stylu za dostupnou cenu. Anogyra je ideální destinace, která nabízí mnoho možností, jak strávit nádhernou dovolenou na Kypru. Na letišti v Larnace vás bude po příletu čekat spojení autobusem nebo si můžete pronajmout auto, aby byl váš pobyt pohodlnější a nezávislý na místním dopravním provozu.

Pro ty, kteří hledají klid a pohodu, je tento kousek ráje na Kypru tou nejlepší volbou a vhodným místem, kde si odpočinout od shonu velkoměsta a užít si přírodu. Pokud se rozhodnete jet na Kypr, neváhejte a zarezervujte si letenku do Anogyry a užijte si, co tento krásný kout Kypru nabízí.


Počasí Cyprus Anogyra


Cyprus Anogyra je místo, kde se sice může stát, že zažijete slunečné dny, ale také může být počasí neuvěřitelně chladné a vlhké. Proto je důležité, abyste se na vaší cestě připravili na různé varianty počasí.

Pokud jedete na Kypr v letních měsících, můžete očekávat denní teploty v rozmezí od 28 až po 33 stupňů Celsia. V noci se teploty pohybují kolem 20-25 stupňů. Právě v tuto dobu se na Kypru setkáte s nejhorkějším a nejsušším počasím, s minimem srážek. Voda v moři dosahuje teploty 26-27 stupňů Celsia. Pokud nebudete chtít trávit čas na pláži, můžete si prozkoumat nekonečné množství historických a kulturních památek v celém regionu.

Podzim pro změnu bývá na Kypru velmi teplý, ale co se týče srážek, bývají silné lijáky a občasně i bouřky, což může být pro turisty velmi nepříjemné. Denní teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsia, v noci pak na zhruba 18-20 stupňů. Moře teplé stále je, voda neklesá pod 24 stupňů. Pokud budete mít štěstí, můžete se těšit na krásné západy slunce a to až do konce listopadu.

Zima v Anogyra bývá chladná a vlhká, s minimem slunečních dnů. Denní teploty v této době klesají na zhruba 16 stupňů Celsia, v noci pak na 7 stupňů. Mořská voda ochlazuje, ale stále dosahuje příjemné teploty 18-20 stupňů, takže pokud vám to počasí umožní, můžete se i když jen na chvíli vykoupat. Pokud s sebou nechcete nést těžké bundy a věci na zimu, doporučujeme využít prostor ku přibalení vhodného oblečení i na tuto dobu.

Jaro v Anogyra bývá velmi krásné, s minimem mraků a slunečních dnů. Denní teploty se pohybují kolem 19-22 stupňů Celsia, v noci 10-15 stupňů, mořská voda začíná pomalu zahřívat na příjemných 18-20 stupňů. Pro ty, kteří se potřebují ponořit do místní kultury, je tato doba ideální, jelikož se na Kypru koná mnoho kulturních a tradičních akcí a slavností.

V Anogyra je počasí velmi různorodé a proměnlivé. Pokud se chcete užít perfektní dovolenou, nezapomeňte se na změny počasí připravit a dostat do kufru vše, co by vám mohlo být nápomocné. Bude to cesta nikdy neuviděné krásy!


Dovolená Cyprus Anogyra


Pokud hledáte jedinečné místo pro svou příští dovolenou, měli byste zvážit návštěvu malebné vesnice Anogyra na ostrově Kypr. Tato tradiční vesnice se nachází ve střední části ostrova, v oblasti vyhlášené pro své vinice a kyperský slivovici zvanou "zivania".

Anogyra je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidu a autentickém kyperském zážitku. Tato vesnice je známá svými kamennými domy, úzkými uličkami a malebnými výhledy do okolní krajiny. Při procházce vesnicí budete moci obdivovat tradiční architekturu a zažít atmosféru, která zde panuje již stovky let.

Navštivte také místní kostelík svatého Filippa a Jakuba, který pochází z 12. století. Tento kostel je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Anogyra a nabízí úchvatnou architekturu a nádherné fresky.

Pokud jste milovníkem přírody a outdoorových aktivit, budete v Anogyra rovněž naprosto spokojeni. Obklopující krajina je vhodná pro pěší turistiku a cyklistiku, a tak můžete objevovat krásy tohoto regionu po vlastní ose. Procházejte se po vinných a olivových hájích, užívejte si ticho a klid a odpočívejte od každodenního ruchu moderního života.

Další zajímavou atrakcí v Anogyra je Muzeum slivovice, kde se můžete dozvědět o tradiční výrobě slivovice a ochutnat některé místní produkty. Slivovice je pro místní obyvatele důležitou součástí jejich kultury a tradice, a navštěva tohoto muzea vám poskytne jedinečný vhled do této kyperské speciality.

Na konci dne se můžete vydat do některé z místních tavern nebo restaurací a ochutnat místní kyperskou kuchyni. Zkuste tradiční jídla, jako jsou suflaki (grilované maso na špízu), tzatziki (smetanová omáčka s okurkou a jogurtem) nebo halloumi (tradiční kyperský sýr).

Můžete si také dopřát relaxaci a regeneraci v jednom ze středisek wellness, které se v posledních letech rozšířily po celém Kypru. Uvolněte svaly v sauně, vypláchněte stres ve vířivce a nechte se hýčkat tradičními kyprskými masážemi.

Anogyra je skrytým pokladem na ostrově Kypr a nabízí jedinečný pohled na autentický život a kulturu místních obyvatel. Jestliže hledáte klidnou a relaxační dovolenou s dotekem historie a kvalitou života, pak je Anogyra tou správnou volbou. Rozhodně si vychutnejte krásy tohoto malého kousku ráje na zemi.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách