Ubytování Čierna Hora Kotor


Černá Hora je malá země na Balkáně, kterou mnoho turistů považuje za skrytý klenot Evropy. Tato kouzelná země plná kontrastů a zářivých krajů nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí pro nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Černé Hoře je Kotor, malebné a historické městečko, které láká návštěvníky svým romantickým a pohádkovým kouzlem.

Pokud se rozhodnete Kotor navštívit, nezapomeňte si zajistit kvalitní a pohodlné ubytování. Město Kotor nabídne návštěvníkům množství různých typů ubytování, ať už se jedná o hotely, apartmány, penziony nebo hostely. Vybrat si můžete z řady možností, podle vašich potřeb a požadavků.

Jedním z nejlepších hotelů v Kotoru je HUMA Kotor Bay. Tento pětihvězdičkový hotel leží přímo u moře a nabízí kromě luxusního ubytování také bazén, spa a wellness centrum, soukromou pláž, restauraci s výhledem na moře a mnoho dalšího. Pokud hledáte něco ještě exkluzivnějšího, můžete se ubytovat v jedné z několika vil, které se nacházejí přímo u pobřeží a nabízejí úžasný výhled na moře.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat za nižší cenu a preferují spíše menší a příjemné ubytování, jsou zde penziony a soukromé apartmány. Ty nabízejí obvykle jednodušší, ale čisté a pohodlné pokoje a jsou ideálním řešením pro ty, kteří preferují více soukromí a nezávislost na hotelovém režimu.

Hostely jsou také populární možností ubytování v Kotoru, zvláště mezi mladými cestovateli, kteří chtějí strávit dovolenou za nižší cenu a zároveň poznat nové lidi. Hostely se nacházejí převážně v centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti a nabízejí obvykle sdílené pokoje, společenskou místnost a kuchyň.

Kotor a Černá Hora obecně jsou stále ještě neobjevenou perla turistického ruchu a nabízí neuvěřitelnou kombinaci nádherné historie, kultury, krásné přírody a skvělého jídla, a to vše za velmi přijatelné ceny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou zemi, nezapomeňte si zajistit kvalitní a pohodlné ubytování, které vám zajistí skvělou dovolenou plnou zážitků a nezapomenutelných momentů.

Jak bývá u měst často zvykem, Kotor není prostorný a cítíte se zde mnohem více obklopení historií, než jinde. To se však nevztahuje výhradně na jeho vlastní historii, ale i okolí města. Kotor leží v samotném srdci Kotor Bay, což je jedna z nejkrásnějších zátok na světě, obklopená velkolepými horami, které se zvedají přímo ze dna zátoky.

V Kotoru naleznete mnoho historických památek, jako třeba staré město, které je v současnosti součástí UNESCO světového dědictví. Naleznete zde tisíce let staré hrady, kláštery i mnoho kostelů. V okolí města se pak nachází nádherné přírodní památky jako například národní park Durmitor, které jsou ideální pro turistiku, cykloturistiku či vodní sporty.

Kotor je bezpochyby jedním z nejúchvatnějších turistických cílů Černé Hory i celého Balkánu, a pokud si vezmete tipy ohledně ubytování v tomto krásném městě, můžete si být jisti, že si svou dovolenou užijete na maximum a budete se chtít sem vrátit znovu a znovu.


Letenka Čierna Hora Kotor


Kotor je bezesporu jednou z nejkrásnějších částí Černé Hory a svou návštěvou si získá srdce každého cestovatele. Tato malebná pevnostní města láká turisty svou bohatou historií, pohádkovou atmosférou a úchvatnými výhledy na turisticky atraktivní záliv Boka Kotorska.

Pokud se rozhodnete navštívit Kotor, prvním krokem na vaší cestě bude nalezení vhodné letenky. S oblibou letních destinací Černé Hory, nalezení letenky do Kotoru není problém. Avšak předtím, než si letenkou získáte, je důležité si uvědomit, jakým způsobem se sem dopravíte.

Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Tivat, které se nachází přibližně 7 km od samotného města. Tivatské letiště je moderní a dobře vybavené, proto je oblíbené nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli Černé Hory. Letenky do Tivatu můžete nalézt u několika leteckých společností, které nabízejí pravidelné i sezónní linky.

Další možností je letiště Podgorica, které je hlavním mezinárodním letištěm Černé Hory. Nachází se přibližně 90 km od Kotoru. Toto letiště je zároveň důležitým dopravním uzlem pro celou zemi a přiletět sem můžete mnoha leteckými společnostmi.

Po příletu na letiště Tivat nebo Podgorica existuje několik možností, jak se dostat do samotného města Kotor. Nejoblíbenější variantou je pronajmout si auto, což vám umožní pohodlně cestovat a objevovat i další krásy Černé Hory.

Alternativně můžete využít místní dopravu, která je poměrně dostupná a levná. Autobusové spojení z letiště do Kotoru je hojně využívané a autobusy jezdí pravidelně.

Samotná trasa z letiště do Kotoru je nádherná, protože vás bude provázet až magický výhled na záliv Boka Kotorska. Užijte si tuhle malebnou cestu a nechte se pohltit krásou Černé Hory.

Kotor se nachází na pobřeží a je jedním z nejstarších a nejlépe dochovaných měst v zemi. Jeho historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO díky svému archeologickému a historickému významu.

Během procházky po staré části města se ocitnete v úzkých uličkách a představíte si, jaké to bylo žít zde ve středověku. Navštívíte mnoho historických památek, včetně Katedrály svatého Trifuna, která je jedním z nejvýznamnějších pravoslavných chrámů v Černé Hoře.

Kromě pestrobarevných domů si můžete vychutnat také úžasné výhledy na Kotor z místní pevnosti San Giovanni, která se nachází na kopci nad městem. Cesta na vrchol je trochu náročná, ale pohled na celý záliv stojí za to.

Město Kotor nabízí také různé možnosti vyžití, včetně návštěvy tradičních restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni, nebo si prohlédnout místní trhy a zakoupit zde suvenýry.

Letenka do Černé Hory a zejména do Kotoru je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, přírodního krásy a jedinečné atmosféry. Kotor je místem, které vás okouzlí svou unikátností a nezapomenutelnou atmosférou. Takže neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím do Černé Hory!


Dovolená Čierna Hora Kotor


Černá Hora je země plná nádherných přírodních scenérií a historických památek. Jedním z jejích nejpopulárnějších turistických středisek je město Kotor. Leží na pobřeží Jaderského moře a je obklopeno vysokými horami, což mu dodává jedinečnou atmosféru.

Kotor je známý svou starou částí města, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Tato malebná část města je plná úzkých kamenných uliček, historických kostelů a paláců a nádherných náměstí. Procházka tímto zákoutím je jako cesta zpět v čase. Navštivte Katedrálu svatého Tripuna, nádherný kostel ze 12. století, nebo se vydejte na hrad San Giovanni, odkud získáte úchvatný výhled na celé město a okolní krajinu.

Pokud máte rádi přírodu, není lepšího místa než Kotor. Můžete se vydat na pěší túru okolo Boky Kotorské, jednoho z nejkrásnějších zálivů na světě. Cestou budete mít možnost obdivovat nádherné výhledy na hory a moře. Zastavte se u přírodního parku Lovćen, kde se nachází mausoleum Njegoše. Z vrcholu mausolea je úžasný výhled na celou krajinu.

Pro milovníky pláží je Kotor rovněž ideálním místem k trávení dovolené. Existuje několik písečných pláží s čistým mořem, na kterých si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující koupání. Pláže jsou dobře vybavené a jsou zde i různé vodní aktivity, jako je například potápění nebo jachting.

Po celý rok se v Kotoru koná mnoho festivalů a kulturních akcí. Nejznámější je pravoslavný festival Bokeljska noc, který slaví historii a kulturu města. Během festivalu se zde konají různé akce, včetně tradičního karnevalu a ohňostroje.

Kromě toho nabízí Kotor také širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat černohorskou kuchyni a místní speciality. Mezi ty nejlepší patří především čerstvé ryby a plody moře.

Jestliže plánujete dovolenou v Černé Hoře, určitě byste neměli vynechat Kotor. Toto malebné město je jedním z nejkrásnějších turistických středisek země, které nabízí neustálý zážitek a dobrodružství. Nechte se okouzlit jeho historickým kouzlem a přírodními krásami a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Kotor


1. Jaká měna se používá v Černé Hoře?
Odpověď: Oficiální měnou Černé Hory je euro.

2. Kde se nachází Kotor?
Odpověď: Kotor je město v jižní části Černé Hory na pobřeží Jaderského moře.

3. Jak se dostat z letiště do Kotoru?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kotoru je letiště Tivat. Z letiště lze do Kotoru jet taxíkem, nebo autobusem.

4. Kde se nachází nejznámější pláže v Černé Hoře?
Odpověď: Nejznámější pláže v Černé Hoře se nacházejí v Budvě, Petrovacu a Herceg Novi.

5. Můžu si pronajmout auto v Černé Hoře?
Odpověď: Ano, v Černé Hoře si lze pronajmout auto u několika autopůjčoven, které se nacházejí například v Tivatu nebo Podgorici.

6. Co stojí za to vidět v Kotoru?
Odpověď: V Kotoru stojí za to vidět staré město a jeho hradby, katedrálu Sv. Tripuna, Muzeum města Kotoru a řadu dalších historických památek.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Nejvhodnější doba na návštěvu Černé Hory je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Pro občany zemí Evropské unie a několika dalších států není nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory. Pokud máte nejistotu, před cestou se zkontaktujte s černohorským velvyslanectvím v zemi, kde žijete.

9. Kde se nachází nejvyšší vrchol v Černé Hoře?
Odpověď: Nejvyšší vrchol v Černé Hoře se jmenuje Bobotov Kuk a nachází se v NP Durmitor.

10. Jaká je nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor?
Odpověď: Nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor je z města Zabljak, které se nachází v blízkosti národního parku. Zabljak je dostupný autobusem nebo autem.


Počasí Čierna Hora Kotor


Kotor je malebné město nacházející se na jadranském pobřeží v Černé Hoře. Toto historické a kulturní centrum je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. A jaké je tedy počasí v Kotoru?

Díky své poloze na nádherném zálivu, který je obklopen horskými hřebeny, má Kotor příjemné středomořské podnebí. To znamená, že zde najdete horká a suchá léta a mírné zimy. Léto je nejteplejším obdobím s průměrnými teplotami kolem 30 °C. V horkých dnech se mohou teploty vyšplhat až na 35 °C. Není tedy divu, že většina turistů vyhledává tyto letní měsíce, aby se vyhnula chladnějším počasím.

Podzim a jaro jsou také pěkná období pro návštěvu Kotoru. Teploty se pohybují kolem 20 °C a příroda je ve svém plném rozkvětu. Deštivé dny jsou v těchto měsících poměrně časté, ale déšť obvykle netrvá celé dny, takže se i přes to lze podívat na krásy Kotoru.

Zima v Kotoru je mírná a chladná. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C, ale v některých dnech se může ochladit na 5 °C. Sníh je vzácným jevem, ale horské hřebeny kolem města bývají pokryty bílým kobercem, což vytváří pohádkovou atmosféru.

Při plánování návštěvy Kotoru byste měli také zvážit, že počasí může být proměnlivé. Někdy se mohou objevit bouře či silný vítr, který napomáhá vzniku malebných vln na pobřeží. Proto je dobré vzít s sebou lehké oblečení, ale také pláštěnku nebo jiný vhodný oděv, abyste byli na všechny případy připravení.

Kotor je bezpochyby krásným městem, které si můžete prohlédnout po celý rok. Při plánování vaší návštěvy však nezapomeňte sledovat předpověď počasí, abyste si mohli vychutnat všechny jeho krásy za ideálních podmínek.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách