Ubytování Čierna Hora Bigova


Čierna Hora, jedna z nejkrásnějších zemí na Balkáně, je známá svými malebnými plážemi, horskými vrcholy a historickými památkami. Mezi oblíbené destinace v Černé Hoře patří také malebná rybářská vesnice Bigova, která nabízí nezapomenutelný pobyt.

Bigova se nachází v zátoce Boka Kotorská na pobřeží Jaderského moře. Tato tichá a klidná vesnice je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci daleko od turistického ruchu. Je oblíbená mezi návštěvníky, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letoviskům a raději si užít klidnou atmosféru.

V Bigově najdete různé typy a kategorie ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Pokud preferujete luxusní pobyt, místní hotely a boutikové hotely nabízejí moderní pokoje s nádherným výhledem na moře. Tyto hotely často disponují vlastními restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční černohorskou kuchyni a speciality připravené z čerstvě ulovených ryb.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také levnější apartmány a penziony. Tyto ubytovací možnosti umožňují cestovatelům prozkoumat krásu Bigova za přijatelnou cenu. V setkání s místními obyvateli se můžete ponořit do jejich kultury a tradic.

Co se týče volnočasových aktivit, Bigova nabízí širokou škálu možností. Milovníci přírody si mohou užít pěší nebo cyklistické výlety do okolních hor a údolí. K dispozici jsou také možnosti potápění a šnorchlování, díky čistému moři a bohatému podmořskému světu. Pro ty, kteří se chtějí odreagovat a osvěžit, je tu možnost vodních sportů, jako je například rychlá jízda na vodním skútru.

Bigova je také výchozím bodem pro výlety do okolních měst a míst, jako je Kotor, pláž Jaz a Budva. Tato místa jsou snadno dosažitelná autem nebo organizovanými výlety, které lze snadno zarezervovat přes místní turistické informační centrum.

Pokud hledáte klidné a malebné místo pro svou dovolenou v Černé Hoře, měli byste zvážit ubytování v Bigově. Tato vesnice vám poskytne jedinečný zážitek, který vás okouzlí svou přírodou, kulturou a přátelskými obyvateli. Nechte se unést krásou Černé Hory a objevte skrytý poklad Bigova.


Počasí Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších zemí v jihovýchodní Evropě. Je známá svými malebnými plážemi, horskými vrcholky a úchvatnou krajinou. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří také malebná rybářská vesnice Bigova. Tato malá obec, která se nachází na pobřeží Adriatického moře, láká návštěvníky především svou nádhernou přírodou a příjemným středomořským podnebím.

Klima v Bigově je příznivé pro turisty po celý rok. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, nabízejí slunné a teplé počasí, které je ideální pro koupání a odpočinek na pláži. Průměrné teploty se pohybují mezi 25-30 °C, s minimálními srážkami. Moře je příjemně teplé a nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování.

Podzim a jaro v Bigově jsou mírnější, ale stále teplé. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a jsou ideální pro procházky po krásných přírodních trasách, které se nachází v okolí vesnice. V těchto obdobích je také méně turistů, což znamená, že si můžete užít klidnější atmosféru a příjemné počasí bez přelidněných pláží.

Zima v Černé Hoře je mírná, ale s většími srážkami. Teploty se pohybují kolem 10 °C a občas může spadnout i sníh. I přesto představuje zimní období v Bigově krásnou scenérii a romantickou atmosféru. Místní horské vrcholky se pokrývají sněhem a příroda nabízí svižné procházky nebo lyžování. Pro ty, kteří preferují klid a odpočinek, je to ideální období k návštěvě.

Celkově vzato, Bigova v Černé Hoře je krásnou destinací s příjemným středomořským podnebím po celý rok. Bez ohledu na to, zda si přijdete užít slunce a moře v létě, nebo si užít klid a krásu přírody v jiných obdobích, Bigova vám přinese nezapomenutelný zážitek. Ať už se vydáte na procházku po pláži, podíváte se na západ slunce nad horizontem nebo ochutnáte místní rybí speciality, Bigova vám připraví perfektní dovolenou v nádherném prostředí a příjemném počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Bigova


1) Jak se dostat do vesnice Bigova v Černé Hoře?
- Nejsnáze se do vesnice Bigova dostanete autem z letiště v Tivatu. Trvá to přibližně 30 minut jízdy.

2) Jaké jsou turistické atrakce v Bigově?
- Bigovo je malebná rybářská vesnice s nádhernými plážemi a klidnou atmosférou. Je ideálním místem pro relaxaci a vychutnávání moře. Můžete si také procházet uličkami vesnice a ochutnat čerstvé mořské plody v místních restauracích.

3) Je v Bigově možnost ubytování?
- Ano, v Bigově je několik malých hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízejí ubytování pro turisty.

4) Jaké jsou nejlepší pláže v Bigově?
- Mezi nejlepší pláže v Bigově patří Plavi Horizonti a Maslina, které jsou známé svou jemnou pískovou pláží a krásným azurovým mořem.

5) Kde se dá v Bigově dobře najíst?
- V Bigově najdete několik restaurací a tavern, které podávají čerstvé mořské plody a další tradiční černohorská jídla. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality, jako je černohorský pršut (sušená šunka) a sýry.

6) Má Bigovo nějaké možnosti vodních sportů?
- Ano, v Bigově je možné se věnovat různým vodním aktivitám, jako je potápění, šnorchlování a individuální půjčení vodního skútru. Na pláži si můžete pronajmout také lehátka a slunečníky.

7) Jaké jsou další možnosti výletů z Bigova?
- Z Bigova můžete podniknout výlety do blízkého města Kotor, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Můžete také navštívit ostrov Sveti Đorđe a historické město Budva, které jsou nedaleko od Bigova.


Dovolená Čierna Hora Bigova


Černá Hora je malá země v jihovýchodní Evropě, která se pyšní svou nádhernou přírodou a úchvatnými plážemi. Mnoho turistů se rozhoduje pro dovolenou v Černé Hoře, a to zejména kvůli malebnému pobřeží Jaderského moře.

Jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou v Černé Hoře je malý rybářský přístav Bigova. Toto malebné pobřežní město se nachází v zátoce Boka Kotorská a nabízí návštěvníkům opravdový ráj na zemi.

Bigova leží asi 17 kilometrů severozápadně od známého letoviska Budva a je skvělou volbou pro ty, kteří si přejí klidnou a relaxační dovolenou. Město je obklopeno kopci pokrytými olivovníky a vinnou révou, která dává zdejším plážím neuvěřitelný šarm.

Pláže v Bigově jsou oblázkové a čisté, a proto jsou ideálním místem pro milovníky slunění a koupání. Díky své přírodní geografické poloze je zde moře klidné a vhodné pro rodiny s dětmi. Návštěvníci si mohou zaplavat v tyrkysově modrých vodách Jaderského moře a užívat si pocit svobody a uvolnění.

Pro ty, kteří si chtějí užít i kulturní a historické památky, je v Bigově dostatek možností. Městečko je bohaté na tradiční dubové domy a malebné kostelíky, které odrážejí bohatou minulost regionu. Návštěvníci mohou také navštívit nedaleké historické město Kotor, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kromě užívání si slunečních paprsků a objevování památek mohou turisté v Bigově také ochutnat místní gastronomii. Restaurace a kavárny nabízejí tradiční černohorská jídla, jako je čerstvý mořský úhoř, krevety a různé druhy sýrů. Milovníci vína si zde mohou vychutnat také několik odrůd černohorských vín.

Pokud hledáte klidné letovisko, kde se můžete vyhnout velkým davům turistů, pak byste měli zvážit dovolenou v Bigově v Černé Hoře. Toto malebné městečko nabízí krásné pláže, přátelské obyvatele a jedinečnou atmosféru, která vám umožní načerpat novou energii a relaxovat v příjemném prostředí.


Letenka Čierna Hora Bigova


Letenka do Čiernej Hory je výbornou voľbou pre tých, ktorí túžia po malej krajine s krásnou prírodou a úchvatnými výhľadmi na Jadranské more. Ak hľadáte tiché, pokojné a príjemné letovisko, kde sa môžete oddýchnuť od ruchu a zhonu každodenného života, Bigova je pre vás tou správnou destináciou.

Bigova je malá rybárska dedinka ležiaca v zálive Bigova, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Podgorica. Dnes je táto časť Čiernej Hory obľúbená najmä turistami, ktorí túžia po pokojnom a tichom prostredí s možnosťou objavovať malebné okolie.

Príroda v okolí Bigovy je nádherná. Môžete si vychutnať prechádzky po skalnatých pobrežiach, vychutnať si jedinečné výhľady na obrovské útesy a zalesnené kopce. Bigova je tiež ideálnou destináciou pre milovníkov potápania, pretože pod hladinou mora sa nachádzajú úchvatné koralové záhrady a množstvo morských živočíchov.

V dedinke samotnej nájdete niekoľko tradičných rybárskych lodí a reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a typické miestne jedlá. Čierna Hora je známa svojou vynikajúcou gastronómiou, takže nemusíte mať obavy o kvalitu a chuť jedla.

Ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Bigove, určite nevynechajte návštevu sopky Lovćen, ktorá je jednou z najikonickejších symbolov krajiny. Po úspešnom zdolaní strmého výstupu budete odmenení nádhernými výhľadmi z vrcholu a kultúrnymi pamiatkami v okolí.

Nakoniec, návšteva Bigovy vás obohatí o autentický zážitok z Čiernej Hory a umožní vám odpočinúť si v príjemnom a pokojnom prostredí. Letenka je preto ideálnou voľbou pre cestovateľov, ktorí túžia objaviť krásy tejto malebnej destinácie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách