Počasí Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je země plná krásných a úchvatných ostrovů. Mezi nimi se nachází i ostrov Šolta, který se stává oblíbenou destinací turistů hledajících klid a pohodu. Spojuje ho s pevninskou Černou Horou šestnáctakilometrový průliv.

Pokud se chystáte na ostrov Šolta dovolenou, nezapomeňte si zkontrolovat aktuální počasí. Soběstačný ostrov se nachází v Jaderském moři a ovlivňují ho kontinentální proudy z vnitrozemí i stálé větry a místní vlnobití. V létě se zde teploty vyšplhají i přes třicet stupňů Celsia, zatímco v zimě zde může být chladno a vlhko.

Pro turisty je nejvhodnější čas k návštěvě ostrova Šolta v letních měsících, kdy jsou teploty vysoké a slunce svítí. Také v zimních měsících se však najde mnoho aktivit, jako například turistika nebo návštěva místních restaurací s tradičními jídly.

Pokud se chystáte na pláže, na ostrově Šolta nenajdete jen oblázkové pláže, ale i nádherné vyhlídky a skalnaté zátoky. Voda v moři je čistá a průzračná, takže kromě koupání si můžete užít i potápění a spearfishing. Během letní sezóny se zde pořádají různé akce jako například festivaly nebo koncerty na pláži.

Během vaší návštěvy na ostrově Šolta nezapomeňte ochutnat místní speciality v tradičních restauracích, které se nacházejí v malých přístavech, jako je například Maslinica. Zde si můžete vychutnat plody moře nebo si užít grilované ryby a místní víno.

Celkově je ostrov Šolta skvělou destinací pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci. Podnebí na ostrově je příjemné a zdejší pláže a vyhlídky jsou úchvatné. Pro milovníky tradičního jídla zde najdete mnoho skvělých restaurací a během celé sezóny se zde pořádají různé akce a festivaly. Pokud se chystáte na ostrov Šolta, určitě si ho nenechte ujít.


Dovolená Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Země má mnoho krásných ostrovů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Mezi nejpopulárnější ostrovy v této oblasti patří ostrov Šolta, který je ideální pro ty, kteří hledají dovolenou s přírodou, historickými a kulturními památkami a krásnými plážemi.

Šolta, který se nachází v blízkosti Splitu, je pokrytý lesy, olivovými háji, vinicemi a poli. Ostrov má mnoho klidných oblastí, které poskytují útočiště od shonu a stresu městského života. Všichni, kteří navštívili Šoltu, se shodují na tom, že jde o jednu z nejkrásnějších a nejautentičtějších destinací v Chorvatsku.

Na ostrově Šolta najdete spoustu malebných vesniček s tradičními kamennými domy a úzkými uličkami. Pokud rádi poznáváte kulturní a historické památky, navštivte starobylé ruiny byzantské pevnosti v obci Gornje Selo.

Pokud chcete strávit den na pláži, máte na Šoltě také mnoho možností. Prakticky na každém místě na ostrově najdete krásné pláže a zátoky. Pláže jsou čisté, s jemným pískem nebo oblázky, ideální pro opalování a plavání. Nejoblíbenější a nejnavštěvovanější pláží na ostrově je Maslinica, která je ideální pro rodiny s dětmi.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity jako je cyklistika, turistika nebo šnorchlování, na Šoltě máte mnoho možností. Procházky po ostrově jsou nádherné a dodají vám nové síly. Podél pobřeží najdete krásné cyklostezky, které vás provedou po vesnicích a přes zelená pole. Pokud chcete prozkoumat podmořský svět, najdete na ostrově mnoho krásných míst k šnorchlování, průzkumu jeskyní a pozorování podmořské fauny.

Pokud hledáte mimořádnou dovolenou pro sebe, svou rodinu nebo své přátele, Šolta je pro vás ideální destinací. Toto krásné místo vám poskytne skvělou příležitost pro opravdu odpočinkovou dovolenou plnou krásných zážitků. Vydejte se na Šoltu a užijte si klid, krásné přírodní scenérie, pláže a kulturní památky. Bude to nezapomenutelný zážitek!


Letenka Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je pro mnoho turistů oblíbenou dovolenkovou destinací, díky svému krásnému pobřeží, čistým plážím a bohatému kulturnímu dědictví. Jedním z přímořských ostrovů, které stojí za návštěvu, je ostrov Šolta. Aby se sem turisté mohli dostat rychle a pohodlně, je možné využít přímou letenku do Chorvatska na Šoltu.

Letenka Chorvatsko Šolta nabízí cestovatelům jednoduchou možnost přeletu do cílové destinace bez nutnosti dlouhých přesunů trajektem či autobusem. Přílet na ostrov Šoltu je tak pohodlný a časově úsporný.

Ostrov Šolta se nachází ve Středním Jadranu, nedaleko Splitu. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou v malebném prostředí bez velkého turistického ruchu. Na Šoltě se nacházejí krásné oblázkové pláže, malebná přístavní města a tradiční vesnice s typickou dalmatskou atmosférou.

Díky letence Chorvatsko Šolta mohou turisté snadno a rychle prozkoumat všechny kouzla tohoto ostrůvku. Po příletu na ostrov se mohou věnovat relaxaci na pláži, prozkoumávání starobylých památek či poznávání místní kultury. Na Šoltě je rovněž možné vyzkoušet různé vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování nebo kajak.

Letenka Chorvatsko Šolta umožňuje také snadný přístup k dalším oblíbeným chorvatským destinacím. Ostrov Šolta je spojen trajektem se sousedními ostrovy, jako jsou Brač a Hvar, které jsou dalšími turistickými lákadly. Cestování mezi těmito ostrovy je pohodlné a dostupné díky dobře organizovanému trajektovému spojení.

Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku a toužíte po klidném a malebném prostředí, ostrov Šolta je pro vás ideální volbou. Díky letence Chorvatsko Šolta se snadno a rychle dostanete na tento typický dalmatský ostrov a budete mít možnost prozkoumat jeho atrakce a krásy.


Ubytování Chorvatsko Šolta


Chorvatsko je známé svými malebnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou historií. Jedním z přírodních rájů této země je ostrov Šolta, který nabízí skvělé možnosti pro ubytování a relaxaci.

Šolta, ležící v Jaderském moři, je vzdálena pouhých 9 námořních mil od Splitu. Je jedním z nejmenších obydlených ostrovů v chorvatském souostroví. Navštěvování tohoto místa je jako cesta do minulosti, s malými vesnicemi, kamennými domy a úzkými uličkami. Ostrov je také plný olivových hájů a vinic, které nabízejí vzrušující pohled do venkovského života na Chorvatsku.

Ve Šoltě najdete mnoho příležitostí pro ubytování, které uspokojí každého turistu. Od luxusních hotelů po útulné penziony a apartmány, každý si zde najde to své. Nejpřirozenějším způsobem, jak prožít dovolenou na Šoltě, je pronajmout si dovolenou vilu nebo apartmán. Tyto možnosti ubytování mají vše, co potřebujete pro bezstarostnou dovolenou, včetně kuchyňského vybavení, prostorných pokojů a soukromých zahrad s výhledem na moře. Mnoho z těchto vil také nabízí soukromý bazén, kde si můžete osvěžit po dni stráveném prozkoumáváním ostrova.

Pokud preferujete pohodlnější formu ubytování, Šolta také nabízí několik hotelů a penzionů, které jsou vhodné pro každý rozpočet. Tyto hotely často nabízejí vyhlídkové pokoje s výhledem na moře a mnoho z nich má také přístup k vlastní pláži. Můžete si tak užívat sluneční paprsky a křišťálově čistou vodu přímo před hotelem.

Šolta je také známá svou bohatou nabídkou rekreačních aktivit. Můžete se vydat na pěší túru po ostrově a objevovat jeho skryté zákoutí a malebná místa. Mohou se zde také věnovat potápění, šnorchlování a jiným vodním aktivitám, díky čemuž vám zůstane dostatek možností, jak si užít dovolenou.

Ostrov Šolta je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a strávit svou dovolenou daleko od davů turistů. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, tato malebná destinace vám zaručuje krásné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Šolta


1. Jak se dostat na ostrov Šolta z Chorvatska?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Šolta, je trajektem z přístavu Split. Trajekty jezdí denně a cesta trvá přibližně 1 hodinu.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Šolta?
Odpověď: Na ostrově Šolta je mnoho krásných pláží, mezi nejpopulárnější patří pláže Maslinica, Necujam, Rogac a Stomorska. Všechny tyto pláže nabízejí čistou vodu, písečné či oblázkové dno a příjemné prostředí pro relaxaci.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Šolta?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu ostrova Šolta je od června do září, kdy je teplota příjemná a možnost dešťových srážek je minimální. Tyto měsíce také nabízejí nejlepší podmínky pro koupání a slunění.

4. Jaké jsou nejvýznamnější památky na ostrově Šolta?
Odpověď: Mezi nejvýznamnější památky na ostrově Šolta patří kostel svatého Petra v Stomorské, který je považován za nejstarší kostel na ostrově, a zříceniny hradu Maslinica, které nabízejí nádherný výhled na okolní ostrovy.

5. Jaká jsou nejlepší místa pro potápění na ostrově Šolta?
Odpověď: Ostrov Šolta nabízí několik skvělých míst pro potápění, mezi které patří například zátoky Maslinica a Necujam. Tyto lokality jsou známé svým bohatým podmořským životem a krásnými korálovými útesy.

6. Kde mohu ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni na ostrově Šolta?
Odpověď: Na ostrově Šolta najdete několik skvělých restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni. Doporučené restaurace zahrnují Konoba 7, Konoba Pasarella a Konoba Volat.

7. Jaká je průměrná cena ubytování na ostrově Šolta?
Odpověď: Průměrná cena ubytování na ostrově Šolta se liší v závislosti na typu ubytování a sezóně. Obecně platí, že ceny se pohybují od 50 EUR za noc až po luxusní resorty za více než 200 EUR za noc.

8. Jaké jsou možnosti dopravy na ostrově Šolta?
Odpověď: Na ostrově Šolta je doprava převážně zajišťovaná autobusy a taxi službami. Mnoho turistů si však pronajímá auto nebo skútr, aby si mohli pohodlně prohlédnout celý ostrov a jeho okolí.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Šolta pro dovolenou s rodinou?
Odpověď: Ostrov Šolta nabízí mnoho aktivit pro dovolenou s rodinou, jako jsou plážové aktivity, vodní sporty, pěší túry a cykloturistiku. Děti si také mohou užít návštěvu místních zábavních parků a atrakcí.

10. Jaký je časový posun na ostrově Šolta?
Odpověď: Ostrov Šolta se nachází ve středoevropském časovém pásmu (GMT+1) během zimní sezóny a v letní sezóně se přechází na letní čas (GMT+2).


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách