Letenka Chorvatsko Pirovac


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jeden z jeho skrytých pokladů je malebné městečko Pirovac. Nachází se ve střední Dalmácii na pobřeží Jaderského moře. Pirovac je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou atmosféru, krásné pláže a autentickou chorvatskou atmosféru.

Avšak před tím, než se ponoříme do tohoto úchvatného města, je důležité si zajistit letenku a dopravu do Pirovacu. Existuje několik možností, jak se do tohoto města dostat, ale nejjednodušší a nejrychlejší způsob je nalézt letenku do nejbližšího letiště, kterým je letiště Zadar.

Zadar je vzdálené pouhých 40 kilometrů od Pirovacu, což znamená, že po přistání lze snadno a rychle dorazit do svého ubytování. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Zadaru z různých evropských destinací, ať už jste odkudkoliv.

Jakmile přistanete v Zadaru, můžete se rozhodnout mezi pronájmem auta, taxi nebo autobusem. Cesta z letiště bude trvat přibližně 45 minut a nabídne vám nádherný výhled na chorvatskou krajinu a moře.

Po příjezdu do Pirovacu budete okouzleni jeho přírodní krásou a půvabem. Městečko je situováno na jemném poloostrově, obklopené malebnými zálivy a borovicovými lesy. Centrum města je plné úzkých kamenných uliček, historických budov a útulných kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

Pláže v Pirovacu patří mezi nejkrásnější v regionu. Kromě hlavní pláže, která se nachází v blízkosti města, je tu i několik odlehlejších pláží, kam se můžete vydat pro klid a soukromí. Voda je průzračně modrá a ideální pro koupání, potápění a další vodní aktivity.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě navštivte blízké památky, jako je starověké město Šibenik s katedrálou svatého Jakuba, která je zapsaná na seznamu UNESCO, nebo národní park Krka, kde můžete obdivovat krásné vodopády a malebnou přírodu.

Pirovac je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou s možností objevovat krásy chorvatského pobřeží. S krátkou letenkou do Zadaru je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru Chorvatska, bez negativního vlivu turistického ruchu.

Takže když si budete plánovat svou letní dovolenou, nezapomeňte zvážit letenku do Chorvatska a návštěvu malebného městečka Pirovac. Budete překvapeni jeho krásou a pohostinností a zamilujete se do chorvatského životního stylu.


Počasí Chorvatsko Pirovac


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Když se řekne Chorvatsko, většina lidí si představí krásné pláže, azurové moře a slunečné počasí. A právě o počasí v Chorvatsku, konkrétně v Pirovacu, se budeme bavit v tomto článku.

Pirovac je malé přímořské městečko, které se nachází na pobřeží Jaderského moře ve střední Dalmácii. Město je obklopeno nádhernou přírodou a nabízí kromě krásných pláží také historické památky a tradiční chorvatskou kuchyni.

Letní sezóna v Pirovacu trvá od června do září a to jsou i měsíce, kdy je počasí nejlepší. Teploty se pohybují od 25 do 30 stupňů Celsia a voda má příjemných 20 až 25 stupňů Celsia. Tyto teploty jsou ideální pro koupání, opalování a vodní sporty.

V létě v Pirovacu také převládá slunečné počasí. Průměrně zde svítí slunce 10 až 12 hodin denně a srážky jsou minimální. O víkendech se mohou vyskytnout krátké bouřky, ale ty nejsou časté a neznamenají větší problém pro turisty.

V zimě je v Pirovacu klidněji a počasí je podobné jako v celé Dalmácii. Teploty se pohybují okolo 10 stupňů Celsia a srážky jsou častější. Zimní období však také nabízí své kouzlo, kdy můžete poznat město bez davů turistů a procházet se v tichu kolem moře.

V každém případě je Pirovac výborným místem pro letní dovolenou, kdy má počasí a všechny ostatní podmínky, které potřebujete pro relaxaci a zábavu. Ať už se rozhodnete navštívit Pirovac kdykoliv, určitě si užijete krásné přírody a přátelské atmosféry na pobřeží Jaderského moře.


Dovolená Chorvatsko Pirovac


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou v Evropě. Tato země, ležící na pobřeží Jaderského moře, je známá svými malebnými plážemi, krásnými přírodními scenériemi a bohatou historií. Jedním z příjemných letovisek v Chorvatsku je Pirovac.

Pirovac je malebné město, které se nachází na pobřeží Jaderského moře, asi 25 kilometrů od známého přímořského města Šibenik. Jeho poloha je ideální pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, mimo rušnější letoviska. Pirovac má přitažlivou starou část města s úzkými kamennými uličkami a historickými budovami, které poskytují autentickou atmosféru.

Jednou z hlavních atrakcí Pirovace je jeho přístav, který je místem, kde se plaví rybářské lodě a malé lodě do ostrova Kornati. Pro milovníky vodních sportů je zde také možnost půjčit si kajak, případně se vydat na potápěčský výlet a objevovat korálové útesy a bohatý podmořský život.

Pláže v Pirovacu jsou krásné a vhodné pro rodiny s dětmi. Jedna z nejpopulárnějších pláží je Pláž Lolić, která se nachází v blízkosti centra města. Tato oblázková pláž nabízí čisté vody a komfortní vybavení, včetně lehátek a slunečníků k pronájmu. Navíc pláž disponuje příjemným stínem borovicového lesa, který poskytuje úkryt před slunečním žárem.

Přestože Pirovac nenabízí rušné noční život jako některá jiná přímořská letoviska v Chorvatsku, nabízí dostatek možností pro večerní zábavu. Místní restaurace nabízejí tradiční chorvatská jídla, včetně čerstvého mořského ovoce a ryb. Kromě toho, v blízkosti Pirovacu je možné navštívit areál zabavovacího centra Solaris, který nabízí různé aktivity jako bazény, wellness centra, restaurace a noční kluby.

Navštěvovat Pirovac také znamená získat možnost poznat a prozkoumat okolní region. Nedaleko se nachází národní park Kornati, známý svými nádhernými ostrovy, útesy a starověkými památkami. Také město Šibenik, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, stojí za návštěvu. Zde můžete navštívit slavnou katedrálu svatého Jakuba a procházet se úzkými uličkami starého města.

Pirovac v Chorvatsku je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou a příjemnou dovolenou u moře. Krásné pláže, malebné prostředí, bohatá historie a možnost objevovat okolní regiony z něj dělají ideální místo pro odpočinek a relaxaci.


Ubytování Chorvatsko Pirovac


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středomoří a nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Jedním z malebných měst, které stojí za návštěvu, je Pirovac. Toto přímořské město se nachází v blízkosti známých turistických center jako je Zadar a Šibenik, a nabízí skvělou možnost ubytování pro turisty.

Pirovac je ideálním místem pro ty, kteří si přejí strávit klidnou dovolenou. Město je situováno na malebném poloostrově mezi dvěma zátokami a je obklopeno překrásnou přírodou. Pláže v Pirovacu jsou typické svou čistotou a křišťálově čistou vodou, takže jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Jednou z možností ubytování v Pirovacu jsou rodinné hotely a penziony. V tomto typu ubytování si můžete užít příjemnou atmosféru a přirozenou pohostinnost místních obyvatel. Rodiny mají často dlouholetou tradici v poskytování ubytování a velkou péči věnují svým hostům. Tyto hotely a penziony jsou často situovány v centru města, takže máte dokonalý přístup k restauracím, obchodům a dalším místním atrakcím. Příjemnou možností je také výhled na moře, který si můžete užít přímo z vašeho pokoje.

Další možností ubytování v Pirovacu jsou samostatné apartmány a rekreační domy. Tyto nabízejí větší soukromí a flexibilitu během vaší dovolené. Apartmány jsou plně vybaveny a mají vlastní kuchyňku, což vám umožňuje vařit vlastní jídlo a snídat na vlastním balkóně nebo terase. Pokud preferujete zcela nezávislé ubytování, můžete si pronajmout rekreační dům, který je dokonale vybaven pro rodiny nebo skupiny přátel.

Při výběru ubytování v Pirovacu si můžete vybrat z různých možností, které vyhovují vašim potřebám, požadavkům a rozpočtu. Město nabízí ubytování ve všech cenových kategoriích, takže si každý najde to, co hledá. V nejvyšší turistické sezóně je doporučeno rezervovat své ubytování předem, aby se zajistila dostupnost.

Během vaší dovolené v Pirovacu můžete také využít různé aktivity a atrakce. Město je známé pro své pestrobarevné trhy, kde můžete zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a další místní produkty. Můžete také vyzkoušet různé vodní sporty jako je potápění, plachtění nebo jízdu na vodním skútru. Pokud máte rádi turistiku a přírodu, můžete se vydat na výlet do národního parku Krka, který se nachází v blízkosti Pirovacu.

Pirovac je skutečným skvostem na chorvatském pobřeží a nabízí skvělé možnosti ubytování. Ať už se rozhodnete pro rodinný hotel, apartmán nebo rekreační dům, máte jistotu, že zde strávíte skvělé chvíle plné příjemné atmosféry a mořského vánku. Pirovac je ideálním místem pro zážitkovou dovolenou, kde se můžete odpočinout a zapomenout na stres každodenního života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pirovac


Nejčastější dotazy a odpovědi o Chorvatsku a městě Pirovac mohou zahrnovat následující:

1. Jak se dostanu do Pirovace?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Pirovace, je letecky do Splitu nebo Zadaru a poté pokračovat po souši. Můžete také přijet autem, autobusem nebo trajektem.

2. Jaké jsou oblíbené pláže v Pirovacu?
- Některé z nejoblíbenějších pláží v Pirovacu zahrnují Pláž Lolić, Pláž Sveti Filip i Jakov, Pláž Vrulje a Pláž Makirina.

3. Kde se mohu ubytovat v Pirovacu?
- Pirovac nabízí širokou škálu ubytování včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Některé z oblíbených ubytovacích zařízení jsou Hotel Zora, Apartmány Vodice a Kemp Ljutic.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Pirovac?
- Nejlepší čas na návštěvu Pirovacu je v létě, kdy je teplé počasí a možnost koupání v moři. Výška sezóny je obvykle od června do září.

5. Co mohu navštívit v okolí Pirovacu?
- V okolí Pirovacu si můžete vychutnat návštěvu národního parku Krka, historického města Šibenik, pláže Zlatni Rat na ostrově Brač a mnoho dalších malebných vesnic a ostrovů.

6. Existují nějaké restaurace a bary ve městě?
- Ano, v Pirovacu najdete různé restaurace a bary, kde si můžete vychutnat chorvatskou kuchyni a místní speciality. Některé z populárních míst jsou Restaurace Riva, Konoba Šaran a Caffe Bar Zeppelin.

7. Jaká je místní měna a jak mohu platit?
- Místní měnou v Chorvatsku je chorvatská kuna (HRK). Je možné platit hotovostí nebo kartou většinou obchodů, restaurací a hotelů. V některých menších obchodech a tržních stáncích se může vyžadovat hotovost.

8. Jaké jsou dopravní možnosti v Pirovacu a okolí?
- V Pirovacu a okolí je možné cestovat autem, autobusem, lodí a také využívat taxi službu. Pokud máte vlastní auto, mějte na paměti, že se v létě může zvýšit provoz a přeplněnost na cestách.

9. Jaké jsou nejbližší letiště k Pirovacu?
- Nejbližší letiště k Pirovacu jsou letiště Split a letiště Zadar. Oba jsou vzdálené asi 50-70 km od města a nabízejí různé letecké spoje do evropských destinací.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách