Počasí Chorvatsko Omiš


Chorvatsko, konkrétně město Omiš, je místem, které láká turisty ze všech koutů světa svým bohatým kulturním dědictvím, úchvatnou přírodou a samozřejmě také svým příjemným počasím. Slunce, teplé vody Jadranu a příjemné teploty jsou zde běžným jevem.

Omiš se nachází na pobřeží Jaderského moře, uprostřed národní přírodního parku Biokovo. Tato poloha má za následek příjemné klima s mírnými zimami a horkými léty. Letní teploty se pohybují kolem 30 °C a teplota moře dosahuje 25-28 °C. Díky tomuto teplému počasí je možné si užít nádherných pláží a opravdu si užít dovolenou u moře.

Typickým jevem v oblasti Omiše je také příjemný vítr zvaný "maestral". Tento opakující se termální vítr vane v odpoledních hodinách od moře k pevnině a přináší s sebou svěží osvěžení. Právě díky tomuto větru se v Omiši stále daří provozovat řadu vodních sportů, jako je windsurfing nebo plachtění.

V zimních měsících je počasí v Omiši mírnější, s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Deštivé počasí je v tomto období běžnější, což však nevadí, jelikož je město obklopeno zelenými kopci a bohatou vegetací. Tyto přírodní prvky dodávají Omiši její unikátní atmosféru, ze které si turisté mohou vychutnat v každém ročním období.

Jedním z nejkrásnějších jevů, který se může turistům naskytnout v Omiši, jsou ohromující západy slunce. Díky své poloze na pobřeží má Omiš skvělé podmínky pro pozorování tohoto přírodního fenoménu. Zářivě oranžové a růžové oblohy se odrážejí ve vodní hladině, což vytváří romantickou a velmi dramatickou kulisu.

Když se podíváme na celkové počasí v Omiši, můžeme říci, že tato oblast má skvělé klima pro dovolenou a relaxaci. Během celého roku zde najdeme slunečné dny a příjemné teploty jak v létě, tak i v zimě. Není divu, že Omiš se stává stále oblíbenější a vyhledávanější turistickou destinací.

Pokud plánujete svou dovolenou v Chorvatsku a hledáte místo, kde si můžete užít slunce, moře a příjemné počasí, Omiš je pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Chorvatsko Omiš


Chorvatsko je v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací. Mezi mnoha krásnými místy na jeho území se nachází i město Omiš, které leží na pobřeží Jaderského moře, mezi Splitem a Makarskou. Omiš je město s bohatou historií, krásnými plážemi a mnoha aktivitami pro turisty. Pokud se chystáte navštívit tento kout Chorvatska, je třeba se také zamyslet nad ubytováním.

V Omiši je mnoho možností, jak se ubytovat. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány, soukromými pokoji nebo kempováním. Některé hotely se nacházejí přímo na pláži, takže můžete každý den začít s výhledem na moře a osvěžujícím koupáním. Většina hotelů nabízí zahrady nebo bazény, které jsou ideálním místem pro odpočinek po celodenním poznávání města.

Apartmány jsou velmi oblíbenou volbou mezi turisty, kteří hledají větší soukromí a nezávislost. Apartmány jsou obvykle dobře vybavené a mají kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo. Většinou se nacházejí v klidných oblastech města a mají krásný výhled na moře nebo do okolí.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete se ubytovat v soukromých pokojích. Ty se nacházejí v domácnostech místních obyvatel a často mají výhled na moře. Tyto pokoje jsou obvykle menší, ale pořád pohodlné a dobře vybavené. Hostitelé vám mohou nabídnout i snídani a tipy na zajímavá místa v okolí.

Poslední možností je kempování. V Omiši a okolí jsou některé kempy, které nabízejí ubytování v chatkách, karavanech nebo stanování na vlastním stanu. Tato možnost je skvělá pro milovníky přírody, kteří rádi tráví čas aktivně.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Omiše, máte na výběr z různých možností ubytování. Mějte ale na paměti, že Omiš je velmi oblíbené místo, takže si ubytování zarezervujte včas, abyste si zajistili to pravé místo na vaši dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Omiš


Jižní pobřeží Chorvatska je plné malebných městeček a vesniček, kde se můžete užít krásné dovolené s rodinou nebo přáteli. Jedním z takových míst je Omiš.

Omiš je městečko ležící u ústí řeky Cetiny, asi 25 km jižně od Splitu. Jeho poloha mezi horami a mořem nabízí mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou, jako jsou horolezectví, rafting nebo ziplining. Zároveň si však můžete užít krásné pláže, klidné večery v místních restauracích a kavárnách a procházky malebnými uličkami.

Jednou z největších turistických atrakcí Omiše je jeho historické centrum, které je plné krásných středověkých budov a úzkých uliček. V centru najdete i kostel sv. Michaela a Muzeum Omíšského kraje, které představuje historii města a jeho okolní oblasti. Pokud máte rádi historii, určitě si toto muzeum nenechte ujít.

Další zajímavou atrakcí v Omiši je pevnost Mirabella, která se nachází na kopci nad městem. Pevnost byla postavena v 13. století a nabízí neuvěřitelné výhledy na město a okolní krajinu. Pokud máte rádi výšky a krásné výhledy, určitě si pevnost nenechte ujít.

Kromě historického centra a pevnosti je v Omiši mnoho příležitostí pro vodní sporty, jako je kitesurfing, windsurfing, kajaking a další. Jednou z nejkrásnějších pláží v Omiši je pláž Velika Plaza, která se nachází nedaleko centra města. Pláž nabízí krásný písek, čistou vodu a mnoho možností pro vodní sporty.

Omiš je také ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a mír. Mimo sezónu je městečko klidné a návštěvníci se mohou užít nádherné procházky v okolní přírodě, výlety do hor a další aktivity.

Celkově lze říci, že Omiš je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro dovolenou na jižním pobřeží Chorvatska. Nabízí krásné přírodní scenérie, historické památky, krásné pláže a mnoho možností pro aktivní dovolenou. Proto pokud hledáte krásné místo, kde strávit dovolenou s rodinou nebo přáteli, Omiš je jedním z nejlepších možných míst.


Letenka Chorvatsko OmišLetenka do Chorvatska, konkrétně do malebného přístavního města Omiše, je skvělou volbou pro ty, kteří touží po kombinaci překrásného pobřeží, bohaté historie a dobrodružství v přírodě. Omiš se nachází uprostřed Dalmácie, pouhých 25 kilometrů jihovýchodně od Splitu, což z něj činí ideální destinaci pro dovolenou v Chorvatsku.

Přílet do Omiše je nejjednodušší přes mezinárodní letiště ve Splitu. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety z různých evropských destinací do Splitu, což umožňuje snadné spojení do Omiše. Cesta z letiště do Omiše zabere přibližně 45 minut a je zážitkem samotnou cestou. Budete mít možnost projet se po krásném pobřeží, obdivovat záplavu modrého Jadranu a divadelního pohoří Biokovo, které omískou krajinu ohromuje svou impozantností.

Po příjezdu do Omiše se můžete těšit na bohatou historii a kulturu. Historické centrum města je plné kamenitých uliček, starobylých budov a historických památek. Nejznámější je Fortica, starý hrad postavený v 13. století, který sloužil k ochraně před útočícími Osmany. Z vrcholu hradu se vám naskytne úchvatný výhled na celé město a okolní krajinu.

Omiš je také známý svými dobrodružnými aktivitami. Můžete se vydat na rafting po řece Cetina, která protéká městem, a zažít vzrušující adrenalinový zážitek. Další možností je výlet na západ slunce do přírodní rezervace Mosor, kde se můžete vydat na túry po zelených kopcích a prozkoumat krásu chorvatské přírody.

Samozřejmě, že největším lákadlem je Omišské pobřeží. Můžete si užít slunečních paprsků a mořského vzduchu na krásných plážích, které obklopují město. Modrá a čistá voda Jadranu je ideální pro plavání, potápění a jiné vodní aktivity. Omiš nabízí také možnost výletů na okolní ostrůvky a objevování skrytých zátok, které jsou známé svou nedotčenou krásou.

Přesní amanti se mohou ponořit do lahodných čerstvých ryb a mořských plodů. Místní kuchyně je bohatá na přímořské speciality, jako jsou čerstvé ryby na grilu, chobotnice podávané s olivovým olejem a místní víno, které doplňuje všechny chutě.

Letenka do Omiše v Chorvatsku je skvělým způsobem, jak objevit krásy tohoto úchvatného pobřežního města. Kombinace historie, přírody a dobrodružství, spolu s teplým středomořským podnebím, činí z Omiše ideální místo pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Omiš


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska, konkrétně města Omiš:

1. Jak se dostanu do Omiše?
- Omiš se nachází v jižní části Chorvatska, asi 25 km jižně od Splitu. Nejbližší letiště je Split Airport, kam létají mezinárodní lety. Poté můžete využít dopravu po souši (taxi, autobus) nebo trajektovou dopravu (např. ze Splitu nebo Makarské).

2. Kde se dá ubytovat v Omiši?
- Omiš nabízí širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Omiši?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Omiši patří historické centrum s pevností Mirabella a Starým městem, pláže, vodní sporty, rafting na řece Cetině, cyklistické a pěší trasy v okolí, místní festivaly a kulturní události.

4. Kde mohu ochutnat místní kuchyni v Omiši?
- V Omiši najdete mnoho restaurací a konob (tradiční chorvatské hospůdky), které nabízejí tradiční chorvatské pokrmy, jako je grilované maso, čerstvé ryby a mořské plody, sýry a další speciality.

5. Jak se pohybovat po Omiši?
- Omiš je městečko, které lze snadno prozkoumat pěšky. Pro delší výlety můžete využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo lodě. Také je možné si pronajmout auto, pokud si přejete cestovat na větší vzdálenosti.

6. Má Omiš pláže?
- Ano, Omiš má několik pláží, které nabízejí písek, oblázky nebo skály. Některé z nich jsou ve městě samotném, zatímco jiné jsou v blízkém okolí. Pláže jsou často vybaveny lehátky a slunečníky.

7. Můžu si v Omiši zaplavat v moři?
- Ano, moře u Omiše je čisté a vhodné pro koupání. Místní pláže jsou dobře udržované a voda je většinou teplá a příjemná.

8. Jaké aktivity mohu v Omiši podniknout?
- Kromě koupání a opalování na plážích nabízí Omiš také různé aktivity pro dovolenou, jako je potápění, vodní sporty, jako je windsurfing a kajak, paragliding, rafting na řece Cetině a turistiku v okolních horách.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Omiš?
- Nejlepší čas na návštěvu Omiše je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemné a možnosti pro aktivity na pláži jsou nejlepší. V létě však bývá město více turisty obsazené.

10. Existují nějaké kulturní akce v Omiši?
- Ano, Omiš je známý pro své kulturní akce, zejména pro hudební festival "Omiški Festival Klapa" a folklórní festival "Omiški Festival Dalmatinskih Klapa". Tyto festivaly se konají každý rok v létě a přitahují návštěvníky z celého Chorvatska i zahraničí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách