Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Dotaz: Kam se můžu podívat na ostrově Hvar?
Odpověď: Na ostrově Hvar je mnoho míst k návštěvě, jako například město Hvar, Stari Grad, Jelsa, Sveta Nedilja a mnoho dalších. Všechny tyto obce nabízejí různé zajímavosti a atrakce.

Dotaz: Jak se dostat na ostrov Hvar?
Odpověď: Nejbližší letiště k ostrovu Hvar je v Splitu. Z něj se můžete dostat trajektem nebo katamaránem do přístavu v městě Hvar. Na ostrově je také několik přístavů, kde kotví trajekty a katamarány.

Dotaz: Kolik stojí trajekt na ostrov Hvar?
Odpověď: Ceny trajektů se mohou lišit podle sezóny a též podle konkrétní trasy. Obecně se však dá říci, že ceny startují od 30 eur.

Dotaz: Je ostrov Hvar vhodný pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Ostrov Hvar je vhodný pro rodiny s dětmi. Můžete se těšit na překrásné pláže s pozvolným vstupem do moře a na dostatek atrakcí, které budou vaše děti bavit. Taktéž je zde spousta ubytovacích kapacit vhodných pro rodiny.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar je v létě, kdy je počasí nejlepší. Také je zde mnoho kulturních akcí a festivalů, jako například Hvarské léto. Pokud vás ale nebaví vysoké turistické sezóny, můžete rázem zvolit období jara a podzimu.

Dotaz: Kolik dní bych měl zůstat na ostrově Hvar?
Odpověď: Doba pobytu na ostrově Hvar záleží na zájmu návštěvníka. Pokud byste se chtěli projít malými vesničkami a prozkoumat všechny zajímavosti, bylo by vhodné strávit 4 až 5 dní. Pokud ale požadujete pouze par dní na plážích, může být i kratší pobyt naprosto dostatečný.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Hvar?
Odpověď: Na ostrově Hvar je mnoho krásných pláží, které můžete navštívit. Patří sem pak například Dubovica, Mekićevica, Stipanska, Paklina a mnohé další. Všechny pláže nabízejí mnoho míst k odpočinku, ale také spoustu vodních sportů.


Dovolená Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací v Evropě a ostrov Hvar patří mezi její největší poklady. Tento ostrov, který se nachází na jihu Jaderského moře, láká turisty svojí malebnou krajinou, historickými památkami a překrásnými plážemi.

Ostrov Hvar je známý svým slavným městem Hvar, které je často nazýváno "perla Jadranu". Město se nachází na západním pobřeží ostrova a je jedním z nejlépe dochovaných středověkých měst ve Středomoří. Jeho historické jádro je plné úzkých uliček, malebných náměstí a nádherných budov, které dýchají historií. Rozeznat můžete také vliv Benátčanů, kteří v minulosti ostrov Hvar ovládali.

Když se projdete historickým centrem města, neměli byste vynechat navštívit Hvarskou katedrálu, která je považována za jeden z nejlépe zachovaných příkladů chorvatského gotického stavitelství. Další zajímavou památkou je klášter svatého Františka, který je domovem klášterního muzea s bohatými uměleckými sbírkami.

Navíc, Hvar je také známý svými krásnými plážemi. Oblast západně od Hvarského města je plná zátok, přístavních mól a malých pláží, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Pokud hledáte něco více dobrodružného, můžete se vydat na východní část ostrova, kde najdete skalnaté pláže a turisticky méně frekventované oblasti.

Hvar není pouze proslulý svými přírodními krásami, ale také svým nočním životem. Město Hvar je známé svou bohatou nabídkou barů, klubů a restaurací, které se nacházejí v historickém centru. Noc zde může být nádhernou podívanou, jak se více turistů sjíždí na ostrov, aby zažili živou atmosféru a tančili až do rána.

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Hvar, je nejvíce doporučovaným obdobím léto, kdy je počasí teplé a slunečné. Během této doby se na ostrově pořádá také mnoho různých kulturních a společenských akcí, jako jsou festivaly, koncerty a tradiční oslavy.

Celkově vzato, návštěva ostrova Hvar v Chorvatsku je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem. Tento ostrov nabízí nádhernou kombinaci historie, pláží a nočního života, která společně vytváří dokonalou dovolenou pro každého.


Ubytování Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Chorvatsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na světě. Mezi jedny z nejkrásnějších míst v této zemi patří ostrov Hvar, který se nalézá na jihovýchodě Jadranu. Hvar je známý svým úchvatným přírodním prostředím, krásnými plážemi a kulturním dědictvím.

Ubytování na ostrově Hvar je velmi pestré. Turisté si tu mohou vybrat z mnoha hotelů, apartmánů, vil a ubytování v soukromí. Kromě toho zde najdeme také kempy, které jsou ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování na ostrově Hvar je městečko Hvar. Jeho malebné ulice a historické budovy jsou určitě stěžejním důvodem pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v centru dění. V Hvaru najdeme mnoho luxusních hotelů, ale také možností pro levnější ubytování, jako jsou například apartmány, penziony a hostely.

Dalším oblíbeným místem pro ubytování je Stari Grad. Toto malebné městečko se nachází v zátoce na západním konci ostrova a nabízí krásné pláže a klidné prostředí. Zde najdeme nabídku ubytování v místních hotelích, apartmánech, vilách a penzionech. Turisté mohou využít také kempy, které se nacházejí v okolí.

Pokud chcete využít možnosti ubytování v soukromí, můžete využít služeb místních agentur, které nabízejí pronájem apartmánů, pokojů a vil. Tyto možnosti jsou poměrně levné a nabízejí vám větší soukromí a nezávislost.

Posledním z nabízených možností je pobyt v kempu. Na ostrově Hvar najdeme několik kempů, které nabízejí levné a příjemné ubytování s přímým přístupem k moři. V mnoha kempech najdeme i zázemí pro potápění, vodní sporty a další aktivity.

Ať už si vyberete kteroukoli možnost, ubytování na ostrově Hvar vám zajistí jedinečný dovolenkový zážitek. Toto krásné místo nabízí nejen krásné pláže a moře, ale i mnoho kulturních památek a bohatou historii. Vyberte si svůj typ ubytování a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Hvar!


Počasí Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar, také známý jako "královna chorvatských ostrovů", je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Chorvatsku. Tento ostrov, který se nachází ve střední Dalmácii, si získal svou pověst díky svému nádhernému přírodnímu prostředí, malebným plážím a malebným městům, které na něm leží.

Co se týče počasí, Hvar je známý svým mírným středomořským klimatem, které ho činí ideálním místem pro dovolenou v každém ročním období. Letní měsíce (červen až srpen) jsou obzvláště teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Moře je v tomto období také příjemně teplé, s teplotou okolo 25 stupňů Celsia, což láká turisty k osvěžujícím koupelím.

Podzim (září a říjen) je na Hvaru obdobím přechodu, kdychladnější vzduch a teploty kolem 20 stupňů Celsia toto období příjemným na procházky po ostrově. Moře se stále udržuje na teplotě kolem 22 stupňů Celsia, což je dostatečně teplo pro milovníky vodních sportů.

Zima (prosinec až únor) je na Hvaru nejchladnějším obdobím, i když teploty zřídka klesají pod 10 stupňů Celsia. Na ostrově často prší a vítr je silný, což může omezit některé venkovní aktivity. Moře se ochladí na teplotu kolem 15 stupňů Celsia, což už je pro koupání poněkud studené.

Jaro (březen a duben) je časem, kdy se Hvar probouzí k životu. Teploty stoupají na 15-20 stupňů Celsia, květiny kvetou a ostrov zažívá zelený návrat. Moře je v tomto období stále poměrně studené, ale teplé sluneční paprsky přitahují turisty k pobřeží.

Celkově platí, že počasí na Hvaru je relativně stabilní a slunečné po většinu roku. Protože se nachází v jižní části Chorvatska, ostrov je obklopený čistým Středozemním mořem, což kopíruje jeho teploty. Právě díky tomu je Hvar ideálním místem pro odpočinek na pláži, procházky po malebném přístavu a výlety do okolních ostrovů.

Nezapomeňte si ale vzít dostatek opalovacího krému, pokrývku hlavy a pitnou vodu, protože slunce může být na ostrově Hvar opravdovým žhářem!


Letenka Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Chorvatsku, a proto není divu, že zde pořádáme charterové lety pro ty, kteří si přejí strávit dovolenou v této malebné části světa.

Hvar, který leží ve Střední Dalmácii, je nejdelším chorvatským ostrovem a nabízí návštěvníkům mnoho krás, které stojí za vidění. Ostrov je známý svým slunečným podnebím, čistým Jaderským mořem a úchvatnou přírodou, která láká jak milovníky odpočinku, tak i aktivity orientované turisty.

Oblasti, které stojí za návštěvu, je zde mnoho. Můžete začít procházkou po historickém městě Hvar, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních a turistických center na ostrově. Vydejte se do jeho úzkých uliček a objevujte starobylé osmanské paláce, katedrály a kláštery. Nezapomeňte navštívit i Hvarskou pevnost Fortica, kterou není možné přehlédnout, a nabídne vám úchvatné panoramatické výhledy na celý ostrov.

Další zajímavou destinací je město Stari Grad, které se nachází na severní straně ostrova. Město je obklopeno rozlehlými vinicemi a olivovými háji, které vám poskytnou dokonalou atmosféru pro relaxaci a odpočinek. Můžete si prohlédnout také Stari Gradský přístav, který je vyhlášen jako jeden z nejkrásnějších v Chorvatsku.

Pro ty, kdo preferují přírodu, je zde Národní park Paklenica, který se nachází na pevninském území nedaleko Hvaru. Park je známý svými skalnatými útesy, vyhlídkovými plošinami a malebnými horskými cestami. Můžete si zde užít procházky po přírodě a obdivovat nádherné výhledy na Jaderské moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Hvar, nedělejte si starosti s dopravou. Nabízíme letenky do chorvatského města Split a odtud je možné pokračovat trajektem na ostrov Hvar. Charakteristické modré moře, příjemné klima a krásné pláže vás přivítají přímo na ostrově.

Ostrov Hvar je ideálním místem pro letní dovolenou, ať už se vydáte na pobyt s rodinou, partnerem nebo přáteli. Můžete se vydat na pláže a užít si sluneční paprsky, výlety do přírody, prohlídky historických památek nebo si prostě užívat zdejší atmosféru.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách