Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?
- Na ostrov Hvar se nejčastěji dostanete trajektem z města Split. Existují také trajektové spoje z města Drvenik na poloostrově Pelješac.

2. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Hvar?
- Mezi nejznámější pláže na ostrově Hvar patří Zlatni Rat, Dubovica, Stiniva a Palmižana.

3. Kde se nachází nejlepší noční život na ostrově Hvar?
- Nejživější noční život na ostrově Hvar se nachází ve městě Hvar, zejména v centru města, kde se nachází mnoho barů, klubů a restaurací.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na ostrově Hvar?
- Mezi nejlepší turistické atrakce na ostrově Hvar patří Hvarská katedrála, pevnost Hvar, starověké město Pharos (dnešní Stari Grad) a pěší túry po vrcholcích ostrova.

5. Jak se pohybovat po ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar se nejčastěji pohybujete autobusy, které spojují různá města a obce. Mnoho lidí také pronajímá skútry nebo auta pro větší flexibilitu.

6. Jaké jsou tradiční chorvatské speciality na ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar si můžete vychutnat tradiční chorvatské speciality, jako jsou pečené plody moře, pikantní chorvatský sýr (paški sir), čerstvé ryby a dalmatské šunky.

7. Existuje na ostrově Hvar vodní sportovní aktivity?
- Ano, na ostrově Hvar si můžete užít různé vodní sporty, jako je windsurfing, potápění, plachtění na prknech (SUP) a jachting.

8. Můžete doporučit nějaké místní festivaly na ostrově Hvar?
- Mezi nejznámější místní festivaly na ostrově Hvar patří Hvar Summer Festival, který nabízí různé kulturní a hudební akce po celé léto.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Hvar?
- Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Hvar je obvykle od května do září, kdy je teplota příjemná a slunečné počasí je ideální pro plážové aktivity.

10. Existují na ostrově Hvar lázně a wellness centra?
- Ano, na ostrově Hvar najdete několik lázní a wellness center, kde si můžete dopřát relaxační masáže, saunování a další wellness služby.


Letenka Chorvatsko Hvar


Pokud hledáte dokonalou letenku do středomořského ráje, pak bývá nezbytné zaměřit svůj pohled na letenku Chorvatsko Hvar. Hvar, největší ostrov ve střední Dalmácii, se nachází na jižním konci chorvatského pobřeží a je známý svým klidným, slunným a dech beroucím prostředím s krásnými plážemi a úchvatnými výhledy.

Nejlepší způsob, jak se dopravit na Hvar, je letecky. Existuje mnoho nabídek, jak se dostat na letiště v Splitu, včetně několika jednoletých, dvouletých a tříletých letů denně z letišť po celé Evropě. Po přistání v Splitu se můžete rozhodnout pro soukromý transfer přímo na ostrov Hvar, přes trajekt nebo katamarán, nebo si pronajmout auto.

Letenka na Hvar může být mnohem cenově dostupnější v hlavní sezóně, pokud si ji zakoupíte dostatečně včas, kdy jsou v nabídce speciální tarify. V ceně letenky jsou obvykle zahrnuty letištní poplatky a můžete si vybrat mezi různými cenovými kategoriemi podle vašich preferencí a požadavků.

S nákupem letenky na Hvar získáte přístup k nejkrásnějším plážím a křišťálově čistému moři, horským vrcholkům, zeleným dolinám a ohromujícím výhledům na přilehlé ostrovy. Na Hvaru se nachází řada historických památek a pamětihodností, jako je například katedrála svatého Štěpána, srdce starobylého města Hvar. V blízkosti se také nachází luxusní turistické středisko Stari Grad a turistické centrum Jelsa.

Letenka na Hvar je skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí zažít nezapomenutelné dovolené v překrásném prostředí Jadranu. Získat rychlou, pohodlnou a cenově dostupnou cestu na tento nádherný ostrov je právě to, co může uspokojit vaše touhy po dálkách a nových zážitcích.


Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středomoří. Na půvabném ostrově Hvar najdeme nejenom krásné pláže a azurové moře, ale také příjemné klima, které zde panuje.

Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři a je součástí Dalmácie. Díky své geografické poloze a přítomnosti zvláštních klimatických faktorů má Hvar velmi příznivé a příjemné počasí. Není divu, že se zde téměř po celý rok sluneční paprsky dotýkají země.

Letní počasí na Hvaru je obvykle teplé a slunečné. Průměrná teplota od června do září se pohybuje kolem 25-30°C, s teplými večery, kdy teploty klesají na příjemných 20-25°C. Moře v létě dosahuje teplot okolo 23-27°C, což je ideální pro koupání a vodní aktivity.

Podzim na Hvaru je mírný, s teplotami dosahujícími průměrně 20-25°C. Moře je stále příjemně teplé, což z něj činí skvělé místo k prodlouženému plavání. Podzimní období bývá také vhodné pro ty, kteří preferují méně rušné a klidnější dovolenou.

Zima na ostrově Hvar je mírná a teploty se zřídka dostávají pod bod mrazu. Průměrná teplota zimních měsíců (prosinec až únor) se pohybuje kolem 10-15°C, s mírnými výkyvy. I v zimě je zde častá slunečná obloha, což přitahuje návštěvníky, kteří chtějí uniknout chladnějšímu počasí v jiných částech Evropy.

Jaro na Hvaru je obdobím, kdy se ostrov začíná probouzet. Teploty se zvyšují na příjemných 15-20°C a příroda začíná kvést. Květen je ideálním měsícem pro procházky v přírodě, jízdu na kole nebo výlety do okolních vesnic.

Na Hvaru je počasí velmi příznivé pro zemědělství, zejména olivovníky a vinařství. Díky slunným dnům a středomořskému klimatu se zde daří pěstování ovoce a zeleniny, kterou si můžete ochutnat v místních restauracích.

Vzhledem k příjemnému a teplému počasí je ostrov Hvar vhodným místem k návštěvě až po celý rok. Každé roční období nabízí své vlastní atrakce a zážitky, ať už se jedná o koupání a slunění na plážích, procházky v přírodě, kulinářské speciality nebo poznávání historických památek.

Pokud plánujete návštěvu Chorvatska a ostrova Hvar, mějte na paměti, že počasí může být proměnlivé, a proto je vždy dobré se předem informovat o aktuálních předpovědích počasí. Nicméně bez ohledu na roční období, ostrov Hvar vás přivítá svou krásou, klidem a slunečnými dny.


Dovolená Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je destinací, která láká tisíce turistů z celého světa. Mezi nejpopulárnější oblasti patří i ostrov Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři a je největším chorvatským ostrovem. Je známý svým hřebenovým hřbetem, malebnými plážemi a azurově modrou vodou.

Na ostrov Hvar se můžete dostat lodí z města Split. Lodě jezdí několikrát denně, takže není problém si vybrat vhodný čas. Na ostrově jsou k dispozici různé druhy ubytování, od hotelů a apartmánů až po kempy. Vše záleží na preferencích a finančních možnostech.

Před návštěvou ostrova Hvar si určitě dejte do pořádku svůj seznam věcí, které byste si měli nechat u sebe. Mezi nejzajímavější části ostrova patří město Hvar, které je domovem pro několik kulturních památek, jako například katedrála svatého Štěpána, gotický palác a pevnost Fortica. Pokud máte rádi přírodu, můžete zajít na některou z pláží, které se nacházejí na ostrově. Nejkrásnější jsou pláže Perna, Mekicevica, Lučišća a Zavala.

Pro milovníky adrenalinových aktivit jsou v nabídce různé akce jako například rafting, potápění a windsurfing. Pokud máte rádi klidnou dovolenou, Hvar je ideální pro vás.

Jídlo je na ostrově Hvar velmi chutné. Můžete si užít místní speciality, které jsou připravovány z čerstvých surovin. Mezi nejoblíbenější místní pokrmy patří chobotnice grillovaná nebo s rýží, ryby z grilu, místní sýry, domácí chleby a olivový olej.

Hvar je také známý nočním životem. V městečku Hvar jsou různé bary a kluby, kde si můžete užít celou noc. Nezapomeňte však, že se jedná o letovisko, takže ceny mohou být vysoké a místa plná turistů.

Vzhledem k tomu, že na ostrově Hvar panuje středomořské podnebí, je ideálním cílem pro dovolenou od dubna do října. V letních měsících bývají teploty vysoké a může být příjemné pobývat u moře.

Všemi těmito výhodami se stává ostrov Hvar ideálním místem pro dovolenou. Užijte si krásnou přírodu, vynikající jídlo, noční život a klidné pláže a uvidíte, že se budete chtít vrátit zpět.


Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatský ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Jaderském moři. Jeho malebná příroda, krásné pláže a bohaté kulturní dědictví lákají každý rok tisíce návštěvníků. Pokud se rozhodnete navštívit Hvar, je důležité si zabezpečit ubytování, které splní vaše očekávání.

Ostrov Hvar nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí všechny typy turistů. Pokud si přejete luxus a komfort, můžete si vybrat mezi luxusními hotely, které se nacházejí v centru ostrova i na pobřeží. Tyto hotely často nabízejí prvotřídní služby, wellness centra a bazény, které zaručují maximální relaxaci pro jejich hosty.

Pro ty, kteří preferují trochu více samostatnosti a soukromí, je zde řada možností pronájmu apartmánů a rodinných domů. Po ostrově jsou rozmístěny malé rodinné penziony, které nabízejí přívětivou atmosféru a útulné pokoje za dostupné ceny. Většina z nich je situovaná v blízkosti pláže nebo v historickém centru města Hvar, což je ideální výchozí bod pro prozkoumání ostrova a okolí.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičním kamenném domě, který se nazývá "konoba". Tyto půvabné domky vám umožní zažít autentickou atmosféru ostrova a blízkost místní kultury.

Největším lákadlem ubytování na ostrově Hvar je jeho blízkost k nádherným plážím. Mnohé z nich jsou oceněny modrou vlajkou, což je mezinárodní symbol kvality, čistoty a bezpečnosti. Pláže nabízejí různé možnosti, od oblázkových pláží až po útesy vhodné pro potápění. Můžete si vybrat mezi plážemi s plážovými službami a restauracemi v blízkosti, nebo naopak vyhledat osamocené zátoky, kde si budete moci užívat klidu a soukromí.

Kromě krásných pláží nabízí Hvar také mnoho historických a kulturních památek. Ve městě Hvar můžete navštívit starobylý hrad, který se nachází na vrcholu kopce a poskytuje nezapomenutelný výhled na celý ostrov. Další zajímavou atrakcí je špilja (jeskyně) Grapčeva, která je nejstarší dochovanou jeskyní v Evropě. Pro milovníky kultury je zde bohatý kulturní program, který zahrnuje koncerty, divadelní představení a filmy.

Hvar je ideálním místem pro návštěvu jak v létě, tak i v jiných ročních obdobích. Kromě svého bohatého kulturního dědictví a přírodní krásy je také známým místem pro noční život. V centru města Hvar najdete různé kluby a bary, které jsou populární mezi mladými lidmi.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na ostrově Hvar, můžete si být jisti, že ubytování vám poskytne příjemné a komfortní zázemí, ze kterého můžete prozkoumat všechno, co tento nádherný ostrov nabízí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách