Letenka Chorvatsko Cres


Pokud máte zájem navštívit nádherné pobřeží Jaderského moře a hledáte ideální letenku do Chorvatska, neměli byste přehlédnout ostrov Cres. S rozlohou 405,78 km² se jedná o největší ostrov v Chorvatsku a nabízí nádherné pláže, malebná městečka a přírodní krásy, které vás okouzlí.

Letenka do Chorvatska, přesněji na ostrov Cres, je ideální volbou pro ty, kdo hledají přírodní oázu daleko od rušného turistického ruchu. Ostrov je dosud relativně nedotčený masovou turistikou, což z něj činí perfektní místo pro ty, kdo touží po klidu a odpočinku.

Ostrov Cres je známý svou překrásnou přírodou a vzácnými druhy rostlin a zvířat. Zdejší skalní útesy, azurové moře a tajemné zátoky přitahují turisty z celého světa. Na ostrově najdete také národní park, který zahrnuje údolí Tramontana s rozsáhlým lesem, vodopády a jezerem Vrana, což je největší jezero na chorvatských ostrovech.

Kromě přírodních krás nabízí ostrov Cres také malebná městečka a vesničky, které vás okouzlí svým historickým charakterem. Největším městem na ostrově je Cres, které se nachází na severovýchodním pobřeží. Jsou zde úzké uličky, náměstí a kamenné domy, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Dalším impozantním městem je Lošinj, které se nachází na jižním pobřeží ostrova. Toto město je známé svými léčebnými účinky, zejména díky vhodným klimatickým podmínkám a blahodárnému vlivu mořského vzduchu. Proto sem přicházejí lidé trpící různými respiračními a plicními problémy, aby zde našli úlevu.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Chorvatska, je důležité si uvědomit, že ostrov Cres je dosažitelný dvěma hlavními trajektovými linkami. První trajekt spojuje ostrov s pevninským městem Brestova na poloostrově Istrie a druhý trajekt zajišťuje spojení s ostrovem Krk.

Letenka do Chorvatska, konkrétně na ostrov Cres, vám poskytne nezapomenutelnou dovolenou plnou klidu, nádherných pláží a malebných městeček. Ostrov nabízí útočiště pro ty, kdo hledají spojení s přírodou a chce si odpočinout daleko od rušného turistického ruchu. Pokud jste příznivci relaxace a přírodních krás, je letenka Chorvatsko Cres skvělým cílem pro vaši dovolenou.


Dovolená Chorvatsko Cres


Chorvatsko je populární cíl pro letní dovolenou, a jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů této země je Cres. Nachází se v severní části Jaderského moře a je druhým největším ostrovem v Chorvatsku.

Cres je přírodní ráj s úchvatnými plážemi, nádhernou přírodou a bohatou historií. Jeho pobřežní linie je lemována krásnými skalnatými útesy a malebnými zátokami, což poskytuje ideální místo pro milovníky klidu a relaxace. Pláže na ostrově Cres jsou známé svou čistotou a azurovou vodou. Oblast je vhodná pro potápění, šnorchlování, plavání a různé vodní sporty.

Kromě krásných pláží nabízí Cres také skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete se projít po malebných vesničkách, jako je například Lubenice, která je jedním z nejmalebnějších míst ostrova. Zde se můžete projít úzkými uličkami ze středověku a obdivovat malebné panoráma Jaderského moře.

Cres má také bohatou historii, která sahá až do období starověkého Říma. Ve městě Osor, které sloužilo jako důležitý přístav v minulosti, můžete vidět starověké památky, jako je například katedrála svatého Stosie a byzantské a románské kostely.

Pokud jde o ubytování, Cres nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo kempy. Díky své oblíbenosti mezi turisty je na ostrově též možné najít spoustu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat chorvatskou kuchyni.

Dovolená na ostrově Cres je ideální pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, v kombinaci s krásnou přírodou a historií. Místní obyvatelé jsou milí a ochotní a rádi vám ukážou krásy tohoto kouzelného ostrova.

Pokud hledáte letní dovolenou v Chorvatsku, která nabídne něco nevšedního, ostrov Cres je bezpochyby skvělou volbou. Kombinace krásných pláží, malebné přírody a fascinující historie jsou jistým zárukou nezapomenutelného pobytu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Cres


1. Jak se dostanu na ostrov Cres?
Ostrov Cres lze nejlepší dostat trajektem ze severního pobřeží Istrijského poloostrova, v přístavu Brestova nebo Valbiska na ostrově Krk.

2. Kde se mohu ubytovat na ostrově?
Na ostrově Cres je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Většina z nich je soustředěna na jihovýchodním pobřeží.

3. Jaká je nejlepší pláž na Cresu?
Mezi nejkrásnější pláže na ostrově patří Lubenice, Mali Bok, Valun a Beli. Většina pláží se nachází na jihovýchodním pobřeží.

4. Co stojí za návštěvu na ostrově Cres?
Ostrov Cres nabízí mnoho přírodních krás a historických památek, jako je národní park Plitvická jezera, město Cres s jeho starobylými hradbami a pozůstatky římského osídlení.

5. Jaká je typická chorvatská kuchyně a co musím vyzkoušet na Cresu?
Chorvatská kuchyně je plná čerstvých mořských plodů a místních zelenin. Mezi nejznámější speciality patří černomořský svak, chobotnice na žaru a chorvatský sýr. Na Cresu můžete také ochutnat místní víno z odrůdy Vrbnik.


Počasí Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé svými nádhernými plážemi, malebnými přístavami a překrásnými ostrovy, kterých má tisíce. Mezi jedním z těchto ostrovů patří Cres, který je jedním z největších ostrovů v Jadranu. A když se mluví o Chorvatsku a jadranském regionu, je samozřejmě nedílnou součástí také počasí.

Cres je ostrov ležící ve východním Jaderském moři a patří do skupiny Kvarnerských ostrovů. Jeho geografická poloha a přítomnost velkého množství zalesněných ploch na ostrově má vliv na jeho klima. Na Cresu máme možnost zažít středomořské podnebí, které je charakterizováno horkými léty a mírnými zimami.

Léta na Cresu jsou teplá a slunečná, s průměrnými teplotami kolem 26-30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou pohybovat až kolem 35 °C. V těchto měsících lze očekávat také největší počet slunečných dnů a minimální srážky. V létě se tak Cres stává vyhledávaným letoviskem, kam turisté míří, aby si užívali slunce, moře a teplého počasí.

Zimy na Cresu jsou mírné a teploty zpravidla nepoklesnou pod 0 °C. Průměrné teploty se pohybují mezi 6-10 °C. V zimě může být na ostrově trochu vlhko, se sněhovými srážkami v horských oblastech, ale celkově je to stále místo, které nabízí příjemné podnebí i v zimních měsících.

Co se týče srážek, na Cresu během roku spadne průměrně kolem 700-800 mm srážek. Nejvodnatějším měsícem je říjen, kdy mohou být i časté deště a bouřky. Zbytek roku je charakterizován mírnou srážkovou aktivitou.

Celkově lze tedy říci, že počasí na Cresu je příjemné a ideální pro dovolenou. S teplotami kolem 30 °C v létě a mírnými zimami je ostrov perfektním místem pro milovníky slunce a tepla. Ať už se rozhodnete navštívit Cres v létě nebo v zimě, budete mít jistě příležitost objevovat krásy ostrova a užívat si příjemného počasí.


Ubytování Chorvatsko Cres


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a úchvatným krajinným rájem. Mnoho turistů každoročně navštěvuje jeho oblíbená místa jako Dubrovník, Split a Hvar. Nicméně, pokud hledáte klidné a méně navštěvované místo, Cres by mohlo být tou správnou volbou.

Cres je největší ostrov v Chorvatsku a nachází se v Kvarnerském zálivu. Je to přibližně 66 km dlouhý ostrov s nádhernou horskou krajinou a zalesněnými oblastmi. Cres je známý svou překrásnou přírodou, krásnými plážemi a čistým mořem.

Pokud se rozhodnete navštívit Cres, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností pro ubytování. Během letní sezóny jsou k dispozici apartmány, hotely, kempy a penziony. Nejlepší volbou pro ubytování na ostrově Cres jsou apartmány, neboť vám umožní mít větší svobodu.

Apartmány v Cresu se nacházejí v okolí malebných vesnice nebo v blízkosti pláží. Většina z nich se skládá z ložnice, koupelny, kuchyně a obývacího pokoje. Apartmány jsou zařízeny a vybaveny všemi potřebami, které potřebujete pro pohodlný pobyt. Většina jich také má balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Pokud preferujete hotel, můžete zvolit jeden z několika hotelů v Cresu. Ty jsou k dispozici v hlavním městě Cresu nebo v blízkosti pláží. Většina hotelů nabízí standardní vybavení, jako jsou komfortní pokoje s vlastní koupelnou, klimatizaci, televizí a minibarem. Většina z nich také nabízí různé aktivity a služby, jako jsou bazény, sauny, masáže, restaurace a bary.

Pro ty, kteří hledají více pobyt v přírodě, existují i kempy na ostrově Cres. Ty jsou obvykle umístěny v blízkosti pláží nebo v zalesněných a klidných oblastech. Kempy jsou vybaveny základními službami, jako jsou toalety a sprchy, a některé z nich nabízejí další zábavné aktivity, jako jsou tenisové kurty a sportovní hřiště.

Pokud jste na rozpočtu, můžete se rozhodnout pro pobyt v penzionu na ostrově Cres. Penziony jsou obvykle starší budovy s pobytovými prostory a sdílenými koupelnami. Ty jsou o něco levnější než hotely nebo apartmány, ale stále nabízejí základní pohodlí pro váš pobyt.

Kdekoliv se rozhodnete zůstat, můžete si být jisti, že ubytování na ostrově Cres vám nabídne krásné a klidné místo pro vaši dovolenou v Chorvatsku. S ubytováním na Cresu se můžete těšit na krásné pláže, nádhernou přírodu a přátelské místní obyvatele. Užijte si své dovolené na ostrově Cres a odpočiňte si od každodenního stresu a shonu.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách