Letenka Chorvatsko Brač


Brač, největší ostrov v Chorvatsku, je oblíbenou turistickou destinací pro milovníky slunce, moře a úchvatné přírody. Díky své blízkosti k Splitu je dostupnost ostrova snadná, a tak není divu, že letenky do Brače jsou vyhledávané.

Ostrov Brač leží v Jaderském moři a je známý svými krásnými plážemi, čirým mořem a malebnými horskými vrcholky. Jeho nejznámější pláž, Zlatni Rat, je dokonce považována za jednu z nejkrásnějších evropských pláží. Výjimečnost této pláže spočívá ve svém tvaru, který se mění v závislosti na směru větru a mořských proudů. Pláže na Brači jsou ideální pro sluneční koupání, potápění a různé vodní sporty, jako je windsurfing či kitesurfing.

Navštívit Brač také znamená spatřit unikátní přírodní skvosty. Například Vidova Gora, nejvyšší vrchol Dalmácie, nabízí úchvatný výhled na okolní ostrovy a Split. Jeden může strávit den touláním se kameny, užívat si ticho a klid, a poté se vydat na výlet do historického města Supetar, které je hlavním přístavním městem ostrova a svým návštěvníkům nabízí bohatou historii a spoustu zajímavých památek.

Pro ty, kteří mají rádi gastronomii, je Brač rovněž rájem. Ostrov je známý svými olivovými háji a produkci vysoce ceněného extra panenského olivového oleje. Brač také nabízí možnost ochutnat další speciality chorvatské kuchyně, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody, proslulé pečené jehněčí a ovčí sýry.

Letenky do Brače jsou k dispozici nejen pro turisty z blízkých zemí, ale také pro mezinárodní návštěvníky, kteří si přejí zažít krásy jadranského pobřeží. Z letiště Split existuje pravidelná trajektová a katamaránová doprava, která spojuje ostrov se zbytkem Chorvatska a Evropou.

Brač je ideální destinací pro ty, kteří hledají relaxaci a klid, stejně jako pro ty, kteří si přejí aktivně prozkoumávat krásy chorvatského pobřeží. Bez ohledu na důvod vaší návštěvy, letenka do Brače vám otevře bránu do jednoho z nejkrásnějších a nezapomenutelných koutů Chorvatska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Brač


Nejčastější dotazy a odpovědi o Chorvatsku Brač:

1. Jak se dostanu na ostrov Brač?
- Nejlepší způsob je letecky do Splitu a poté trajektem na ostrov Brač. Trajekty také jezdí z přístavu Makarska.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Brač?
- Mezi nejkrásnější pláže na ostrově Brač patří Zlatni Rat, která se nachází v blízkosti města Bol a je známá svou charakteristickou špičkou. Další oblíbené pláže jsou Lovrečina a Supetar.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Brač?
- Na ostrově Brač můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo jízdu na kajaku. Můžete také navštívit historická místa, jako je klášter Blaca nebo město Supetar.

4. Které město na ostrově Brač stojí za návštěvu?
- Město Bol je nejpopulárnějším městem na ostrově Brač a nabízí mnoho restaurací, barů a obchodů. Další zajímavá místa k návštěvě jsou Supetar, Pučišća a Postira.

5. Kde se ubytovat na ostrově Brač?
- Na ostrově Brač najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a prázdninových domů. Nejoblíbenějšími oblastmi pro ubytování jsou Bol, Supetar a Postira.

6. Jaká je typická chorvatská kuchyně na ostrově Brač?
- Chorvatská kuchyně na ostrově Brač je oblíbená pro své čerstvé mořské plody, grilované ryby, olivový olej a místní víno. Nezapomeňte ochutnat také tradiční chorvatské speciality jako je peka (jídlo připravované v peci) a dalmatské pršute (sušená šunka).

Doufám, že tyto informace jsou užitečné!


Dovolená Chorvatsko Brač


Brač je jedným z najkrajších ostrovov Chorvátska a patrí medzi veľmi obľúbené turistické destinácie. Nachádza sa v Jadranskom mori a s rozlohou približne 396 km2 je tretím najväčším ostrovom v tejto krajine. Brač je známy svojimi nádhernými plážami, krásnou prírodou a bohatou históriou.

Pravdepodobne najznámejšou plážou na ostrove je Zlatni Rat v mestečku Bol. Táto pláž je v tvare rohového písku a každoročne privíta tisíce turistov. Je obklopená krištáľovo čistým morom a ponúka širokú škálu vodných športov vrátane windsurfingu a potápania. Zlatni Rat je taktiež obľúbeným miestom surferov, pretože má ideálne veterné podmienky.

Okrem Zlatni Rat, ostrov Brač ponúka aj mnoho ďalších malebných pláží, ako napríklad pláž Lovrečina, ktorá je obľúbená medzi rodinami s deťmi kvôli jej miernemu vstupu do mora. Pláž Murvica je skrytým pokladom na ostrove, ktorý vás uchváti svojou krásnou prírodou a pokojnou atmosférou.

Okrem pláží môžete tiež preskúmať históriu a kultúru ostrova. Brač je domovom niekoľkých historických miest, ako napríklad mesto Supetar, kde nájdete mnoho zachovalých historických budov a úzkych uličiek. Vidíte tu aj niekoľko kostolov, vrátane najstaršieho kostola sv. Petra, ktorý sa datuje do 16. storočia. Staré mesto Bol je ďalšou veľmi obľúbenou turistickou atrakciou na ostrove. V tomto malebnom prístavnom mestečku nájdete útulné reštaurácie, obchody a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a pitie.

Ak máte radi prírodu, ostrov Brač je ideálnym miestom pre turistické túry a poznávacie výlety. S kopcovitým terénom a nádhernou flórou a faunou je tu veľa možností pre turistov, ktorí milujú outdoorové aktivity. Môžete sa vybrať na pochod na najvyšší vrchol ostrova, Vidova Gora, ktorý ponúka úchvatný výhľad na celý ostrov a okolité ostrovy.

Brač je tiež slávny pre svoju kuchyňu, a najmä pre jeho miestne víno, olivový olej a ďalšie pochúťky. V mnohých reštauráciách a vinárstvách môžete ochutnať autentickú chorvátsku kuchyňu. Nezabudnite si vychutnať výborný miestny syr, odočiarknutý z mandarínek, ktorý je veľmi populárny na ostrove.

Dovolenka na ostrove Brač v Chorvátsku je bezpochyby skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásnych pláží, bohatej histórie a príjemnej atmosféry. Bez ohľadu na to, či preferujete oddych a relax na pláži, aktívne dovolenky alebo objavovanie miestnej kultúry, Brač vám môže ponúknuť všetko.


Ubytování Chorvatsko Brač


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a ostrov Brač je jedním z nejatraktivnějších míst k pobytu v této zemi. Nachází se v Jaderském moři, nedaleko od pobřeží Dalmácie, a je známý svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a bohatou historií.

Brač je třetím největším chorvatským ostrovem a láká turisty ze všech koutů světa. Jeho nejznámější pláž Zlatni Rat je jedním z symbolů Chorvatska a nachází se poblíž města Bol. Tato pláž se vyznačuje svým nezaměnitelným tvarem, který se mění v závislosti na větru a přílivu. Je obklopená křišťálově čistou vodou a je ideálním místem pro opalování a vodní sporty.

Brač nabízí také mnoho dalších malebných pláží, jako jsou Lovrečina, Postira, Vidova Gora a mnoho dalších. Každá z těchto pláží má svou vlastní atmosféru a krásu, takže si každý najde tu pravou pro sebe.

Kromě pláží se na ostrově nachází také krásná příroda a horské oblasti, které jsou ideální pro pěší turistiku a cyklistiku. Nejvyšší vrchol ostrova, Vidova Gora, nabízí nádherný výhled na okolní ostrovy a pevninskou část Chorvatska.

Na ostrově Brač se také nachází několik malebných vesnic a měst, které stojí za návštěvu. Například město Supetar je hlavním městem ostrova a je známé svým historickým centrem a malebným přístavem. Milovníci historie by měli navštívit také město Pučišća, které je známé svými kamennými domy a historickými památkami.

Ve městech a vesnicích na ostrově je k dispozici mnoho možností ubytování. Turisté mohou najít luxusní hotely, apartmány, penziony i kempy. Bez ohledu na typ ubytování, všechny nabízejí výhled na moře a skvělou dostupnost pláží a dalších atrakcí v okolí.

Chorvatsko a ostrov Brač jsou tedy ideální destinací pro dovolenou. Krásné pláže, nádherná příroda a bohatá historie přitahují turisty z celého světa. A s širokou škálou možností ubytování se dá snadno najít ideální místo pro relaxaci a užití si dovolenou v tomto kouzelném kousku Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Brač


Chorvatsko, konkrétně ostrov Brač, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst v Jaderském moři. Tento ostrov nabízí návštěvníkům nejen úchvatné pláže a čisté moře, ale také bohatou historii a kulturu. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou bychom měli zvážit při plánování dovolené na Brači, je samozřejmě počasí.

Ostrov Brač má typické středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Léto, které trvá od června do září, přináší teploty mezi 25 °C až 35 °C. Na pláži se tak můžete těšit na sluneční paprsky a teplé moře, které dosahuje teplot až 26 °C. Chcete-li si užívat letní aktivity, jako je opalování, plavání a potápění, je toto období ideální.

Pokud preferujete mírnější počasí, pak je na Brači nejlepší navštívit ostrov na jaře nebo na podzim. Jarní měsíce od dubna do května přinášejí příjemné teploty mezi 15 °C až 25 °C. Ostrov je v této době krásně zelený a květinový, což poskytuje ideální podmínky pro pěší túry a prozkoumávání přírody. Podzim na Brači, který trvá od října do listopadu, je také velmi příjemný s teplotami mezi 15 °C až 25 °C. To je ideální období pro turisty, kteří se zajímají o historii a kulturu, protože mohou navštívit místní památky a události bez přemíry turistů.

Je však třeba zdůraznit, že počasí vždy může být nepředvídatelné. Na Brači se mohou občas vyskytnout i deštivé dny, zejména na jaře a na podzim. Je tedy vždy dobré mít s sebou deštník nebo nepromokavou bundu, abyste byli připraveni na případné překvapení počasí.

Celkově lze říci, že počasí na ostrově Brač je většinou příjemné a slunné. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento ostrov, budete mít příležitost užít si krásnou pláž, jasné moře a podívat se na nádherné památky. Ať už preferujete horké léto nebo mírné jaro a podzim, Brač vám poskytne ty nejlepší podmínky pro nezapomenutelnou dovolenou.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách