Dovolená Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou – Klenot Jižních Čech

Česko se může pochlubit mnoha malebnými místy, která svým návštěvníkům nabízejí úchvatnou přírodu, historii, a nezapomenutelné zážitky. Mezi tato místa patří i malé lázeňské městečko Rožmberk nad Vltavou, které se nachází v krásné jihočeské krajině. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou plnou odpočinku, relaxace a objevování historie.

Rožmberk nad Vltavou je malé město s bohatou historií a pestrou kulturou. Jeho dominantou je nezaměnitelný hrad Rožmberk, který se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou. Hrad patří mezi nejvýznamnější hrady v Česku a určitě stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout muzeum, které nabízí zajímavé exponáty ze středověké historie a dozvědět se více o slavném rodu Rožmberků.

Pokud vás zajímá příroda, určitě navštivte okolní přírodní rezervace a chráněné oblasti. Například Blanský les nabízí krásné procházky, cyklotrasy a možnost pozorování vzácných druhů rostlin a živočichů. Pro vodní nadšence je tu k dispozici řeka Vltava, která je ideální pro kanoistiku či rybaření. Rožmberk nad Vltavou je také vhodným výchozím bodem pro výlety do sousedních měst jako Český Krumlov či Třeboň.

Město samotné nabízí dlážděné uličky, malebné domky a útulné kavárny, ve kterých si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni. Místní restaurace často nabízejí speciality jako svíčkovou, bramboráky či tradiční šišky se šodó. Tato lahodná jídla si budete moci dopřát po náročné procházce po okolních atrakcích.

Rožmberk nad Vltavou je také oblíbeným místem pro pořádání různých festivalů a kulturních akcí. Nejvíce známý je pravidelně konaný Mezinárodní hudební festival Jiráskův Hronov, který přitahuje mnoho návštěvníků z celého světa. Během festivalu se můžete těšit na koncerty vážné hudby, divadelní představení a další kulturní akce.

Rožmberk nad Vltavou je ideálním místem pro dovolenou, kde si odpočinete od rušného života a ponoříte se do krásné přírody a historie. Bez ohledu na to, jestli se zajímáte o historii, kulturu nebo jen chcete procházet se v přírodě, Rožmberk nad Vltavou vám nabídne zážitky, které vás uchvátí a přimějí vás se sem rádi vrátit.


Ubytování Česko Rožmberk nad Vltavou


Český Krumlov je nádherné a turisty přeplněné městečko na jihu Čech. Pokud ale máte chuť na trochu klidu a přesto klíč k objevování tohoto kouzelného koutu Česka, doporučujeme zamířit do malebného městečka Český Krumlov, jakým je Rožmberk nad Vltavou.

Kde se ubytovat

Pokud hledáte ubytování šetrné k peněžence, zkuste hostel Krumlov House. Nachází se nedaleko centra města a je vhodný pro ty, kteří se chtějí ubytovat v útulném místě. Hostel nabízí dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Cena noclehu začíná od 200 Kč.

Pro ty, kteří preferují soukromí, je zde dům U Hálků, který se nachází vedle zámku Rožmberk. Pokoje jsou prostorné a kousek od něj se nachází restaurace, kde si můžete užít tradiční česká jídla. Cena za noclehy začíná od 700 Kč.

Co navštívit

Rožmberk nad Vltavou je starobylé město se čtyřmi věžemi, původním městským opevněním a gotickým hradem, který byl později přestavěn v renesančním stylu. Hrad má bohatou historii a zahrnuje expozici o Rožmbercích. Za návštěvu určitě stojí také místní muzeum, s expozicí o městě a jeho grófech.

Módní nadšenci se mohou vydat do nedalekého Dolního Dvořiště, kde se nachází luxusní módní butik Hugo Boss Outlet. Toto město je též ideálním místem pro milovníky turistiky - doporučujeme si zde užít krásnou procházku kolem nedalekého rybníka.

Pro milovníky vodních aktivit je tady řeka Vltava, po které si můžete zapůjčit kajaky, lodičky nebo se projet na prknech.

Zkrátka Rožmberk je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klidného odpočinku od velkoměsta, a přesto mít možnost vyrazit na výlety.


Letenka Česko Rožmberk nad Vltavou


Rožmberk nad Vltavou - historické město plné nádhery a romantiky

Pokud hledáte malebné místo, které vás ohromí svou krásou a historií, nemusíte hledat daleko. Česko Rožmberk nad Vltavou je malé město, které se nachází v jižních Čechách a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti.

Již při prvním pohledu na Rožmberk nad Vltavou budete okouzleni jeho malebným umístěním na hradní skále. Město se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a je obklopeno malebnou přírodou. První zmínky o Rožmberku pocházejí již z 13. století a od té doby se stalo důležitým centrem šlechtického rodu Rožmberků.

Hlavní dominantou města je rozhodně hrad Rožmberk. Tento impozantní stavební komplex je nejstarším dochovaným hradem v jižních Čechách a patří mezi nejvýznamnější středověké památky v celé zemi. Při prohlídce se můžete projít mnoha historickými místnostmi, jako jsou honosná komnaty, muzea a galerie. Z hradu je také nádherný výhled na okolní krajinu a řeku Vltavu.

Další zajímavou památkou, kterou byste neměli vynechat, je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tento barokní kostel se nachází nedaleko hradu a je vynikajícím příkladem šlechtického sakrálního stavitelství. Interiér kostela je bohatě zdoben freskami a sochařskými díly. V kostele se také nachází hrobka rodu Rožmberků.

Pro milovníky umění je v Rožmberku nad Vltavou připraveno mnoho dalších překvapení. Město je známé svými galeriemi a uměleckými sbírkami, které vám ukážou místní kulturní bohatství. Pokud rádi navštěvujete výstavy, určitě navštivte místní muzeum a nechte se unést atmosférou minulých dob.

Rožmberk nad Vltavou není jen o historii a architektuře, ale také o přírodě a outdoorových aktivitách. V okolí města můžete objevovat krásy Šumavy a přírodní rezervace Blanský les. Projděte se po naučné stezce, projet na kole nebo vyzkoušejte vodní sporty na řece Vltavě. Možností je zde opravdu mnoho.

Ať už se přijedete podívat na Rožmberk nad Vltavou na výlet nebo na delší dovolenou, určitě vám tato malebná lokalita zůstane v srdci. Skvělé spojení a dostupnost letenek umožňuje snadný přístup k tomuto kouzelnému místu. Nechte se unést romantikou minulosti a prožijte nezapomenutelný zážitek v Rožmberku nad Vltavou.


Počasí Česko Rožmberk nad Vltavou


Česko je známé svými krásnými krajinami a Rožmberk nad Vltavou není výjimkou. Situované v jižní části Čech na břehu řeky Vltavy, této oblasti dominuje starobylý hrad Rožmberk, který se tyčí nad městečkem už od 13. století. V této části země je také slavné město Český Krumlov, které je na seznamu UNESCO, a mnoho dalších městeček a vesniček okolo.

Když se jedná o počasí v Rožmberku nad Vltavou, pohled na předpověď počasí je velmi důležitý. Jižní část Čech může být občas teplá a slunečná, ale také může být chladná a deštivá. V létě, teploty se mohou pohybovat mezi 15°C až 30°C, s průměrnou teplotou kolem 23°C. V zimě se teploty mohou pohybovat mezi -2°C až 7°C. Zajímavostí je, že místní průměr srážek je relativně vysoký, a to až 800-900 mm za rok. Nejde sice o nejvíce na území Čech, vliv řeky Vltavy a okolí hor však přispívá k vlhkému prostředí a více dešťovým dnům.

Když přemýšlíte o návštěvě Rožmberka nad Vltavou, je tedy důležité si přizpůsobit plány podle předpovědi počasí. V létě si určitě přijďte užít krásné slunné dny, které často nabízejí ideální podmínky pro koupání v místním jezeře Vajgar. V zimě můžete očekávat průměrné množství sněhu, obzvláště v kopcovitých oblastech, přičemž toto počasí poskytuje ideální podmínky pro běžkování a sjezdové lyžování.

Kromě předpovědi počasí a povětrnostních podmínek, je také důležité vzít na vědomí, že Rožmberk nad Vltavou je v podstatě krajinou venkovského turismu a je tam mnoho zážitků, o kterých stojí zato si vychutnat, ať už je počasí jakékoliv. Můžete navštívit hrad Rožmberk, projít se po místním městečku a obdivovat mnoho historických budov, nebo si jen užít klidné pohodičky během procházky podle řeky Vltavy.

Rožmberk nad Vltavou nabízí mnoho zajímavých aktivit a láká turisty celý rok. Nezáleží na počasí, je toto místo plné přírodní krásy a historie a určitě stojí za to tam zavítat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Rožmberk nad Vltavou


1) Kde se nachází Česko Rožmberk nad Vltavou?
Odpověď: Česko Rožmberk nad Vltavou se nachází v jižních Čechách, mezi městy Český Krumlov a Kaplice.

2) Jaký je historický význam zámku v Česku Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Zámek v Česku Rožmberku nad Vltavou patří k nejvýznamnějším památkám jižních Čech a má bohatou historii, která sahá až do 13. století. Sloužil jako sídlo rodu Rožmberků, kteří se řadili mezi nejvlivnější šlechtické rody střední Evropy.

3) Jaké aktivity mohou návštěvníci v Česku Rožmberku nad Vltavou podniknout?
Odpověď: Návštěvníci mohou navštívit zámek, rozhlednu na Výšince, procházet se po městečku nebo podniknout řadu turistických výletů do okolí.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Česka Rožmberku nad Vltavou je v letních měsících, kdy jsou k dispozici turistické a sportovní aktivity. Zámek je otevřený pro veřejnost od května do září.

5) Jak se dostanu do Česka Rožmberku nad Vltavou?
Odpověď: Nejjednodušší cestou je autem nebo autobusem. Z Českého Krumlova jezdí pravidelné autobusové spoje a do města se dá také dostat lodí po Vltavě.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách