Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Podyjí


1. Jaké jsou otevírací hodiny národního parku Podyjí?
Otevírací doba se liší podle ročního období. V letní sezóně (květen až říjen) je park otevřen od 9:00 do 20:00 hodin. V zimní sezóně (listopad až duben) jsou otevírací hodiny kratší a park je otevřen jen od 9:00 do 16:00 hodin.

2. Kolik stojí vstupné do národního parku Podyjí?
Vstup do parku je bezplatný, nicméně některé lokality parku mohou být placené. Například návštěva podzemních chodeb u přírodní památky Na špičáku stojí 70 Kč za osobu.

3. Můžu v parku kempovat?
V národním parku Podyjí není povoleno kempování mimo vyhrazená místa. V parku jsou dostupné výběrové oblasti pro stanování jako například stanové místo u čarodějnice, které je vybavené sprchami a toaletami.

4. Smím v parku rozdělat oheň?
Rozdělávání ohně v národním parku Podyjí není povoleno kvůli nebezpečí požáru. V některých turistických oblastech v parku jsou k dispozici ohniště určená pro veřejné použití.

5. Lze v parku sportovat?
V parku je povolen sport ve vymezených oblastech, například v Bike park Pohansko nebo na turistických stezkách a cyklostezkách.

6. Jaké jsou nejlepší výhledy v parku?
Z nejlepších výhledů v parku lze nabídnout rozhlednu na Suchý vrch s výhledem do střední Evropy a do nedalekého Rakouska, rozhledna na Čížovské horní kotlině, vyhlídky v okolí hradu Hardegg nebo pohledy z Podyjí na hrad Bítov.

7. Je v parku dostatečná dostupnost pro vozíčkáře?
V parku jsou všechny naučné stezky označené pro vozíčkáře a není tam žádný problém s vozíčkem v terénu. Park nabízí i výuku pro školy a organizované skupiny s handicapem.


Ubytování Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí se nachází v jižní části Česka a je jedním z nejmenších a nejstarších národních parků v zemi. Podyjí je údolí, které vytvořila řeka Dyje, a je zde jedinečná kombinace přírodních krás a kulturálního dědictví. Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tento národní park, jsou k dispozici různé typy ubytování.

Kempování v národním parku Podyjí

Pro milovníky kempování je v národním parku Podyjí k dispozici kemp, který se nachází v nedaleké obci Vranov nad Dyjí. Kemp je oblíbený mezi turisty, protože leží v těsné blízkosti krásného vranovského přehrady a nabízí možnost koupání v přehradě a v řece Dyji. Kemp je vybaven moderními zázemím, jako jsou sprchy, WC a stanové plochy.

Chata v národním parku Podyjí

Další možností ubytování v národním parku Podyjí je pronájem chaty. V parku je několik chat k pronájmu, které jsou rozptýleny po celém území parku. Chata je ideální pro ty, kteří chtějí prožít čas v přírodě s větším komfortem než kempování nabízí. Chaty jsou většinou postaveny v klidných a nádherných oblastech v parku, tedy ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho.

Hotely a penziony v blízkosti národního parku Podyjí

Pro ty, kteří hledají větší komfort a luxusnější formu ubytování, jsou v okolí národního parku Podyjí k dispozici různé hotely a penziony. Většina z nich nabízí vynikající ubytování a kvalitní služby. Tyto hotely a penziony se nacházejí v blízkosti parku, což znamená, že turisté se mohou snadno dostat do parku a užívat si krásy přírody.

Přestože je národní park Podyjí menší než jiné národní parky v Česku, nabízí mnoho krásných a jedinečných míst, které je třeba vidět. Turisté z celého světa sem dorážejí, aby prozkoumali přírodní krásy a užili si klid a ticho venku z města. A s velkým výběrem ubytování, včetně kempu, chat a hotelů, je snadné najít si to správné ubytování pro své potřeby.


Počasí Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí je jednou z přírodních krás České republiky, kterou stojí za to navštívit. Nachází se v jižní části Moravy, při hranici s Rakouskem. Jedná se o jedinečnou lokalitu, která poskytuje skvělé možnosti pro pozorování přírody a životního prostředí.

Pokud se chystáte navštívit tento národní park, je důležité se informovat o aktuálním počasí. Počasí má zásadní vliv na vnímání a prožívání přírody a samozřejmě také na způsob plánování a zajištění vhodného vybavení.

V Podyjí se setkáte s mírně teplejšími léty a chladnějšími zimami. Je zde mírný podhorský klima, které je ovlivněno okolními kopci a řekou Dyjí. V létě můžeme očekávat průměrnou teplotu kolem 25 °C, avšak v horkých dnech teploty mohou stoupnout až k 30 °C. V zimě pak můžete vycházet z průměrné teploty kolem 0 °C, ale v extrémním případě mohou teploty klesnout i pod -10 °C.

V národním parku se často vyskytují srážky, které mohou být nepravidelné a závisí na sezóně. Nejvíce srážek zde spadne na jaře a na podzim. Proto je důležité se před návštěvou národního parku informovat o předpovědi počasí a vhodně se připravit na případné změny.

Pokud se chcete vydat do národního parku Podyjí, je vhodné mít s sebou pohodlné oděvy a obuv, které vám umožní pohodlně procházet se po nezpevněných cestách. V létě nezapomeňte na ochranu proti slunci a dostatečný přísun tekutin. V zimě je vhodné se obléknout vrstvovitě a nepodcenit ochranu před chladem.

Návštěva národního parku Podyjí vám poskytne jedinečný zážitek a přibližuje krásy přírody. Během procházky si můžete vychutnat krásné vyhlídky na okolní kopce, údolí a řeku Dyjí. Můžete se setkat s řadou vzácných rostlin a živočichů, které obývají tuto oblast.

Při plánování návštěvy národního parku Podyjí vždy sledujte aktuální předpověď počasí a přizpůsobte své aktivity a vybavení tomuto počasí. Ať už se jedná o slunečné léto nebo chladnou zimu, návštěva tohoto národního parku vás osloví svou jedinečností a krásou.


Letenka Česko Národní park Podyjí


Národní park Podyjí se nachází na území České republiky a je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších oblastí této země. Přestože je tato krajinářská jednotka jednou z nejmenších mezi národními parky v Česku, nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky a bohatou diverzitu přírodního prostředí.

Národní park Podyjí se táhne po západním břehu řeky Dyje a nabízí rozmanité přírodní scenérie. Mezi hlavními přírodními atrakcemi jsou hluboké údolí řeky Dyje, strmé horské svahy porostlé vzácnými rostlinami a zachovalé skalní útvary. Park je také domovem mnoha druhů vzácných živočichů a rostlin, z nichž některé jsou ohrožené vyhynutím.

Pro návštěvníky je nejlepší způsob, jak si vychutnat krásu Národního parku Podyjí, procházka po jednom z mnoha turistických chodníků. Existuje zde mnoho dobře značených tras, které vedou návštěvníky přes malebné krajiny, kolem skalních útvarů a přes zachovalé lesy. Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na horskou túru nebo zapůjčit kolo a projet se po cyklostezkách, které vedou krajinou parku.

Národní park Podyjí také nabízí řadu zajímavých kulturních památek. Jedním z nejznámějších je Znojemský zámek, který se nachází nedaleko parku. Tento historický hrad se datuje až do 11. století a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat jeho krásné zahrady a expozice věnované bohaté historii oblasti.

Další významnou kulturní památkou v okolí parku je klášter v Louce. Tento klášter pochází z 13. století a je známý svou barokní architekturou a jedinečnou sbírkou uměleckých děl.

Pro milovníky vína je návštěva Národního parku Podyjí také výbornou příležitostí ochutnat místní vinařskou produkci. V oblasti se nachází řada vinic a vinařských podniků, které nabízejí ochutnávky a prohlídky jejich provozu.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Podyjí, doporučuje se plánovat svou cestu s ohledem na roční období. Jaro a podzim jsou obzvláště krásné, protože se můžete těšit na záplavu květů a pestrou barevnou podzimní paletu. Letní měsíce jsou také populární, protože teplé počasí umožňuje pikniky a aktivní venkovní aktivity.

Národní park Podyjí je skutečným skvostem České republiky. Tento malý, ale jedinečný koutek přírody nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky, bohatství přírodního krásy a možnost poznat historii a kulturu oblasti. Pokud hledáte klidné místo pro odpočinek a relaxaci, Národní park Podyjí je ideální volbou.


Dovolená Česko Národní park Podyjí


Pokud hledáte jedinečné místo pro vaši dovolenou, Česko nabízí mnoho nádherných lokalit a skrytých pokladů k objevení. Jednou z těchto krásných lokalit je Národní park Podyjí, který se nachází na jihozápadě Moravy. Tento národní park je jedním z nejmenších v Česku, ale nabízí návštěvníkům ohromující přírodní scenérie a bohatou biodiverzitu.

Národní park Podyjí leží na soutoku řeky Dyje a Dyjského potoka, těsně u hranic s Rakouskem. Je to jediný národní park v České republice, který je zároveň ochranným pásmem pro sousední rakouský Národní park Thayatal. Díky této mezinárodní spolupráci je zdejší příroda ještě více chráněná a zachovalá.

Národní park Podyjí je domovem pro mnoho vzácných rostlinných druhů, jako jsou orchideje, lilie česká a mnoho dalších. Zvířecí říše je tu také bohatá, a tak můžete spatřit například rysa ostrovida, laň, výra velkého či krásnou přírodní raritu - vydra říční.

Pro milovníky turistiky a pěších výletů je Národní park Podyjí skvělým místem. Existuje zde mnoho stezek, které vás provedou jedinečnými krajinami. Jednou z nejpopulárnějších tras je tzv. Stezka v oblacích, která vede po hranici s Rakouskem a nabízí nádherné výhledy na údolí a okolní vrchoviny. Dalšími zajímavými trasami jsou stezky Skalního města nebo Pohádkové stezky, které vás provedou půvabnými lesy a malebnými skalami.

Pokud preferujete vodní aktivity, můžete si zapůjčit kánoi nebo kajak a prozkoumat řeku Dyje ze své vlastní perspektivy. Řeka je zde klidná a přírodní, takže si můžete vychutnat klid a krásy okolního krajinného parku.

Kromě přírodního bohatství nabízí Národní park Podyjí také mnoho historických památek. V blízkosti se nachází zřícenina Nový hrad a i samotné údolí řeky Dyje je plné skrytých zákoutí s pozůstatky středověkých hradů a zámků. Pro milovníky kultury je také k dispozici město Znojmo s jeho proslulými vinnými sklípky a nádherným historickým centrem.

Národní park Podyjí je skvělou volbou pro ty, kteří hledají spojení s přírodou, relaxaci a krásná místa k objevení. Zdejší scenérie vás uchvátí a zanechá vám nezapomenutelné zážitky.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách