Počasí Česko Moravský Krumlov


Český Krumlov, malebné město nacházející se na jihu České republiky, v regionu Českomoravské vrchoviny, je známé pro svou bohatou historii, krásnou architekturu a překrásné okolní přírodní scenérie. Jedním z faktorů, který přispívá ke kouzlu tohoto místa, je i jeho specifické počasí.

Český Krumlov leží v mírném klimatickém pásmu, a tak se zde většinou vyskytuje mírné kontinentální podnebí. I když se počasí může v průběhu roku výrazně proměňovat, jsou zde některé charakteristické rysy, které lze očekávat.

Jaro (březen - květen) je obdobím, kdy se po zimě příroda začíná probouzet. Průměrná teplota se pohybuje mezi 5°C a 15°C, ačkoli během chladných dnů může klesnout až pod 0°C. Deštivé dny nebo příležitostné sněhové přeháňky však nejsou neobvyklé.

Letošní doba (červen - srpen) přináší teplejší počasí s průměrnými teplotami kolem 20°C až 25°C. Léto je nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Českého Krumlova, protože stoupající teploty a vyšší sluneční záření oživují přírodu a nabízejí příznivé podmínky pro venkovní aktivity a procházky historickým centrem.

Podzim (září - listopad) je často pozorováno jako přechodné období s proměnlivým počasím. Průměrné teploty klesají na přibližně 10°C až 15°C a počet deštivých dní se zvyšuje. Nicméně, listopad je známý krásnými podzimními barvami a přitahuje mnoho turistů, kteří si chtějí užít atmosféru a fotogennost tohoto místa.

Zima (prosinec - únor) v Českém Krumlově je studená, s průměrnými teplotami kolem 0°C až -5°C. Ve srovnání s jinými regiony v České republice je zde poměrně malé množství sněhu, ale mrazivé teploty mohou způsobit, že chodníky a cesty budou kluzké. Město v této době přibližuje svou pohádkovou atmosféru a vánoční trhy jsou oblíbenou atrakcí pro turisty i místní obyvatele.

Celkově lze říci, že počasí v Českém Krumlově je proměnlivé a různorodé. Bez ohledu na roční období je však vždy důležité být připravený na případné změny počasí a vhodně se vybavit. Ať už navštívíte toto krásné město v létě, na podzim, na jaře nebo v zimě, nepochybně si užijete magickou atmosféru a nezapomenutelný pobyt v srdci Čech.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Moravský Krumlov


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Českém Krumlově?
Nejlepší turistické atrakce v Českém Krumlově jsou zámek Český Krumlov, historické centrum města s malebnými uličkami a náměstím, divadlo a hrad.

2. Jak se dostanu do Českého Krumlova?
Nejjednodušší způsob je cestovat vlakem nebo autobusem z Prahy nebo Budějovic. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Kde se dá ubytovat v Českém Krumlově?
V Českém Krumlově je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a během turistické sezóny.

4. Kolik stojí vstupenka do zámku Český Krumlov?
Ceny vstupenek do zámku se liší v závislosti na typu prohlídky a věku návštěvníků. Standardní vstupné se pohybuje kolem 300-400 Kč pro dospělé a 150-200 Kč pro děti. Doporučujeme si zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních stránkách zámku nebo na místě.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Českého Krumlova?
Nejlepší čas na návštěvu Českého Krumlova je obvykle na jaře a na podzim, kdy je méně turistů a počasí je příjemné. Během léta bývá město velmi rušné a přeplněné turisty.

6. Jaké jsou nejbližší letiště k Českému Krumlovu?
Nejbližší letiště k Českému Krumlovu je Letiště České Budějovice, které se nachází přibližně 30 km severně od města. Další možností je Letiště Václava Havla Praha, které je vzdáleno přibližně 180 km od Českého Krumlova.

7. Kde se dá dobře najíst v Českém Krumlově?
V Českém Krumlově je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality. Doporučujeme si vyzkoušet některé z restaurací na náměstí, kde můžete ochutnat místní speciality.

8. Jaké jsou další zajímavosti v okolí Českého Krumlova?
V okolí Českého Krumlova se nachází několik dalších zajímavých míst, jako například Holašovice, které jsou zařazeny na seznam UNESCO, nebo zřícenina hradu Dívčí Kámen. Dalšími možnostmi jsou například Lipno nad Vltavou, zámek Hluboká nad Vltavou nebo město České Budějovice.


Dovolená Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov je malebné městečko nacházející se v Jižních Čechách. Své jméno si město vypůjčilo od slavného jihočeského města Český Krumlov, s kterým sdílí nejen podobnou atmosféru, ale i bohatou historii a kulturní dědictví.

Již při příjezdu do Česko Moravského Krumlova vás okouzlí malebná krajina, kterou obklopuje. Město leží na břehu řeky Vltavy a ve vzdálenosti pouhých 20 kilometrů od rakouských hranic. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě.

Jednou z největších atrakcí Česko Moravského Krumlova je zámek. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy byl založen rodem Rožmberků. Dnes je zámek jednou z největších turistických atrakcí v Česku a je zapsán na seznamu UNESCO. Prohlídka zámku vám umožní nahlédnout do života aristokracie a obdivovat bohatě zdobené interiéry.

Další zajímavostí v Krumlově je Švamberk, skalnatý výběžek nad řekou Vltavou, na kterém se nachází hradní zřícenina. Tento romantický hrad s výhledem na okolní krajinu je oblíbeným cílem turistů, kteří sem zavítají za krásnými výhledy a historickou atmosférou.

Město samotné je jako otevřené muzeum. Procházka uličkami Krumlova vás zavede kolem malebných domků s původními štíty a dřevěnými okenicemi. Zastavit se můžete také v městském muzeu, které vám přiblíží historii města a jeho památky.

Pokud máte rádi umění, nevynechejte návštěvu Egon Schiele Art Centra, které je věnované tvorbě tohoto slavného rakouského malíře, který ve městě žil. Centrum nabízí skvělou expozici jeho obrazů a také pravidelně pořádá další umělecké výstavy.

Pro milovníky přírody je v okolí města mnoho turistických tras a cyklostezek, které vám umožní objevit krásy českého venkova. Můžete se vydat na výlet do nedalekého Národního parku Šumava, který je známý svou nezkaženou přírodou a rozmanitými druhy rostlin a živočichů.

Ať už se pro Česko Moravský Krumlov rozhodnete jako cíl výletu nebo jako místo pro prodloužený víkend, určitě nebudete zklamáni. Toto malebné město vás okouzlí svou historií, architekturou a přírodou. Každý, kdo sem zavítá, si odnese vzpomínky na krásu tohoto místa.


Letenka Česko Moravský Krumlov


Česko Moravský Krumlov: Skvost v srdci České republiky

Letenka do Česko Moravského Krumlova je zárukou objevování jednoho z nejkrásnějších měst v České republice. Tato malebná osada, ležící v jihovýchodní části země, láká každoročně tisíce turistů svým bohatým kulturním dědictvím a úchvatnou krajinou.

Když navštívíte Krumlov, budete ohromeni historickým jádrem města, které figuruje na seznamu UNESCO. Při procházce úzkými uličkami budete obdivovat kamenné domy, elegantní zámek a okouzlující náměstí, které je centrem života v Krumlově. Zvláště v letních měsících se zde konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou divadelní představení, koncerty a festivaly. Největším lákadlem je však Krumlovský festival, který trvá celé léto. Během něho si návštěvníci mohou užít hudbu, tanec a další umělecké představení, které se odehrávají nejen v historických budovách, ale také pod širým nebem na nádvoří zámku.

Samotný zámek Krumlov je největším hradním komplexem v České republice a zaujme každého svým impozantním architektonickým stylem. Uvnitř najdete honosné pokoje, bohatě zdobené stropy a galerie uměleckých děl. Na vrcholu zámku se nachází unikátní barokní divadlo, které je jedním z nejstarších dochovaných v Evropě. Zde ještě probíhají divadelní představení, při kterých můžete zažít vzrušující atmosféru minulých dob.

Příroda okolo Krumlova je rovněž špičkou navštívení. Krumlovská oblast je obklopena malebnými kopci a lesy, a to vše je propleteno sítí turistických tras, které vás zavedou na krásná místa s úchvatnými výhledy. Pokud jste milovníkem outdoorových aktivit, můžete se vydat na pěší nebo cyklistické túry a prozkoumat tuto jedinečnou krajinu. Na řece Vltavě si můžete také vypůjčit kánoe a strávit odpoledne plavbou po jejích klidných tocích.

Koesko Moravský Krumlov si také zachoval bohatou tradici výroby uměleckých řemesel. Místní dílny nabízejí vyřezávané dřevěné výrobky, keramiku, ručně malované sklo a další originální suvenýry. Pokud máte rádi fantazii a umělecké výstavy, určitě navštivte Egon Schiele Art Centrum, které představuje díla tohoto slavného malíře a dalších umělců.

Letenka do Česko Moravského Krumlova je jistě skvělou volbou pro ty, kteří touží zažít jedinečnou kombinaci historie, kultury a přírody. Toto malebné město vás okouzlí svým romantickým a tajemným rázem, který neopustí vaše srdce ani po návratu domů.


Ubytování Česko Moravský Krumlov


Český Krumlov je malebné město nacházející se v jižních Čechách, nedaleko rakouských hranic. Jeho historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa. Kromě bohaté historie a architektury nabízí město také různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby a přání všech návštěvníků.

Český Krumlov je známý svými tradičními historickými budovami a malebnými uličkami, v kterých se můžete projít a prozkoumat bohatost místního kulturního dědictví. Kromě toho můžete také navštívit hrad Český Krumlov, který je jednou z největších a nejlépe zachovalých středověkých architektur ve střední Evropě. Pokud máte zájem o historii a architekturu, bude pro vás ubytování v historických budovách nezapomenutelným zážitkem. Většina hotelů, penzionů a apartmánů nabízí ubytování přímo v centru města, takže budete mít všechny hlavní památky doslova pod nohama.

Pokud preferujete klidnější a odpočinkovější prostředí, můžete si vybrat z nabídky ubytování mimo centrum města. V okolí Českého Krumlova se nachází mnoho malebných vesnic a samot. Zde se můžete ubytovat v rustikálních venkovských domech nebo historických usedlostech, které vám přímo z okna nabídnou nádherný výhled na okolní přírodu. Mnoho těchto ubytovacích zařízení poskytuje také různé aktivity a zážitky, jako například jízdu na koni, cyklistiku nebo výlety do okolních přírodních parků.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, je zde také široká nabídka hotelů a resortů. Zde si můžete dopřát wellness procedury, bazény nebo restaurace s vyhlášenou kuchyní. Mnoho hotelů nabízí také organizaci různých kulturních akcí a koncertů, takže budete mít mnoho možností strávit příjemný večer přímo v hotelu.

Ať už preferujete historické budovy, venkovské domy nebo luxusní hotely, v Českém Krumlově si určitě najdete ubytování, které vám vyhovuje. Díky velké nabídce a různým možnostem můžete svůj pobyt přizpůsobit svým potřebám a zájmům. Ať už jste milovníkem historie, přírody nebo jen toužíte po klidném a romantickém místě, Český Krumlov vám nabídne mnoho možností a zážitků, které vám budou ještě dlouho v paměti.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách