Počasí Česko Kroměříž


Česko je známé svými krásnými městy, která svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí mnoho zážitků. Jedním z nejkrásnějších měst v Česku je nedaleko Olomouce ležící město Kroměříž, které se svým historickým centrem a zámkem láká tisíce turistů každý rok.

Jedním z faktorů, které mají vliv na atmosféru tohoto města, je počasí. Podívejme se tedy blíže na klimatické podmínky v Kroměříži.

Klimatické podmínky

Kroměříž se nachází v oblasti se středoevropským podnebím, což znamená, že město má čtyři výrazné roční období. Průměrná teplota v městě je 8,8 °C, což znamená, že v zimě mnohdy teploty klesají pod nulu a v létě může být až 30 °C. Průměrný roční úhrn srážek je 513 milimetrů, tedy dostatečné množství pro udržení zeleňi v krajině.

Jaro

Jaro v Kroměříži přináší mírné počasí s průměrnou teplotou kolem 10 - 15 °C. Vítr bývá mírný a většinou se vyskytují deště. V jarních měsících se do přírody vrací barvy a je příjemné vycházet ven na procházky.

Léto

Léto může v Kroměříži být poměrně horké, s průměrnou teplotou okolo 25 - 30 °C. Srážky se vyskytují jen sporadicky a většinou jsou v podobě bouřek. Léto v Kroměříži je ideální pro výlety do okolí města a pro relaxaci na zahradě nebo na terasách místních restaurací.

Podzim

Podzim v Kroměříži s sebou přináší chladnější počasí a klesající teploty. Průměrná teplota se pohybuje okolo 10 - 15 °C. Podzimní měsíce jsou pro Kroměříž krásné, protože lesy a parky v okolí města nabízejí nádherné podzimní barvy.

Zima

Zima v Kroměříži může být chladná a zasněžená, s teplotami klesajícími pod nulu. Průměrná teplota je okolo -2 - 1 °C. V Kroměříži se v zimě vyskytují i deště a mokro, což ale neoslabuje krásu historických budov v městě.

Celkově je počasí v Kroměříži velmi pestré, což umožňuje různé aktivity v každém ročním období. Bez ohledu na počasí je však historické centrum a zámek Kroměříže vždy krásným místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kroměříž


Nejčastější dotazy a odpovědi o Česku a Kroměříži mohou zahrnovat:

1. Jaká je poloha Česka a Kroměříže?
Česko se nachází ve střední Evropě, sousedí s Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem. Kroměříž je historické město v kraji Zlínském na jihovýchodě České republiky.

2. Jak se dostat do Kroměříže?
Kroměříž je přístupná autem, vlakem nebo autobusem. Z Prahy lze dojet do Kroměříže za přibližně 2 hodiny.

3. Co je možné vidět v Kroměříži?
V Kroměříži je známý zámek a zahrady, které jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Také můžete navštívit Arcibiskupský zámecký pivovar a historické centrum města.

4. Kde se dá ubytovat v Kroměříži?
V Kroměříži je řada hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení pro turisty. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kroměříže?
Kroměříž je krásná kdykoliv během roku, ale nejlepší čas pro návštěvu je obvykle jaro a léto, kdy jsou zahrady v květu.

6. Jak dlouho trvá prohlídka zámku v Kroměříži?
Prohlídka zámku v Kroměříži trvá obvykle asi hodinu až hodinu a půl. V zámku je možné vidět historické interiéry a umělecké sbírky.

7. Kde se dá najíst v Kroměříži?
V Kroměříži je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality.

8. Jaké jsou populární akce nebo festivaly v Kroměříži?
V Kroměříži se koná mnoho kulturních a historických akcí, například Kroměřížský jarmark, který je každoročně v září. Také se zde koná mnoho hudebních festivalů a koncertů.

9. Jakým způsobem se dá prozkoumat okolí Kroměříže?
Okolí Kroměříže nabízí krásnou přírodu a venkovské oblasti. Lze si pronajmout kola a projet se po okolních cyklostezkách nebo navštívit blízké přírodní rezervace.

10. Kde se dá po návštěvě Kroměříže ubytovat v okolí?
V okolí Kroměříže je mnoho ubytovacích zařízení, penzionů a rodinných hotelů, ve kterých se dá přenocovat po návštěvě Kroměříže.


Letenka Česko Kroměříž


Česko je známé svou bohatou historií, malebnou krajinou a množstvím úchvatných památek. Jedním z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst je město Kroměříž. Pokud se chystáte navštívit toto skvostné místo, letenka je rychlý a pohodlný způsob, jak se tam dostat.

Kroměříž leží ve Zlínském kraji a je jedním z nejvýznamnějších kulturních centrem České republiky. Jeho nejznámější památkou je Kroměřížský zámek, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zámek je obklopen rozsáhlými zahradami, kde lze strávit příjemné odpoledne a prozkoumat některé z jeho mnoha zákoutí.

Další zajímavostí je Kroměřížská archieparchie, která byla založena v roce 1777 a je jedinou archieparchií řeckokatolické církve v České republice. Kostel svatého Cyrila a Metoděje, který se nachází v areálu archieparchie, je jedním z největších řeckokatolických chrámů v Česku.

Kromě toho je Kroměříž také významným střediskem hudby a kultury. Každoročně se zde koná mezinárodní hudební festival "Kroměříž - varhanní koncerty na zámku", který přitahuje návštěvníky z celého světa. Město je také domovem Kroměřížského festivalu, který nabízí bohatý program koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí.

Navštívit Kroměříž je jako cesta do minulosti, ať už z důvodu jeho historických památek, malebné atmosféry nebo fascinujících příběhů, které v sobě ukrývá. Při plánování vaší cesty do tohoto úžasného místa vám letenka nabízí pohodlný a rychlý způsob, jak se tam dostat.

Letenka z Česka do Kroměříže je cenově dostupná a často je možné nalézt výhodné nabídky od různých leteckých společností. Let trvá jen krátkou dobu, čímž si ušetříte čas a energii, které byste jinak strávili cestováním autem nebo vlakem.

Proč si tedy neudělat příjemný výlet do Kroměříže, objevit její krásy a prozkoumat její bohatou historii? Letenka vám umožní snadné a pohodlné cestování, a vy budete mít více času na to, abyste si užili vše, co Kroměříž nabízí.


Dovolená Česko Kroměříž


Dovolená v Česku může být tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí objevovat krásu naší vlasti. A jedním z nejpitoresknějších míst, které můžete navštívit, je Kroměříž.

Kroměříž se nachází v jižní části Moravy a řadí se mezi jedno z nejkrásnějších měst v této oblasti. Největší atrakcí města je bezesporu zámek Kroměříž. Ten je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a těší se velké pozornosti turistů z celého světa.

Uvnitř zámku se můžete projít velkolepými sály a zhlédnout množství historických uměleckých děl. Zahrady kolem zámku jsou taktéž velmi působivé a vřele doporučujeme procházku tadyjím palmovým skleníkem, který tam byl postaven v 19. století, slouží jako skvělé místo pro odpočinek a relaxaci.

Další šikovnou zastávkou na vaší dovolené v Kroměříži je místní archiv, který dokumentuje historii oblasti již od středověku a je zdrojem mnoha zajímavých informací o místní historii.

Nicméně, Kroměříž nabízí mnohem více než jen zámek a archiv. Město je plné uklidňující atmosféry a romantických uliček. Pro milovníky historie je navíc poblíž Kroměříže také archeologický park Pravěkého Poodří, kde mohou návštěvníci prozkoumat doby vzdálené až deset tisíc let zpátky.

Město Kroměříž vyniká taktéž svou kulturní bohatostí. Během roku se pořádají mnohé kulturní akce, jako jsou již tradiční koncerty s klasickou hudbou v rámci Mezinárodního hudebního festivalu, koncerty rockových a jazzových kapel na náměstí a další.

Nenechte si ujít také místní moravské speciality, jako je kyselé zelí, tradiční český guláš nebo moravský knedlík. Restaurace a kavárny v Kroměříži nabízejí skvělé jídlo, koktejly a vína, takže se určitě nebudete nudit.

Celkově lze říci, že Kroměříž je skvělou volbou pro dovolenou, zejména pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek. Město je plné historie, kultury a přírodních krás, takže určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je krásné historické město v kraji Zlínském. Je známé svým barokním zámkem, který je zapsán na seznamu UNESCO. Mnoho turistů se sem sjíždí především v letním období a často se ptají na možnosti ubytování.

V Česko Kroměříži najdete různé varianty ubytování, které jsou přizpůsobeny všem nárokům a požadavkům návštěvníků. K dispozici jsou nejenom hotely, ale i penziony a rodinné domky.

Několik hotelů, které nabízí ubytování v blízkosti zámku, jsou například Hotel U Draka, Hotel Purkmistr a Hotel Artis. Tyto hotely jsou navrženy v moderním stylu a vybaveny moderními zařízeními. Ubytování je zde možné například v podobě apartmánů nebo pokojů s vlastním sociálním zařízením.

V okolí města také najdete spoustu penzionů, jako například Penzion U Kubesa, Penzion Kroměříž nebo Penzion a restauraci U Housera. Tyto penziony jsou také vybaveny moderními zařízeními a nabízí široké spektrum služeb včetně snídaní a parkování.

Pokud preferujete větší soukromí, můžete zvolit ubytování v rodinných domech nebo apartmánech. Tyto většinou nabízejí vlastní kuchyni a mohou být vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro větší skupiny přátel.

Bez ohledu na vaše preference a požadavky najdete v Česko Kroměříži určitě ubytování, které bude splňovat vaše očekávání a nabídne vám příjemný pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo útulný penzion, budete mít ideální základnu pro objevování této krásné historické destinace.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách