Ubytování Česko Hrad Karlštejn


Každoročně navštěvovaný památník a známá turistická lokalita Karlštejn nabízí kromě prohlídky hradu také mnoho možností pro ubytování. Ať už hledáte čtyřhvězdičkový hotel, apartmán nebo rodinný penzion, na Karlštejně určitě najdete to správné ubytování pro vaše potřeby.

Řada turistů dává přednost využití ubytování přímo na hradě. To je možné buď v penzionu, který se nachází v blízkosti hradní brány, nebo v jiných hradních budovách. Tyto pokojové kapacity jsou dostupné v průběhu celého roku, přičemž cena se může výrazně lišit podle sezóny a typu pokoje.

Pro ty, co hledají více komfortu, jsou k dispozici luxusní hotely, jako například Hotel Karlštejn, který se nachází nedaleko hradu a nabízí vynikající služby a pokoje s krásným výhledem na přírodní park Český kras. Hotel má navíc vlastní wellness centrum s bazénem a saunami.

Ti, kteří hledají ubytování s vlastní kuchyní, ocení nabídku apartmánů. Apartmány Karlštejn jsou vhodné pro tři až šest osob a nabízejí plně vybavené kuchyně a prostorné obývací pokoje. Loni otevřený apartmánový dům Vila Tosca pak nabízí stylové ubytování v historické budově s romantickou atmosférou.

Rodinné penziony jsou v Karlštejně také velmi oblíbené. Nabízejí útulné pokoje a apartmány, vlastní parking, zahradu či terasu a mnoho dalších služeb. Například Penzion U Čertů má k dispozici restauraci s tradičními českými jídly a nabízí ubytování v historické budově se zahradou a krásným výhledem na hrad.

Celkově lze říci, že Karlštejn je místem s bohatou nabídkou ubytování pro každého návštěvníka. Ať už hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo apartmán s vlastní kuchyní, na Karlštejně najdete to správné ubytování pro vaše potřeby. Navíc se budete nacházet v centru jedné z nejkrásnějších částí České republiky, takže si můžete užívat celý pobyt bez neustálých přesunů a dlouhého cestování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Hrad Karlštejn


1. Jak se dostanu na Hrad Karlštejn?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Hrad Karlštejn, je vlakem z Prahy do obce Karlštejn. Zde je možné buď jít pěšky (cca 2 km) nebo si vzít místní autobus, který zastavuje nedaleko hradu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Hradu Karlštejn?
Odpověď: Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období. Obvykle je vstup na hrad možný od 9:30 do 17:00 hodin. Přesné informace o aktuálních otevíracích hodinách lze získat na oficiálních stránkách Hradu Karlštejn.

3. Kolik stojí vstupenka na Hrad Karlštejn?
Odpověď: Cena vstupenky se liší v závislosti na věku návštěvníka a typu prohlídky. Základní vstupenka pro dospělého stojí kolem 320 Kč. Rodinné vstupenky nebo vstupenky pro děti jsou levnější. Přesné informace o cenách vstupenek lze nalézt na oficiálních stránkách Hradu Karlštejn.

4. Kam mohu zaparkovat při návštěvě Hradu Karlštejn?
Odpověď: U Hradu Karlštejn je omezený počet parkovacích míst, která jsou během turistické sezóny často obsazená. Doporučuje se využít parkoviště ve vesnici Karlštejn a dojít pěšky nebo zvolit veřejnou dopravu.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Hradu Karlštejn?
Odpověď: Prohlídka Hradu Karlštejn trvá zhruba 50 minut. Existuje několik možností prohlídky, včetně základní prohlídky nebo prohlídky Velkou věží, které trvají déle.

6. Je možné na Hradu Karlštejn fotografovat?
Odpověď: Ano, na Hradu Karlštejn je povoleno fotografovat, ale pouze bez použití blesku. Fotografování může být omezeno některými částmi hradu, například v kapli.

7. Můžu na Hradu Karlštejn strávit noc?
Odpověď: Bohužel, na Hradu Karlštejn není možné přenocovat. Hrad slouží výhradně jako památník, muzeum a turistická atrakce.

8. Jaké další aktivity lze v okolí Hradu Karlštejn podniknout?
Odpověď: Okolí Hradu Karlštejn nabízí mnoho příležitostí k aktivnímu odpočinku, jako je turistika, cyklistika, pěší túry a výlety do okolní přírody. V blízkosti se také nachází několik restaurací a prodejen suvenýrů, které stojí za návštěvu.


Dovolená Česko Hrad Karlštejn


V Česku se nachází mnoho krásných a historicky významných míst, která stojí za to navštívit. Jedním z nich je Hrad Karlštejn, který se nachází nedaleko Prahy. Tato středověká pevnost, kterou nechal postavit Karel IV. v 14. století, je jedním z nejznámějších hradů v České republice a oblíbeným turistickým cílem.

Hrad Karlštejn se nachází na vrcholu kopce v malebném prostředí Brdských lesů. Jeho původním účelem bylo chránit korunní klenoty, královské dokumenty a další cennosti. V době své existence se stal symbolem moci a prestiže českých králů. Nachází se zde tři paláce - Velký palác, kde se nachází kaple sv. Kříže, Malý palác, který sloužil jako bydlení pro členy královské rodiny, a Předhradí, kde se nacházely stáje a hospodářské budovy.

Návštěvníci mohou prozkoumat nejen samotný hrad, ale také okolní krásnou přírodu. V okolí se nachází mnoho turistických stezek a cyklotras, které vedou skrz malebné lesy a údolí. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a relaxovat v klidu přírody.

Hrad Karlštejn každoročně navštíví tisíce turistů, a proto je doporučeno si prohlídku předem zarezervovat. Výhledy z hradu jsou nádherné, ať už pohlížíte na zelené kopce Brdských lesů nebo na malebnou krajinu okolního regionu. Samotné prohlídky jsou doprovázeny průvodcem, který vám sdělí zajímavosti o historii hradu, architektuře a životě na hradě.

Pokud se rozhodnete navštívit Hrad Karlštejn, nezapomeňte se obléct vhodně a vybavit se pohodlnou obuví. Vzhledem k tomu, že se jedná o středověkou stavbu, jsou zde některé části, které nejsou snadno přístupné pro lidi s omezenou pohyblivostí. Nicméně hlavní palác je bezbariérově přístupný.

Hrad Karlštejn je více než jen místem historického významu. Je to místo, které vás vtáhne do atmosféry minulých dob a umožní vám prozkoumat památku, která je pevně spojena s českou historií. Ať už jste milovníkem historie, přírody nebo jen hledáte klid a odpočinek na dovolené, návštěva hradu Karlštejn vám může poskytnout všechno to a ještě mnohem víc.


Počasí Česko Hrad Karlštejn


Hrad Karlštejn je jednou z nejvýznamnějších historických památek v České republice. Nachází se asi 30 kilometrů jihozápadně od Prahy a stojí na skalnatém vrchu nad řekou Berounkou. Původně byl postaven jako sídlo českého krále a později sloužil jako hradní vězení. V dnešní době je oblíbeným turistickým místem, které každoročně navštěvuje tisíce návštěvníků ze všech koutů světa.

Když se podíváme na počasí v blízkosti hradu Karlštejn, musíme brát v potaz jeho polohu ve Středočeském kraji. Tento region leží ve vnitrozemí a má mírné kontinentální podnebí. To znamená, že zde jsou výrazné rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími a teploty se mohou pohybovat od velmi chladných v zimě až po horká léta.

V zimě je v okolí hradu Karlštejn obvykle chladno a často se vyskytují období s nízkými teplotami pod nulou. Sníh tu není příliš častý, ale krajina může být pokryta nádhernou vrstvou bílého prášku, zejména na přilehlých horách. Návštěvníci, kteří se vydávají na výlet k hradu v zimním období, by měli být připraveni na chladné počasí a na možnost sněhových srážek.

V letních měsících je v okolí hradu Karlštejn tepleji a sluneční paprsky zahřívají krajinu. Průměrné teploty se pohybují kolem 25°C a mohou dokonce stoupat k 30°C. Je proto důležité mít s sebou dostatek vody a chránit se před slunečním zářením. V letních měsících se obvykle nevyskytují žádné výrazné srážky. Návštěvníci hradu mohou využít slunečného počasí a prozkoumat okolní přírodu, zejména krásné lesy a údolí.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími na Středním Čechy. Teploty jsou mírnější a srážky jsou pravidelnější. Na jaře se příroda probouzí k životu a květiny začínají kvést. Podzim je zase obdobím proměny krajin, kdy se listy na stromech začínají barvit do různých odstínů červené, žluté a oranžové.

Konečně, když se podíváme na dlouhodobé trendy, klimatické změny mohou mít vliv i na počasí u hradu Karlštejn. Globální oteplování a změny srážek mohou přinést více extrémních jevů, jako jsou silné deště nebo dlouhé období sucha. Je důležité sledovat vývoj těchto trendů a přizpůsobit se jim tak, abychom ochránili tuto důležitou historickou památku.

Nicméně, hrad Karlštejn je nezávisle na počasí zajímavým místem k návštěvě. Jeho gotická architektura a historický význam přilákají návštěvníky nezávisle na tom, jaké je venku počasí. Místní klima pouze přidává další rozměr do celkového dojmu z návštěvy tohoto úžasného místa.


Letenka Česko Hrad Karlštejn


Hrad Karlštejn – klenot české historie

Česká republika je známá svými mnoha historickými památkami a každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst je bezpochyby hrad Karlštejn, který se nachází nedaleko Prahy.

Hrad Karlštejn, postavený v 14. století, sloužil jako rezidence českého krále Karla IV., který byl jedním z nejvýznamnějších panovníků českých zemí. Jeho stavba byla realizována za účelem ochrany cenných a svatých předmětů, jako například české korunovační klenoty, relikvie svatého Václava a dalších duchovních pokladů.

Hrad Karlštejn je rozdělen do tří základních částí - Dolního hradu, Horního hradu a Velké věže. Každá z těchto částí nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti. Dolní hrad, ve kterém byly umístěny královské apartmány a zázemí pro služebnictvo, představuje nejstarší část hradu. Horní hrad sloužil jako obytné prostory pro krále a jeho hosty, a ve Velké věži se nacházejí kaple s impozantní výzdobou, kterou tvoří fresky, ikonografie a malby.

Prohlídka hradu Karlštejn je nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníci mají možnost projít se historickými chodbami a síněmi, prohlédnout si krásné gotické fresky a obrazy a vychutnat si atmosféru tohoto magického místa. Výhled z hradních zdí pak přináší dojemný pohled na okolní krajinu, kterou tvoří zelené lesy a malebné vesnice.

Hrad Karlštejn se nachází v blízkosti hlavního města Prahy, což jej činí ideální destinací pro jednodenní výlet. Pro turisty z jiných zemí je nejlepší cestovní možností letenka. Česká republika má vynikající leteckou infrastrukturu a nabízí mnoho přímých spojení do Prahy. Letiště Václava Havla je od hradu Karlštejn vzdáleno přibližně 30 kilometrů, což představuje krátkou a pohodlnou cestu.

Pokud se rozhodnete navštívit Česko a nechat se okouzlit jeho bohatým kulturním dědictvím, nenechte si ujít návštěvu hradu Karlštejn. Bez ohledu na zájem o historii lze na tomto místě zažít jedinečný zážitek a vstoupit na neuvěřitelnou cestu do minulosti. Letenka do Prahy a následná exkurze na hrad Karlštejn jsou zajímavou kombinací pro každého, kdo miluje historii, krásnou architekturu a nezapomenutelné zážitky.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách