Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov, malebné historické město v Jižních Čechách, je oblíbenou turistickou destinací po celý rok. Jeho jedinečná atmosféra a bohaté kulturní dědictví přitahují návštěvníky z celého světa. Ale co je dobré vědět o počasí v tomto regionu?

Český Krumlov leží ve středoevropském podnebném pásu a má typické kontinentální podnebí. To znamená, že zde můžeme očekávat teplá léta a chladné zimy. Jaro a podzim jsou obvykle mírné, ačkoliv mohou být poměrně proměnlivé.

V létě se teploty v Českém Krumlově pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. Občas se ale může dostat i přes 30 °C. Prší především ve formě krátkých, ale silných letních bouřek. Horká léta mohou být doprovázena suchem, což může mít vliv na zemědělství i přírodní život v okolí.

Podzim je období, kdy se příroda v Českém Krumlově mění v nejkrásnější barvy. Teploty klesají na příjemných 10-15 °C a noci mohou být chladné. Občasné deště jsou běžné, ale nejsou tak intenzivní jako v létě.

Zimy v Českém Krumlově jsou typicky studené a sněhové. Teploty klesají pod bod mrazu, zejména v noci, ačkoliv ve dnech může být alespoň několik stupňů nad nulou. Sněhové srážky jsou časté a vytvářejí kouzelnou zimní krajinu. Toto období je pro milovníky zimních sportů, jako je lyžování, ideální.

Jaro je často proměnlivé a počasí se může rychle měnit. Teploty se postupně zvyšují a v dubnu a květnu se obvykle pohybují kolem 15-20 °C. Je to období, kdy se příroda probouzí k životu a květiny začínají kvést.

Při plánování návštěvy Českého Krumlova je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se aktuálním podmínkám. Nezapomeňte si vzít vhodné oblečení, ať už je to ochrana před sluncem v létě, nebo teplé vrstvy na podzim a v zimě.

Každé období má v Českém Krumlově své kouzlo a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. Bez ohledu na počasí si můžete vychutnat bohatou historii, umění a přírodu tohoto malebného města.


Dovolená Česko Český Krumlov


Český Krumlov – malebné městečko v jižních Čechách, které je zároveň zapsáno na seznamu památek UNESCO, je ideálním místem pro letní dovolenou. Pokud jste z Česka, můžete si užít krásy tohoto místa bez nutnosti cestovat do zahraničí.

Vřelé léto je nejlepší dobou pro návštěvu města. Začátkem července můžete zažít zvláštní atmosféru města během Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Festival se koná od roku 1992 a přináší do města mnoho známých umělců a jejich vystoupení.

Procházka po historickém centru města je nezapomenutelný zážitek. Když se procházíte uličkami města, můžete spatřit historické domy s pálenicemi a pivovary. Navštivte také hrad založený ve 13. století, který je nacházející se na kopci nad městem. Hrad je otevřen pro veřejnost, kde můžete vidět krásně zdobené pokoje a věže.

Pokud hledáte aktivní dovolenou, neváhejte a využijte přírodních krás v okolí města. Na řece Vltavě si můžete vypůjčit kánoe nebo jiné vodácké vybavení. Procházka po značených turistických trasách v okolí města je také levnou a zajímavou možností, jak získat nové zážitky s přáteli či rodinou.

Pobyt na dovolené s dětmi v Českém Krumlově? Navštivte Zoomagiu, která se nachází v severní části města. V zoo je možné vidět mnoho druhů zvířat od mnoha zemí světa, takže je to zajímavá návštěva pro malé i velké.

Kam na ubytování? Město nabízí mnoho možností pro ubytování – od malých rodinných hotelů, přes penziony až po luxusní hotely. Pokud hledáte něco tradičního, vyzkoušejte pobyt v jednom z mnoha krásných apartmánů nebo v pensionech, které se nacházejí v historických domech.

Kromě toho, v Českém Krumlově si můžete užít skvělou gastronomii. Restaurace, kavárny a hospody nabízejí skvělá jídla a nápoje. Nejvíce typickým jídlem je "Svíčková na smetaně" nebo "Bramborové knedlíky". Pokud máte rádi sladké, rozhodně ochutnejte tradiční dort "Krumlovský houbový koblih". Je to něco, co rozhodně nepřehlédnete.

Dovolená v Českém Krumlově je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a pohodu v krásné historické atmosféře. Jezděte tam s přáteli, rodinou nebo sám a užijte si krásné léto v srdci jižních Čech.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


Časté otázky a odpovědi týkající se Česka:

1. Jaká je hlavní město České republiky?
Odpověď: Hlavním městem Česka je Praha.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Česku?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Česku patří Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a hrad Karlštejn.

3. Jaké jsou tradiční české jídla?
Odpověď: Mezi tradiční česká jídla patří vepřová pečeně s knedlíky a zelím, svíčková na smetaně, guláš, bramboráky a trdelníky.

4. Jaké jsou nejznámější české pivovary?
Odpověď: Mezi nejznámější české pivovary patří Plzeňský Prazdroj, Budějovický Budvar a Staropramen.

5. Jaké jsou nejznámější české festivaly a události?
Odpověď: Mezi nejznámější české festivaly a události patří Karlovy Vary International Film Festival, Pražské jaro, Colours of Ostrava a Rock for People.

Časté otázky a odpovědi týkající se Českého Krumlova:

1. Kde se nachází Český Krumlov?
Odpověď: Český Krumlov se nachází v jižních Čechách, přibližně 180 km jihozápadně od Prahy.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Českém Krumlově?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Českém Krumlově patří Krumlovský zámek, Zámecká zahrada, Latrán a Maleček.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Českém Krumlově?
Odpověď: V Českém Krumlově je k dispozici široká škála ubytování včetně hotelů, penzionů a privátů.

4. Existují v Českém Krumlově restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Českém Krumlově najdete mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality.

5. Jaká je nejvhodnější doba návštěvy Českého Krumlova?
Odpověď: Český Krumlov můžete navštívit kdykoliv během roku, nejrušnější období je však v letních měsících. Doporučuje se předem zjistit termíny a programy různých festivalů a událostí v městě.


Letenka Česko Český Krumlov


Česko, země bohatá na historii a krásné přírodní scenérie, je domovem mnoha památek a malebných měst. Jedno z těchto kouzelných míst je Český Krumlov, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst v České republice.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Český Krumlov a poznat jeho pevninský půvab, je letecká doprava skvělou možností, jak se dostat do tohoto malebného města. Letenka Česko Český Krumlov vám umožní překonat velkou vzdálenost za krátkou dobu a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto historického místa.

Pokud přiletíte do Prahy, hlavního města Česka, z letiště můžete využít různé dopravní prostředky, aby jste se dostali do Českého Krumlova. Jedna z nejrychlejších a nejpohodlnějších možností je letadlo. Existují pravidelné lety z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze do letiště v Českých Budějovicích, které se nachází ve vzdálenosti jen asi 30 kilometrů od Českého Krumlova.

Po příletu do Českých Budějovic se můžete snadno dostat do Českého Krumlova několika způsoby. Můžete si pronajmout auto a jet po silnici, což vám umožní vidět krásnou českou krajinu nebo se můžete rozhodnout pro veřejnou dopravu. České Budějovice jsou dobře spojeny s Českým Krumlovem vlakem a autobusem. Jízda trvá asi 30 až 45 minut a nabídne vám další možnost obdivovat nádherné prostředí jižních Čech.

Když se dostanete do Českého Krumlova, toto malebné město vás zcela pohltí svým úžasným charakterem. Staré, úzké uličky, malebné domy a historické budovy vás vtáhnou do minulosti. Hlavním centrem je hrad Český Krumlov, který je zapsán na seznamu UNESCO a je největším hradem v České republice. Můžete si prohlédnout jeho impozantní nádvoří, nádhernou zahradu a místní muzeum, kde se dozvíte více o historii tohoto místa.

Kromě hradu stojí za návštěvu i historické centrum města, které je plné kaváren, restaurací, obchodů a uměleckých galerií. Můžete si prohlédnout barokní divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel tohoto druhu na světě. Milovníci přírody mohou zajít do nedalekého Národního parku Šumava, který je ideálním místem pro horskou turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

Letenka Česko Český Krumlov je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit toto okouzlující město a jeho okolí. Bez ohledu na to, zda jste z Česka nebo zahraničí, letadlo vám ušetří čas a nabídne vám příležitost vidět krásu české krajiny z výšky. A jakmile přistanete v Českých Budějovicích, stačí jen hodinová cesta, abyste se ocitli v jednom z nejkrásnějších měst v Česku - v Českém Krumlově.


Ubytování Česko Český Krumlov


Český Krumlov, malé město ležící v jižních Čechách, je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v České republice. Jeho malebné uličky, gotický hrad a středověké náměstí lákají návštěvníky z celého světa. Když se podíváme na možnosti ubytování v tomto kouzelném městě, najdeme zde široký výběr různých druhů a cenových kategorií.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentické středověké prostředí Českého Krumlova, jsou nejlepší volbou ubytovací zařízení v historickém centru města. Zde můžete najít romantické malé hotely, penziony a apartmány, které vám umožní prožít nádherné chvíle přímo ve středu památkové rezervace. Během procházek po úzkých uličkách se můžete cítit jako ve středověké minulosti a návrat do vašeho pohodlného pokoje je jen kousek.

Na druhou stranu, pokud preferujete moderní komfort a vybavení, město nabízí také mnoho moderních hotelů a penzionů mimo historické centrum. Zde si můžete užívat pohodlí moderních pokojů, wellness centra a dalších služeb. Většina těchto ubytovacích zařízení je přístupná pěšky nebo krátkou jízdou autem od středu města, takže máte snadný přístup ke všem atrakcím Českého Krumlova.

Pokud hledáte více nezávislosti a soukromí, můžete zvolit pronájem apartmánu nebo rekreační chaty. Tyto nabízejí plně vybavené kuchyně a vlastní prostory, ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Většina z nich se nachází mimo centrum města, v klidnějších lokalitách, a poskytuje vám pocit soukromí a přírody.

Cena ubytování v Českém Krumlově se pohybuje v širokém spektru. Od luxusních hotelů s vysokou cenou až po příjemné penziony a hostely pro ty s menším rozpočtem. Na vašem výběru záleží, jakou úroveň pohodlí a vybavení si přejete, a také na období, ve kterém se rozhodnete město navštívit. V případě festivalů a hlavní turistické sezóny (obvykle od jara do podzimu) se může cena ubytování zvýšit.

Je však důležité si rezervovat ubytování v Českém Krumlově předem, zvláště pokud plánujete návštěvu v oblíbených termínech. Město je hojně navštěvováno turisty z celého světa a kvalitní ubytování může být rychle vyprodáno.

Český Krumlov je krásné a historické město, které stojí za návštěvu. Ať už se rozhodnete strávit noc v romantickém hotelu v centru města, moderním penzionu mimo centrum nebo si pronajmout apartmán či chatu, jistě najdete ubytování, které splní vaše očekávání. Přijďte a prožijte s námi nezapomenutelný pobyt v jednom z nejhezčích měst České republiky.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách