Počasí Bulharsko Plovdiv


Počasí v Bulharsku, konkrétně ve městě Plovdiv, se v průběhu roku pohybuje v širokém rozmezí teplot a srážek. Město se nachází ve vnitrozemí země a je obklopeno pohořím Rodopy. To ovlivňuje jeho klimatické podmínky.

V létě bývá v Plovdivu poměrně horko. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia. Nejtepleji bývá v červenci a srpnu, kdy mohou teploty dosahovat i přes 35 stupňů Celsia. V těchto měsících je také nejvyššího počtu slunečných dnů, což může přitáhnout turisty na návštěvu města. Bývá však doporučeno si vzít ochranné prostředky proti slunci, protože intenzita slunečního záření může být silná.

Podzim v Plovdivu je obdobím, kdy dochází ke snížení teplot a zvýšení srážek. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 až 20 stupeňů Celsia. Na začátku podzimu se ještě vyskytují teplé dny, ale postupem času začíná přicházet chladnější počasí. Srážek bývá v tomto období více než v létě, a tak se doporučuje vzít si s sebou deštník či pláštěnku.

Zima v Plovdivu je chladná, ale spíše mírná ve srovnání s horskými oblastmi Bulharska. Teploty se obvykle pohybují mezi -5 a 10 stupni Celsia. Mrazivé dny jsou spíše vzácností, ale občas se mohou vyskytnout. Sněhové srážky jsou také vzácnější, ale občas se může objevit sněhová pokrývka. Zimní oblečení, jako jsou teplé bundy, šály a čepice, jsou vhodné pro pobyt venku.

Jaro je v Plovdivu obdobím, kdy se začíná projevovat první teplejší počasí. Teploty stoupají, a tak se dá očekávat průměrná teplota kolem 10 až 20 stupňů Celsia. Množství srážek se zvyšuje, ale od dubna se začíná projevovat i více slunečných dnů. Květen je nejdeštivějším měsícem jara, což je důležité mít na paměti při plánování výletů.

Celkově lze říci, že počasí v Plovdivu je charakteristické horkým létem a mírně chladnějšími zimami. Srážky se vyskytují celoročně, ale nejčastěji v podzimních a jarních měsících. Plovdiv je krásné město s bohatou historií a klimatické podmínky by neměly být překážkou k návštěvě tohoto zajímavého místa.


Dovolená Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je nádhernou zemí ležící na východě Balkánského poloostrova, která nabízí mnoho krás, historických památek a malebné přírody. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější města v této zemi patří Plovdiv, který slouží jako hlavní turistická atrakce Bulharska. Plovdiv je druhé největší město v Bulharsku a má bohatou historii, která sahá až do antického Říma.

Jednou z největších atrakcí Plovdivu je jeho historické centrum, které je chráněno jako národní kulturní památka. Malebné uličky v centru města vás zavedou do minulosti a umožní vám procházet se kolem starověkých římských ruin a středověkých památek. Mezi nejznámější památky v centru Plovdivu patří antický římský amfiteátr, který je pravidelně využíván pro kulturní akce a festivaly. Plovdivská stará čtvrť je plná krásných obchodů, kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni a nákupy.

Další zajímavou atrakcí v Plovdivu je Kapana, což je jedna z nejstarších čtvrtí města. Kapana je známá svými úzkými uličkami, lemovanými malými obchůdky a kavárnami. Toto místo je ideální pro procházky a objevování místního umění a řemesel. Každý rok se zde koná také mezinárodní festival umění, který přitahuje umělce z celého světa.

Plovdiv je také městem bohatým na kulturní akce a festivaly. Patří sem například Mezinárodní festival piva, který se koná každý rok v červnu a přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Plovdiv také slouží jako Evropské hlavní město kultury pro rok 2019, což znamená, že bude hostit mnoho kulturních akcí, výstav a festivalů.

Navíc, Plovdiv má také výhodnou polohu, která umožňuje snadný přístup k dalším turistickým atrakcím v Bulharsku. Například můžete si udělat výlet do nedalekého horského střediska Pamporovo, které je ideální pro lyžování v zimě. Nebo se můžete vydat do krásného města Veliko Tarnovo, které je známé svými středověkými hradbami a historickým centrem.

Bulharsko, a zejména Plovdiv, je skvělou volbou pro dovolenou pro ty, kteří hledají kombinaci historických památek, kulturních zážitků a přírodní krásy. Mimo jiné je Bulharsko také cenově dostupnou destinací, která nabízí skvělé služby a pohostinství. Takže, pokud se chystáte na dovolenou, nezapomeňte zařadit Plovdiv na svůj seznam a zažijte skvělou dovolenou plnou nových zážitků.


Letenka Bulharsko Plovdiv


Pokud hledáte zajímavé a cenově dostupné cestovní destinace, určitě vás zaujme Bulharsko a jeho druhé největší město Plovdiv. Letenka do Bulharska je snadno dostupná z mnoha evropských měst a Plovdiv nabízí návštěvníkům zajímavé památky, bohatou historii a krásnou přírodu.

Plovdiv je jedno z nejstarších měst v Evropě, jehož kořeny sahají až do starověku. Pro svou stavební a kulturní hodnotu bylo město zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho zvláštností jsou tři vrstvy historických období, které si návštěvníci mohou prohlédnout na Procházkové cestě historií. Návštěvníci města mohou navštívit například antické divadlo, které se nachází na skalním podloží, nebo návštěvníci mohou navštívit historické centrum města, které je plné malebných uliček a nádherných budov.

Kromě kulturních akcí a historických památek město nabízí také zajímavou přírodu. Plovdiv se nachází na okraji Rilských hor a návštěvníci mohou využít turistické trasy k výstupům na hory nebo si prohlédnout krásné vodopády. Většina z těchto turistických míst je snadno dostupná pro menší rodiny i pro jednotlivce.

Bulharsko je navíc proslulé svými levnými cenami a návštěvníci mohou využít mnoho levných ubytování a restaurací. Město Plovdiv nabízí mnoho možností levného ubytování v příjemných hotelích nebo v menších penzionech a apartmánech v centru města nebo v jeho blízkosti.

Cena letenky do Plovdivu se samozřejmě může lišit v závislosti na městě, z něhož cestujete, ale často se dá najít za zajímavou cenu. Díky levnému ubytování, cenově dostupným restauracím a zdarma přístupu k mnoha kulturním akcím a památkám, je Plovdiv skvělé místo pro levnou, ale stále zajímavou dovolenou.

Takže pokud hledáte nové a zajímavé místo pro vaši další dovolenou, nebo jste jen zvědaví na krásy Bulharska a jeho druhého největšího města Plovdiv, určitě neváhejte a vydejte se po stopách historie a krás této balkánské země.


Ubytování Bulharsko Plovdiv


Bulharsko je jednou z oblíbených turistických destinací východního Balkánu a nabízí různorodé možnosti ubytování pro každého cestovatele. Jedno z nejzajímavějších měst v Bulharsku je Plovdiv, které se pyšní bohatým kulturním dědictvím a malebnou atmosférou. Pokud plánujete návštěvu tohoto fascinujícího města, je důležité zvolit si vhodné ubytování, které vám poskytne pohodlný pobyt.

Plovdiv nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočty. Od luxusních hotelů a boutique hotelů až po rodinné hotely, hostely a apartmány - vše je zde dostupné.

Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat ze široké nabídky pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v historickém centru města. Tyto hotely nabízejí skvělé vybavení, jako jsou wellnes centra, bazény a vynikající restaurace. Ubytování v luxusním hotelu vám zajistí nejen komfortní pokoj, ale také výhodnou polohu, která umožní snadný přístup k hlavním atrakcím Plovdivu.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde mnoho možností ubytování za přijatelné ceny. Rodinné hotely nabízejí čisté a pohodlné pokoje s jednoduchým vybavením, které vám zaručí příjemný pobyt. Mnoho z těchto hotelů je situováno v blízkosti centra nebo ve strategických oblastech s dobrým spojením s ostatními částmi města.

Hostely jsou další populární možností ubytování v Plovdivu pro ty, kteří chtějí zažít přátelskou atmosféru a poznat další cestovatele. Hostely nabízejí sdílené pokoje s prostory jako jsou společné kuchyně a obývací pokoje, což je skvělá příležitost k setkávání s dalšími lidmi a výměně cestovatelských zkušeností.

Pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují větší nezávislost a soukromí, jsou dostupné i apartmány. Tyto apartmány jsou plně vybavené a často nabízejí oddělené ložnice, kuchyň, obývací pokoj a koupelnu. Mnoho apartmánových komplexů také disponuje bazénem a dětským hřištěm.

Vzhledem k rostoucímu zájmu o turismus v Plovdivu se doporučuje rezervovat ubytování v předstihu, zejména během letních měsíců a na víkendy, kdy může být poptávka vysoká.

Plovdiv je skvělou destinací pro všechny typy cestovatelů a nabízí širokou škálu ubytovacích možností. Ať už upřednostňujete luxusní hotel, rodinný hotel, hostel nebo apartmán, budete mít jistě možnost najít ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu. Plovdiv je fascinujícím městem, které stojí za návštěvu a správné ubytování vám zajistí příjemný a pohodlný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Plovdiv


Dotazy a odpovědi ohledně Bulharska (konkrétně města Plovdiv) mohou být různé, ale zde je několik často kladených otázek a odpovědí na ně:

Q: Jak se dostanu do Plovdivu?
A: Do Plovdivu se můžete dostat letadlem, vlakem nebo autobusem. Letiště Plovdiv je asi 15 km od centra města a nabízí pravidelné lety do několika evropských destinací. Vlaky a autobusy spojují Plovdiv s většinou větších bulharských měst.

Q: Co je nejlepší čas na návštěvu Plovdivu?
A: Nejlepší čas na návštěvu Plovdivu je obvykle na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy je počasí příjemné a město je méně přeplněné turisty. V létě mohou být teploty velmi vysoké.

Q: Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Plovdivu?
A: Mezi hlavní turistické atrakce v Plovdivu patří historický starý městský okruh s krásnými obnovovanými renesančními domy, Ruiny antického divadla, Ethnografické muzeum, Kaple Svatému Konstantinu a Eleně, Mešita Džumaya a Maritsa River Promenade.

Q: Kde se dá ubytovat v Plovdivu?
A: V Plovdivu je k dispozici mnoho hotelů, penzionů, apartmánů a Airbnb nabídek. Nejlepší místo k ubytování je v blízkosti historického centra, kde se nacházejí hlavní turistické atrakce.

Q: Jaké jsou typické pokrmy v bulharské kuchyni?
A: V bulharské kuchyni se často podávají pokrmy jako banicka (listové těsto plněné sýrem), kebabche (grilované rulky z mletého masa), shopska salát (rajčata, paprika, okurka a sýr), musaka (vrstvený výpeček z brambor, masa a sýra) a tarator (chladná okurková polévka).

Q: Hodí se bulharský lev nebo eura do Plovdivu?
A: Oficiální měnou v Bulharsku je bulharský lev (BGN). Ačkoli je možné někde platit eurem, většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá pouze leva. Doporučuje se směnit peníze předem v místní měně.

Doufám, že vám tyto dotazy a odpovědi pomohly.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách