Nejčastější dotazy a odpovědi Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


1. Jaké jsou otevírací hodiny Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque v Bruneji?

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je otevřena každý den od 8:00 do 18:00 hodin. Během svátků a významných událostí mohou být otevírací hodiny rozšířeny.

2. Kolik stojí vstupenka do Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Vstup do Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je zdarma.

3. Jaká je dress code pro návštěvu Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Návštěvníci musí být slušně oblečeni a pokrytí ramena a kolen. Pro ženy je vhodné nosit šátek na hlavě.

4. Je nutné si přinést vlastní šátek nebo jsou zde k dispozici?

Turisté mohou si šátek zakoupit v obchodě, který se nachází u vstupu do mešity.

5. Lze fotit nebo natáčet v Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Fotografování a natáčení jsou obecně povoleny, avšak záleží na zdvořilosti a ohleduplnosti návštěvníka a platí se zde zákony související s náboženskými věcmi.

6. Existuje zde průvodcovská služba?

Ano, v mešitě jsou k dispozici průvodci, kteří poskytují informace o historii a kultuře Bruneje. Je vhodné však si průvodce rezervovat předem.

7. Jak se dostat do Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque?

Mešita se nachází v centru města Bandar Seri Begawan a lze ji snadno dostat pěšky nebo taksíkem. Parkování je k dispozici v blízkosti mešity.


Dovolená Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej je malý stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Má bohatou historii, kulturní dědictví a výjimečnou architekturu. Jednou z největších atrakcí pro turisty je Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, která se nachází v hlavním městě Bandar Seri Begawan. Tato mešita je nejen náboženskou a kulturní památkou, ale také se stala symbolem země.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je pojmenována po devátém sultánovi Brunejského sultanátu, který byl významnou postavou ve své době. Byla postavena na jeho počest a jako důkaz hlubokého úcty k jeho vládnoucímu stylu. Mešita byla dokončena v roce 1958 a představuje jednu z nejkrásnějších dominujících staveb v Bruneji.

Budova mešity se nachází na malém umělém ostrově, který je spojený se zbytkem města elegantním mostem. Vzhledem k tomu, že ostrov je obklopen řekou a jezery, je vytvořena téměř iluzorní atmosféra, která okouzluje turisty. Mešita je přístupná jak muslimům, tak i ne-muslimům a stala se jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v zemi.

Celý komplex mešity je bohatě zdoben drahými kameny, zlatem a mramorem. Stavba je ukázkou arabské architektury smíchané s místními prvky. Dominantou mešity je mosazná kopule, která je pokrytá zlatými listy, doslova zářící za slunečního svitu. Je považována za jednu z nejkrásnějších kopulí na světě a její reflexe v jezeru pod ní poskytuje úžasný zážitek.

Věže mešity jsou vytvořeny tak, aby co nejlépe odváděly teplo a umožňovaly proudění vzduchu. Jsou vysoké 52 metrů a jsou vyrobeny ze sladkovodního kamene. Z věže se jeví panoramatický výhled na celé město, který stojí za to. V mešitě se nachází také malé muzeum, které představuje historii islámu v Bruneji a obsahuje mnoho artefaktů.

Pokud se rozhodnete navštívit Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, měli byste si předem ověřit časy modliteb, aby vám neuniklo budování rituálních modliteb. Před vstupem do mešity je také nutné dodržovat přísný oděvní kód, což zahrnuje dlouhé kalhoty nebo sukně a zakrytí ramen.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je výjimečným svatým místem, které si zaslouží návštěvu, ať už jste muslim, nebo ne. Je to nejen důkaz Brunejského náboženského a kulturního bohatství, ale také ukazuje nádhernou architekturu a dokonalou směs tradice a modernity. Navštívit tuto mešitu bude jedinečným zážitkem, který vám přinese hluboké pochopení brunejské kultury a historie.


Letenka Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunajská mešita Sultan Omar Ali Saifuddin je ikonickou stavbou ve městě Bandar Seri Begawan, hlavním městě Sultonátu Brunej. Tato nádherná mešita je jednou z nejvýznamnějších památek v zemi a je považována za jednu z nejkrásnějších mešit na světě.

Mešita, pojmenovaná po 28. sultánovi Bruneje, Sultánovi Omarovi Ali Saifuddinovi III., byla postavena v roce 1958 a slouží jako hlavní modlitební centrum v zemi. Její výstavba trvala pět let a zapojili se do ní jak brunejský, tak i italský a britský architekt. Výsledkem je dokonalá kombinace islámské a malajské architektury, která tvoří ohromující pohled na budovu.

Mešita Sultan Omar Ali Saifuddin je postavena na umělém jezeře nazývaném Lagunou, která zajišťuje pohled na budovu ze všech stran. Je přístupná po malém mostě, který představuje symbolický přechod k posvátnému místu modlitby. Úžasná stavba zdobí množství zlatých kopulí, kupolí a minaretů, které se lesknou na slunci a tvoří nádherný kontrast k tyrkysově modrému oblohu.

Vnitřek mešity je stejně ohromující jako vnějšek. Je laděn v bílém mramoru a zdoben zlatými detaily. Hlavní modlitební sál má kapacitu až 3 000 lidí a je vybaven vzácnými koberci, které se táhnou podél celého podlahy. V blízkosti sálu se nachází speciální galerie, která obsahuje repliky Koránu a další náboženské artefakty.

Kromě své funkce jako modlitební místo nabízí mešita Sultan Omar Ali Saifuddin také návštěvníkům jedinečný pohled na město Bandar Seri Begawan. Z nejvyššího minaretu lze spatřit celý rozsah tohoto malebného města, včetně krásné promenády s palmami, budov vlády a historických budov. Jedná se o vynikající místo pro fotografování a krátký únik do klidného prostředí.

Navštěva mešity Sultan Omar Ali Saifuddin je nezapomenutelný zážitek, který přenese návštěvníky do světa islámu a brunejské kultury. Bez ohledu na náboženské přesvědčení je tato stavba jedinečným uměleckým dílem a architektonickým skvostem, který je třeba vidět na vlastní oči. Pokud zvažujete cestování do Bruneje, mešita Sultan Omar Ali Saifuddin by měla být na vrcholu vašeho seznamu míst, která chcete navštívit.


Počasí Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je jedna z nejvýznamnějších a nejkrásnějších mešit v jihovýchodní Asii. Nachází se v hlavním městě Bruneje, Bandar Seri Begawan, a slouží jako centrum náboženského života muslimských věřících v této oblasti.

Mešita je pojmenována po sultánovi Omara Alim Saifuddinovi III., který byl jedním z nejvýznamnějších vůdců Bruneje v 20. století. Byla dokončena v roce 1958 a její kostel je postaven na umělém jezeře, což dodává stavbě i okolí velmi exotický vzhled.

Pokud se vydáte na návštěvu Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque, můžete očekávat mírně tropické počasí. Většinou se zde setkáte s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Nejlepší čas pro návštěvu mešity a Bruneje celkově je mezi listopadem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a období dešťů končí. V období letních měsíců, tedy od června do října, se může objevit silné dešťové období a příležitostně se objeví i silné tropické bouře.

Při návštěvě mešity je důležité dodržovat zdejší pravidla, na které jsou návštěvníci upozorněni ještě před vstupem do areálu. Pokud si plánujete navštívit mešitu v souvislosti s konáním modliteb, budete potřebovat vhodné oblečení, kterém bude například šátek na hlavě pro ženy či zakrytí ramen a noh pro muže i ženy. Budete také muset vyndat boty a mít na sobě ponožky před vstupem na proslulé mramorové podlahy, které jsou velmi kluzké.

Celkově se jedná o velmi krásné a úchvatné místo, které je třeba navštívit při cestování v jihovýchodní Asii. Při dodržování místních zvyklostí můžete plně vychutnat krásy Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque a poznat více o životě muslimských věřících v této oblasti.


Ubytování Brunej Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque


Brunej, malý suverénní stát na severním pobřeží ostrova Borneo v jihovýchodní Asii, je domovem jedné z nejkrásnějších mešit na světě – Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque. Toto majestátní náboženské místo je jedním z hlavních turistických atrakcí v zemi a silným symboly islámské víry.

Mešita byla postavena v letech 1954 až 1958 a je pojmenována po sultánovi Omarovi Ali Saifuddinovi III., který byl devátým sultánem a prvním premiérem Bruneje. Jeho visionářský návrh mešity byl inspirován architekturou indického Mogulského impéria, která kombinuje místní tradice s moderními prvky.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je vybudována na umělém ostrově v řece Brunei a je obklopena krásnou tropickou vegetací. Její charakteristická zlatá kopule a minaret dosahují výšky 52 metrů, čímž dominují panoramatu města Bandar Seri Begawan, hlavního města Bruneje. V noci se mešita promění v nádherný zářící objekt díky tisícům světel, která osvětlují její fasádu.

V interiéru mešity je bohatě zdobená, s mimořádně detailními kachličkami, které vytvářejí působivé vzory geometrických tvarů a arabesek. Nejvýraznější je hlavní modlitební sál, který je vyzdoben květinovými motivy a kávovou barvou, což vytváří klidnou a meditativní atmosféru.

Kaligrafie s islámskými verši z koránu zdobí stěny modlitebního sálu, ať už v arabském nebo malajském jazyce. Modlitební sál je opatřen pohodlnými modlitebními koberci pro věřící a nabízí místa pro až 3000 lidí, což z něj činí jednu z největších mešit v jihovýchodní Asii.

Přestože je mešita primárně náboženským zařízením, je otevřená i pro turisty, kteří se zajímají o islámské umění a architekturu. Každý rok navštíví Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque tisíce turistů, kteří si přijdou prohlédnout její architektonickou krásu a vyfotit si památeční fotografie.

Na návštěvu mešity je třeba se připravit, aby byla respektována místní kultura a tradice. Návštěvníci musí nosit vhodné, zahalující oblečení a před vstupem obout pantofle nebo jezdit naboso, aby ochránili svatou půdu.

Sultan Omar Ali Saifuddin Mosque je skutečně jedinečným místem, které zaujme nejen věřící, ale i milovníky architektury. Je to důležitý symbol islámu v Bruneji a významné místo, které návštěvníkům poskytuje nezapomenutelný zážitek.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách