Letenka Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande, nacházející se na jihovýchodním pobřeží Brazílie, je neuvěřitelně krásný a nedotčený ostrov, který je jednou z nejvíce ceněných destinací v Jižní Americe. S bohatou přírodou, úchvatnými plážemi a přátelskou atmosférou nabízí Ilha Grande perfektní únik z každodenního shonu a stresu.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Ilha Grande, je letecky. Letenky do Brazílie jsou v dnešní době čím dál tím dostupnější, díky čemuž se tento rajský ostrov stal oblíbenou destinací mezi cestovateli z celého světa. Fly do Brazílie a ocitni se v bakardiádě bílých pláží, třpytivého moře a bujných deštných pralesů!

Po příletu na letiště v Rio de Janeiru nebo São Paulu budeš muset pokračovat cestou na Ilha Grande, která se nachází v blízkosti města Angra dos Reis. Nejbližší letiště je Tom Jobim International Airport v Rio de Janeiru. Zde můžeš najít spoje přímo na letiště v Angra dos Reis nebo se můžeš rozhodnout pro cestu autobusem nebo taxíkem k hlavnímu přístavu města.

Po příjezdu do Angra dos Reis můžeš nastoupit na trajekt, který tě přepraví na Ilha Grande. Plavba na trajektu trvá přibližně 1,5 hodiny a budeš mít možnost si užít úchvatný výhled na okolní souostroví a azurové moře.

Jakmile dorazíš na Ilha Grande, tě čeká nekonečná řada přírodních krás. Ostrov je pokrytý bujnými deštnými pralesy a je obklopen křišťálově čistými vodami, které nabízejí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Pláže na ostrově jsou velmi různorodé, od malých zátok se zlatým pískem po útesy, které nabízejí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Kromě své přírodní krásy nabízí Ilha Grande také mnoho možností pro aktivity na pevnině. Můžeš se vydat na trek po označených stezkách a objevovat nepopsané kousky ostrova, nebo si zaplout do jednoho z městeček a ochutnat místní kuchyni. Největší sídlo na ostrově, Vila do Abraão, nabízí řadu restaurací, barů a obchodů se suvenýry, které tě rozhodně nenechají na pochybách, že jsi na ostrově plném života a kultury.

Ilha Grande je skutečně rájem na Zemi, který stojí za to navštívit. Letenka do Brazílie a následné putování na tento nádherný ostrov je návrat do přírody a možnost prozkoumat jedinečné krásy Jižní Ameriky.


Počasí Brazílie Ilha Grande


Většina návštěvníků Brazílie nejprve zvažuje města jako Rio de Janeiro nebo São Paulo, ale v těsné blízkosti Rio de Janeiro najdete i odlehlý ostrov Ilha Grande. Tento turisticky nepřeplněný ostrov nabízí fascinující přírodu, bílé písečné pláže, kristalově čisté vody a vodopády.

Když dorazíte na ostrov, budete vítáni teplým počasím, typickým pro tropické oblasti. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje kolem 26 stupňů Celsia, ale může fluctuovat až o 5 stupňů. Nejbližší město, Angra dos Reis, má klimu podobnou ostrovu, ale díky silnějšímu větru je počasí na Ilha Grande mírně teplejší a vlhčí.

Nejlepší období pro návštěvu ostrova je v zimě od května do srpna. Během této doby budete mít největší šanci na slunečné dny a méně deštivé počasí. V období od září do listopadu se na ostrově vyskytuje více deště, ale počasí je stále pohodlné na procházky po pláži.

V létě na ostrově může být hodně vlhko a horko. Od prosince do února se průměrná teplota zvyšuje na 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu dosahuje až 80 %. Toto období je vhodné pro ty, kteří hledají adrenalinové zážitky a sporty na vodě, jako je surfování, potápění a windsurfing.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu se na ostrově může vyskytnout i bouřka. Ty se obvykle vyskytují v odpoledních hodinách a trvají pouze krátkou dobu. Vy si ale musíte být vědomi toho, že bouřka může způsobit zrušení plaveb a výletech po ostrově.

Na Ilha Grande se vyskytuje mnoho druhů hmyzu, které mohou být pro návštěvníky obtížné. Proto je důležité používat repelenty a chránit se před hmyzem. Vlhkost a mírné teploty vytváří také ideální podmínky pro vznik plísní, proto se doporučuje přinést si dovolenou na Ilha Grande správnou obuv a oblečení.

Celkově lze ale říci, že počasí na ostrově je příjemné po celý rok s několika výjimkami. Ilha Grande je krásné místo, které stojí za návštěvu a kde se můžete krásně odreagovat a užít si atmosféru Brazílie. Pokud ale chcete především slunečné počasí, je lepší navštívit ostrov v zimním období.


Dovolená Brazílie Ilha Grande


Brazílie je známá svými krásnými plážemi, živou kulturou a bohatstvím přírodního dědictví. A mezi jednu z nejkrásnějších destinací v zemi se řadí ostrov Ilha Grande, který slibuje dovolenou snů.

Ilha Grande se nachází na pobřeží státu Rio de Janeiro a je jedním z největších ostrovů v tomto regionu. S více než 100 plážemi, nepřetíženou turistickou infrastrukturou a krásnou tropickou vegetací je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu velkoměsta a prožít dovolenou v klidné a nedotčené přírodě.

Ostrov nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Milovníci přírody si zde mohou užít pěší turistiku po některých z mnoha turistických stezek, které se vine přes hustou džungli a odhalují nádherné výhledy na laguny, vodopády a nedotčené pláže. Mezi nejznámějšími takovými trasami je stezka Pico do Papagaio, která vede na nejvyšší bod ostrova a nabízí panoramatický výhled.

Milovníci vodních sportů a potápění zde také najdou svůj ráj. Ostrov obklopený korálovými útesy nabízí sádrování a potápění v křišťálově čistých vodách oceánu, které jsou domovem mnoha druhů barevných ryb a dalších mořských živočichů.

A když nastane čas odpočinku a relaxace, návštěvníci mohou zůstat ve stylu v jednom z luxusních hotelů nebo rezortů na ostrově. Ilha Grande nabízí ubytování pro každého, od malých pohodlných pensionů po exkluzivní plážové resorty. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování preferujete, budete mít jistotu, že se probudíte do neuvěřitelně krásného prostředí a budete mít přístup k nádherným plážím jen pár kroků od vašeho pokoje.

Navštívit Ilha Grande je jednoznačně zážitek života. Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě jen hledáte klid a relaxaci, ostrov vám nabídne vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou. Takže pokud plánujete svou příští dovolenou v Brazílii, rozhodně zařaďte Ilha Grande na vrchol svého seznamu a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilha Grande


Níže jsou uvedeny nejčastější dotazy a odpovědi týkající se brazilského ostrova Ilha Grande:

1. Jak se dostat na ostrov Ilha Grande?
Abychom se dostali na Ilha Grande, musíme se nejprve dostat do města Angra dos Reis v Brazílii. Z Angra dos Reis pak musíme vzít trajekt nebo motorovou loď, která nás doveze přímo na ostrov.

2. Kde se ubytovat na Ilha Grande?
Ilha Grande nabízí různé možnosti ubytování, jako jsou hotely, penziony, plážové chaty a kempy. Nejpopulárnějšími lokalitami pro ubytování jsou Vila do Abraão, která je největším městem na ostrově, a Lopes Mendes, plážová oblast s kempy.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Ilha Grande?
Na Ilha Grande najdeme mnoho atrakcí, jako jsou nádherné pláže, jako je Lopes Mendes a Praia do Aventureiro. Dalšími atrakcemi jsou turistické trasy vedoucí přes ostrov, historická vesnice Dois Rios a pěší výlety k vodopádům.

4. Jaké aktivity je možné na Ilha Grande podniknout?
Na Ilha Grande můžeme podniknout různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, turistika po džungli, plavání, rybaření a kajak. Ostrov je také oblíbeným místem pro surfování a pozorování mořských želv.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilha Grande?
Ilha Grande má spoustu krásných pláží. Mezi nejlepší patří Lopes Mendes, Praia do Aventureiro, Praia de Palmas, Praia de Dois Rios a Praia de Lagoa Azul.

6. Můžeme na Ilha Grande najít restaurace a obchody?
Ano, Ilha Grande má v městě Vila do Abraão několik restaurací, kaváren a obchodů, kde si můžeme koupit potraviny a další základní potřeby. Mimo vesnice jsou možnosti omezenější.

7. Jak je nejlepší se pohybovat po ostrově?
Na ostrově se nemůžeme pohybovat automobilem. Nejlepším způsobem prozkoumávání Ilha Grande je pěšky nebo na lodi. Na některé pláže se také dostaneme s pomocí kajaku nebo vodního taxi.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ilha Grande?
Ilha Grande má tropické klima a teplé počasí po většinu roku. Nejlepší doba na návštěvu ostrova je od prosince do března, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Mimo tuto dobu může být více deště a nižší teploty.

9. Jsou na Ilha Grande bezpečnostní obavy?
Ilha Grande je obecně bezpečným místem, ale jako všude jinde, je důležité být opatrný a mít na paměti základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se například neopouštět cennosti nebo hodnotné předměty nedohlédnuté na pláži.

Doufám, že tyto odpovědi ti budou užitečné při plánování návštěvy Ilha Grande!


Ubytování Brazílie Ilha Grande


Ilha Grande, což znamená Velký ostrov, je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Brazílii. Nachází se na pobřeží Ria de Janeira a je obklopena tyrkysovými vodami Atlantského oceánu. Ostrov je známý svou dramatickou krajinou, pralesy, úchvatnými plážemi a pestrou faunou a flórou.

Jednou z největších atrakcí na Ilha Grande je možnost se zde ubytovat. Ostrov nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby a preference každého návštěvníka. Od luxusních resortů až po jednoduché a cenově dostupné hostely, na ostrově je dostatek možností.

Luxusní hotely a resorty na Ilha Grande jsou perfektní pro ty, kdo hledají zcela pohodlný a elegantní pobyt. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, vysoký standard ubytování a často mají vlastní soukromé pláže. Můžete si užívat wellness centra, venkovní bazény s výhledem na moře a restaurace nabízející nejlepší brazilskou kuchyni.

Pro ty, kdo hledají více dobrodružný pobyt, je ideálním řešením ubytování v kempech na ostrově. Kempy nabízí jedinečnou možnost strávit noc uprostřed přírody a prozkoumávat okolní krajinu. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, což vám umožňuje probudit se s výhledem na oceán a zažít nezapomenutelné západy slunce. Kempy mají obvykle základní vybavení jako sprchy, toalety a kuchyňské zázemí, což je ideální pro dobrodružné turisty.

Pokud hledáte levnější a relaxační možnost, množství hostelu na ostrově vám splní vaše přání. Hostely na Ilha Grande jsou čisté, přátelské a cenově dostupné. Poskytují pohodlné postele, společné prostory pro setkávání s ostatními cestovateli a často mají vlastní restaurace nebo bar. Mnoho hostelu také nabízí výlety po ostrově a možnost zapojit se do různých aktivit jako potápění nebo půjčování surfových prken.

Ilha Grande je také domovem několika malých penzionů a venkovských domů. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro ty, kteří hledají klidnější a intimnější pobyt. Máte tu příležitost zažít autentickou brazílskou pohostinnost a mít možnost poznat místní životní styl.

Ať už si vyberete jakoukoli formu ubytování na Ilha Grande, nezapomeňte využít možnosti objevovat úžasnou přírodu ostrova. Procházejte se po krásných plážích, vysokých horách a hustých pralesech. Dýchejte čerstvý vzduch, koupání v oceánu a užívejte si nádherné scenérie, které tento ostrov nabízí.

Ilha Grande je pro tisíce turistů po celém světě oblíbenou destinací a to především díky svému jedinečnému ubytování. Během svého pobytu na tomto ostrově zažijete nezapomenutelnou dovolenou plnou přírody, dobrodružství a relaxace. Nejenže si odpočinete od městského života, ale také získáte nezapomenutelné zážitky, které si budete pamatovat po celý život.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách