Letenka Botswana Moremi Gorge


Botswana je pro mnoho lidí místem snů a jedním z důvodů, proč sem cestovat, je návštěva národních parků a přírodních památek. Jednou z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených oblastí v Botswaně je Moremi Gorge, který leží na jihu země podél horního toku řeky Okavango.

Moremi Gorge je úchvatná krajina z kamenů a skal, hlubokých údolí a prudkých srázů, které vytváří neuvěřitelné scenérie. Kromě krásných přírodních útvarů je zde také neuvěřitelná divoká zvěř, která žije v oblasti. V oblasti Moremi Gorge lze pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou šavlozubí lvi, krokodýli, hroši, sloni, buvoli, zebry, antilopy a mnoho dalších. Díky ostrovnímu charakteru oblasti lze zde spatřit mnoho druhů ptáků a rovněž zde můžete spatřit i mnoho druhů ryb.

Moremi Gorge je ideálním místem pro milovníky přírody, pro rodiny, páry nebo jednotlivce. V oblasti lze najít také krásné mokřadní oblasti, kde se nacházejí vodní rostliny, ryby a různé druhy živočichů.

Při návštěvě Moremi Gorge se doporučuje se cestovat po vlastních silách a mít s sebou veškeré potřebné zásoby a vybavení. Cestou do oblasti Moremi Gorge se doporučuje návštěva některých dalších zajímavých a nezapomenutelných přírodních památek, jako třeba slavného parku Chobe, který je známý pro své velké populace slonů a levharta, nebo deltu řeky Okavango, kde se můžete v klidu plavit na místních kanoe po okolních mokřadech a vodních cestách.

Pro cestovatele, kteří si přejí navštívit Moremi Gorge, je zde mnoho možností, jak sem cestovat. Zde by mohla být zmíněna levná letenka do Botswany, která vás doveze až na letiště v městě Maun, vzdáleného několik desítek kilometrů od Moremi Gorge. Z Maunu si můžete vypůjčit auto a odjet do Moremi Gorge po silnici, nebo se můžete rozhodnout pro drsnější, ale nezapomenutelný zážitek v podobě safari vozu, který vás doveze až do míst, kde se můžete setkat se zvěří a přírodou na vlastní kůži.

Ať už se rozhodnete, jakým způsobem sem přijedete, oblast Moremi Gorge vám nabídne nezapomenutelné zážitky a krásné scenerie, které si budete pamatovat po celý život.


Ubytování Botswana Moremi Gorge


Botswana je země, která je známa svým divokým životem a úchvatnými přírodními scenériemi. Jednou z nejtraktivnějších lokalit, které byste měli určitě navštívit, je Moremi Gorge. Když se plánujete pobyt v této oblasti, musíte se rozhodnout, jaký typ ubytování zvolíte, aby vám poskytl pohodlí a zároveň kousek přírody.

Moremi Gorge nabízí různé možnosti ubytování pro turisty různých preferencí a rozpočtů. Pokud hledáte luxusní zážitek na konci vaší cesty, můžete si vybrat mezi různými lodžemi s elegantním designem interiéru a venkovními terasami s úchvatným výhledem na okolní krajinu. Tyto lodže nabízejí nejen pohodlné ubytování, ale i bohatý program plný safari, kulturních a zábavních akcí, které vám přinesou nádherné zážitky.

Pokud hledáte více klasickou a cenově dostupnou alternativu, můžete se ubytovat v kempech, které poskytují bazény, moderní sociální zařízení a hlavně pohodlné postele. Tyto kempy vám nabídnou ideální základnu pro zkoumání neuvěřitelné fauny a flóry v Moremi Gorge.

Další možností je ubytování v tradičních afrických chatrčích, které jsou postaveny ve stylu místních domů a umožňují vám pocítit atmosféru domova v divočině. Tyto chatrče vás zavedou blíže k místním kulturám a zajistí, že vaše cesta bude nezapomenutelným zážitkem.

Bez ohledu na volbu ubytování, Moremi Gorge vám nabídne příležitost prozkoumat fantastickou přírodu Botswany a vychutnat si nezapomenutelnou dovolenou. Ať už chcete trávit svůj čas s rodinou nebo si dopřát romantický pobyt v divočině, tato oblast vám zajistí ideální prostředí pro váš vysněný odpočinek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Moremi Gorge


Zde jsou některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Botswany a soutěsky Moremi Gorge:

1. Kde se nachází Moremi Gorge?
Moremi Gorge se nachází v Botswaně, v oblasti Botsalano Game Reserve.

2. Jak se tam dostanu?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště v Maun, odkud je možné se dostat letadlem, nebo můžete také využít pozemní dopravu.

3. Jaké jsou atrakce v Moremi Gorge?
Moremi Gorge je známá svými úchvatnými skalními útvary, vodopády a přírodními krásami. Můžete si prohlédnout krásné výhledy, procházky po kaňonech a tůře při pozorování divokých zvířat.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu?
Nejlepší dobou na návštěvu soutěsky Moremi Gorge je obvykle závislá na místním podnebí. Nejlepší doba je obvykle během suchého období, kdy je pravděpodobné, že budou vodopády větší a přístup k různým částem soutěsky bude snazší.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti v okolí?
V okolí soutěsky Moremi Gorge jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně kempů, chat a lodží. Je však důležité včas rezervovat ubytování, zejména během sezóny.

6. Mohu se ve soutěsce Moremi Gorge koupat?
Ano, je možné se ve vodě soutěsky Moremi Gorge koupat. Nicméně, je důležité být opatrný a sledovat místní bezpečnostní opatření a pokyny, protože proudy vody mohou být silné.

7. Musím mít nějaké speciální povolení pro vstup do soutěsky Moremi Gorge?
Nejsou k dispozici žádná speciální povolení pro vstup do soutěsky Moremi Gorge. Nicméně, pokud chcete vstoupit do okolních chráněných oblastí, jako je rezervace Botsalano Game Reserve, může být vyžadováno platné povolení.

8. Můžu si zapůjčit průvodce nebo průvodce na prohlídku soutěsky Moremi Gorge?
Ano, je možné si zapůjčit místního průvodce nebo průvodce pro prohlídku soutěsky Moremi Gorge. Tito průvodci mají znalosti o lokalitě a mohou vás provést místními atrakcemi a přírodními zajímavostmi.

9. Jak dlouho trvá prohlídka soutěsky Moremi Gorge?
Délka prohlídky soutěsky Moremi Gorge závisí na vašich preferencích a zájmech. Můžete strávit pouze několik hodin na prohlídku nebo i celý den, pokud si přejete prozkoumat více částí soutěsky.

10. Jaká je cena prohlídky soutěsky Moremi Gorge?
Ceny prohlídek soutěsky Moremi Gorge se mohou lišit v závislosti na poskytovateli služeb a typu prohlídky. Je vhodné prověřit si ceny a možnosti předem při plánování návštěvy.


Dovolená Botswana Moremi Gorge


Pokud hledáte dobrodružnou dovolenou spojenou s neobvyklou přírodou a fascinujícími zvířaty, pak byste se měli podívat na Botswanu a navštívit přírodní rezervaci Moremi Gorge. Tato rezervace se nachází v srdci delta řeky Okavango a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat jedno z nejdivočejších a nejkrásnějších míst na africkém kontinentu.

Moremi Gorge se může pyšnit rozmanitou a bohatou faunou a flórou, což ji činí ideálním místem pro safari. Zde můžete pozorovat obří slony, divoké lvy, levharti, nosorožce, hyeny, krokodýly, žirafy a mnoho dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí. Kromě toho můžete zahlédnout i více než 400 různých druhů ptáků, což činí rezervaci Moremi Gorge rájem pro ornitology a milovníky ptáků.

Jedním z nejvíce fascinujících aspektů této rezervace je fakt, že je takzvanou rekonstrukční rezervací. To znamená, že zde byli reintrodukováni někteří ohrožení druhy, jako například nosorožci černí a bílí. Díky pečlivému plánování a práci ochranářských organizací se tímto způsobem daří zachovávat biodiverzitu a obnovovat populace ohrožených druhů.

Pro výlety do Moremi Gorge je nejlepší se vydat na safari s průvodcem. Průvodci mají hluboké znalosti lokálního prostředí a jsou vybaveni terénními vozidly, která jsou přizpůsobena pro tento druh terénu. Díky nim budete mít nejen bezpečné a pohodlné safari, ale také šanci vidět azaž něco, co byste sami možná přehlédli.

Kromě pozorování zvířat můžete v Moremi Gorge také zažít adrenalinové aktivity jako je rafting na divokých řekách, pěší túry, nebo jízdu na koni přes savanu. Tato dovolená je také ideální pro fotografy, protože zde najdou spoustu inspirace a nádherných přírodních scenérií.

Při plánování vaší dovolené do Moremi Gorge byste měli pamatovat na některá praktická doporučení. Rezervace je oblastí s malou hustotou osídlení, takže si přineste všechny nezbytnosti, které byste potřebovali během vašeho pobytu. Také je důležité si přečíst pravidla rezervace týkající se chování v divoké přírodě, abyste neohrozili ani sebe, ani zvířata, která tu žijí.

Dovolená v Moremi Gorge nabízí nezapomenutelnou a autentickou přírodou a vzrušující příležitosti pro dobrodružství. Toto území je zcela unikátní svým ekosystémem a zvířecím světem, což jej činí ideálním cílem pro ty, kteří hledají zážitky mimo tradiční turistické stezky. Přijeďte a zažijte Botswanu ve své plné kráse!


Počasí Botswana Moremi Gorge


Botswana je známá svými rozsáhlými pouštěmi a divokou přírodou, ale kousek od této krajiny se skrývá oáza zeleně a vody. Jedná se o Moremi Gorge, která se nachází na jihovýchodě země. Tuto oblast neovládají vysoké teploty ani suchý vítr, ale prudké deště a divoké řeky.

Období, kdy Moremi Gorge probouzí svůj život, je během deštivých měsíců od listopadu do března. Tato doba roku přináší nejen potřebné srážky pro zelené a kvetoucí vegetaci, ale také zvyšuje hladinu řeky a vytváří vodopády, které jsou jedním z hlavních turistických lákadel. Vodopády jsou obrovské a patří mezi nejimpresivnější na africkém kontinentu.

Během období dešťů je celá oblast zahalena vodou a zvěř, jako jsou antilopy, sloni, krokodýli a hroši, se shromažďuje podél břehů řeky ve snaze najít plodné pastviny. Během tohoto období je Moremi Gorge nejužší a nejhlubší a také nejtěžší na přístup. Avšak, pokud máte rádi dobrodružství a nebojíte se otřesů, pak se vydání po řece Boteti určitě vyplatí.

Během suchého období, od dubna do října, Moremi Gorge ukazuje svou suchou stránku a celá oblast se promění v poušť. Nicméně stále tady žije bohatý život a okolní křoviny jsou obklopeny stanovišti zvířat, která sem přicházejí hledat vodu a kořist pro vydatnou večeři. V této době roku je snadný přístup k řece a návštěvníci se mohou procházet úžasně úzkými kaňony a útesy.

Moremi Gorge je jednou z nejkrásnějších oblastí Botswany a nabízí úžasné výhledy, bez ohledu na roční období. Právě kvůli této rozmanitosti je však třeba být opatrný a zvážit správný čas návštěvy, aby se mohli návštěvníci co nejvíce těšit z jedinečného přírodního zázemí tohoto koutu Afriky.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách