Počasí Bhútán Thrumshing La Pass


Bhútán, známý také jako Země Ghúrky, se nachází východně od Himálaje v jižní Asii. Je to jedna z nejmenších a nejméně rozvinutých zemí na světě, která má přesto velmi bohatou kulturu a nádhernou přírodu. Jedním z charakteristických prvků Bhútánu je jeho rozmanité a často extrémní počasí. A jedno z míst, které ovlivňuje počasí v zemi, je Thrumshing La Pass.

Thrumshing La Pass je horský průsmyk, který se nachází mezi distrikty Mongar a Bumthang v centrálním Bhútánu. Leží ve výšce přes 3 750 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších bodů Bhútánu, který je přístupný pozemní komunikací. Průsmyk je také sídelní oblastí pro místní pastevce, kteří se živí chovem dobytka.

Thrumshing La Pass je oblíbeným místem pro turisty, protože zde naleznou úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navzdory své kráse je však známý také pro své nepředvídatelné počasí. V průsmyku se může střídat slunečné počasí s hustými mlhami a bouřemi během několika minut. Toto rychlé změny počasí jsou důsledkem vysoké nadmořské výšky a lokality průsmyku, která je vystavena vlivu monzunových větrů.

V létě je Thrumshing La Pass často pokrytý mlhou a oblačností, která snižuje viditelnost na minimální hodnoty. Teploty se pohybují kolem 10°C, i když v teplých dnech mohou dosáhnout až 20°C. Deštivé počasí je běžné, což způsobuje skvělé podmínky pro růst trávy a květin.

V zimě je průsmyk pokrytý vrstvou sněhu, která často dosahuje výšky až 50 cm. Teploty zde mohou klesnout až na -10°C a přítomnost silných větrů zvyšuje pocit chladu. Průchod průsmykem v zimě je obtížný a davatelé silničních služeb musí často odstraňovat sníh z cest, aby umožnili plynulý přesun.

Navzdory nevyzpytatelnému počasí je Thrumshing La Pass důležitým spojením mezi několika regiony Bhútánu. Nesmírně důležitá role průsmyku spočívá ve zajištění obchodu a přepravy zboží mezi městy a vesnicemi. Přesto se doporučuje být dobře vybaveným oblečením, jídlem a pitím při cestě přes průsmyk, protože nepředvídatelné počasí může způsobit zdržení či extrémní podmínky.

Thrumshing La Pass je jedním z příkladů nepředvídatelného počasí, které se může v Bhútánu vyskytnout. Bez ohledu na roční období je nutné být dobře připravený, pokud se rozhodnete tímto místem cestovat. Ať už vás tam lákají úchvatné výhledy či fascinující kultura Bhútánu, počasí v Thrumshing La Pass určitě tvoří nedílnou součást vašeho pobytu.


Dovolená Bhútán Thrumshing La Pass


Bhútán je malebná země ležící v jižní Asii, kterou turisté a dobrodruzi často přehlížejí. Jednou z atraktivních destinací v Bhútánu je Thrumshing La Pass, který nabízí nezapomenutelnou dovolenou spojenou s překrásnou krajinou, kulturním bohatstvím a vzrušujícím dobrodružstvím.

Thrumshing La Pass se nachází v Centrálním Bhútánu a je jedním z nejvyšších průsmyků v zemi, který spojuje oblasti Mongar a Bumthang. Průsmyk je obklopen malebnými horami a zelenými údolími, které lákají turisty k objevování. Je také domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně různých druhů orchidejí a ohrožených ptáků.

Prostředí Thrumshing La Pass je ideální pro pěší turistiku a trekking. Turisté zde mohou vychutnat krásu horských krajin, projít se strmými cestami až na vrcholky hor a objevovat nedotčenou přírodu. Turistika v této oblasti je doporučována pouze zkušeným turistům, kteří mají dostatečnou fyzickou kondici a vybavení. Krajina je velmi náročná, ale zároveň nádherná a stojí za to ji prozkoumat.

Další atrakcí Thrumshing La Pass je bohatá kulturní scéna. Bhútán je známý svou jedinečnou kulturou a tradicemi, a průsmyk Thrumshing La není výjimkou. Turisté zde mohou navštívit starobylé kláštery, zapojit se do místních festivalů a poznat místní obyvatele, kteří jsou velmi pohostinní a přátelští. Je to skvělá příležitost pro turisty, kteří se zajímají o etnografii a jedinečné kulturní zvyky.

Thrumshing La Pass je také ideálním místem pro milovníky divokých živočichů. V této oblasti lze spatřit vzácná zvířata, jako jsou leopardi, medvědi a vzácní ptáci. Návštěvníci mohou navštívit chráněné oblasti a poskytnout podporu ochraně přírody. Bhútán je známý svým závazkem k ekologicky udržitelnému cestovnímu ruchu a chrání svou přírodu velmi pečlivě.

Pokud plánujete dovolenou v Bhútánu, nezapomeňte zahrnout Thrumshing La Pass do svého itineráře. Tento průsmyk nabízí unikátní spojení krásné přírody, kulturního bohatství a dobrodružství. Pokud jste milovníkem přírody, dobrodružství a kultury, Thrumshing La Pass vám poskytne nezapomenutelný zážitek a stane se vrcholem vaší dovolené v Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Thrumshing La Pass


Dotazy a odpovědi týkající se Bhútánu a Thrumshing La Pass by mohly zahrnovat:

1. Jaká je poloha Bhútánu a Thrumshing La Pass?
- Bhútán se nachází v jižní Asii mezi Indií a Čínou. Thrumshing La Pass je horský průsmyk ve východní části Bhútánu.

2. Jaká je nadmořská výška Thrumshing La Pass?
- Thrumshing La Pass se nachází ve výšce přibližně 3 800 metrů nad mořem.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Thrumshing La Pass?
- Nejlepší čas na návštěvu Thrumshing La Pass je v období od května do září, kdy je průsmyk obvykle volný od sněhu.

4. Co je charakteristického pro Thrumshing La Pass?
- Thrumshing La Pass je známý svou krásnou horskou krajinou, malebnými výhledy a příležitostmi k turistice a trekkingu.

5. Jak se dostat na Thrumshing La Pass?
- K Thrumshing La Pass se lze dostat automobilem nebo pěšky z různých částí Bhútánu. Nejbližší město je Mongar.

6. Jaká je flora a fauna v okolí Thrumshing La Pass?
- Thrumshing La Pass leží v oblasti s bohatou biodiverzitou. Lze zde nalézt různé druhy stromů, květin, ptáků a středně velkých savců.

7. Jaké jsou turistické atrakce v okolí Thrumshing La Pass?
- Mezi turistické atrakce v okolí Thrumshing La Pass patří například klášter Mongar, přepravní mosty, horské vesnice a nádherné panorama.

8. Jaké jsou možnosti ubytování poblíž Thrumshing La Pass?
- V blízkosti Thrumshing La Pass je možné najít několik hotelů, hostinců a dalších typů ubytování v Mongaru a okolí.

9. Existují nějaká omezení při návštěvě Thrumshing La Pass?
- Při návštěvě Thrumshing La Pass je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody a respektovat místní kulturu a tradice.

10. Může se ve výšce Thrumshing La Pass objevit výšková nemoc?
- Vzhledem k výšce průsmyku je možné, že někteří lidé mohou trpět lehkými příznaky výškové nemoci. Je důležité sledovat své tělo a případně se poradit s lékařem.


Ubytování Bhútán Thrumshing La Pass


Bhútán leží v srdci Himalájí a je známý svými nádhernými krajinami a zvláštními kulturními tradicemi. Pokud plánujete návštěvu této krásné země, ubytování Bhútán Thrumshing La Pass by mohlo být životně důležité pro zajištění pohodlného a příjemného pobytu.

Thrumshing La Pass je jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu, který spojuje východ a západ země. Nachází se v oblasti drsných hor a velkých lesů, kde můžete zažít opravdu autentickou bhútánskou zkušenost. Pokud hledáte komfortní ubytování v této oblasti, Bhútán Thrumshing La Pass nabízí několik možností.

Jednou z možností je zůstat v tradičním bhútánském domě s názvem "ཆུ་མིག་རྗེ་བརྡ་གླང་པོ་པོ།" (Chumik Rigjey Resort). Tento resort se nachází v malé vesnici Dochula a nabízí návštěvníkům rekreaci v přirozeném prostředí se všemi moderními pohodlími. Resort má několik pokojů s výhledem na okolní hory a lesy. Kromě toho jsou zde i společné prostory, jako je např. restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční bhútánské jídlo.

Další možností pro pohodlné ubytování v oblasti Thrumshing La Pass je Bhutan Hotel Punatsangchhu Cottages. Nachází se v oblasti Wangdue Phodrang, pouhých 20 minut jízdy od průsmyku Thrumshing La. Tento hotel nabízí velké pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a výhledem na okolní krajinu. K dispozici je také restaurace s tradiční i mezinárodní kuchyní.

Nezáleží na tom, které ubytování v Bhútánu Thrumshing La Pass si zvolíte, určitě budete potěšeni přátelskou atmosférou a perfektním servisem. Navíc vás nádherné krajině a přírodním scenériím nebude chybět. Bhútán Thrumshing La Pass je jedním z nejlepších míst k prozkoumání podmanivých hor a lesů země shangri-la. Užijte si tuto jedinečnou zkušenost v bhútánském stylu a pocítejte krásu tohoto kouzelného místa.


Letenka Bhútán Thrumshing La Pass


Bhútán je úžasná země plná tajemství a odkazů na staré tradice a kulturu. Pokud toužíte po dobrodružství a rádi cestujete za nezapomenutelnými zážitky, neváhejte a vydejte se do Bhútánu a vyrazte na Thrumshing La Pass.

Thrumshing La Pass je průsmyk ležící přibližně uprostřed Bhútánu a nachází se v nadmořské výšce přes 3 750 metrů. Tento průsmyk je nejvyšším driveable průsmykem v Bhútánu a je známý pro své horské výhledy a krásné scenérie. Procestování Thrumshing La Pass je skutečně jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít.

Nejlepší způsob, jak se dostat na Thrumshing La Pass, je leteckou dopravou. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Bhútánu, včetně Bhutan Airlines, Drukair a několik dalších.

Po příletu do Bhútánu se můžete věnovat prozkoumání hlavního města Thimphu, které se nachází asi 300 kilometrů od průsmyku Thrumshing La. Thimphu je plné kulturních a historických památek, včetně klášterů a chrámů, muzeí a trhů, kde si můžete zakoupit množství místních suvenýrů a tradičních výrobků.

Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, je cesta na Thrumshing La Pass naprosto nezapomenutelným zážitkem. Průjezd horským průsmykem odkryje krásné scenérie Bhútánu a nabízí úchvatné výhledy na okolní vrcholky. V průběhu cesty můžete navštívit i menší města a vesnice, kde uvidíte typický kašmirský život.

Pro milovníky přírody a horskou turistiku se Thrumshing La Pass nabízí jako ideální místo pro trekking. Tato oblast je známa svými nádhernými horskými scenériemi a turisty okouzlí místními ptáky, živočichy a květinami.

Ať už cestujete sami nebo s rodinou nebo s přáteli, cesta na Thrumshing La Pass nabízí jedinečný zážitek, který bude vždycky v paměti. Pokud hledáte dobrodružství a rádi objevujete nové kultury a podnebí, Bhútán a Thrumshing La Pass jsou bezpochyby místem, které byste měli určitě navštívit. Stačí si jen objednat letenku a vydáte se na nezapomenutelnou cestu.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách