Ubytování Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Tiger's Nest, známý také jako Taktsang Monastery, je ikonickým a nádherným místem ubytování v Bhútánu. Toto svaté místo zaujímá pozoruhodné místo na okraji skalnatého srázu v nadmořské výšce 900 metrů nad úrovní Paro údolí. Jeho malebná poloha a fascinující historie ho činí jedním z nejnavštěvovanějších a nejodlišnějších míst v Bhútánu.

Taktsang Monastery byl postaven v 8. století na místě, kde se údajně meditovalo Guru Rinpochem, zakladatelem tibetského buddhismu. Legenda praví, že Guru Rinpoche přiletěl na zádech tiče, proto mu vyvstalo jméno Tiger's Nest. Klášter je jedním z nejsvětějších buddhistických míst v Bhútánu a přitahuje poutníky z celého světa.

Přístup ke klášteru je dobrodružný, ale odměňující. Stoupání na vrchol je umele zpevněnou stezkou, která vede přes hustý les a strmý terén. Přibližně po dvou hodinách lezení se turisté dostávají na odpočinkové místo s nádherným výhledem na klášter. Zde si mohou odpočinout, nabít energii a pokračovat ve své pouti.

Klášter je samotnou perličkou a symbolizuje úžasné umění a architekturu bhútánského buddhismu. Se svými bílými stěnami, zlatými zdobeními a křížem připevněným k útesu je to opravdová památka. Interiér kláštera je stejně krásný jako jeho exteriér a ukrývá řadu bohatě zdobených místností a svatých relikvií.

Pokud byste chtěli zůstat v klášteře, měli byste se obrátit na bhútánskou turistickou společnost, která asistuje s rezervacemi. Ten je k dispozici pouze mnichům a duchovním představitelům. Pokud jste turista, můžete si rezervovat ubytování v blízkém hotelu v údolí Paro a vydat se na výlet na den, který vám umožní navštívit toto neuvěřitelné místo.

Cestování do Taktsang Monastery je celoživotní zážitek. Pokochejte se dechberoucími výhledy na horizont a proud energie, který vyzařuje z tohoto posvátného místa. Bhútán je známý jako země štěstí, a právě Taktsang Monastery vydává záblesky tohoto štěstí. Takže, pokud plánujete svou cestu do Bhútánu, nezapomeňte zahrnout Taktsang Monastery na svůj seznam.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Níže najdete několik nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se kláštera Taktsang (Tygří hnízdo) v Bhútánu:

Otázka: Jak se dostanu do kláštera Taktsang (Tygří hnízdo)?
Odpověď: Klášter Taktsang se nachází vysoko v horách Bhútánu, asi 10 km od hlavního města Paro. Nejbližší letiště je v Paro, odkud můžete použít taxi nebo si pronajmout auto, abyste se dostali na začátek turistické stezky. Stezka je asi dvě hodiny pěšky od začátku a je to poměrně strmá a náročná cesta.

Otázka: Potřebuji si předem rezervovat vstupenky do kláštera Taktsang?
Odpověď: Ne, není nutné si předem rezervovat vstupenky do kláštera Taktsang. Stačí dorazit na začátek stezky a zakoupit si vstupenky na místě.

Otázka: Kolik času zabere výlet do kláštera Taktsang?
Odpověď: Celkový čas výletu do kláštera Taktsang závisí na vaší fyzické kondici a rychlosti, kterou jdete. V průměru se ale můžete těšit na celodenní výlet, který zahrnuje dvě hodiny pěší chůze tam a dvě hodiny zpátky, plus čas strávený ve klášteře.

Otázka: Je turistická stezka do kláštera Taktsang bezpečná?
Odpověď: Stezka do kláštera Taktsang je poměrně strmá a náročná, ale je dobře udržovaná a považuje se za relativně bezpečnou. Doporučuje se však nosit pohodlnou a vhodnou obuv a být opatrný při chůzi.

Otázka: Je nutné respektovat nějaká pravidla při návštěvě kláštera Taktsang?
Odpověď: Ano, při návštěvě kláštera Taktsang se očekává respektování určitých pravidel. Navštěvníci by měli být vhodně oblečeni, příliš odkryté nebo vyzývavé oblečení není přijatelné. Je také zakázáno fotografování uvnitř kláštera. Návštěvníci by měli být ohleduplní a respektovat posvátné místo.

Otázka: Může klášter Taktsang navštívit každý, nebo jsou omezení?
Odpověď: Klášter Taktsang je otevřený pro širokou veřejnost a může jej navštívit kdokoli. Nicméně, pokud máte fyzické omezení nebo jste kvůli zdravotním důvodům nebo jiným omezením neschopni absolvovat náročnou pěší cestu, může být obtížné dosáhnout kláštera.

Doufáme, že tyto odpovědi vám poskytly potřebné informace o klášteře Taktsang v Bhútánu a pomohly vám naplánovat vaši návštěvu tohoto nádherného místa.


Letenka Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Letenka Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)

V jihozápadním Bhútánu, na strmé skále nad údolím Paro, se nachází úchvatný buddhistický klášter s názvem Taktsang, který je také známý jako Tiger's Nest (Tygří hnízdo). Tento klášter je jedním z nejikoničtějších a nejzajímavějších míst v Bhútánu, ať už pro svou architekturu, historii nebo spirituální význam.

Tiger's Nest byl postaven v roce 1692 na místě, kde se podle legendy meditoval Guru Rinpočhe, zakladatel tibetského buddhismu, ve 8. století. Podle pověsti byl na tomto místě přenesen na zádech tygřích duchů z Indie, a proto dostal své jméno Tiger's Nest. Klášter se rozprostírá přes skalní stěnu podél strmého útesu a dosahuje výšky až 900 metrů nad zemí.

Cesta k tomuto poutnímu místu je zážitkem sama o sobě. Počáteční úsek se pohodlně prochází hustými borovými lesy a občasné výhledy na údolí Paro dodávají cestě půvab. Postupem času se však terén stává strmějším a náročnějším, až se turisté ocitají před strmými schody vytesanými do skály. Pro nejznámější část cesty musí návštěvníci překonat strmých 700 schodů, které končí na malé vyhlídce s nádherným výhledem na klášter.

Počasí v této oblasti je také velmi proměnlivé, a tak je nutné se dobře připravit na chladné a větrné podmínky, a to i v letním období. Nicméně, přestože cesta může být fyzicky náročná, ten úžasný výhled na klášter, který visí na okraji útesu, odmění každého turistu za veškerou námahu.

Samotný klášter je symbolem bhútánské kultury a spiritualita, a je zároveň důležitým poutním místem pro věřící. Skládá se z několika svatyní, chrámů a meditačních prostor, které jsou věnovány různým aspektům buddhismu. Je fascinující vidět, jaké detaily místní umělci vytesali do skal, a také uvidět vzácné sošky a nádoby, které jsou uloženy uvnitř kláštera.

Přestože klášter byl částečně zničen požárem v roce 1998, byl následně pečlivě zrekonstruován a dnes je jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Bhútánu. Mnoho turistů, kteří navštíví Bhútán, nehodlá opustit zemi, aniž by nejdříve viděli toto velkolepé místo.

Letenka do Bhútánu pro návštěvu Tiger's Nest je dobrodružný zážitek, který stojí za to podstoupit. Přináší nezapomenutelné okamžiky, nádherné scenérie a hluboký duchovní prožitek. Takže pokud hledáte důvod, proč navštívit Bhútán, Taktsang Monastery je jedním z klíčových míst, které si nenecháte ujít.


Dovolená Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhútán, malá země ležící vysoko ve východních Himálajích, je často označována jako "země hřejivého úsměvu". A jedno z nejikoničtějších míst v této krásné zemi je Taktsang Monastery, známý také jako “Tiger's Nest”, neboli Tygří hnízdo.

Tento klášter se nachází na okraji úzkého kaňonu, vysoko nad údolím Paro, a je jedním z nejposvátnějších buddhistických míst v Bhútánu. Jeho velká historie a duchovní význam přitahují tisíce návštěvníků z celého světa.

Legenda praví, že Guru Rinpoche, zakladatel tibetského buddhismu, přistál na tomto místě na zádech padajícího tygra. Od té doby je Taktsang Monastery považován za posvátné místo, kde byl buddhismus do Bhútánu přiveden. Klášter byl postaven na skalní stěně a skládá se z několika chrámů, kaplí a meditačních místností.

Přestože je klášter pro návštěvníky přístupný, cesta k Tygřímu hnízdu není pro slabé povahy. Konečným cílem je 900 metrů vysoko položený klášter, který je dostupný pouze pěšky. Cesta vede přes strmé schody, úzké stezky a přes visutý most. Celkové stoupání činí přibližně 900 metrů, a proto je nutné být ve fyzické kondici a připravit se na náročný trek.

Procházka k Tygřímu hnízdu je však nadmíru odměňující. Cestou si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu a posvátnou horu Jhomolhari. Když dorazíte na vrchol, oceníte nejen svou odvahu, ale také pohled na klášter vytesaný do skály. Jeho architektonická krása a duchovní atmosféra jsou prostě neuvěřitelné.

Vnitřek kláštera je stejně okouzlující jako jeho vnější vzhled. Návštěvníci se mohou projít chodbami s posvátnými obrazy, potkat mnišské komunity při modlitbách a obdivovat ohromující sochy buddhů. Věří se, že jen přítomnost v klášteře přináší spirituální vzestup.

Navštívit Taktsang Monastery je nezapomenutelný zážitek, který vám umožní nejen poznat bohatou historii a kulturu Bhútánu, ale také si užít nádhernou přírodu a okouzlující výhledy. Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, dostatek vody a dobrou kameru, abyste mohli zachytit tyto okamžiky na památku.

Ať už jste duchovní poutník, dobrodruh nebo jen cestovatel, návštěva Taktsang Monastery je určitě jedním z vrcholů vaší dovolené v Bhútánu. Nikdy nezapomenete na tento úžasný klášter vytesaný do skály, který splní vaše očekávání a naděje. Buďte připraveni na nezapomenutelnou cestu a objevte Tajemství Tygřího hnízda.


Počasí Bhútán Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhútán je malebná a zeměpisně unikátní země, která se nachází vysoko v Himálaji. Jednou z nejvíce fascinujících turistických atrakcí v této zemi je Taktsang Monastery, známý také jako Tiger's Nest. Toto klášterní sídlo je zasazené do strmé skály a nabízí neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Nicméně, počasí v tomto regionu může být velmi proměnlivé a návštěvníci musejí být vybaveni příslušným vybavením.

Taktsang Monastery se nachází na výšce přes 3 000 metrů nad mořem, což přináší výzvu v přizpůsobení se tamnímu klimatu. Klima v Bhútánu je ovlivněno monzunovým obdobím, které trvá přibližně od května do září. Během těchto měsíců můžete očekávat hojné srážky, které mohou ovlivnit vaší návštěvu.

V období monzunů mohou cesty okolo kláštera být kluzké a špatně průchodné. To znamená, že návštěvníci by měli být vždy připraveni na déšť a měli by mít vhodné boty, které jim zajistí stabilitu na nerovném terénu. Je také důležité mít s sebou deštník či pláštěnku, která vás ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

V zimě, která probíhá od listopadu do března, může být přístup ke klášteru omezený kvůli sněhu a ledovým podmínkám. Teploty se také můžou pohybovat pod bodem mrazu, což znamená, že musíte být připraveni na chladné počasí. Je žádoucí mít teplé oblečení, jako jsou teplé vrstvy, čepice, rukavice a odolné boty.

Nejlepší roční období pro návštěvu Tiger's Nest je mezi dubnem a říjnem, kdy je počasí mírnější a stabilita cest zvyšuje šanci na úspěšný výlet. Během těchto měsíců jsou teploty vyšší a srážky jsou méně časté, což umožňuje lepší výhledy na okolní krajinu.

Pokud se chcete vydat na výlet do Tiger's Nest v Bhútánu, je důležité sledovat předpověď počasí a také se poradit s místními obyvateli ohledně aktuálních podmínek na cestě. Je také doporučeno si předem zarezervovat vstupenky, protože klášter je velmi populární turistickou destinací.

Navštívit Taktsang Monastery je nezapomenutelným zážitkem a jedním z vrcholů návštěvy Bhútánu. Nicméně, je důležité být připraven na různé klimatické podmínky. S správným vybavením a plánováním můžete vychutnat krásu této úžasné stavby a okolní přírody.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách