Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Phobjikha Valley


Např.:

1. Jak se dostat do Phobjikha Valley v Bhútánu?
- Nejjednodušší způsob je z Thimphu, hlavního města Bhútánu, kde je mezinárodní letiště. Cesta trvá přibližně 6 hodin autem nebo autobusem.

2. Kdy je nejlepší čas návštěvy Phobjikha Valley?
- Nejlepší čas pro návštěvu je od listopadu do března, kdy probíhá migrace pošumavých žuravích ptáků.

3. Jaké je počasí v Phobjikha Valley?
- V létě (červen až srpen) je klima mírné a vlhké. Brzy ráno a pozdě odpoledne může být studené. V zimě (listopad až březen) je studeně až mrazivě.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Phobjikha Valley?
- Nejlepší aktivitou je pozorování pošumavých žuravích ptáků, turistické pěší túry, návštěva klášterů a středisek ryzeekologické produkce.

5. Jak si najít ubytování v Phobjikha Valley?
- V Phobjikha Valley je možné si najít ubytování v několika kláštereckých a ekologických zařízeních. Doporučujeme rezervovat předem.


Letenka Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán, známý jako „země hory draka“, je malý nezávislý stát v jižní Asii. Nachází se východně od Himálaje a je známý svým bohatým kulturním dědictvím a krásným krajem. Mezi jeho mnoha turistickými atrakcemi se nachází údolí Phobjikha, které se nachází na východě země. Pro ty, kteří chtějí vidět toto krásné údolí, je tady možnost zakoupit letenky Bhútán Phobjikha.

Phobjikha je údolí, které se nachází v okrese Wangdue Phodrang v centrálním Bhútánu. Jeho hlavní atrakcí je Chrám Gangtey, jedna z nejstarších buddhistických svatyní v zemi. Pro mnoho turistů se však tato oblast stala populární kvůli mnoha druhům ptáků, které se zde vyskytují, včetně vzácného jeřába bengálského, který se snaží v této oblasti o přežití. Phobjikha také nabízí množství turistických aktivit, jako jsou procházky po lukách, cyklistika a jízda na koni. V zimě se zde mohou turisté také podívat na místní slavnost Losar, která je oslavou nového roku podle tradičního bhútánského kalendáře.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Phobjikhu, je nejlepší cesta po vzduchu. Asijská letecká společnost Druk Air nabízí pravidelné lety z hlavního města Thimphu a dalších destinací v zemi. Na místo se můžete dostat také automobilem, nicméně cesta je poměrně dlouhá a náročná.

Při plánování cesty do Bhútánu je třeba však brát v úvahu několik věcí. Turisté musí mít povolení od bhútánské vlády pro vstup do země a na víza mohou žádat pouze registrované cestovní kanceláře. V Bhútánu také platí mnoho pravidel, která je třeba dodržovat, jako je například omezení na alkohol a tabák. Ale pro ty, kteří do Bhútánu chtějí jet, dá se říci, že právě Phobjikha s jeho krásným výhledem na okolní krajinu a jedinečnými kulturálními zvyky, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v zemi.

Zakoupit si letenky Bhútán Phobjikha není levný zážitek, ale stojí to za to. Pro milovníky přírody a kultury je to ideální destinace, kde lze mít nádherné zážitky, zažít místní kulturu a především se uvolnit od stresu a shonu města.


Ubytování Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán je malá země obklopená Indií a Čínou, která se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit, je Phobjikha Valley. Tato kotlinovitá oblast, ležící v centrálním Bhútánu, je domovem vzácného druhu kriticky ohrožených černohřbetých jeřábů, kteří se sem každý rok vrací z Tibetu.

Phobjikha Valley leží ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům nejen ohromující přírodu, ale i zajímavé tradiční vesnice a kláštery. Pokud sem plánujete navštívit, měli byste se také zajímat o ubytování. Jaké možnosti jsou v Phobjikha Valley k dispozici?

Horská chata Dewachen: Jednou z nejlepších možností ubytování v Phobjikha Valley je Horská chata Dewachen. Toto ubytování vám nabízí moderní pohodlí v tradičním bhútánském stylu. Chata se nachází v jedné z klidných částí údolí a nabízí fantastický výhled na okolní hory a pláně. Pokud máte rádi přírodu, tato chata je tou nejlepší volbou.

Fazolový dům: Fazolový dům je tradiční bhútánská usedlost, která byla pečlivě zrekonstruována, aby poskytovala vysokou úroveň pohodlí. Toto ubytování vám nabízí výbornou příležitost poznat tradiční život v Bhútánu a zároveň si užívat krásy Phobjikha Valley.

Hotel Gangtey Palace: Pokud hledáte luxusní ubytování v Phobjikha Valley, pak je Hotel Gangtey Palace tou nejlepší volbou. Tento hotelový komplex nabízí hostům moderní prvky v kombinaci s tradičním bhútánským stylem. Můžete se těšit na pohodlné pokoje, vynikající kuchyni a fantastické služby.

Phobjikha Homestay: Pro ty, kteří hledají tradiční a podzemní ubytování, pak je Phobjikha Homestay ideální volbou. Toto ubytování vám nabízí jedinečnou příležitost strávit noc v bhútánské vesnici a poznat místní kulturu a tradice.

Phobjikha Valley se pyšní některými z nejkrásnějších krajinných scenérií v Bhútánu a ubytování zde by mělo být součástí vašeho zážitku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro luxusní hotel nebo tradiční homestay, užijte si krásy této malebné oblasti a těšte se na nezapomenutelný pobyt.


Dovolená Bhútán Phobjikha Valley


Bhútán, malá země na východě Himálají, je často přezdívána "zemi štěstí". Tato země je jednou z nejvýše položených na světě a nabízí návštěvníkům úchvatnou krásu přírody, bohatou kulturu a ducha míru. Mezi mnoha překrásnými místy, která Bhútán nabízí, je jedním z nejpozoruhodnějších Phobjikha Valley.

Phobjikha Valley, nacházející se v okrese Wangdue Phodrang, je známá svou mimořádnou biodiverzitou a významem pro ochranu zvířat. Je domovem ohroženého druhu ptáka - čepeláka černokřídlého, který sem každoročně migruje na zimu z vysokých přilehlých hor.

Jedním z největších lákadel Phobjikha Valley je Gangtey Klášter. Nachází se na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na údolí. Klášter je pro místní obyvatele nesmírně důležitý, protože slouží jako centrum náboženských aktivit. Návštěvníci si mohou prohlédnout nádherně zdobenou modlitebnu, klášterní muzeum a dokonce se zapojit do místních náboženských ceremonií.

Další zážitek, který Phobjikha Valley nabízí, je procházka po turistické stezce. Tato stezka vede nádhernou přírodou údolí a umožňuje návštěvníkům zažít klid a krásu Bhútánu. Během procházky si můžete všimnout různých druhů flóry a fauny, které tvoří jedinečný ekosystém tohoto území. Místní průvodci vám rádi poskytnou informace o rostlinách a zvířatech, které zde žijí.

Pro ty, kteří si chtějí užít adrenalinový zážitek, je zde také možnost vyzkoušet si paragliding. Po přistání můžete pokračovat v procházce údolím a prozkoumat další překrásné oblasti, které Phobjikha Valley nabízí.

Navštěvování Phobjikha Valley v průběhu roku také nabízí jedinečnou příležitost zapojit se do místních oslav a festivit. Nejznámější z těchto událostí je Vašak Day Festival, který slaví život a uctívá buddhistickou víru. Festival je spojen s tradičními tanci, hudbou a barevnými kostýmy, které jsou považovány za kulturní dědictví Bhútánu.

Phobjikha Valley je jedním z těch magických míst, která vám umožní odpočinout si a připojit se k přírodě. Je obklopená horami a drsnou krajinou, což poskytuje návštěvníkům jedinečný pocit odlehčení a pokoje. Bhútán jako celek je země, která si zakládá na zachování svého duchovního dědictví a přírodního bohatství. Phobjikha Valley je jasným příkladem toho, jak Bhútán poskytuje zážitky, které naleznete jen zde.

Pokud váháte, kam vyrazit na dovolenou, Phobjikha Valley v Bhútánu by rozhodně mělo být na vašem seznamu. Tato oáza klidu, krásy a duchovního bohatství vás nechá s pocitem obdivu a úcty k přírodě a kultuře Bhútánu.


Počasí Bhútán Phobjikha Valley


Phobjikha Valley, nacházející se v zeměpisném srdci Bhútánu, je jedním z nejkrásnějších míst v této jedinečné zemi. Jeho odlehlá poloha a malebné krajinné zvláštnosti ho činí jedním z nejvíce fascinujících míst na planetě. A určitě nejmenší světadíl musí počítat s velmi proměnlivým počasím.

Phobjikha Valley se nachází ve výšce kolem 3000 metrů nad mořem, což přináší změnu v podnebí a malou možnost predikce počasí. Celkově je region známý pro svou chladnou a suchou zimní sezónu a mírné léto. Jeho poloha v Himálaji ovlivňuje proudění vzduchu a často se změnami počasí.

Zima, která trvá od listopadu do února, je často odumřelá a zamrzlá. Teploty se pohybují v rozmezí od -10 °C do 10 °C. Sníh pokrývá údolí a dodává mu magickou atmosféru. Je to období, kdy sem migrují četné druhy ptáků, jako jsou štíři a kormoráni, což přináší další atrakci pro návštěvníky. Nicméně, počasí během zimy může být nepředvídatelné a sněhové bouře mohou způsobit ztížený přístup do údolí.

Na jaře, které probíhá od března do května, se počasí začíná zlepšovat a příroda se vrací k životu. Teploty se zvyšují a pohybují se v rozmezí 10 °C až 20 °C. Toto období je ideální pro návštěvu údolí, protože krajinu pokrývají kvetoucí květiny a stromy. Navíc, během tohoto období se konají různé festivaly, které přinášejí oslavy a radost do místních komunit.

Léto, které trvá od června do srpna, je obdobím dešťů. Průměrná teplota se pohybuje od 20 °C do 25 °C, ale srážky mohou být velmi vysoké a dosahují až 900 milimetrů. Během tohoto období může stoupnout i riziko sesuvů půdy a záplav. Nicméně, tato sezóna zanechává údolí zelené a plodné, což přináší bohatství pro zemědělské komunity.

Podzim, který trvá od září do listopadu, je dalším nádherným obdobím v Phobjikha Valley. Teploty klesají na 10 °C až 20 °C a počasí je obecně stabilnější. Údolí se pod tlakem žlutých jablek a různobarevného listí, což dává krajině pohádkový vzhled.

Celkově vzato, počasí v Phobjikha Valley je velmi proměnlivé a do značné míry závisí na ročním období. Je však vždy doporučováno sledovat předpovědi počasí před cestou do této oblasti a být připraven na náhlé změny. Bez ohledu na to, jaké počasí se objeví, Phobjikha Valley je přírodním skvostem a jedinečným úkazem Bhútánu, který stojí za návštěvu ve všech ročních obdobích.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách