Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Chele La Pass


1. Co je Chele La Pass a kde se nachází?

Chele La Pass je průsmyk v pohoří Himálaj v Bhútánu. Nachází se ve výšce 3 988 metrů nad mořem, mezi okresy Paro a Haa.

2. Jak se dostat na Chele La Pass?

K Chele La Pass se dá dostat autem nebo do místních vesniček v Paro nebo Haa a poté pěšky.

3. Jaká je cesta na Chele La Pass?

Cesta na Chele La Pass je velmi kamenitá a klikatá s náročnými serpentinami, což vyžaduje zkušenou řízení. Cesta z Paro trvá přibližně 2 hodiny.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Chele La Pass?

Nejlepší časy na návštěvu Chele La Pass jsou od května do října, kdy jsou nejlepší podmínky. V zimě je průsmyk zavřený kvůli sněhovým bouřím.

5. Co bych si měl přinést na Chele La Pass?

Měli byste si vzít teplé oblečení, protože na průsmyku bývá velmi chladno. Také byste si měli vzít vodu, jídlo a dostatečné množství paliva do auta, protože na průsmyku není mnoho občerstvení.

6. Co nejvíc na Chele La Pass vidět?

Na Chele La Pass si můžete vychutnat úžasný výhled na pohoří Himálaj, krásné louky, lesy a jezera.

7. Jaká je nadmořská výška Chele La Pass?

Chele La Pass se nachází ve výšce 3 988 metrů nad mořem.


Ubytování Bhútán Chele La Pass


Bhútán Chele La Pass je jedním z nejkrásnějších a nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Nachází se na úrovni 3 988 metrů nad mořem a je nejoblíbenějším místem pro turisty, kteří chtějí zažít krásu hor a přírody.

Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, ubytování v Bhútán Chele La Pass je skvělou volbou pro ty, kteří hledají přirozenou krásu a klid. K dispozici jsou zde různé varianty ubytování, ale všechny z nich nabízejí neuvěřitelné výhledy, pohodlné pokoje a mnoho dalšího.

Jedna z možností ubytování je v obci Paro, která se nachází v těsné blízkosti průsmyku. Zde můžete najít několik hotely a penzionů, které nabízejí různé služby. Pokoje v těchto hotelech jsou prostorné, pohodlné a vybavené všemi potřebnými zařízeními. Kromě toho můžete využít také služeb restaurací, kde jsou k dispozici tradiční jídla z Bhútánu, stejně jako jídla mezinárodní kuchyně.

Další možností ubytování je kempování, což je skvělá volba pro dobrodružné turisty. V blízkosti průsmyku najdete několik míst, kde si můžete postavit stan a strávit zde několik dní. Můžete si tak vychutnat nádherný výhled na hory a přírodu, zatímco se budete bavit s ostatními kempaři.

Pro ty, kteří hledají luxusnější ubytování, je k dispozici několik hotelů a resortů, které nabízejí exkluzivní služby. V těchto hotelech můžete očekávat obrovské pokoje, moderní zařízení, velké terasy s krásným výhledem, spa a mnoho dalšího.

V každém případě je ubytování v Bhútán Chele La Pass skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou přírodu a relaxovat daleko od městského shonu. Ať už zvolíte jakoukoli formu ubytování, budete mít jistotu, že se vám bude líbit a že si užijete ty nejkrásnější chvíle v Bhútánu.


Letenka Bhútán Chele La Pass


Bhútán je malebná země vystavená horským vrcholkům, úchvatným přírodním krásám a bohatému kulturnímu dědictví. Je to také jeden z nejvíce izolovaných a nejmenších států na světě, což z něj činí velmi unikátní turistickou destinaci. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které Bhútán nabízí, je Chele La Pass.

Chele La Pass se nachází v západní části Bhútánu a jedná se o jeden z nejvyšších průsmyků v této oblasti se svými 3 988 metry nad mořem. Tento průsmyk spojuje hlavní město Thimphu s údolím Paro a je oblíbeným cílem nejen pro turisty, ale také pro místní obyvatele.

Cesta k Chele La Pass je již sama o sobě úžasným zážitkem. Cesta prochází nádhernou horskou krajinou a nabízí impozantní výhledy na okolní hory a údolí. Během cesty můžete také zahlédnout různá zvířata, jako jsou jeleni, muskáni či vzácné himálajské červené pandy. Právě kvůli tomuto obdivuhodnému množství fauny a flóry byl Chele La Pass vyhlášen jako chráněná oblast.

Kromě úchvatných přírodních scenérií nabízí Chele La Pass také důležité kulturní a historické památky. V blízkosti průsmyku se nachází klášter Kila Gompa, který je jedním ze symbolů tibetského buddhismu. Tento klášter je obklopen malebnými malými chýšemi a představuje důležité místo pro modlitby a meditace. Navštívit Kila Gompa je nejen spirituální zážitek, ale také unikátní příležitost pro poznání místních tradic a víry.

Pro sportovně založené návštěvníky je Chele La Pass také ideálním místem pro pěší turistiku a jízdu na horských kolech. Můžete si vychutnat mnoho turistických stezek, které vedou z průsmyku do okolního horského prostředí. Není nic vzrušujícího, než prozkoumávat krásy bhútánské přírody a zároveň si užívat tohoto adrenalinového sportu.

Při cestě na Chele La Pass byste si neměli nechat ujít ani místní tradiční kulturu a gastronomii. Bhútán je bohatý na tradiční hudbu a tance, které jsou často předváděny během festivalů a oslav. Můžete také ochutnat místní speciality, jako je kukuřičný chléb zvaný "ezay" nebo tradiční pikantní jídlo "ema datshi". Bhútánská kuchyně je proslulá svou jedinečnou chuťovou paletou, která vám umožní ochutnat různé exotické ingredience.

Letenka na Chele La Pass je snem mnoha cestovatelů, kteří hledají dobrodružství v divoké přírodě a odpočinek od uspěchaného života ve městě. Bhútán nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci přírodních i kulturních zážitků, které vás zcela uchvátí. Nechte se unést kouzlem Chele La Pass a objevte krásy tohoto tajemného himálajského ráje.


Dovolená Bhútán Chele La Pass


Bhútán, země ležící v jihovýchodní Asii, je známá svou krásnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které tato země nabízí, je Chele La Pass.

Chele La Pass je horský průsmyk nacházející se v západní části Bhútánu, nedaleko hlavního města Thimphu. Leží na výšce přes 3 800 metrů nad mořem a je jedním z nejvyšších průsmyků v Bhútánu. Cesta k průsmyku je úchvatná a nabízí nádherné výhledy na okolní pohoří a údolí.

Průsmyk je oblíbeným místem mezi turisty, kteří sem přicházejí obdivovat nezapomenutelné přírodní scenérie. Z vrcholu průsmyku je možné sledovat neuvěřitelně krásný pohled na pohoří Jichu Drake. Výhledy jsou obzvláště fantastické během jasných dnů, kdy jsou vrcholy hor pokryty sněhem a mezi nimi se peře krásný modrý nebe.

Chele La Pass je také domovem mnoha druhů květin, které zdobí svahy hor. V květnu a červnu zde rozkvétají modré makovice a bílé vsiheřové květy, díky čemuž je místo ještě kouzelnější. Toto období je nejlepším časem na návštěvu průsmyku, když jsou květy v plném rozmachu.

Kromě krásné přírody nabízí Chele La Pass také možnosti pro dobrodruhá. Průsmyk je výchozím bodem pro několik krásných treků do okolních hor. Turisté mohou podniknout túry různých délek a obtížnosti, které jim umožní objevit ještě více této úchvatné krajiny.

Během cesty k průsmyku je také možné narazit na některé zvířata, která zde žijí, jako jsou ojedinělí modřínoví medvědi, divocí kozorozi nebo dokonce i sněžní leopardi. Pro milovníky přírody je tedy Chele La Pass opravdovým rájem.

Pro návštěvníky Bhútánu je Chele La Pass skvělým místem pro relaxaci a obdivování krásy přírody. Navíc je snadno dostupný z hlavního města Thimphu autem nebo motocyklem. Protože se však jedná o vysoký průsmyk, je důležité připravit se na různé klimatické podmínky a změnu nadmořské výšky.

Dovolená v Bhútánu je tedy neúplná bez návštěvy tohoto úchvatného průsmyku. Chele La Pass nabízí neuvěřitelné výhledy, dobrodružství a klid uprostřed přírody. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou a zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Počasí Bhútán Chele La Pass


Bhútán Chele La Pass je horské sedlo, které se nachází na výšce 3 988 metrů nad mořem. Leží mezi hlavním městem Thimphu a Punakha v západním Bhútánu. Toto sedlo nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní hory a údolí, ale také se zde vyskytují náročné podmínky pro řidiče a turisty kvůli extrémním počasí.

Počasí Bhútán Chele La Pass může být velmi nepředvídatelné a různorodé. Bývá zde velmi studené a vysokohorské klima, což znamená, že se zde může v průběhu dne rychle změnit od jasného a modrého nebe k mlhavým a bouřlivým podmínkám. V zimě mohou být silnice, které vedou k sedlu kvůli sněhové kalamitě, uzavřeny.

Léto bývá v oblasti Bhútán Chele La Pass mírné a v průměru se teploty pohybují kolem 20 ° C. Nicméně, i přes celkově teplejší počasí vzduch, bývá zde velice vlhký a zatažením. Počasí se změní během několika minut.

Cestovatelé by měli být velmi opatrní při cestě na toto místo vzhledem k nepředvídatelným výkyvům počasí. Mnohdy se zde kvůli náhlým bouřkám mohou objevit silné větry a extrémní sněhové bouře. Navíc silnice jsou velmi úzké a prudké stoupání a řízení může být velkou výzvou.

I přes všechny nepředvídatelné výkyvy počasí a náročné cesty, stojí návštěva sedla Chele La v Bhútánu za to. Díky jeho krásnému pohledu na okolní krajinu, se do tohoto místa každoročně sjíždějí mnozí turisté. Pokud budete chtít navštívit toto fantastické místo, měli byste si nejprve zjistit, jaké podmínky a počasí se na Chele La Pass přibližně aktuálně vyskytují.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách