Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang Valley


1. Jak se dostanu do Bhútánu do údolí Bumthang?
Odpověď: K nejlepší možnosti je cestovat letecky do hlavního města Thimphu a poté pokračovat po silnici nebo letadlem do Bumthangu.

2. Jaké jsou hlavní atrakce údolí Bumthang?
Odpověď: V údolí Bumthang najdete mnoho historických a kulturních památek, včetně kláštera Jakar Dzong, chrámu Jampa Lhakhang, Tamshing Lhakhang, kláštera Kurjey Lhakhang a mnoho dalších.

3. Kolik dní bych měl strávit v údolí Bumthang?
Odpověď: Doporučuje se strávit ve vnitrozemí Bumthang minimálně 3 až 4 dny, aby bylo dost času na prozkoumání hlavních atrakcí a vychutnání si krásy přírody.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v údolí Bumthang?
Odpověď: V Bumthangu si můžete vychutnat procházky a trekking v přírodě, návštěvu klášterů a chrámů, tradičních vesnic, navštívit farmu výroby sýrů či objevovat místní řemesla.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu údolí Bumthang?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu údolí Bumthang je na jaře (březen až květen) a na podzim (říjen a listopad), kdy jsou povětšinou příjemné teploty a nejméně srážek.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v údolí Bumthang?
Odpověď: V údolí Bumthang jsou dostupné různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a guesthousů. Vzhledem k turisticky nepřístupnějšímu regionu, výběr ubytování může být omezený.

7. Mám potřebu víza pro návštěvu Bhútánu a údolí Bumthang?
Odpověď: Ano, občané většiny zemí potřebují vízum k vstupu do Bhútánu. Pro vízum do Bhútánu je nutné kontaktovat místního cestovního agenta a předložit potřebné dokumenty.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v údolí Bumthang?
Odpověď: V údolí Bumthang je možné cestovat pěšky, autem nebo využít veřejnou dopravu, která je v Bhútánu omezená. Dále je možnost využít místního turistického průvodce a vozidlo pro výlety.


Letenka Bhútán Bumthang Valley


Bhútán, malá horská země ležící v Himálaji, získává stále větší popularitu mezi cestovateli z celého světa. A jednou z nejklidnějších a nejkrásnějších oblastí, kterou stojí za to navštívit, je údolí Bumthang.

Letenka do Bhútánu je obvykle dostupná přes švýcarskou leteckou společnost Swiss International Air Lines, která nabízí spoje z několika mezinárodních letišť, včetně Singapuru, Bangkoku či Dillí. Avšak cesta k údolí Bumthang, které se nachází v centrální části země, si ještě vyžádá přesun vnitrostátním letem nebo dlouhou jízdou autobusem či autem.

Jakmile dorazíte do Bhútánu, budete okamžitě ohromeni krásou Bumthang Valley. Toto údolí, které je de facto kombinací čtyř menších údolí (Chhume, Choekhor, Tang a Ura), je známé pro své scenérie, kláštery a historické památky.

Prvním místem, které byste si měli při návštěvě Bumthang Valley projít, je Choekhor Valley. Toto údolí je domovem několika důležitých klášterů a chrámů, včetně kláštera Jakar Dzong, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v zemi. Z terasovitého nádvoří kláštera si můžete vychutnat fantastický výhled na okolní krajinu.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je úžasná vesnice Ura. Nachází se v údolí, které je obklopeno nádhernými zelenými poli a horami. Určitě si zde projděte malebnými uličkami vesnice a zastavte se v chrámu Ura Lhakhang.

Pokud máte zájem o historii a kulturu Bhútánu, určitě nevynechejte Tang Valley. Zde se nachází nejstarší chrámy v zemi, jako například Lhakhang Ugyen Chholing, který byl postaven v 8. století.

Pro milovníky přírody je pak ideální destinací Chhume Valley. Toto údolí je proslavené produkci tradičního bhútánského textilu, který si můžete prohlédnout v místních dílnách a naučit se o jeho výrobě.

Navštívit Bumthang Valley je skutečným dobrodružstvím do neznáma. Málokteré místo na světě poskytuje takové spojení mezi bohatou historií, úchvatnou přírodou a klidem, který Bhútán nabízí.-


Ubytování Bhútán Bumthang Valley


Bumthang Valley je jedním z nejkrásnějších a historicky nejdůležitějších regionů Bhútánu. Nachází se ve středu země a je známý svou malebnou krajinou, kláštery a historickými památkami. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu, určitě byste neměli vynechat tuto fascinující oblast. Abychom vám usnadnili cestu, zde je několik tipů na ubytování v této oblasti.

I když Bumthang Valley není nejčastějším turistickým cílem v Bhútánu, najdete zde několik možností ubytování, které vám poskytnou pohodlí a komfort. Nejpřirozenějším výběrem je pobyt v nejbližším městě Chamkhar, který je hlavním městem distriktu. Zde můžete najít různé hotely a penziony, které nabízejí příjemné pokoje a služby.

Většina ubytovacích zařízení v Bumthang Valley je menšího rozsahu, což znamená, že nečekejte velké luxusní hotely obklopené moderními vybaveními. Namísto toho se můžete těšit na útulné rodinné hotely, penziony a hostely, které se zaměřují na poskytování osobnějšího a autentického zážitku.

Pokud si přejete ještě větší autenticitu, můžete zvážit ubytování ve venkovském domě nebo tradičním bhútánském domě známém jako "dzong". Tyto nabízejí nejenom ubytování, ale také příležitost prozkoumat místní kulturu a životní styl.

Další možností je táboření v Bumthang Valley, což je skvělý způsob, jak se připojit k přírodě a prožít opravdu autentický zážitek. Existují různá tábořiště v oblasti, která nabízejí veškeré potřebné vybavení a také organizují aktivity jako pěší túry, rybaření a pozorování ptáků.

Ve většině případů je doporučeno rezervovat ubytování v Bhútánu předem, zejména v případě návštěvy v hlavní turistické sezóně, která probíhá od dubna do října. Bumthang Valley obecně nepatří k nejrušnějším turistickým oblastem Bhútánu, takže byste neměli mít příliš velký problém najít volné ubytování.

Přestože ubytování v Bhútánu může být poněkud jednodušší než v jiných populárních turistických destinacích, není třeba se bát. V Bumthang Valley naleznete dostatek možností pro příjemný a pohodlný pobyt. Ať už se rozhodnete pro malý rodinný hotel, ubytování ve venkovském domě nebo táboření v přírodě, určitě si zde užijete nádherného pobytu v jedné z nejkrásnějších oblastí Bhútánu.


Dovolená Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malá země nacházející se v Himálaji, která je známa svou bohatou kulturní a historickou dědictvím, krásnou přírodou a filosofií hrubého domácího produktu. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v Bhútánu je údolí Bumthang, které se nachází ve střední části země.

Bumthang Valley je považováno za kulturní a historické centrum Bhútánu. Údolí je tvořeno pěti menšími údolími - Chokhor, Ura, Tang, Chhume a Choekhor. Tato údolí se vyznačují malebnou krajinou s kopci, úrodnými zemědělskými plochami a hustými lesy.

Údolí Bumthang je domovem několika starobylých klášterů a mnoha historických památek. Nejvýznamnějším místem je klášter Jakar, který je považován za „klášter bílých ledovců“. Tento klášter byl postaven v 17. století a je centrem buddhistického vzdělání. V blízkosti se nachází také klášter Kurjey, kde jsou uloženy pozůstatky tří nejvýznamnějších bhútánských králů.

Dalším zajímavým místem v údolí Bumthang je Tamzhing Lhündrup Monastery. Klášter je známý svými malebami a návštěvníci se mohou zde seznámit s bhútánskou kulturou a tradičními řemesly. Existují také různé festivaly, které se konají v údolí, jako například festival Jambay Lhakhang Drup.

Bumthang Valley je také ideálním místem pro milovníky přírody. Okolní oblasti nabízejí krásné turistické trasy a možnosti pro pěší turistiku. Existuje také řada teplých pramenů, které jsou oblíbeným místem pro relaxaci a zklidnění mysli. Můžete si také vychutnat procházku lesem a obdivovat malebné vodopády a jezera.

Co se týče ubytování, Bumthang Valley nabízí různé možnosti, od luxusních hotelů až po tradiční domy hostů s výhledem na údolí. Místní kuchyně je také zajímavá a návštěvníci si mohou vychutnat tradiční bhútánská jídla, jako například momo (plněné knedlíky), emadatse (pálivá chilli paprika s syřidlem) a další speciality.

Bhútán je unikátní destinací pro dovolenou a návštěva údolí Bumthang nabízí skvělou příležitost pro objevování kulturního dědictví a přírodní krásy země. Při návštěvě Bhútánu je údolí Bumthang zcela nevyhnutelné a poskytne vám zážitky, které nezapomenete.


Počasí Bhútán Bumthang Valley


Bhútán je malá země východně od Himálají, která se může pochlubit pozoruhodným přírodním scenériem a kulturní dědictvím. Bumthang Valley je jedním z nejkrásnějších regionů v zemi a bývá nazýván zahrádkou Bhútánu. Toto údolí se nachází v centrální části země a je domovem několika nejposvátnějších buddhistických svatostánků a klášterů.

Bumthang Valley leží ve výšce kolem 2 800 metrů nad mořem, a tak je klima v této oblasti poměrně chladné po celý rok. Letní období, od června do srpna, bývá deštivé a teploty se pohybují kolem 20 °C. Zimní období, od listopadu do ledna, je velmi chladné a teploty klesají pod bod mrazu. Nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu této oblasti je jarní období, od března do května, kdy kvetou ovocné stromy, bývá slunné a teploty se pohybují kolem 15-20 °C.

Nemusíte se bát silných větrů či tajfunů v Bhútánu, jelikož toto území se nachází v západní části Himálaje, čímž ji chrání před tropickými bouřemi a cyklónami. Na druhé straně zimní období může být velmi suché a průzračné, což umožňuje úžasné pohledy na himálajské hory.

Bumthang Valley leží v hloubce údolí, což umožňuje výrazné ovlivnění podnebí. Výškové podmínky můžou znamenat velké rozdíly v teplotách mezi dnem a nocí. Také můžete očekávat velké sluneční svitky, což znamená, že byste měli mít dostatek kvalitní ochrany proti slunečnímu záření.

Celkově je počasí v Bhútánu a Bumthang Valley poměrně přívětivé a můžete očekávat krásné pohledy na přírodu po celý rok. Nezapomeňte ale na kvalitní oblečení a ochranné pomůcky proti slunci, zejména v období letních měsíců a pestrých jarních květin.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách