Ubytování Bhútán Bumthang


Bhútán, známý jako země štěstí, je malebná země tajemna a krásy, která se nachází vysoko v pohoří Himaláje. Bumthang, jedno z nejkrásnějších míst Bhútánu, je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od rušného městského života. Pokud plánujete návštěvu Bhútánu a hledáte kvalitní ubytování, Bumthang nabízí širokou škálu možností, od hotelů a penzionů po tradiční domy hostů.

Hotel Jakar View je luxusním hotelem v centru Bumthangu. Nabízí moderní pohodlí v tradičním stylu a výhled na město a okolní hory. K dispozici jsou elegantní pokoje s balkony nebo terasami, satelitní televizí a Wi-Fi připojením k internetu. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční bhútánská jídla.

Ubytování v penzionu Ugyenling je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají pohodlí a klid. Penzion se nachází v krásné zahradě v centru města a nabízí tradiční pokoje s výhledem na okolní krajinu. K dispozici jsou také prostorné a dobře vybavené apartmány a studia. Penzion má také restauraci, kde si můžete vychutnat domácí jídla místní kuchyně.

Jestliže hledáte autentické ubytování, tradiční domy hostů jsou nejlepší volbou. Domy hostů v Bumthangu jsou často rodinné podniky, které nabízejí základní pohodlí a jednoduchou stravu. Tradiční domy hostů se nacházejí v krásných lokalitách a nabízejí skvělé možnosti pro turisty, kteří chtějí prožít nezapomenutelnou zkušenost.

Například, Drukgyel Guest House je tradiční dům hostů, který se nachází v krásném prostředí mezi stromy a s výhledem na řeku. Dům hostů má jednoduché pokoje s vlastním sociálním zařízením a připojením k internetu. Večeře se podává ve společné jídelně a nabízí se tradiční místní jídla.

Ubytování v Bhútánu je převážně vybaveno místním způsobem života a kultury, což umožňuje turistům prožít Bhútán autentický způsob života. Bumthang nebo jiné kamenné město Bhútánu nabízejí skvělé možnosti ubytování a zážitek, který se bude bezpochyby líbit všem návštěvníkům této krásné země.


Letenka Bhútán Bumthang


Bhútán, malá země skrytá v Himalájích, láká návštěvníky svou nádhernou přírodou, bohatou kulturou a hlubokou duchovností. Jedním z nejatraktivnějších regionů Bhútánu je Bumthang, který je nazýván srdcem buddhistického království. Pokud máte zájem navštívit toto pohádkové místo, můžete si rezervovat letenku do Bumthangu a zažít jedinečnou dávku klidu a krásy.

Obvykle turisté přilétají do Bhútánu letadlem do hlavního města Thimphu, odkud se pak mohou vydat do Bumthangu. Existuje také malé letiště v Bumthangu, což ještě více usnadňuje příjezd do tohoto regionu. Letenky do Bumthangu jsou však často časově omezené a jejich dostupnost závisí na sezóně a počasí. Proto je doporučeno plánovat cestu s dostatečným předstihem.

Po příletu do Bumthangu budete okouzleni krásou horských scenérií, nekonečnými poli ječmene a vzduchem plným vůně květin a kadidel. Bumthang se skládá ze čtyř údolí, která jsou propojena kopcovitým terénem. Každé údolí má své vlastní čaro a zajímavosti, které stojí za to objevit.

Jedním z nejznámějších míst v Bumthangu je klášter Jakar, který založil legendární tibetský světec Pema Lingpa. Klášter je umístěn na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Navštívte tuto svatou budovu a uctěte si tichý klid a duchovní vibrace, které z něj vyzařují.

Dalším místem, které nelze vynechat, je Gangtey Monastery. Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších buddhistických center a slouží také jako škola duchovního vzdělávání. Návštěvníci mají možnost setkat se s místními mnichy, zúčastnit se jejich modlitebních obřadů a poznat každodenní život v klášteře.

Pokud jste přírodovědci nebo nadšení turisté, udělejte si výlet do Bumthangu a objevte přírodní krásy regionu. Můžete se vydat na pěší túru za účelem prozkoumání lesů, řek a vodopádů. Jednou z nejpotřebnějších zastávek je Velký Národní Park Bumdeling, který je domovem vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně ohroženého bílého chochole nádherného.

Bumthang je také známý svými tradičními řemeslnými dílnami, kde se vyrábí ručně tkané výrobky, keramika a další předměty tradiční kultury Bhútánu. Můžete se zúčastnit workshopu, kde se dozvíte více o těchto tradičních dovednostech a dokonce si můžete zakoupit unikátní suvenýry.

Návštěva Bumthangu je zážitek, který vás jistě nechá naplněného klidem a nadšením. Přírodní scenérie, duchovní kláštery a tradiční řemeslné dílny vytvářejí jedinečnou atmosféru, která se těžko opisuje slovy. Vydejte se na letenku do Bumthangu a objevte toto skryté poklady Bhútánu.


Počasí Bhútán Bumthang


Bhútán, malá země nacházející se východně od Himálají, je známý svou bohatou kulturou a úchvatnou krajinou. Jedno z nejodlišnějších regionů Bhútánu je Bumthang, který se nachází ve středu země. Počasí v této oblasti je ovlivněno horským reliéfem a přináší unikátní klimatické podmínky.

Bumthang se nachází ve vyšší nadmořské výšce, což má za následek chladnější počasí ve srovnání s ostatními oblastmi Bhútánu. Průměrná teplota zde dosahuje 15°C, přičemž v zimě může klesnout až pod bod mrazu. Srážky jsou rovnoměrně rozloženy po celý rok, s mírně vyššími hodnotami v létě.

Léto v Bumthangu je relativně teplé, s průměrnou teplotou kolem 20°C. Toto období je však také deštivé a občas může dojít k povodním či sesuvům půdy, kvůli většímu množství srážek. Proto se doporučuje být opatrný a informován o aktuálních podmínkách před plánováním jakýchkoli venkovních aktivit.

Podzim v Bumthangu přináší krásné scenérie s pestrobarevnými listy stromů a mírně chladnějším počasím. Průměrná teplota klesá na asi 10°C a srážky se mírně snižují. Toto období je oblíbené u turistů, kteří si přijedou užít tu neuvěřitelnou atmosféru, kterou zde nabízí přírodní prostředí.

Zima je nejchladnějším obdobím v Bumthangu. Teploty mohou klesnout až pod -5°C, zejména v noci. Srážky ve formě sněhu jsou běžné a tvoří zasněžené pokrývky, které dodávají krajině kouzelnou atmosféru. Tato sezóna je vhodná pro ty, kteří mají rádi zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding.

Jaro v Bumthangu je mírné a příjemné. Teploty se postupně zvyšují, a představují ideální podmínky pro procházky a prozkoumávání okolních památek. Období od března do května je také vhodné pro návštěvu pestrobarevných květin a kvetoucích stromů.

Pokud plánujete návštěvu Bumthangu, doporučuje se být vybaven odpovídajícím oblečením a obuví, zejména v zimě, kdy mohou být teploty extrémně nízké. Mimo to je také důležité sledovat předpověď počasí a místní informace, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí během vašeho pobytu.

Bumthang nabízí krásnou přírodu a historické památky, které jsou ještě působivější při vhodných klimatických podmínkách. Ať už se rozhodnete navštívit tuto oblast v létě nebo v zimě, budete mít příležitost zažít jedinečnou atmosféru a poznat bohatou kulturu Bhútánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Bumthang


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Bumthangu v Bhútánu?
Nejlepší dobou pro návštěvu Bumthangu je jaro (březen - květen) a podzim (září - listopad), kdy je počasí mírné a příjemné.

2. Jak se dostanu do Bumthangu z hlavního města Thimphu?
Je možné se dostat do Bumthangu silničním spojem z Thimphu, který trvá přibližně 8-9 hodin. Také je k dispozici vnitrostátní letiště v Bumthangu, kterým lze cestovat z Thimphu za přibližně 30 minut.

3. Jaké zajímavosti mohu navštívit v Bumthangu?
V Bumthangu můžete navštívit několik klášterů a chrámů, jako je klášter Jakar, klášter Jambay Lhakhang a klášter Kurjey. Můžete také projet cyklostezku Bumthang Circuit, která je oblíbená mezi cyklisty.

4. Jaká je tradiční kuchyně v Bumthangu?
Tradiční kuchyně v Bumthangu zahrnuje pokrmy jako momo (plněný knedlík), ezay (papriková omáčka), ema datshi (pikantní paprika sýrová omáčka) a thukpa (polévka s nudlemi).

5. Jaký je typický oděv v Bumthangu?
V Bumthangu je typickým oděvem pro muže gho (tradiční bhútánské oděv) a pro ženy kira (tradiční šaty). Návštěvníci mohou také nosit pohodlné oblečení a obuv pro procházky a turistiku.

6. Kde mohu ubytovat v Bumthangu?
V Bumthangu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a rodinných penzionů. Doporučuje se si rezervovat ubytování předem.

7. Jaké jsou populární festivaly v Bumthangu?
V Bumthangu jsou populární festivaly jako Jambay Lhakhang Drup (listopad) a Tamshing Phala Chhoepa (září), které jsou spojeny s tradičními tanci, hudbou a bohatou kulturou Bhútánu.

8. Jaká je doporučená délka pobytu v Bumthangu?
Doporučuje se strávit v Bumthangu minimálně 2-3 dny, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásu a klid tohoto regionu.

9. Mám potřebu si předem zajistit povolení k návštěvě Bumthangu?
Ano, návštěva Bumthangu vyžaduje povolení od bhútánského ministerstva turistiky. Je nezbytné mít rezervaci ubytování a připojit se k oficiálnímu turistickému turné, které je organizováno místní cestovní kanceláří.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Bumthangu?
Z Bumthangu je možné podniknout výlety do okolí, jako je návštěva Phobjikhy (známého pro své černozobé jeřáby), Punaku (s jeho královským palácem) a Thimphu, hlavního města Bhútánu.


Dovolená Bhútán Bumthang


Bhútán, známý také jako "země hřmícího draka", je malá země nacházející se ve východním Himálaji. Tato země plná nádherných přírodních scenérií, klidných klášterů a bohaté kultury je skvělým cílem pro dovolenou. Jedno z nejkrásnějších míst v Bhútánu je region Bumthang, který je známý svým historickým a duchovním významem.

Bumthang, obklopený zelenými kopci a údolími, se nachází ve středu země. Jeho bohatá historie sahá až do 2. století, kdy sem přišel první buddhistický král Songtsen Gampo. Region je domovem mnoha klášterů a chrámů, které jsou důležitými náboženskými a kulturními centry Bhútánu. Mezi nejznámější patří klášter Jambay Lhakhang, který byl postaven v 7. století. Je to jedno z nejstarších buddhistických center v zemi a každý rok se zde koná slavný festival Jambay Lhakhang Drup.

Bumthang je také domovem několika nádherných chrámů, které stojí za návštěvu. Patří sem například chrám Kurjey Lhakhang, který je známý tím, že zde pohřben je druhý král Bhútánu. Dalším klášterem, který stojí za návštěvu, je Tamshing Lhakhang, který je známý svými starobylými buddhistickými fresekami a malbami.

Pro milovníky přírody a trekkingu je Bumthang také rájem. Region nabízí mnoho trekingových tras, které vedou skrz malebné horské krajiny, průzračná jezera a tiché džungle. Nejznámější trek v oblasti je trek do jezera Mebar Tsho, které je jedním z nejsvatějších jezer v Bhútánu. Tato tůra vás zavede přes hory a údolí k jezeru, kde se můžete obdivovat krásnému výhledu a užívat si ticha a klidu tohoto magického místa.

Lidé v Bumthangu jsou ohromně přátelští a pohostinní. Mají bohatou kulturu a tradice, které jsou stále součástí každodenního života. Navštěvování místních vesnic a obchodování na místních tržištích vám umožní ochutnat autentickou bhútánskou kuchyni a poznat místní zvyky a tradice.

Dovolená v Bumthangu nabízí zážitky pro každého. Bez ohledu na to, jestli máte rádi dobrodružství, klid a relaxaci nebo zájem o kulturu a historii, tato oblast vám nabídne všechno. Je to jedinečné místo, které vás zaručeně očaruje svou krásou a mystikou.

Bhútán Bumthang je skvělou volbou pro dovolenou, kde se můžete odpojit od každodenního stresu a vychutnat si přírodu, klid a krásu. Navštivte toto kouzelné místo a nechte se unést jeho magií a pokojem.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách