Dovolená Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko - země obklopená nádhernou přírodou stojí za to a nabízí mnoho zajímavých turistických cílů, jako je například Národní park Braslavská jezera, který je jedním z nejkrásnějších míst, která byste mohli navštívit.

Národní park Braslavská jezera se nachází v Severním Bělorusku, a to přesně v oblasti Vitebsk. S přibližně 300 jezery, nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie a úžasné přírodní krásy, které zůstanou v paměti navždy.

Jezera v parku jsou uspořádána do skupin a nabízejí návštěvníkům spoustu aktivit, jako je například koupání, rybolov, plování na lodi nebo cykloturistiku. Národní park Braslavská jezera je skvělým místem pro ty, kteří chtějí odpočinout od moderního světa a zapomenout na všechny problémy.

Park poskytuje také mnoho možností pro výlety a turistiku. K dispozici jsou turistické trasy pro každého - od těch nejmenších až po ty nejpropracovanější. Turistické trasy vedou návštěvníky přes louky, lesy a útesy, čímž nabízejí úžasnou možnost vidět nádherné scenérie a divokou zvěř, která v parku žije.

Vedle svých působivých, přírodních scenérií, park nabízí také řadu historických památek a kulturních atrakcí. Návštěvníci mohou navštívit památník Alexeje Tolstého, ruského spisovatele a básníka, stejně jako velkou řadu muzeí zaměřených na historii, kulturu a lidové tradice této oblasti.

Aby bylo možné si národní park Braslavská jezera plně užít, doporučuje se alespoň týdenní pobyt v této oblasti. Naštěstí jsou v okolí parku k dispozici skvělé ubytovací možnosti - od kempů a chalup po hotely a penziony, které uspokojí potřeby každého návštěvníka.

Celkově lze tedy říci, že Bělorusko nabízí velké množství krásných přírodních scenérií a kulturních atrakcí. Národní park Braslavská jezera je jedním z nejkrásnějších míst, kterým byste měli určitě věnovat pozornost, pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast.


Počasí Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko je země s kontinentálním podnebím, což znamená, že může být v létě velmi horko a v zimě velmi chladno. Nicméně, na Braslavských jezerech v národním parku Braslavské jezera se počasí může lišit od zbytku země.

V létě je počasí na Braslavských jezerech obecně velmi teplé, s teplotami dosahujícími až 30 °C. Je to skvělý čas pro turistiku a vodní sporty, jako je například veslování, kiteboarding nebo windsurfing. Je také velmi vhodný čas pro pozorování ptáků, protože se mnoho druhů ptáků stěhuje do této oblasti během jara a podzimu.

Podzim je v národním parku Braslavských jezer krásným obdobím, kdy se barva listů stromů mění na podzimní zbarvení. Mnoho turistů se v této době také vypraví do parku, aby si užili nádherné pohledy na barevné stromy a klidné jezera. Teploty se však mohou rychle měnit a může být chladno i deštivo.

V zimě jsou Braslavské jezera převážně zamrzlé. Lidé tu rádi bruslí, jezdí na ledových jachte nebo se sáňkují. V zimních měsících jsou teploty velmi nízké a mohou dosahovat i -20°C, takže je důležité si přinést dostatečné teplé oblečení.

Jaro je posledním ročním obdobím v národním parku Braslavských jezer. Je to krásné období, kdy se příroda probouzí a ptáci se vrací ze svých zimovišť. Teploty se rychle zvyšují a může být velmi vlhko. Není to nejvhodnější období pro turistiku, ale je to skvělý čas pro pozorování ptáků a jiných zvířat.

Celkově lze říci, že počasí na Braslavských jezerech se může velmi rychle měnit a je nutné si přinést zavazadlo s rozmanitým oblečením. Bez ohledu na to, jaké je počasí, tato oblast je stále krásná a stojí za to ji navštívit.


Ubytování Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko se může pyšnit bohatou přírodní scenérií a jedním z nejvýznamnějších chráněných území v zemi je Národní park Braslavská jezera. Tento národní park se nachází na severu Běloruska a rozkládá se na ploše více než 700 kilometrů čtverečních. Jeho hlavní součástí jsou osm rozlehlých jezer, která jsou obklopena krásnou divokou přírodou.

Národní park Braslavská jezera nabízí nejen neuvěřitelnou scenérii, ale také širokou škálu možností ubytování. Jednou z možností je využití hotely ve městě Braslav, které je hlavním vstupním bodem do národního parku. Tyto hotely nabízejí komfortní ubytování a příjemné prostředí pro odpočinek po celodenním objevování parku.

Další možností ubytování v národním parku Braslavská jezera je pronájem chaty nebo chalupy. Tyto chaty jsou roztroušeny po okolních vesnicích a nabízejí možnost pobytu přímo v blízkosti jezer a přírody. V těchto chatách nejenže najdete útulné ubytování, ale také kuchyňku a prostor pro společenské aktivity.

Pro ty, kteří si přejí zažít blízkost přírody naplno, je k dispozici možnost stanování v táboře. V táboře národního parku Braslavská jezera najdete vybavená stanoviště s přístřeškem, ohništěm a možností vyčištění pitné vody. Tato volba je navíc ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumávat park pěší turistikou, protože tábořiště jsou umístěny v blízkosti nejzajímavějších lokalit.

Kromě možností ubytování nabízí národní park Braslavská jezera také širokou škálu aktivit pro návštěvníky. Můžete si plavat, rybařit nebo kajakovat po jezerech. Pro ty, kteří mají rádi procházky, je zde mnoho turistických tras, které vás provedou krásnou přírodou parku. Příznivci ornitologie zde naleznou rozmanité druhy ptáků, včetně vzácných a ohrožených.

Národní park Braslavská jezera je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Díky své bohaté biodiverzitě a neuvěřitelné kráse přírody se jedná o velmi oblíbenou destinaci pro rekreační turistiku ve střední Evropě. Nechte se unést krásou jezer, roztodivnými druhy rostlin a zvířat a vrhněte se do dobrodružství v tomto běloruském národním parku. Ať už si zvolíte ubytování v hotelu, chatě nebo stanu, zážitek z pobytu v Národním parku Braslavská jezera bude nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bělorusko Národní park Braslavská jezera


1. Jaké aktivity lze podniknout v Národním parku Braslavská jezera v Bělorusku?
- V parku lze podniknout pěší túry, cykloturistiku, rybolov, vodní sporty, pozorování zvěře a ptáků, navštívit muzea a výstavy.

2. Musí se platit vstupné do parku?
- Ano, pro vstup do parku je nutné zakoupit vstupenku, její cena závisí na věku návštěvníka a na to, zda se jedná o místního obyvatele či turistu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Braslavských jezer?
- Nejlepší čas je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a příroda je plná květů a zeleně. V zimě lze park také navštívit, ale většina aktivit je omezena.

4. Lze v parku najít ubytování a restaurace?
- Ano, v parku je několik hotelů a kempů, kde lze přenocovat. Také jsou zde restaurace a obchody se suvenýry a potravinami.

5. Je nutné mít vízum pro vstup do Běloruska a do parku?
- Pro některé země je nutné mít vízum, pro jiné stačí pas a turistická víza se vydávají na hranicích. Před návštěvou je nutné se informovat o vízových podmínkách v dané zemi.


Letenka Bělorusko Národní park Braslavská jezera


Bělorusko je země, která se v posledních letech stává stále oblíbenějším cílem turistů z celého světa. A to nejen díky své jedinečné kultuře a historii, ale také kvůli úchvatným přírodním krásám, kterými tato země bohatě disponuje. Jednou z nich je i Národní park Braslavská jezera, který představuje neuvěřitelně malebnou oblast s tisíci jezery a rozsáhlými bažinami.

Národní park Braslavská jezera leží v severní části Běloruska, v regionu Vitebsk, jen několik kilometrů od hranic s Litvou a Lotyšskem. Celý park zahrnuje rozlohu více než 70 000 hektarů a je tak jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v Bělorusku.

Jeho hlavní atrakcí jsou samozřejmě jezera, jichž zde najdeme celkem 30 tisíc. Z toho největší jsou Dryvyaty, Snudy, Strusto a Mežozerskoe. Vodní plochy jsou obklopeny lesy a bažinami, což vytváří neuvěřitelně malebnou krajinu. Kromě toho je park domovem mnoha druhů vzácných rostlin a živočichů, jakými jsou například medvědi, rysi, rosomáci a losi.

Národní park Braslavská jezera nabízí návštěvníkům mnoho aktivit. K dispozici jsou zde turistické stezky pro pěší i cyklisty, stejně jako parková stezka a naučná stezka. Oblast je rovněž ideálním místem pro rybolov a vodní sporty - je možné si zapůjčit lodě, kajaky a windsurfingová prkna. V zimních měsících se zde můžete vydat na běžky nebo na sněžnicích.

Pro turisty, kteří se chtějí věnovat přírodě a užít si klid od každodenního shonu v moderních městech, je Národní park Braslavská jezera skvělým místem k odpočinku. Atmosféra zdejší přírody je opravdu magická a pohled na vodu, les a oblohu dokáže navodit pocit klidu a relaxace.

Pokud se rozhodnete navštívit Bělorusko a chtěli byste objevit jeho nezapomenutelné přírodní krásy, Národní park Braslavská jezera je skvělým místem k zahájení vaší cesty. Průvodníkem vám mohou být zdejší hostitelé, kteří vám ochotně doporučí nejlepší trasy, místa a zákoutí parku, a ukážou vám, proč je toto místo tak magické. A když se budete chtít vrátit k civilizaci, cesta zpět do Minsku nebo dalšího města vás nezabere více než několik hodin.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách