Ubytování Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je jedno z nejkrásnějších míst na světě, kde si můžete užít dokonalou dovolenou. Nachází se v Karibiku, na břehu Belize, a je domovem některých z nejlepších ubytování na světě.

Nabídka ubytování na Beliz Turneffe Atoll je velmi rozmanitá, od luxusních hotelů se špičkovými službami až po jednodušší bungalovy a kempy. Zde je několik možností, takže si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Turneffe Island Resort je jedním z nejlepších hotelů na ostrově a nabízí luxusní ubytování, nezapomenutelné zážitky a několik aktivit pro celou rodinu. Resort má řadu venkovních prostor, kde si můžete užít slunce, relaxovat a užít si krásné pohledy na okolí. Vybavení zahrnuje plážový bar, restauraci, vířivku, soukromý bazén a více.

Dalším z možných ubytování je Turneffe Flats. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a vodními aktivitami. Vybavení v resortu zahrnuje koupelnu, stůl, posilovnu a stínící žaluzie. Turneffe Flats také nabízí mnoho různých aktivit, jako jsou potápění, rybaření, jízda na kajaku a mnoho dalších.

Jako další možnost lze uvést Belize Dive Haven. Toto ubytování se nachází na ostrově San Pedro, poblíž Turneffe Atoll. Resort nabízí luxusní ubytování, pláž, bazén s vodopády a řadu aktivit na vodě. Belize Dive Haven je ideální pro rodiny, páry nebo skupiny přátel.

Dalším ubytováním v této oblasti je například Blackbird Caye Resort. Tento resort je ideální pro ty, kteří hledají více než jen relaxaci u pláže. Nabízí řadu aktivit, jako je potápění, rybaření a jízda na kajaku. Vybavení v resortu zahrnuje lounge, restauraci, bazén a více.

V neposlední řadě můžeme zmínit například Coco Plum Island Resort. Tento resort se nachází v blízkosti Turneffe Atoll a nabízí nabízí nezapomenutelné zážitky na kánoích, plážový volejbal, windsurfing, paddleboarding a mnoho dalších. Coco Plum Island Resort je ideální pro páry, kteří hledají romantické pobyt.

Výběr z ubytování na Beliz Turneffe Atoll je mnohostranný. Důležité je si vybrat takové ubytování, které vyhovuje vašim specifickým potřebám a přání, potom si můžete užít krásnou dovolenou na tomto nádherném ostrově.


Letenka Beliz Turneffe Atoll


Belizský ostrov Turneffe Atoll: Tajemný ráj pro milovníky přírody a potápění

Pokud toužíte po dobrodružství v krásném a nedotčeném prostředí, pak je belizský ostrov Turneffe Atoll tím správným místem pro vás. Nahrazující tradiční pláže a turistická centra, tento ostrov nabízí skutečný odpočinek a jedinečný přírodní zážitek.

Turneffe Atoll se rozprostírá na ploše okolo 380 km² a nachází se v Karibském moři, zhruba 30 km od belizského pobřeží. Je to třetí největší korálový atoll na světě a zároveň největší v Karibiku. Tato oblast obklopuje bezpočet korálových útesů, mangrovových porostů, písečných lagun a tajemných lagun, které vytvářejí jedinečný ekosystém.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté snaží dostat na Turneffe Atoll, je jeho úžasný podvodní svět. Průzračná voda nabízí neuvěřitelné podmínky pro potápění a šnorchlování. Můžete objevovat nádherné korálové zahrady, barevné ryby, želvy, rejnoky a dokonce i žraloky. Pro zkušené potápěče je zde také možnost prozkoumávat vraky ztroskotaných lodí z doby pirátů.

Turneffe Atoll je také rájem pro rybáře. Oblast je známá svými bohatými rybnými zdroji a nabízí skvělé podmínky pro lov ryb jako tarpon, bonefish, permity a barrakudy. Po celém atollu se nachází mnoho rybářských lodí a odborníci, kteří vám rádi pomohou při rybolovu a zároveň vás seznámí se zdejšími technikami.

Přestože je Turneffe Atoll plný dobrodružství a akce, poskytuje také klid a odpočinek. Na ostrově nenajdete žádné velké hotely či rušné letovisko. Místo toho tu najdete malé a luxusní ekoresorty, které nabízejí ubytování ve stylových chatkách nebo vilech přímo na pláži. Můžete se těšit na stinné kokosové palmy, písečné pláže a nádherné výhledy na oceán.

Dalším lákadlem Turneffe Atoll je jeho biologická diverzita a mnoho endemických druhů, které zde můžete pozorovat. Pokud máte rádi ptáky, budete nadšeni z pozorování více než 60 druhů ptáků, které ve vnitrozemí ostrova volně žijí. Zdejší vegetace a mořský svět jsou také domovem mnoha vzácných druhů, jako jsou kapustňáci, krabi, karety nebo kokosové kraby.

Belizský ostrov Turneffe Atoll se stal jedním z nejžádanějších cílů pro cestovatele, kteří hledají unikátní přírodní zážitky. S jeho nedotčenými korálovými útesy, inspirativním podvodním světem a krásnou divokou přírodou je to místo, které vás nadchne a uvězní ve svém kouzlu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Turneffe Atoll


1. Jak se dostanu na ostrov Turneffe Atoll?
Ostrov Turneffe Atoll je dostupný pouze lodí nebo letadlem z Belize City. Nejlepší možností je najmout si soukromou loď nebo využít služeb turistické agentury.

2. Co mohu na ostrově dělat?
Na Turneffe Atoll najdete mnoho aktivit, jako například potápění, šnorchlování, rybaření, windsurfing, kajakářství a další vodní sporty. Kromě toho se můžete projít po pláži, relaxovat u bazénu nebo se vydat na výlet na sousední ostrovy.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Turneffe Atoll?
Nejlepší čas na návštěvu je mezi prosincem a květnem, kdy je suché období a teploty jsou příjemné. Během letních měsíců se můžete setkat s vyšší vlhkostí a občasnými dešti.

4. Jaká je průměrná teplota vody na Turneffe Atoll?
Průměrná teplota vody se pohybuje mezi 26 °C a 29 °C po celý rok.

5. Jaké druhy ryb mohu chytit na Turneffe Atoll?
Na Turneffe Atoll najdete mnoho druhů ryb, jako například osteči, kingfish, žraloci, barracudy, mahi-mahi, wahoo a další.

6. Je na ostrově k dispozici elektřina?
Ano, elektřina je k dispozici, ale v některých místech není k dispozici po celou dobu. Doporučuje se mít s sebou powerbanky a baterie.

7. Jaké jsou přibližné ceny ubytování a potravin na Turneffe Atoll?
Ceny se liší dle vašich požadavků a závisí na tom, zda se rozhodnete ubytovat se v luxusním letovisku nebo v menším penzionu. Potraviny jsou dražší než v Belize City, ale stále cenově dostupné.

8. Existují nějaká omezení při cestování na Turneffe Atoll z důvodu pandemie Covid-19?
Ano, během pandemie Covid-19 jsou do Belize uvalena omezení cestování a přistěhovalectví. Před plánovanou cestou se doporučuje prověřit platné omezení a požadavky na cestování.


Počasí Beliz Turneffe Atoll


Turneffe Atoll je korálový atol v Karibiku, který se nachází přibližně 20 kilometrů jihovýchodně od města Belize. Atol se táhne na ploše přes 280 kilometrů čtverečních a oplývá neuvěřitelnou biodiversitou. Díky svému umístění a lokalitě je Turneffe Atoll oblíbeným místem pro potápěče, ale také pro milovníky přírody a slunce.

Vzhledem k tomu, že se nachází v tropické oblasti, jsou teploty na Turneffe Atoll velmi příjemné po celý rok. Průměrná teplota vody v průběhu roku dosahuje 27 stupňů Celsia, což je ideální teplota pro potápění a další vodní aktivity. Průměrná denní teplota vzduchu se pohybuje od 26 do 31 stupňů, s minimy kolem 22 a maximy až 35 stupňů.

Deštivá sezóna v Belize začíná v květnu a trvá až do listopadu. Na Turneffe Atoll však tento období obvykle není příliš výrazné a déšť přichází spíše ve formě bouří nebo přeháněk, které prochází rychle. Pro turisty tak nejsou deštivé dny příliš závažným problémem. V suchém období od prosince do dubna jsou teploty na Turneffe Atoll příjemně vyrovnané a slunné dny převládají.

Další významný faktor, který ovlivňuje počasí na Turneffe Atoll, je sezónní výskyt hurikánů. Hurricane season začíná v červnu a trvá až do listopadu. Z tohoto důvodu je třeba být v tomto období ostražitý a pravidelně sledovat stav počasí, zejména v období srpna a září, kdy jsou největší rizika.

Celkově lze říct, že počasí na Turneffe Atoll je velmi příznivé a splňuje požadavky mnoha lidí. Pokud je vaším cílem potápění, sluneční koupání nebo prostě relaxace v příjemném prostředí, Turneffe Atoll je pro vás ideální volbou. Zároveň však pamatujte na sezónní výskyty hurikánů a pravidelně sledujte počasí, aby vám nic nezkazilo vaši dovolenou.


Dovolená Beliz Turneffe Atoll


Belizský ostrov Turneffe Atoll je rájem pro každého milovníka potápění a přenosného odpočinku. Toto exkluzivní místo nabízí návštěvníkům nádhernou korálovou říši, exotickou faunu a flóru a luxusní ubytování na několika ostrovech.

Turneffe Atoll se nachází asi 20 km od pobřeží Belize a má rozlohu přibližně 60 km2. Je tvořen více než 200 ostrovy a atoly, což umožňuje hostům získat jedinečný zážitek z průzkumu této oblasti. Průzračné tyrkysové vody, které obklopují ostrovy, jsou ideální pro potápění a šnorchlování, zatímco korálové útesy si užijí i ti, kteří se rozhodnou zůstat na pevnině.

Každý ostrov je obklopen krásnými lagunami a chrání vzácná mořská zvířata jako karety, delfíny nebo nejrůznější ryby a korály. Na ostrovech běžně spatříte vodní ptáky a dokonce i krokodýly. Ráj pro ty, kdo hledají dobrodružství a přírodou plné prostředí.

Kromě svých krás, má Beliz Turneffe Atoll také mnoho rekreačních aktivit pro své návštěvníky, jako je rybaření, plachtění, windsurfing, kajakářství a jízda na vodních skútrech. Pokud hledáte nárust adrenalinu, existuje mnoho míst, kde si můžete zapůjčit skoky z klifů a další odvážné vodní aktivity.

Kromě skvělého odpočinku a dobrodružství můžete také najít luxusní hotelové komplexy na několika ostrovech, jako je například Turneffe Island Resort, který nabízí proslulou belizskou pohostinnost. Tyto komplexy jsou moderně vybavené a nabízejí prvotřídní služby a pohodlí. Pokoj s výhledem na pláž, ale i na korálový útes Vám nabídne dokonalou relaxaci.

Výlet na ostrovy Turneffe Atoll je ideální pro páry, rodiny a přátele, kteří chtějí strávit čas v krásném a přírodním prostředí, se spoustou aktivit a moderním ubytováním. Planeta nabízí mnoho krásných míst na dovolenou, ale nedokáže konkurovat přírodní a kulturní krásou, kterou nabízí belizské ostrovy Turneffe Atoll. Je to výlet, který si nepochybně užijete a nepřestanete na něj vzpomínat.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách