Ubytování Belgie Tournai


Belgie je malebná země v západní Evropě, která láká turisty svou bohatou historií, krásnou architekturou a půvabnými městy. Jedním z takových měst je i Tournai, které se nachází v Valonsku, jedné z regionálních částí Belgie. Tournai je považováno za jedno z nejstarších měst v Belgii a jeho historie sahá až do římské doby.

Jednou z nejdůležitějších věcí, které turisty zajímají, je samozřejmě ubytování. Tournai nabízí širokou škálu různých možností, ať už si cestovatelé přejí luxusní hotelový pokoj, typický belgický penzion nebo levný hostel pro mladé a dobrodružné cestovatele.

Pro ty, kteří si přejí ubytování v centru města s blízkým přístupem k hlavním turistickým atrakcím, je ideální volbou některý z městských hotelů. Ty nabízejí komfortní pokoje s veškerými moderními vybaveními, jako je televize, klimatizace a Wi-Fi připojení. Zároveň zde najdete klid a soukromí, které oceníte po celodenním objevování města.

Pro ty, kteří se chtějí cítit jako místní, je možnost ubytování v belgických penzionech nebo tzv. "Chambres d'hôtes”. Tyto penziony se nacházejí v malebných historických budovách a nabízejí autentický belgický zážitek. Hosté zde mohou zažít pohostinnost místních obyvatel, ochutnat tradiční belgickou kuchyni a získat tipy na nejlepší místa k návštěvě od místních průvodců.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování a zároveň potkávat další cestovatele, jsou zde také levné hostely. Tyto hostely nabízejí sdílené pokoje s ostatními hosty, a tím vytvářejí příležitost pro poznávání nových lidí a sdílení cestovatelských zážitků. Hosté mají také přístup k společným prostorám, jako je kuchyňka nebo obývací pokoj, kde se mohou setkávat a trávit čas spolu.

Tournai je městem, které potěší jak turisty, kteří hledají luxus a pohodlí, tak ty, kteří mají rádi autentický zážitek a místní atmosféru. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít všechny hlavní atrakce města, jako je katedrála Notre-Dame, Belfry a různé muzea, v dosahu. Navíc, díky své poloze v blízkosti hranic s Francií, je Tournai také skvělým výchozím bodem pro výlety do sousedních zemí.

Takže pokud se chystáte navštívit Belgii a Tournai je na vašem seznamu měst, nebudete mít problém najít ubytování, které splní vaše potřeby a přání. Stačí si vybrat typ ubytování, který vám nejvíce vyhovuje a těšit se na nádherný pobyt plný belgických zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Tournai


Nejčastější dotazy a odpovědi o Belgii, konkrétně o městě Tournai:

1. Kde se nachází město Tournai?
Tournai se nachází v jihozápadní části Belgie, blízko hranic s Francií.

2. Jak se dostanu do Tournai z Bruselu?
Z Bruselu do Tournai se dá snadno dojet vlakem. Cesta trvá přibližně jednu hodinu.

3. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Tournai?
Mezi nejvýznamnější památky v Tournai patří katedrála Notre-Dame, Belfort a městské muzeum.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Tournai?
Nejlepší čas na návštěvu Tournai je během jara a léta, kdy je zde příjemné počasí a mnoho kulturních akcí.

5. Jaké jsou oblíbené festivaly v Tournai?
V Tournai se koná několik populárních festivalů, jako například Tournai Jazz Festival, Tournai en fêtes a Festival des Jardins.

6. Jaká je typická belgická kuchyně v Tournai?
Typická belgická kuchyně v Tournai zahrnuje speciality jako moules-frites (mušle s hranolkami), waffles, belgický čokoládu a piva.

7. Kde se dá ubytovat v Tournai?
V Tournai je možné ubytování najít v různých typech zařízení, od hotelů po penziony a ubytování Airbnb.

8. Jaké jsou možnosti trávení volného času v Tournai?
V Tournai můžete navštívit památky, muzea, ochutnávat místní kuchyni, procházet se po historickém centru města nebo se účastnit místních festivalů.

9. Jak se místní obyvatelé mluví?
V Tournai se mluví převážně francouzsky, ale místní obyvatelé často také ovládají nizozemštinu a angličtinu.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Tournai a co si nenechat ujít?
Prohlídka Tournai trvá obvykle jeden až dva dny. Při návštěvě byste si rozhodně neměli nechat ujít katedrálu Notre-Dame, Belfort, městské muzeum a procházku po historickém centru města.


Letenka Belgie Tournai


Belgie je zemí bohatou na historii a krásné památky. Jedním z méně známých, ale o to zajímavějších měst v Belgii je Tournai. Toto historické město, ležící ve valonském regionu země, je známé svou bohatou kulturou a architekturou.

Při návštěvě Tournai byste rozhodně měli navštívit katedrálu Notre Dame de Tournai, která je jedním z nejimpozantnějších románských kostelů v Belgii. Po této katedrále byla dokonce pojmenována také jedna z nejlepších belgických pivních značek, kterou jistě ocení mj. milovníci belgického piva. Katedrála je zapsána na seznamu UNESCO a její stavba začala již v 12. století.

Další zajímavou památkou je městská věž, Belfort. Tato majestátní stavba pochází z 12. století a nabízí nádherné výhledy na město. Věž je součástí starého městského opevnění a je zároveň jednou z nejstarších zachovalých věží v Belgii.

Při procházce po městě si určitě všimnete také mnoha krásných historických domů a uliček. Celé historické centrum Tournai je charakterizováno kamennými uličkami a malebnými průčelími. Určitě stojí za návštěvu také náměstí Grand-Place, kde je možné si odpočinout v jedné z mnoha kaváren a ochutnat belgickou čokoládu nebo kávu.

Pokud máte rádi muzea, v Tournai určitě nebudete zklamáni. Nejznámějším muzeem je Musée des Beaux-Arts, které se specializuje na umění a sbírky ze 17. až 20. století. Můžete tu obdivovat díla takových umělců jako je Rubens, van Dyck, Monet nebo Picasso. Dalším zajímavým muzeem je Musée d'Histoire Militaire, které se zaměřuje na vojenskou historii Belgie a představuje sbírky z období první a druhé světové války.

Pokud jste naplánovali výlet do Belgie, určitě byste neměli opomenout navštívit toto malebné město. Tournai nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků spojených s historií, kulturou a krásou belgického venkova. Příjemné procházky po úzkých uličkách, obdivování historických památek a ochutnávání tradičních belgických pokrmů jsou nepřehlédnutelnou součástí návštěvy tohoto fantastického města. Takže pokud hledáte nové a unikátní místo na svých cestách, vydejte se do Tournai a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Belgii.


Dovolená Belgie Tournai


Belgie je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, a jedním z jejích skrytých pokladů je město Tournai. Ležící na západě země, Tournai je jedním z nejstarších měst v Belgii a nabízí jedinečnou kombinaci architektury, památek a přírodního prostředí, které je ideální pro dovolenou.

Tournai je známé svou katedrálou Notre-Dame, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato gotická katedrála s románskými a barokními prvky je jednou z nejvýznamnějších architektonických památek ve střední Evropě. Uvnitř katedrály se můžete pokochat krásnými vitrážemi a vynikající sochařskou výzdobou. A pokud jste milovníkem památek, nevynechejte návštěvu Belfortu, starobylého věže, která dominuje městskému panoramatu.

Dalším z vyvrcholení vaší dovolené v Tournai může být návštěva proslulého Muzea výtvarných umění, kde můžete obdivovat umělecká díla od belgických a mezinárodních umělců. Muzeum se nachází v krásném bývalém biskupském paláci a nabízí i krásné výhledy na okolní parky.

Po prohlídce města se můžete vydat na projížďku podél řeky Scheldt, která protéká Tournai. Tato malebná řeka nabízí krásnou přírodu a je populární mezi cyklisty a pěšími turisty. V okolí Tournai se nachází také několik přírodních rezervací, které mají bohatou flóru a faunu. Můžete se tedy vydat na procházku nebo projížďku a objevovat krásy belgického venkova.

Belgie je také známá svou vynikající kuchyní a Tournai není výjimkou. Místní restaurace nabízejí širokou škálu tradičních belgických jídel, jako je moules-frites (mušle s hranolkami), waffles (vafle) a beer-braised beef (hovězí dušené v pivu). Nezapomeňte si také vychutnat některé z místních belgických piv, která jsou světově proslulá.

Pokud plánujete dovolenou v Belgii, nezapomeňte zařadit Tournai do svého itineráře. Toto malebné město nabízí nejen bohatou historii a památky, ale také příjemné prostředí a možnosti pro relaxaci. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem kultury, přírody nebo dobrého jídla, Tournai vám nabídne všechny tyto zážitky a mnohem víc.


Počasí Belgie Tournai


Belgie je známá svým proměnlivým a mírným klimatem po celý rok. Město Tournai, ležící na západě země, nedaleko francouzských hranic, sdílí toto počasí s celou Belgií.

Tournai zažívá oceánské podnebí, což znamená, že je ovlivněno převažujícími větry od Atlantiku. Letní teploty se obvykle pohybují mezi 20 °C a 25 °C, což je ideální teplota pro turistiku a prozkoumávání města. Nicméně, letní období je také známé pro časté deště a oblačné nebe. Teploty mohou výjimečně dosáhnout až 30 °C, ale to je poměrně neobvyklé.

Podzim v Tournai je obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Teploty klesají na 10 °C až 15 °C a deštivé dny se stávají běžnějšími. Barevné listí na stromech přidává kouzlo krajince a dává vědět, že se blíží zima.

Zima v Belgii a v Tournai není příliš drsná, ale je stále chladná. Teploty se pohybují kolem 0 °C až 5 °C. Sníh není příliš častý, ale občas zde může napadat. Zima je také obdobím s nejméně slunečními hodinami v roce, což může vést k pocitu deprese způsobené nedostatkem slunečního světla.

Jaro je obdobím, kdy se počasí v Tournai postupně oteplová a probouzí se k životu květiny a stromy. Teploty se pohybují mezi 10 °C a 15 °C a deštivé dny jsou stále poměrně časté.

Celkově lze říct, že Tournai má mírné počasí s mírnějšími teplotami a častými dešťovými srážkami. Je dobré být připraven na různé druhy počasí, pokud navštívíte toto město. Doporučuje se, abyste s sebou vždy měli nepromokavý oblečení a deštník nebo pláštěnku.

Město Tournai je přitahujícím turistickým místem s bohatou historií a mnoha architektonickými památkami, jako je katedrála Notre-Dame de Tournai. Nechte se unést krásou města a užijte si jeho jedinečné atmosféry, ať už je počasí jakékoliv.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách