Ubytování Belgie Mechelen


Mechelen je krásné město v Belgii, nacházející se v provincii Antverpy, které nabízí turistům mnoho zážitků. Pokud se vydáte na cestu do Mechelenu, měli byste si předem zajistit ubytování. V tomto článku se zaměříme na několik možností ubytování v Mechelenu.

1. Hotel Martin's Pátio

Pokud hledáte luxusní ubytování, měli byste se zaměřit na hotel Martin's Pátio. Tento hotel se nachází v historickém centru Mechelenu, což znamená, že se nachází v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Hotel nabízí moderní pokoje s klimatizací, TV, minibarem a Wi-Fi připojením zdarma. Kromě toho má hotel vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat belgická jídla a piva.

2. Hotel Elisabeth

Hotel Elisabeth je menší hotel situovaný v blízkosti centra Mechelenu. Tento hotel nabízí příjemné pokoje, které jsou vybaveny TV, Wi-Fi připojením zdarma, klimatizací a minibarem. Hotel Elisabeth má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat belgická jídla.

3. B&B The Patio Houses

Pokud hledáte ubytování s rodinnou atmosférou, můžete se ubytovat v B&B The Patio Houses. Tento bed and breakfast je situován v blízkosti centra Mechelenu a nabízí příjemné a útulné pokoje. Pokoje jsou vybaveny TV, Wi-Fi připojením zdarma a koupelnou. Hosté si mohou také vychutnat snídani servírovanou na slunné terase.

4. Hotel Mercure Mechelen Vé

Hotel Mercure Mechelen Vé se nachází v blízkosti historického centra Mechelenu a nabízí moderní a příjemné pokoje. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV, minibarem a Wi-Fi připojením zdarma. Hotel nabízí také vlastní restauraci a podzemní parkoviště.

5. Holiday Inn Express Mechelen City Centre

Holiday Inn Express Mechelen City Centre je hotel situovaný v blízkosti hlavního náměstí ve městě Mechelen. Hotel nabízí moderní a praktické pokoje s TV, Wi-Fi připojením zdarma, koupelnou a klimatizací. Hosté si také mohou vychutnat snídani podávanou v hotelové restauraci.

To jsou některé z možností ubytování, které Mechelen nabízí. Předtím, než se vydáte na cestu do tohoto krásného města, měli byste si předem zarezervovat ubytování v jednom z výše uvedených hotelů nebo bed and breakfast. Tím si můžete užít pohodlný a příjemný pobyt v Mechelenu.


Letenka Belgie Mechelen


Mechelen je kouzelné belgické město ležící mezi dvěma největšími belgickými městy, Bruselem a Antverpami. Díky své strategické poloze a historickému významu láká množství turistů ze všech koutů světa. Pokud se chystáte navštívit Belgii, letenka do Mechelenu je správnou volbou.

Mechelen, který může být pokládán za skutečný skvost středověké architektury, je známý svými nádhernými gotickými a renesančními budovami. Při procházce uličkami města budete překvapeni bohatstvím historických památek, které zde najdete. Zastavte se náměstí Grote Markt, kde se nachází nejvýznamnější památka Mechelenu - gotická katedrála svatého Romualda. Tato nádherná katedrála s vysokou věží vám nabídne úchvatný výhled na město i jeho okolí.

Další zajímavou stavbou, kterou byste si neměli nechat ujít, je Rovnost Mechelenu. Jedná se o nepřehlédnutelnou budovu, která sloužila jako správní centrum vlády v 16. století. Dnes v ní sídlí městský muzeum, které nabízí rozsáhlé sbírky umění a historických artefaktů. Pro milovníky umění je zde také řada galerií a uměleckých ateliérů, kde si můžete prohlédnout díla místních umělců.

Mechelen je také známý svými vodními stezkami a kanály. Pokud jste fanoušky vodních cestování, můžete si pronajmout loď a prozkoumat krásy města z jedinečné perspektivy. Poté, co jste se projeli po vodě, si udělejte procházku po malebné promenádě a užijte si atmosféru města.

Belgie je rovněž známá svou bohatou gastronomickou scénou a Mechelen není výjimkou. Vyzkoušejte místní speciality jako mechelenskou kůrku nebo mechelenský koláč. Nezapomeňte si zakoupit i tradiční belgickou čokoládu a pivo, které jsou neodmyslitelnou součástí belgické kultury.

Chcete-li zakončit svou návštěvu Mechelenu opravdu nezapomenutelně, navštivte také dobrodružný park Technopolis. Tento interaktivní park nabízí širokou škálu vědeckých a technologických aktivit, které zaručeně potěší jak děti, tak i dospělé.

Letenka do Mechelenu vám otevře dveře do jednoho z nejkrásnějších belgických měst, které je bohaté na historii, kulturu a architekturu. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vás zcela pohltí svým kouzlem. Neexistuje lepší způsob, jak poznat Belgii, než posadit se na palubu letadla a vydat se do Mechelenu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Mechelen


1) Kde se nachází Mechelen?
Mechelen se nachází v Belgii, v provincii Antverpy.

2) Jak se dostat do Mechelenu?
Mechelen je dobře dostupný vlakem z hlavního města Belgie, Bruselu. Existují také pravidelné autobusové linky spojující Mechelen s okolními městy.

3) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Mechelenu?
Mezi nejznámější turistické atrakce v Mechelenu patří gotická katedrála svatého Rumbolda, palác Margarety z Yorku, park Tivoli a mnoho dalších.

4) Jaké jsou tradiční belgické speciality v Mechelenu?
V Mechelenu si můžete vychutnat místní speciality, jako je Mechelenský koláč (Mechelse vlaai), Mechelenské maso (Mechelse koekoek) a belgické hranolky (frietjes).

5) Kde lze v Mechelenu nakupovat?
V Mechelenu najdete několik nákupních center a obchodních ulic, jako je Ijzerenleen, která je známá svými butiky a obchody s módním oblečením.

6) Jaké jsou nejbližší letiště k Mechelenu?
Nejbližší letiště k Mechelenu je Letiště Brusel, které se nachází asi 15 km severně od města.

7) Jaké jsou nabízené aktivity v Mechelenu pro děti?
Mechelen nabízí několik atrakcí pro děti, jako je Technopolis - interaktivní muzeum vědy, ZOO Planckendael - zoologická zahrada, a také několik parků a venkovních hřišť.

8) Jaké jsou nejbližší okolní města k Mechelenu?
Mezi nejbližší okolní města patří Antverpy, Brusel, Leuven a Hasselt.

9) Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Mechelenu?
V Mechelenu najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Mezi nejlepší ubytovací zařízení v Mechelenu patří Martin's Patershof, NH Mechelen a Best Western Hotel Golden Anchor.

10) Které kulturní události se v Mechelenu konají?
V Mechelenu se pořádá řada kulturních událostí, včetně Mechelenského obrovského, který je každoročním festivalovým průvodem, festivalu Zomer van Mechelen (Mechelenské léto) a mnoha dalších koncertů, výstav a divadelních představení.


Počasí Belgie Mechelen


Mechelen je město ležící ve střední části Belgie, nedaleko hlavního města Brusel. Je to historické město s bohatou kulturou a architekturou. Mechelen leží v mírném oceánském podnebném pásu, což znamená, že zde panovalo převážně mírné počasí s pravidelnými srážkami po celý rok.

Počasí v Mechelenu je obvykle mírné a proměnlivé. Průměrná teplota zde v zimě činí kolem 2 °C a v létě kolem 22 °C. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy teploty mohou stoupat až k 25 °C. Naopak nejchladnějším měsícem je leden, kdy teploty mohou klesnout pod bod mrazu.

Srpnové a zářijové měsíce jsou nejdeštivější v Mechelenu, s průměrnými srážkovými úhrny nad 70 mm za měsíc. Město dostává průměrně kolem 200 dnů srážek ročně, takže je dobré si vzít deštník, pokud plánujete návštěvu Mechelenu.

V zimě může být Mechelen pokryt sněhem, ale není to příliš běžné. Průměrné srážky ve formě sněhu se pohybují kolem 20 cm ročně. Pokud se v Mechelenu vyskytne sněhová bouře, město je dobře vybaveno na čištění ulic a udržování běžného života v chodu.

Jaro a podzim jsou obvykle příjemné a mírné. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a počasí je často proměnlivé. Může se stát, že během jednoho dne zažijete slunečné ráno, deštivé odpoledne a oblačný večer.

Vzhledem k mírnému oceánskému podnebí je vhodné se na návštěvu Mechelenu připravit oblečením, které je vhodné pro proměnlivé počasí. Přinesení deštníku a lehkého pláštěnky vždy přijde vhod, abyste se ochránili před nečekanými dušemi. V létě můžete nosit lehké oblečení a krátké kalhoty, zatímco v zimě byste měli mít na paměti, že teploty mohou klesnout pod bod mrazu, a připravit se na teplejší oblečení.

Mechelen je malebné město s bohatou historií a více než 320 slunečných dní za rok, což ho činí ideálním cílem pro turisty v každém ročním období. Příjemná klima a překrásné památky Mechelenu z něj činí jedno z nejoblíbenějších míst v Belgii ke strávení dovolené nebo jen na krátkou návštěvu.


Dovolená Belgie Mechelen


Mechelen je malebné město v Belgii, které se nachází ve vlámském regionu. Toto historické město je skvělým místem pro letní dovolenou, kde můžete relaxovat, prozkoumat bohatou historii a objevit mnoho památek.

Jedním z hlavních lákadel Mechelenu je jeho impozantní gotická katedrála, která se jmenuje Sv. Rumboldova katedrála. Je považována za jednu z největších a nejkrásnějších katedrál v Belgii. Můžete si projít věže katedrály, které nabízejí úchvatný výhled na město. Uvnitř katedrály můžete obdivovat mnoho uměleckých děl a památek.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Palác Mechelen. Tento renesanční palác je sídlem městské rady a také poskytuje prostor pro kulturní události a výstavy. Můžete si prohlédnout jeho nádherné zahrady a procházet se po historických pokojích.

Mechelen je také známý pro své mnoho muzeí, které osvětlují místní historii a kulturu. Například Šlechtický dům nebo Dům Anckera jsou dvě z nejvýznamnějších muzeí v Mechelenu. Můžete zde objevit bohatou historii města a dozvědět se více o jeho kulturním dědictví.

Pokud máte rádi zahradní procházky, pak zahradní park Kruidtuin je pro vás to správné místo. Tato historická zahrada je nejstarší ve Flandrech a nabízí krásné květiny, zelené trávníky a klidné prostory pro odpočinek a pikniky.

Mechelen je také známý svými mnoha festivaly a kulturními akcemi. Každý rok se zde koná například festival Mechelen Muziekfestival, který přináší živou hudbu a koncerty do ulic města. Tento festival je skvělou příležitostí pro návštěvníky prozkoumat místní hudební scénu a zažít živou hudbu v jedinečném prostředí.

Kromě toho, Mechelen se nachází v blízkosti nádherné přírody a venkovských oblastí, které nabízejí možnost pro procházky a cyklistické výlety. Můžete si vychutnat malebné scenérie, jezera a lesy, které jsou ideální pro relaxaci a sportovní aktivity.

Celkově vzato, Mechelen je skvělým místem pro dovolenou. Nabízí bohatou historii, malebné památky, přírodní krásy a mnoho kulturních akcí. Bez ohledu na to, jestli se zajímáte o historii, umění, hudbu nebo přírodu, Mechelen má něco pro každého. Rozhodně stojí za to si toto nádherné město v Belgii pro svou dovolenou vybrat.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách