Dovolená Belgie Malmedy


Belgie je evropská země s mnoha historickými a kulturními památkami. Malmedy, město v belgické provincii Lutych, nevyjímaje. Toto malebné město a jeho okolí nabízejí mnoho zajímavých a krásných míst, které stojí za navštívení.

Malmedy se nachází v kopcích Ardenn, v blízkosti hranic s Německem. Toto místo je ideálním místem pro milovníky přírody a aktivního odpočinku. Oblast nabízí mnoho turistických tras pro pěší turistiku a cykloturistiku, stejně jako lyžování v zimě. Návštěvníci také mohou prozkoumat mnoho historických památek a muzeí v okolí Malmedy.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Malmedy je katedrála svatého Petra a Pavla. Tato katedrála byla postavena v 18. století a je považována za jednu z nejvýznamnějších barokních staveb v Belgii. Katedrála je také místem posledního odpočinku bývalého belgického krále Leopolda III.

Dalším významným místem v Malmedy je místní historické muzeum, které prezentuje historii města a jeho okolí. Návštěvníci zde mohou vidět mnoho archeologických artefaktů a relikvií z časů starých Galů a Římanů. Muzeum také prezentuje historii Malmedy během druhé světové války, kdy bylo město obsazeno nacistickými silami.

Pro milovníky přírody nabízí oblast kolem Malmedy mnoho turistických možností. Turisté mohou prozkoumat okolní kopcí Ardenn pěšky nebo na kole a objevit mnoho malebných vesniček a historických památek v okolí. Pro lyžaře jsou k dispozici několik lyžařských středisek v okolí Malmedy.

Aby se návštěvníci mohli dobře najíst a odpočinout si, Malmedy nabízí mnoho kvalitních restaurací a kaváren. Hosté si mohou vychutnat místní speciality, jako jsou šťavnaté hovězí maso a tradiční belgické pivo.

V oblasti Malmedy se také koná mnoho kulturních akcí a festivalů, jako například slavnost kofoly, tradičního belgického nápoje z hořkých pomerančů a bylinek.

Malmedy je tedy ideálním místem pro výlety a romantické víkendy v přírodě. Ubytování je k dispozici v mnoha hotelích a penzionech v centru města i v jeho okolí. Takže neváhejte a vydejte se objevovat krásy tohoto malebného belgického města!


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Malmedy


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se belgického města Malmedy mohou zahrnovat:

1. Jak se dostat do Malmedy?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Malmedy, je cestovat automobilem. Je možné se sem také dostat vlakem či autobusem.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Malmedy?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Malmedy patří katedrála sv. Petra a Pavla, muzeum Malmundarium, staré město, středověké hrady Reinhardstein a Freÿr, a také četné přírodní památky v okolí.

3. Kde se dá v Malmedy dobře najíst?
- V Malmedy najdete řadu restaurací a kaváren nabízejících tradiční belgickou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako moules-frites (mušle s hranolkami), carbonade flamande (vlámské hovězí maso) a belgické vánoční cukroví.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Malmedy?
- V Malmedy je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, penzionů a soukromých apartmánů. Doporučuje se ovšem rezervovat ubytování předem, zvláště v turisticky rušných obdobích.

5. Kdy se konají největší kulturní a společenské akce v Malmedy?
- V Malmedy se koná několik významných kulturních a společenských akcí během roku. Nejznámější z nich jsou karneval, který se slaví v únoru nebo březnu, a kočovné festivaly jako například Jazz & Blues Festival (červen) nebo Les Francofolies de Spa (červenec).

6. Jaké aktivity se dají v Malmedy podniknout?
- V Malmedy a jeho okolí najdete mnoho aktivit pro všechny věkové skupiny. Můžete se vydat na pěší turistiku a cyklovýlety v okolních horách, navštívit lázeňská zařízení ve městě Spa, nebo se zúčastnit sportovních akcí, jako je například závod Formule 1 v blízkém městě Spa-Francorchamps.

Doufám, že tyto odpovědi ti poskytnou užitečné informace o belgickém městě Malmedy!


Ubytování Belgie Malmedy


Belgie je krásná země se spoustou turistických atrakcí. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Malmedy, malé město v regionu Valonsko. Malmedy je ideální destinace pro milovníky přírody, kteří hledají klid a relaxaci. Město je obklopeno překrásným přírodním prostředím a nabízí řadu aktivit pro turisty. V následujících řádcích se zaměříme na ubytování v této oblasti.

Malmedy nabízí mnoho druhů ubytování, od luxusních hotelů až po kempování v přírodě. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete zvolit například Hotel L'Esprit Sain nebo B&B La Romance du Lac. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje s pohodlnými postelemi a vybavením, jako je například Wi-Fi a televize. Při rezervaci této kategorie ubytování však počítejte s vyššími náklady.

Pro ty, kdo hledají více útulnosti a domácího prostředí, je vhodné zvolit rodinný penzion Les Tchéous. Nabízí jednoduše zařízené, ale útulné pokoje a hostitelé zde mají velké srdce. Dále je k dispozici prostorná zahrada, kde si můžete odpočinout po celodenních výletech.

Pro turisty, kteří chtějí ušetřit peníze a zároveň si (ne)splnit sen o kempování, jsou k dispozici kempy v okolí Malmedy. Kemp Le Roptai nabízí rozmanité typy stanov až po chatky a samozřejmě naprostý klid.

Závěrem je třeba zmínit, že ubytování v Malmedy je velmi oblíbené v létě a o víkendech, takže je třeba si ho rezervovat v dostatečném předstihu. Ať už si zvolíte kteroukoliv variantu, jistě uvidíte, že ubytování v Malmedy určitě přidá vaší dovolené na příjemnosti.


Počasí Belgie Malmedy


Belgie je známá pro své časté změny počasí a Malmedy není výjimkou. Toto malé město v provincii Lutych se nachází ve východní části země a je obklopené kopci a lesy, což ovlivňuje jeho klima.

V Malmedy je ovlivněno především kontinentálním podnebím, což znamená chladné zimy a mírně teplá léta. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 0 °C, ale mohou se vyskytnout i velmi nízké teploty a sněhové bouře. Díky své poloze v horách je Malmedy často postižené velkými sněhovými srážkami, které mohou mít vliv na dopravu a život obyvatel.

Léta v Malmedy jsou relativně teplá, ale přesto se občas vyskytnou deštivé dny. Průměrné teploty v létě se pohybují kolem 25 °C, ale mohou dosáhnout až 30 °C. V létě Malmedy září krásnými květinami a zelenými poli, které lákají turisty k procházkám a piknikům.

Jaro a podzim v Malmedy jsou obdobím, kdy se počasí často mění. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C a může se vyskytnout jak slunečné, tak deštivé počasí. To dává možnost procházek po okolních horách, protože příroda se probouzí k životu nebo se připravuje na zimu.

Počasí v Malmedy je ovlivněno také odlišnými klimatickými zónami. Na východě Malmedy se nachází vysoké kopce Ardeny, což způsobuje vyšší srážky a chladnější počasí. Na západě města se rozkládá Rýnská pánev, která je charakterizována mírnějším podnebím s menšími srážkami.

Bez ohledu na to, jaké počasí panuje v Malmedy, město nabízí mnoho aktivit a památek k prozkoumání. Místní trhy, kostely, muzea a přírodní rezervace jsou jen některé z atrakcí, které stojí za návštěvu.

Celkově lze říci, že počasí v Malmedy je rozmanité a přináší různé zážitky v závislosti na ročním období. Je však vždy dobré být připraven na případné změny a vzít si s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Letenka Belgie Malmedy


Belgie, Malmedy: Skrytý klenot uprostřed Arden

Malmedy, malebné město ležící v regionu Valonsko ve východní Belgii, láká návštěvníky svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a zajímavými kulturními zajímavostmi. A co je nejlepší? Můžete se sem dostat přímo z letiště!

Letenka do Belgie je skvělým způsobem, jak zažít tuto část Evropy a navštívit Malmedy, která je skutečným skrytým klenotem a zaslouží si vaši pozornost.

Jedním z hlavních důvodů, proč si vybrat Malmedy jako cíl vaší návštěvy, je její bohatá historie. Město se poprvé připomíná již ve 7. století a získalo si svou slávu díky benediktinskému klášteru, který přinesl kulturní a duchovní obohacení časům. Nyní můžete navštívit místní muzeum přímo v bývalém klášteře a podívat se na jejich rozsáhlou sbírku historických artefaktů.

Dalším důležitým aspektem Malmedy je jeho příroda. Město se nachází v blízkosti národního parku Hoge Kempen, který nabízí úžasné turistické trasy skrz nádherné lesy a kopce. Můžete si tak udělat krásný výlet do přírody, pěšky či na kole, a vychutnat si úžasné výhledy a klid.

Malmedy je také bohatá na kulturní zajímavosti a akce, což z ní dělá skvělé místo pro celoroční návštěvu. Město je známé svými trhy a festivaly, jako je například každoroční jarmark v prosinci s tradičním vánočním trhem. Zde můžete ochutnat místní delikatesy a tradiční gastronomii, a prozkoumat pestrou nabídku řemeslných výrobků a suvenýrů.

Na závěr vaší návštěvy se určitě vydejte na prohlídku malého historického centra města. Projděte se úzkými uličkami, obdivujte krásné starobylé budovy a navštivte místní katedrálu, která je považována za jednu z největších gotických památek ve Valonsku.

Letenka do Belgie Malmedy je skutečnou investicí do autentického cestování. Bez ohledu na to, jestli jste zájemci o historii, přírodu nebo kulturu, Malmedy vám nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelný zážitek.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách